Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka27
22. únor 2012

@agnes88 čoveče dvanáctky tak to tě obdivuji 😲 já byla tak spavá, že bzch to asi nedala 😀

cilkaa
22. únor 2012

@agnes88 jj, kompaktní morula, stádium před blastou, po 5 dnech měla být už blasta, tak dostala morula gr.II, páč je malinko opožděná. Ta blasta je prý kvalitní, tak na ně spoléhám 😀
Týýý jo, ty jsi workoholik. Kde děláš?
Já teda doporučuji klid hlavně po OPU, jeden den, to mě trochu bolelo bříško, pak po té narkóze jsem chtěla odpočívat, abych se nevyčerpala a na ET byla fresh. Včera po ET říkal Štelcl, že můžu šupajdit do práce, což jsem taky udělala- dělala jsem si v kanclu administrativu až do půl 8 a doma pak padla jak zabitá. Dnes makám, ale tak v klídku. Doma v posteli bych asi zcvokla.

kcvrcekz
22. únor 2012

@agnes88 ty jo dvanáctky mě teda hooodně děsí v tvém stvu...To jsi teda dobrá..🙂 No já přemýšlím, že díky nervům co mám v práci skrz kolegyně tak na PN půjdu i když přijdu o peníze, ale za ten klid to stojí...

sikulik
22. únor 2012

@bambulajda ahojky, občas sem nakouknu a hrozně vám všem držím pěsti!!! Snad se ti to příště už podaří, nezbývá než spolehnout se na doktory, že něco vymyslí a bojovat dál, vím o čem mluvím. Můžu se tě prosím zeptat, u toho KETu jaké se berou prášky? Pokud je tedy přirozená ovulace? Já stále kojím svého 21 měsíčního syna a moc bysme si přáli sourozence. Máme jednoho mražáčka z posledního úspěšného pokusu, a počítám, že pokud se nestane zázrak, tak bysme chtěli tak květen červen podstoupit KET. Pokud by se nebrali žádné prášky, tak s kojením můžu pokračovat, pokud ale ano, tak bych měla kojení ukončit.

bambulajda
22. únor 2012

@sikulik u KETu je důležité aby byla ovulace, bez ní to nejde. Takže jestli budeš mít svoji ovulaci, tak ti jen 13 den píchnou pregnyl aby folikul prasknul a pak přijdeš na ET a dostaneš utroš. ...No a jestli nebudeš mít ovulku tak ti nasatí třeba clostík a pak už je to stejné. ...ale nevím jestli utrogestan nevadí při kojení - to se spíš zeptej v CARu 😉 ...a na kolikátý pokus se zadařilov vám?

sikulik
22. únor 2012

@bambulajda děkuji moc za info. Nám se nedařilo rok přirozeně, tak jsme podstoupili všechna možná vyšetření a výsledek byl, že jsme oba s manželem v pořádku, nic nenašli, akorát na HP jsem měla trochu zvýšený prolaktin, který sice brání otěhotnění, ale pak za nějakou dobu byl zase v normě. No a na I. IVF jsme byli ve Zlíně v únoru 2007, tenkrát jsem se naivně domnívala, že IVF je to poslední, když už opravdu selže všechno a že se IVF podaří každému, takže když jsem začla 8. den po ET krvácet (chodila jsem normálně do práce) málem jsem se psychicky složila. Pak jsme tomu nechali volný průběh, zkoušela jsem bylinky, čaje, řasu chlorellu, cvičení Mojžíšové pod odborným vedením, a na další pokus jsme šli už do RF v Brně v říjnu 2008, stejný průběh, 8. den po ET krvácení, pak duben 2009 opět stejný průběh a až v červenci 2009 na 4. pokus to konečně vyšlo, ale dlouho jsem tomu nemohla uvěřit 🙂

sikulik
22. únor 2012

@bambulajda jo a u nás se stal zázrak, loni v srpnu jsem přirozeně i při kojení otěhotněla, ale v 10 tt přestalo bít srdíčko ☹, tak vidíš, zázraky se určitě dějí, jen bojovat a bojovat 🙂

