Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kacatka
22. čer 2012

@kcvrcekz seš její pacient, tak hlavně žádné výčitky, hlavu vzhůru a uvidíš, že se ozve co nejdříve. A teď co se týká té imunologie. Vím, že imuno a genetiku dělají až po několika nezdařených pokusech, ale na druhou stranu si myslím, že když ji řekneš, tak by ti bez problémů měla napsat žádanku, však z jejího pojištění to nejde 😉

kcvrcekz
22. čer 2012

@kacatka no já vím, ale jesti jsem ji nějak nenakrkla. A to se chodí někam jinam? Já myslela, že mi vezmou krev a pak se to vyšetří.

kacatka
22. čer 2012

@kcvrcekz toť otázka, ale myslím, že pokud si sama vybereš imunologa kterého chceš, tak by Ti měli napsat žádanku, ale bohužel nevím jak to u nich chodí. Třeba mají smluvní zařízení. Jinak čím bys jí asi nakrkla. Tohle je soukromý zařízení, tam si pacientů musejí hledět ať chtějí či nechtějí, tak neboj, odepíše 😉 . Jo a ještě mě napadlo, nemá třeba dovču?

kcvrcekz
22. čer 2012

@kacatka aha tak to jo. No uvidíme to vyšetření trvá dlouho a psala něco o Praze. No nevím. Dovču nemá psala jsem jí včera ráno a to odpověděla skoro hned a pak jsem ji viděla jak jsem tam byla na krvi a od té doby nic☹. Tak nevím.

kacatka
22. čer 2012

@kcvrcekz Opravdu se neboj, třeba má hodně práce, stává se, že neodpoví ihned. Jsou to taky jenom lidi. Na imulolku jsem chodila po infektech, které jsem mívala a řeknu ti, že ta vyšetření fakt trvaj dlouho, vždy mě to chodilo domů až po 14 dnech. Ale to bylo trošku něco jinýho.

kcvrcekz
22. čer 2012

@kacatka no mě by právě stačilo kdyby to bylo do toho 16.7. Víš ať víme zda je to alergie a nebo ne a můžeme začít z dalším KETem.

bublenudle
22. čer 2012

@sikulik Ahojky,mám se fajn,soustředím se už na jine věci než je mimi..a je mi fajn,.no,já jsem bez vejcovodu po mimoděložním,tak asi žadnej zázrak se konat nebude...ale jsem v poho...v ponděli jdu do RF za Štěpánem..no ale řekni mi ,co Ty??? 🙂 jak pokračuješ???? MĚJ SE PĚKNĚ

kacatka
22. čer 2012

@kcvrcekz i když zase počkej, není to náhodou tak, že když jsou nalezeny protilátky proti spermiím, tak se tomu předchází IUI nebo IVF? jako myslím tím to, že normálně neotěhotníš, ale když se ty spermie nějak upraví a properou jako u IUI nebo IVF, tak by to mělo pomoct? Ale nerozumí tomu, je to jen dotaz

drndapetka
22. čer 2012

Tak holky, dneska na ultrazvuku vše o.k. Jsem 12DC a sliznice je 7,9mm, cysty mi zmizly a vaječníky jsou už po stimulce taky o.k. Beru dál Estrimax a v pondělí přidávám Utrouš-blé 😝
KETík bude v sobotu 30.6. tedy 20DC.
Na ultrazvuku byl pan doktor Kozumplík - tak pro ty co dělají zápis, kdo kdy dělá ultrazvuk, abyste věděly 😉
A ještě jsem se ptala na Utrouš před ET, tak prý se má zavádět až po ET, že je to tak lepší a vůbec nevadí, že se zavede o pár hodin později než normálně - tak taky předávám info pro ty, které nevědí, vím, že se to tady hodně kdysi řešilo, i já 😀
@kcvrcekz Zlatíčko, aktualizuješ u mě prosím tabulku viz. výše? Díky 🙂

misha83
22. čer 2012

@drndapetka Paráda, pěkně si chystáš peřinku pro mimi🙂.

