Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

ivcacig
15. lis 2012

@haaappy mě se přirozeně nezadaří☹ nemám vejcovody takže musím bojovat taky. Držím Ti palečky🙂

ivcacig
15. lis 2012

@myrer to je hrozné☹ stimulaci jsem se chtěla vyhnout☹(( nyní druhý pokus mi vyšel bez stimulace ale v květnu jsem jí poprvé zažila a bylo 16 vajíček. Do konce dozrály jen dvě...hodně se bojím co mne čeká...........

jantarka
16. lis 2012

@kacatka Tak to vůbec nevím kdo to je 😒 , ale to je jejno. Pokud má takový názor 😖 Bohužel si asi neuvědomoje, že některé páry se jen díky PGD dočkají zdravých dětí 🙄
@ivcacig holky zlatá, pořád na tě musím myslet. Posílám hodně sil 🤐

myrer
16. lis 2012

@ivcacig Myslím, že nejdůležitější je řešit problémy postupně. První to s miminkem co ted máte, pokud nebude v pořádku, zkusit se z toho sebrat, trochu si odpočinout a pokud to bude možné zkusit bojovat dál. Určitě genetické vyšetření tebe i partnera a podle nálezu s lékařem postupovat dál. Jak ti psaly holky existuje metoda, čipová, která je schopna prozkoumat celý genotyp embrya, ale nevím jestli ji dělají v RF. Možná u vás nebude ani třeba, to nechej na lékaři. Na PGD je třeba více embryí, tedy i vajíček, ale buď v klidu, každý cyklus ženy je jiný, jednou mohou být špatná, a pak zase lepší, asi je to o štěstí. Já jsem po první stimulaci neměla ani jedno vajíčko dobré, bylo mi hrozně a zase všechno znovu. Já nereaguji na hormony skoro vůbec a to byl problém.

ivcacig
16. lis 2012

Dnes jsme byli oba v Prenatalu na odběr plodové vody a partnerovi brali krev na genetiku. Ten odběr, to byla druhá nejhorší bolest co jsem kdy zažila. Chápu že když je bříško velké tak to maminka necítí ale s mým malým váčkem se snažili vycucat co nejvíce tak jsem to sátí moc cítila a nyní když chodím tak je mi bolestí na zvracení tak furt ležím. Příští týden bych měla jít do Bohunic na.....no myslela jsem že to půjde jako revize, ale budou mi muset vyvolat porod takže budu rodit po druhé v životě a zase bezůspěšně☹ Po tom screeningu jsem se už dala do pohody a když mi dnes řekli toto zase ležím v slzách. Tolik bolesti mi život nadělil a já nevím proč....

haaappy
16. lis 2012

@ivcacig Jsi tak moc silná a statečná, že to ani neumím vyjádřit 😢 Nechápu, nerozumím tomu, proč hodní lidé musí zažívat tolik bolesti. Možná někoho urazím (a omlouvám se tímto), ale nevěřím v boha, protože kdyby byl, nemohl by tohle nikdy dopustit ☹
Musíš věřit, že to časem přebolí, i když bolístka zůstane už napořád. Máš můj velký obdiv a věř, že i když se neznáme osobně, často na Tebe myslím a moc Ti fandím! Drž se, beruško 😉

1miska
16. lis 2012

@ivcacig ahoj a ktery jsi tyden? a ktery den mas nastup? bude to probihat u nas na oddeleni.... klidne pisni do IP, jestli budu ten den v praci zkusim udelat co půjde, abys to zvladla co nejmene bolestive.... nebo jestli budes chtit zablokovat nadstandart abys byla sama na pokoji, popr. s manzelem....

jantarka
16. lis 2012

@ivcacig Holka zlatá musíš si toho vytrpět ještě dost, ale pak bude zase dobře. Chvilku si odpočinete a jak naberete síly, tak můžete znovu zkusit štěstíčko. Já vím, že to teď zní téměř nemyslitelně a že bolest v sdríčku je moc velká ☹ , ale věřím, že se mimušenka dočkáte.
@1miska to by bylo moc fajn... 🤐

myrer
16. lis 2012

@ivcacig To je strašné, co na to napsat! Přeji hodně sil! Myslíme na Tebe.

lenajsek
16. lis 2012

@ivcacig Je mi to moc líto, nezbývá než držet palce, ať máš hodně síly.....

ivcacig
16. lis 2012

@haaappy taky nevěřím v Boha, dělá se mi jen z toho slova zle, jsem velká ateistka. Nejhorší na tom všem je, že od 18let jsem měla tři partnery a s každým jsem toto prožila, a dnes jsem na to myslela. Mám pocit jako by se zrovna oni za něco mstili či já nevím, v každém vztahu taková bolest. Mám strach jít do šesté bolesti. Zadaří se a konečně založil s tím nejmilovanějším partnerem rodinu či se zase něco stane a já budu trpět bolestí? To jsou otázky co se mi dnes honí hlavou. V tuto chvíly se bojím a myslím že to v pondělí bude ještě horší pokud mi řeknou že je plod velký a musí vyvolat porod.......

