Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

haaappy
8. led 2013

@mikula77 já ho beru kvůli dozrávání vajíček. Je to stejné jako clostilbegyt (nebo jak se to přesně píše 😀 ), ale po něm jsem měla nízkou sliznici. Tamoxifen by ji neměl snižovat. Takže pro mě je to stimulace (prášky, ne injekce) na domácí snažení i na minimálku IVF 😉

montysek
8. led 2013

@liliana30 Ahoj, nás vyšlo v RF IVF 18 316Kč - měla jsem větší dávky léků, protože na nižší dávky hormonů nereaguji a bylo v tom ICSI a PK a pak jsme ještě platili 6000Kč za zamražení embryjek. Držím pěsti.... 😉

montysek
8. led 2013

@cermi77 Věřím, že se díky RF druhého prcka dočkáte! 🙂 Nám taky pomohli k druhému štěstí ... 😵

cermi77
8. led 2013

@montysek , moc gratuluji a děkuji 😵 , já doufám, že letos bude pro všechny snaživé šťastný rok a nechci si osobně časem vyčítat, že jsem nevyužila všech možností 😉
V pátek bych už mohla vědět, jaký postup navrhnou, tak jsem napnutá 😀

misha83
9. led 2013

@pollka Ahojky, mám stejné zkušenosti s CAR o kterém píšeš. Přístup super, ovšem jen do chvíle, kdy jsme chtěli něco "víc". To víc, je v RF standard.
@haaappy Paráda, tak si budeme navzájem mačkat palečky. 😀 To už budeš testit, když půjdu na transfer, tak doufám, že budu číst jen pozitivní zprávy. My bychom měli mít OPU cca 18. 3.

1miska
9. led 2013

@haaappy @misha83 ahojte holky, my jsme si dali pres vanoce pauzu a taky cekam co lazne jesli to prece jen nejak neklapne.... a kdyz ne, tak v breznu pujdeme zkusit stesticko na nasem prvnim IVF

haaappy
9. led 2013

@1miska
@misha83 tak super, kočky, bude nás víc, nebudem se bát vlka nic 😀 😀 Já ještě uvidím, třeba to ještě z konce února přešoupnem o ten měsíc později, to ještě nevím, podle momentálního rozpoložení. Přecejen na to člověk musí být trochu připraven... do té doby se snažím nějak rozumně jíst, hýbat se, cvičím stále Mojžíšku (prý je dobré ji cvičit 2-3 měsíce před IVF, ať je to všechno pěkně uvolnění a připravené), podstupuju různé zkrášlovací procedury (které pak v těhu jsou kontraindikovány), ať jsem ready... a pak to můžem opět spustit 😀 😅

cermi77
9. led 2013

@haaappy Tomu říkám super přístup a pozitivní myšlení 😀

Jinak opravdu v RF na mě všichni působí, že tam nechodíme jen vysypat pokladničku 😀

lenkarehankova
9. led 2013

Ahoj dámy,také jdu za chvíli do Reprofitu,docela se těším a sbírám všude možně zkušenosti ...zatím se připravuji fyzicky -hubnu a dávám se do kondice at jsem odolnější 😀 .Budu ráda ,když budu moci poklábosit at jsou nervičky méně na pochodu..zdravím a pokud mne poučíte jak to tam chodí budu jen ráda...zajímá mne všecko...pá a pěkný den

misha83
9. led 2013

@haaappy @1miska parada holky, doufam, ze tohle bude nase posledni spolecna akce a pak uz jen litani s kocarama. Cas hrozne leti, stejne jako @haaappy ho vyplnuju vsim moznym, at jsem pripravena.

misha83
9. led 2013

@lenkarehankova Ahojky, to bude prvni konzultace celkove, nebo jste menili CAR?

gaba9
9. led 2013

Ahoj Holky! Můžu se přidat? V pondělí nás čeká první konzultace v Reprofitě u pana doktora Štelcla. Vůbec nevím co nás čeká, a jsem tak trošku nervozní. Už dva roky se snažíme o miminko, a jelikož se nedaří tak jsme se rozhodli pro Reprofit.Tak bych byla ráda, kdybych se dověděla něco víc. Děkuji Gábina.