drndapetka
22. čer 2012

@misha83 no prosím Tě, dlouho dlouho jsme jí tak vysokou neměla, maximálně na ten 12DC 5mm, víc ani ťuk.
Jenže teď hodně piju po večerech červené vínko ( každý večer 2dcl), taky gepový džus a koupila jsem si mateří kašičku, tak asi mi pomohlo to 😉 Kontryhel nepiji, v těch vedrech nemám na teplé nápoje ani pomyšlení 😝

sikulik
22. čer 2012

@kcvrcekz ahojky, až ti odpoví dr. na mail, tak uvidíš, jak to bude s vyšetřením i PN, držím pěsti, aby ti tu neschopenku prodloužili co nejvíc, aby jsi se nemusela zabývat řešením situace v práci. Vím, že někteří doktoři (asi ne z RF) jsou ochotni to pak prodloužit na jinou diagnozu, třeba dlouhodobé problémy se zády, apod., ale to spíš obvoďáci. Nevyznám se v tom, musela bys popátrat a poptat se. Zatím se drž!!

misha83
22. čer 2012

@drndapetka To je paráda, já taky na sliznici pila červený víno a jedla grepy🙂.

sikulik
22. čer 2012

@bublenudle ahojky, jsem ráda, že jsi v pohodě, psychika je to nejdůležitější 😉 . Užij si krásné léto, odprosti se od všeho a třeba pak ještě zkus pokusit štěstí, až budeš vědět, co ti Machač navrhne, pokud to teda bude založeno na něčem jiném, než doposud. Hrozně hrozně moc ti přeju, aby jsi jednou to svoje mimi držela v náručí, za to všechno, co jsi podstoupila si to opravdu zasloužíš, posílám pohlazení 😉 . A viz. třeba carlik, zázraku se také dočkala 🙂.
No a já, začínám devátý týden, mám hrozný strach z další kontroly, aby bylo vše v pořádku (loni MA v 10tt) a od rána do večera je mi blujno 😀 , a poslední tři večery jsem to už teda nevydejchala a objímala wc 🙂 , malej z těch zvuků byl vedle a volal "mami mami" a plakal, ale včera ho taťka zabavil a už si ani ničeho nevšiml 🙂 . Taky se mnou lízá zázvorový lízátka 😀 , předáváme si to jak cigárko 😀 .
Měj se mooooc krásně a dej vědět, co Machač, ju?

lenajsek
22. čer 2012

Ahoj kočky, jen rychle nakukuji...

@kcvrcekz My byli v roce 2008 v té Viamedě v Brně-Komíně a byli tam velice vstřícní a milí, žádanku jsme tehdy nepotřebovali, ale zkus se u nich informovat, jak je to teď. Nejdřív byl pohovor s paní doktorkou, pak se šlo na druhé návštěvě na odběry a naposledy si pak člověk dojel pro výsledky, nebo pro ty, kdo nejsou z Brna a okolí, výsledky posílali poštou. Teď už nevím, jaká je dlouhá čekací doba, ale zkusila bych si tam zavolat a na vše se vyptat, sestřička po telefonu vše sdělí. 😉 Jinam bych už nešla, tam jsou podle mě nejlepší.
A dr. se Ti určitě ozve, já s maily do RF nemám zkušenosti, vše řeším po telefonu... s Vitouškovou jsme byly vždycky v kontaktu telefonicky, a to i o víkendech.... nebo se sestřičkama na recepci.

@drndapetka paráda, super, jen tak dál!!!! Já v den ET Utroš polkla a večer zavedla, kolik ho máš brát? Tak moc moc držím palce, aby to konečně vyšlo!!!! A kontryhelovej čaj jsem si uvařila a pak vypila studenej. 😉 O grepu jsem neměla tušení. Ale stejně mám tucha, že za pěknou sliznici může ta mateří kašička, podle mě dělá divy. 😉

@bublenudle Budu moc držet palce, co s Machačem vymyslíte... bereš vše pozitivně, to je super... tak aby Ti to vydrželo, jednou to určitě dobře dopadne!! Nevím, jestli znáš @dorra Dorku, ta taky nemohla x let otěhotnět, měla vždycky darovaná vajíčka a nakonec se jí to povedlo, naděje umírá poslední!!!!