ivcacig
16. lis 2012

@1miska jsem ve 12 a něco, volala jsem as. Gerychové kterou mi doporučil Ventruba z obilňáku. Mám se hlásit dopoledne v pondělí ve 3.patře na UZ kde se uvudí zda to bude na revizi či na porod. A děkuji za nabídku nadstandardu, ten budu žádat až mi bude v noci někdo chrápat do ucha, pokud ne tak to vydržím na klasickém pokoji🙂 Jednou se mi totiž na obilňáku stalo že jsem vyfasovala na pokoj jednu starší dámu a já dvě noci spávala v kuchyňce pač nebylo jinde volných pokojů, tak jsem v noci odcházela potajmo s dekou do křesla kuchyňky😀

ivcacig
16. lis 2012

@jantarka Bojím se toho že už se bojím tak že se dalšího pokusu bojím ale to mluvím zatím nyní, po rodině toužím moc moc a moc už od jakživa jsem chtěla mít hodně dětí a velkou rodinu, zažit pravnoučata a treba prapravnoučata a hodld štěstí přeje jen číňankám, těch dnes bylo v prenatalu požehnaně☹

ivcacig
16. lis 2012

@myrer co mě nezabije tak snad doufám že posílí...ikdyž už jsem hodně u země, ale v hloubi duše doufám na lepší zítřek🙂

misha83
16. lis 2012

@ivcacig je mi to strasne lito, to je tak nefer. Ach jo, sakea proc se tohle musi stavat... K tomu nadstandardu, mne ho tchyne v Bohunicich taky domluvila a byla jsem fakt rada, pac ta zenska co se mnou byla na pokoji, mi davala prednasku o tom, ze mam byt rada, ze jsem potratila, co pry bych s dvojcatama delala... Ja byla tak mimo, ze jsem se zmohla jen na slzy...

jantarka
16. lis 2012

@ivcacig chápu tvůj strach a věř, že na tě pořád myslím a mám toho plnou hlavu 😢 . Přece jen jsem s tebou stejný den od ET ☹ Tak moc bych ti přála, aby to byl jen škaredý sen....

olousek35
16. lis 2012

@ivcacig drž se, holka. A věř, že už bude jen a jen líp a určitě se zdravého a šikovného tvorečka dočkáš. Někdo trpí, někomu život nahrává do karet. Je to strašně nespravedlivý. Každá z nás určitě probrečela hromady nocí, ale dočkáme se všechny. Myslím na Tebe a posílám hodně sil.

ivcacig
17. lis 2012

@misha83 tý jo, to bych zabíjela toto slyšet. Vůbec nevím jak to v Bohunicích chodí, po kolika lidech jsou tam pokoje či co stojí nadstandard, nikdy jsem tam nebyla a nyní se trošku bojím jít do neznáma.

jantarka
17. lis 2012

@ivcacig já jsem ve FN Bohunicích rodila a je to tam moc fajn. Všichni byli příjemní a ochotní. Na pokoji jsme byly teda 3, ale nevadilo. Záleží jestli budeš chtít mít více soukromí pro sebe.

montysek
17. lis 2012

@ivcacig Holka zlatá, dnes se mi o Tobě a miminku dokonce i zdál sen. ☹ Přeju Ti, aby Ti to alespoň nemuseli vyvolávat jako porod... ☹ Drž se , myslím na Tebe...

1miska
17. lis 2012

@ivcacig as. Gerychova je super, domluvite se co dal.... vetsinou do 12+0 se dela "jen" revize. Pak uz se vetsinou potraci na pokoji po podani hormonu. Na tom se ale na vsem domluvite, vysvetli ti to.... pokoje jsou po trech, vetsinou snazime, aby pani ktera potraci byla na pokoji sama - preci jen se casteji vysetruje atd.... ale nekdy to nejde, kdyz je moc lidi, tak vedle lezi taky nejaka pani po zakroku, proto nekdy zeny voli nadstandart, aby meli jistotu ze budou sami a nektere to chteji prozivat i s partnerem...

1miska
17. lis 2012

vcera se tu narodili dalsi reprofiti dvojcatka - krasne donosene holky 🙂 anamneza : 8 let lecena sterilita, 5. cyklus IVF/ET, dockame se vsechny, nebojte 🙂

ivcacig
17. lis 2012

@1miska ona mi říkala že pod je to 12+ něco tak se udělá revize ale v pondělí už to bude 13 a něco tak se bojím. Když jsem poprvé rodila, ani jsem nevěděla že rodím, myslela jsem že mně zlobí čočková polévka co jsem ten den měla. Po 6 hodinách porodu jsem byla strašně oteklá pač prej jsem neuměla dýchat a ani nyní nevím jak na to. Chci to mít rychle za sebou☹

fretecka
18. lis 2012

@monnn Ahoj,já k ní chodím od mého těhu a nemohu si ji vynachválit.Příjemná,vždy vše vysvětlí

monnn
18. lis 2012

@fretecka děkuji!jen jsem chtěla vědět jak se na konzultaci připravit!hele a ty k ní chodíš do RF,jsi po IVF?jájsemsi myslela,že CAR tě v cca 7 tt předá ke svému gyn. 😉

fretecka
18. lis 2012

@monnn já k ní chodim jako ke gynekoložce Reprofitu,před těhu jsem chodila ke kuřecové a ta mi pak doporučila jí.nejsemm po IVF,nám se zadařilo časovaným,nejdřív nam doporučili vyzkoušet takto ,hormony a časování

misha83
19. lis 2012

Ahoj holky, tak OPU tentokrat vysla a dnes si pujdeme pro toho naseho bojovnicka.

monnn
19. lis 2012

@fretecka děkuji,jsem hlavně chtěla vědět jak se na konzultaci připravit 😨 ,jsem si myslela,že RF je jen CAR 😕 jsem měla milné informace 😕 😝 .tak děkuji a moc gratuluji!!!! 😵 😵 😵

haaappy
19. lis 2012

@misha83 Juuupijooou! Tak hodně štěstíčka, ať je to ten pravý... a jak se říká "Ježíška do bříška" 😵

jantarka
19. lis 2012

@misha83 Držíme palce, aby se pořádně zakouslo 😉