sune
22. únor 2012

@bambulajda ahoj, ano já mám Prednison vždy, mám alergie,tak nejspíš proto. Je mi po něm na zvracení hodně, takže se musí doost zajídat. Taky mi hnul s imunitou a mám stále se vracející opary, nepomáhá mi přeléčení ničím. ☹ Ale to záleží na každém, jak to snáší a jkou má imunitu apod.,tak se toho neděs 😉

bambulajda
22. únor 2012

@sikulik ...jééé tak ty jsi taky bojovnice 😀 ...jsem moc ráda, že ti to vyšlo, prostě se nemůžeme jen tak vzdát....určitě vám ten KET dobře dopadne 😉

sikulik
22. únor 2012

@bambulajda díky moc, tobě taky snad už příště vyjdou //, budu držet pěsti !!! A u mě se určitě vyplatilo nezůstávat doma a chodit do práce, protože doma bych se asi zbláznila, i v práci jsem na to myslela, ale ne každou minutu 🙂, a při posledním pokusu mi možná pomohly i břišní tance 🙂, kdo ví, co je nakonec to, co pomůže 🙂

kcvrcekz
22. únor 2012

@sikulik Smekám před tebou a držím pěsti fakt jsi bojovník..🙂

sikulik
22. únor 2012

@kcvrcekz díky i já tobě držím pěsti, ať se vám to povede hned na první pokus! Bojovnice jsme všechny, a ten boj dřív či později vyhrajeme 😉 , na každou z nás čeká ten vytoužený prďolka a přijde až bude ten správný čas a pak to dlouhé čekání stojí za to! 😉

kcvrcekz
22. únor 2012

@sikulik Přesně tak...🙂 Já hodně věřím RF, že jsou fakt dobří a neříkají bludy jak v jiných CARech a už věřím i tomu, že se nám to prostě na poprvé povede..🙂 musím, strašně se těším na ten malý zázrak co čeká, jak píšeš, nás všechny..🙂

kcvrcekz
22. únor 2012

Holky platí se za hormonální profil? Koukala jsem na stránky RF a moc chytrá s toho nejsem dle toho co tam píšou tak, kde je P je to hrazené komplet pojišťovnou a u hormonálního profilu to tam není... 😨 Tak teď tomu moc nerozumím...
A když jste se rozhodli, že do IVF jdete tak jste se zase objednali k Dr. a tam jste se už domlouvali na ty papíry pro pojišťovnu?

lenka27
22. únor 2012

@kcvrcekz já ho teda před IVF neplatila

bambulajda
23. únor 2012

@sune ahojky, mně ho právě nasadili u prvního IVF (na Obilňáku) tam se dává každýmu a brala jsem 1-1/2-0 a pak když z krve potvrdili HCG tak mi ho doktorka vzala, že ho už nemusím užívat....no pak to šlo do háje. Ale musím říct, že s těch všech biochem. těhu bylo toto nejvydařenější 😀 (teda jestli se to tak dá říct)....jinak máme hotová všechna možná vyšetření - genetiku, průcodnost vejcovodů atd. a nikde nic nenašli 😠 ...chtěla jsem aby mě poslali do Podolí na vyšetření BI - ale ani moje gynekoložka a ani Machač nějak nechcou 😖 ...chci se zeptat machače jestli mi ten prednison nenasadí už 3 týdny před KETem - to by němelo ničemu uškodit ne?....a tobě ty alergie zjistili v RF?

evulatko
23. únor 2012

@bambulajda, omlouvam se, ze sem lezu, moje imunolozka rika, ze Prednison by se mel zacit brat minimalne 6 tydnu pred ET...

evulatko
23. únor 2012

@bambulajda, kdybys chtela prekontrolovat imunitu, doporucuji spis ji, nez Podoli... Ona to bere komplexneji nez tam, je to dr. Malickova v Praze ve VFN, kdybys chtela mail na ni, tak napis🙂

bambulajda
23. únor 2012

@evulatko ...jééé tak to by si byla zlatá jestli mi ho pošleš 😀 ...ale k ní asi taky budu potřebovat doporučenku ...no zdkusím to zařídit.