@sikulik Moc držím palce, aby se tentokrát mimi udrželo!!! A ty nevolnosti nezávidím, zvlášť teď v těch vedrech... a jak starého máš synka? Já si nějak zatím neumím představit, jak by to bylo u nás, ale nějak bych to musela zvládnout..... vždyť s tím jsem do toho šla 🙂

Krásný pátek všem!

saminka
22. čer 2012

@lenajsek ahojky lenajsku jen jsem zahlidla ze jsi tu zminovala Dorrku, ja si ji jeste pamatuji kdyz jsem byla tehu s prvni dcerkou, hodne jsme si psavaly na spolubojovnicich, ale i tady na reprofitu, ale par tydnu po porodu se uplne odmlcela, jste jeste v kontaktu? Moc by me zajimalo jak se jim s Hanickou dari 😅 😵 taky drzim palecky at se embryjko zahnizdi a mate sourozence pro chlapecka 😉

sikulik
22. čer 2012

@lenajsek ahojky, děkuju, syn má 2 roky. No já si nedovedu představit, že bych teď chodila do práce, takže jsem ráda, že jsem s těmi nevolnostmi doma s malým. Nejhorší je, když budu muset jít mezi známé lidi, ještě to nikomu nechceme říkat, a najednou se mi navalí, haha. Tobě moooc přeju, aby jsi našla zanedlouho na testu // a měli jste sourozence 😉

bublenudle
22. čer 2012

@sikulik Zlati,moooc na tebe myslim..vše bude ok,neboj.... 😉 tentokrat se podaří...já uvidím,nechci nic hrotit...ted si uživam zase konečně,a mám klid,furt sem se stresovala....dam vedet,jak jsem dopadla v RF..měj se krásně a at lízátka chutnaji... 😵 😵 😵 😵

bublenudle
22. čer 2012

@lenajsek Ahojky,děkuji...jsi hodná,no uvidíme,už to beru vše s klidem 😉 mej se krasne

fretecka
22. čer 2012

Asi se mi vysmějete,že jsem tak nervozní,ale mohu se zeptat.Myslíte když mi sílí čárka,že to znamená,.že i roste HCG,včera mě sestřička říkala,že mám hodnotu ještě nízkou ,ale že je důležité aby stoupala.

amona
22. čer 2012

@fretecka Každým dnem ti hodnota hcg roste...čárky ti krásně sílí tak neboj! 🙂

1miska
22. čer 2012

@kcvrcekz ahojky, me imunologii delali v RF, rekla jsem si o ni 🙂 vzali krev a pak jsem si sli pro vysledky, byli OK. Rikali, ze kdyby nebyli, tak me teprve poslou na specializovanou imunologii, je fakt, ze jsem ji chtela "hned" po roce snazeni, ale to rikali ze je brzo, ze je to specificky vysetreni a i ted se jim do toho moc nechtelo - rikali ze nejake anomalie ma skoro kazdy, ze je to jak s alergii a jediny zaver z toho vzdy je doporuceni nasadit prednison - ze tomu stejne jeste malo lidi rozumi ... ale udelali mi ji. A s tou PN nevim, no.... uvidis... budu drzet palce. Vim od nas z prace, ze sem obcas volaji ze spravy socialniho zabezpecuji a zjistuji ktery doktor prodlouzil komu neschopenku a s jakou diagnozou a obcas to chodi do dokumentace prozkoumat, jestli je to opravnene, takze pro ty doktory to neni zadna legrace :( vzdykcy zdurazi ze jim muzou dat az 200,000 pokuty a trestni stihani kdyz ji prodlouzi neopravnene - zrovna dneska tu jednu dokumentaci zkoumali :( tak jen aby ses na ne nezlobila, kdyby ti ji nechteli prodlouzit... hezky vikend, mejte se, ja mam v pondeli kontrolu - tak uvidime co sliznice 🙂