zuzuza
9. led 2013

Ahoj holky,,tak po dlouhe dobe o nad davam echo,takze po prvni minimalce jsem uz 12 tt plus 2 dny,vcera jsem byla na uzva uz mame 6 cm s nozkama asi 11,vypadalo zdrave a cile,tak jsem dostala prukazku a pr ctvrtek na veveri,pry je po ivf vetsi riziko vvv,tak bojim,ale mudr rikala ze na prvni pohled je n8sni kustka i nt sije v poradku,tak snad to tak bude a reknounam,co cekame,uz taky zavadim z 8 tablet utrose jen 2 denne,jak me bylo po nem zle,to byl humus,ted uz se zase dostavam do formy....

haaappy
9. led 2013

Ahojda, vítám všechny nováčky a držím moc pěstičky 😵 Já za sebe můžu RF jedině doporučit, máme toho za sebou už taky poměrně dost, ale RF jednoznačně parádní přístup, krásné prostředí a vůbec všechno tam je nej nej nej 🙂 Můj favorit je dr. Machač, ale i ostatní jsou moc fajn a např. Marcel Štelcl, ke kterému jde gaba9, to je taky kus 😀 😀

mikula77
9. led 2013

Zdravím všechny "novulky" v diskuzi,a přeji ať je jejich cesta za štěstím co nejkratší,bez nekonečného trápení, s tím nejkrásnějším koncem v podobě vytouženého mimíska 😀 Hodně štěstí a sil !!

evulatko
9. led 2013

@gaba9. dr. Stelcl je naprosta jednicka🙂)))

cermi77
9. led 2013

@zuzuza MAZEEEC !!!! 😵 Velká gratulace, ať jste oba zdraví a miminko prosperuje 😵

zuzuza
9. led 2013

@cermi77 Děkuji, snad bude v pořádku v pořadí druhý potomek🙂, obě děti úplně haluzově🙂)

misha83
10. led 2013

@gaba9 Marcel jse uplne super, je to takova strela 🙂. Umi dodat hrozne moc optimismu a vzdycky se hrozne nasmejeme. Hodne stesti.

gaba9
10. led 2013

Tak to jsem moc ráda, že jsem vybrala dobře 🙂 . A doufám že se nám brzy podaří to vytoužené mimčo. Děkuji Vám 🙂 .

1miska
10. led 2013

@haaappy ahojky a muzu se zeptat na kolik te minimalka s tamoxifenem vysla?

lenkarehankova
10. led 2013

@misha83 ahoj,to je moje první konzultace ve reprofitu..chcem změnu ,chodili jsme do FN olomouc..léčíme se od roku 2005,byli jsme i jinde,ale to snad ani nebudu komentovat...odešla nám naše oblíbená lékařka,pak nás náš další doktor přešoupl zase k jiným lékařům ...prostě přišel čas na změnu.... 😝

nikolav
10. led 2013

Ahojky holky můžu se k vám přidat? Jsme s manželem objednaní do Reprofitu na 31. ledna. Je to naše první konzultace. Tak nevím do čeho jdu. Ale těšíme se. Aspoň se třeba začne něco dít.

gaba9
11. led 2013

@nikolav Ahoj! My jdem v pondělí taky po prvé. Tak ti pak můžu napsat jak to probíhalo.

misha83
11. led 2013

@lenkarehankova Chápu to, taky jsme měnili CAR. Doufám, že v RF najde štěstí a brzy se zadaří. 😉 . A včem je u vás problém?
@nikolav Držím moc pěsti, ničeho se neboj 🙂 .