evulatko
23. únor 2012

@bambulajda: karin.malickova@lf1.cuni.cz
Napis ji mail a popis ji, co mas za sebou a zeptej se, jestli potrebujes zadanku... Je moc fajn a snazi se kazdemu pomoct a nehledi na limity od pojistoven... A taky to podle me dela lip nez v Podoli a vysledky mas rychleji🙂 Kdybys neco chtela vedet, tak se ptej🙂

misha83
23. únor 2012

@kcvrcekz manžel profertil bral, k výraznému zlepšení ale nedošlo, jen trošku a to možná bylo i jinými vlivy.

kcvrcekz
23. únor 2012

@misha83 No my jsme to taky nakonec vyřešili tím, že jsme koupili selen, zinek, koenzym Q10 a E. A uvidíme...Stejně dle slov Dr. to nempomůže, ale alespoň bude mít nějakou jistotu, že zkusil vše..🙂

bambulajda
23. únor 2012

@evulatko díky, složím slohovou práci a pošlu jí to 😀 ...ve čtvrtek zkusím z machače dostat tu doporučenku 😎

evulatko
23. únor 2012

@bambulajda, treba ani tu zadanku nebude chtit, zeptej se ji🙂 Drzim moc palce !!!!

agnes88
23. únor 2012

@kcvrcekz manžel bral profertil tři měsíce a byl z něj milionář, i po vyčištění spermatu byl king. Ale stejně by to asi na přirozený otěhu nebylo, bo já neměla ovulku... Ale zkusit se má všechno. Nechat to ladem a jen do ženský cpát hormony, s tím že se jde do ICSI. Pokud mu vitamíny nezlepší spermio tak mu pomůžou jinde,ono všechno souvisí se vším.

kcvrcekz
23. únor 2012

@agnes88 No vitamíny bere, to jsme se domluvili, že to zkusí, ale počítáme s IVF...Bohužel to jinak nejde..☹ A jelikož ani Dr. ho nechtěla poslat na uro, že v tomto případě to nemá cenu, tak na tom asi něco bude a dle toho spermia co měl (a ptala jsem se i jinde) má stejný názor i jiný doktor..Takže asi tak no... Jen doufám, že to bude vše v pořádku...

sikulik
23. únor 2012

@bambulajda ahojky, promiň, že se vám pletu do diskuse, Prednisonu vůbec nerozumím 😀 , ale mě říkal v říjnu Štelcl, když jsem tam byla na revizi po tom zamlklým potratu (příčina se nezjistila), že kdyby se nám ještě jednou přirozeně zadařilo, že hned nasadí Prednison, aby se předešlo nějaké imunologické příčině, kvůli které může dojít k zastavení vývoje embryjka. Tak a teď babo raď 😉 , jedni to vysadí hned po potvrzení těhu (u tebe) a pak to jde do háje a jiný dr. to chce nasadit po potvrzení těhu na udržení, to jsem z toho opravdu jelen 🙂

agnes88
23. únor 2012

Na ten prednison. Kamoška ho taky brala myslím celou stimulku a vysadila ho pár dní po pozitivním testu. Začala krvácet a oni jí ho vrátily a přidali jí i injekce angolutinu. Takže asi co doktor to názor. Ale proč to nezkusit.
Já třeba nereagovala na clostil, tak mi nasadil tamoxifen - lék při rakovině prsu a vedlejší účinek byl že rosty folikly. Takže proč ne.

evulatko
26. únor 2012

@bambulajda, tak co, zkousela jsi Malickove napsat? Odpovedela Ti?🙂

cilkaa
26. únor 2012

@agnes88 jéééé, já jsem odhalila Tvoje krásný fotky v albu- prckové jsou suprový. Takový mimozemšťánci, to je krásný. A pohlaví ti neřekli?