1miska
22. čer 2012

@fretecka krasne to sili 🙂

fretecka
22. čer 2012

@drndapetka Tak budu držet všechny palečky,atˇnas je víc 😀

mikula77
22. čer 2012

@drndapetka Tak gratuluji ke sliznici,ráda to čtu,páč teď řeším nejvíc tu moji,a píšeš že po cystách jsi oukej,tak věřím že snad co nejdříve budu taky,já odpůrce bylin sem se dokonce dala na ten všemohoucí kontryhel,piju to vlažný,tak se to i v teple dá,a dnes přidám i ten grepový zázrak.Je to teda jako žluč ale vydržím všechno.Tak Ty hezky pokračuj v podpoře sliznice ať ještě hezky naroste a mimísku se tam líbí................ 😀

sikulik
22. čer 2012

@fretecka čárečky nádherné, hlavně ta poslední, můžeš se přestat stresovat!!! 😉

mikula77
22. čer 2012

@kcvrcekz Beruško,věř mi,že opravdu vím jak Ti je,a taky vím jak těžký je,myslet na něco jinýho,hezky se to radí,ale blbě dělá,po tom co mám za sebou snad uvěříš že Ti rozumím.Moje rada,máš za sebou první pokus,KET nepočítám,i když se některým šťastlivkám zadaří napoprvé,ber to tak,že první pokus je víceméně "zkušební",nikdy se neví jak budeš reagovat,co emryjka,co sliznice atd.........,tak to zkus tolik neřešit,máš ještě spoustu možností před sebou a vyjde to,uvidíš!!!!!!!!K té imunologii,pokud lékař uzná,tak Ti to jistě doporučí,řekla bych že se jen nabere krev a pak,pokud se něco ukáže teprve půjdeš na imunologii.Nám pokud si to dobře pamatuju to brali spolu s genetikou po druhém neůspěšném pokusu,trvalo to myslím do tří týdnů,ale genetika půl roku!!!! 😖 !!!!Nehledě na to,,pokud by šlo jen o protilátky-spermovražedkyně-tak je Ti vyšetření na prdlajs,protože při IVF to nemá vliv,vůbec ne při ICSI .S tou prací Tě taky chápu,dnes je člověk vděčnej i za tu blbou,ale nejhorší co pro sebe můžeš udělat je,když budeš trčet doma-nemáš-li zdrav.potíže,člověk se jen lituje a přemýšlí coby bylo,kdyby nebylo.......a to je na h...o !!Já s těch všech mých pokusů s neschopenkou neotěhotněla nikdy,při tom posledním sem PN neměla a zadařilo se,před tím ještě jeden KETík taky bez neschopenky a taky se uchytlo.Takže to vůbec o nějakém jakože klidu díky neschopence vůbec není,a to nemám teda sedavé zaměstnání navíc vstávám ve čtyři ráno.Nejlepší je být mezi lidmi,oprostit trochu hlavu,sice být opatrnější,ale myšlenkama prostě jinde.Zkus začít shánět brigádu nebo novou práci a uvidíš jak se odreaguješ.Seš mláďátko,máš skvělé vyhlídky před sebou tak hlavu vzhůru,osílám sílu 😀 😀 😀

drndapetka
22. čer 2012

@lenajsek no prosím Tě, já mám Utrpouše ráno 4 tablety a večer taky, takže to kdybych polkla, asi bych se vyvrátila 😀
@fretecka nebuj, testy jsou o.k. a stejně se podle nich nemůžeš přesně řídit, důležitá je krev, tak si skoč třeba za 3 dny znova na krev a uvidíš 😉 Mělo by to skákat každý 2-3 den dvojnásobek.

misha83
22. čer 2012

@fretecka Paráda, čárka krásně sílí, takže roste i hcg 😉 .

lenajsek
22. čer 2012

Jen nakukuji a jdu na Ulici...

@fretecka Nádherné čárečky, ten poslední testík to už je úplná dálnice!!!! Jen tak dál!!!! Kdy máš jít na nějaký první UZ?

Krásný pátek, ještě nakouknu...