haaappy
11. led 2013

@1miska Ahojda, já na ní ještě nebyla, teprve nás to čeká, ale minimálka prý stojí 13.000 + léky + případně nějaké další úkony (prodloužená kultivace apod.) Tak jsem to aspoň pochopila. Výhodou minimálky je, že do sebe necpeš tolik hormonů. Já teď brala jen tamoxifen a snažili jsme se doma, docházela jsem jen na kontrolní UTZ a oni nám naplánovali domácí snažení a píchli pregnyl na ovulku. Nestálo nás to vůbec nic, max. doplatek za ten pregnyl 😵 To ale předpokládá, že chlap je OK a je šance, že se podaří přirozené oplodnění doma. Pokud někdo nemá vejcovody nebo má katastrofální spermiogram, tak to asi k ničemu moc nebude a půjde rovnou na IVF - a tady jde buď právě na minimální stimulaci nebo klasické IVF (větší dávky hormonů, injekce...) Ono i při té minimálce se prý může něco dopíchávat, ale to až podle utz, jak folíci rostou 😉 Takže tak, jsem sama zvědavá. My byli na klasickém IVF, takže ten proces odběru vajíček a tak znám, ale teď se těším na ty menší dávky. No uvidíme 😀

lenkarehankova
11. led 2013

@misha83 Dobré ránko,problém je hlavně v tom,že nemám vejcovody...jinak je vše OK...vyšetřili nám za ta léta snad uplně všecko,ale na nic se nepřišlo...a stejně se IVF nedaří...jsem zvědavá zda ve reprofitu něco zkusí dalšího,pokud je tedy co..

1miska
11. led 2013

@haaappy ja prave jeste vaham - doporucoval nam spise klasicke IVF, protoze jeste nemam na pojistovnu nic vycerpaneho, ale ja jsem spise pro minimalku, i kdyz ve vysledku nas to mozna bude stat vice penez nez klasika na pojistovnu. Ale nechci si nic pichat, kdyz jsem brala clostik tak jsem mela na UZ 7 i 9 folikulu, ale kvuli sliznici je pro me lepsi prave tamoxifen, se kterym zatim nemam zadnou zkusenost. Ale rikam si ze kdyz se ma podarit, tak se podari i s jednim oplodnenym vajickem, uvidime 🙂 Zatim ani nevim jestli bude moci k transferu pak dojit, sliznici mivam max. 6 mm.... coz neni moc :(

haaappy
11. led 2013

@1miska Víš jak, nechte si poradit od nich, vědí co dělají. My jen spekulujeme a googlíme na netu a hledáme jak zběsilí v diskusích 😀
Já právě taky měla nízkou sliznici, ale třeba na Obilňáku na to úplně kašlali, hnali mě do IUI i při 4mm, no síla 😠 Já si dávám trochu červeného vínka, piju kontryhel a beru mateří kašičku. Prý pomáhá i grep, nevím. Je fakt, že jsem teď měla roční detox a zobu bobule čínské medicíny - mám nedostatek na krvi a ve slezině, která ovlivňuje hormonální činnost. Teď jsem se dala do richtiku (ťuk ťuk) a sliznici mám bez jakýchkoliv tablet kolem 8-9 mm, pro mě hotový zázrak 😵
Mohu klidně poslat do IP kontakt na pána, ke kterému už rok chodím a za jeho péči bych ho nosila na rukou!!! Chodím k němu i na akupunkturu a všude tvrdím, že on je tím zázrakem, který mě dal do pořádku, je to vážně machr 🙂 . Ale je to teda běh na dlouhou trať 😝 Plus teda cvičím Mojžíšku. Takže se nedá říct, že to mám zadarmo, mám to pěkně vydřené 😀

1miska
11. led 2013

@haaappy a co ty lazne? nepojedes? 🙂 jj, to ja si poradit nechavam, neboj 🙂 štelcl pak rikal, ze v pohode, ze muzeme zkusit tohle, jen ze to pro me bude asi zbytecne "drahe", ze klasicke IVF by nas vyslo levneji.... ze to je jediny duvod proc me doporucuje klasiku - pomer cena/pocet vajicek. Děkuji za nabidku - ja za posledni tri roky fakt vyzkousela skoro vsechno, tak ted si davam pauzu, piju kontryhel, ale to spis proto, ze jsem si na nej fakt zvykla a chutna mi - patri to k ranu, snidane a k tomu kontryhelovy caj s malinovym sirupem🙂 a nic vic zkouset nechci.... nevim jestli me tak hrozne hodili do pohody ty lazne, ale od nich je mi fakt lip, tolik to neresim, nebrecim... 🙂