Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

sikulik
24. srp 2012

@kcvrcekz no nádhera, mooooc ti to přeju, hlaď bříško, povídej mu, dávej do něho jen samé dobroty a rozmazlujte se 😉

sikulik
24. srp 2012

Jinak přeju hooodně štěstí všem snažilkám, stimulantkám, těhulkám a maminkám, ať se vám daří vše co si jen přejete 😉 . Tento měsíc byl opravdu veleúspěšný a plodný 😀 , jen tak dál!!!!
A speciláně zdravím @bublenudle a doufám, že se má mooooc hezky a užívá si krásných letních dní 😉

montysek
24. srp 2012

@lenajsek
@kcvrcekz Ahoj holky, dnes už je to o dost lepší než včera,tak jsem ráda a ani jsem tam teda nevolala.Koupila jsem si ty Nutridrinky a zítra jedeme do Reprofitu,tak uvidíme no.Ale on mě stejně nějaký doktor před transférem nejprve prohlídne a pak se uvidí ne? Nebo jak to chodí? Já chodím ke Kuřecové ale ta říkala,že tam zítra nebude.

sblanch
24. srp 2012

Pardon ze odbocuju od tematu. Ale nenechala si nektera z vas pichnou agolutin v sobotu rano v Reprofitu? Rano to manzel asi nestihne a ja to urco nezvladnu... Zjistili jsme to az ted a samozrejme tam uz nikdo neni...

drndapetka
24. srp 2012

@sblanch v sobotu dopoledne tam určitě někdo bude, budou dělat punkce a transfery, tak si tam skoč, a kdyby tam náááhodou nikdo nebyl (což si nemyslím), tak si skoč do nemocnice třeba na gynekologickou pohotovost....nebo-mě to píchala moje ségra (dělá ve zdravotnictví), když manžel byl ve službě, nemáš v okolí nějakou známou zdravotní sestřičku?

evikj33
24. srp 2012

@kcvrcekz Super moooc gratuluju a přeju pohodové těhulkování. 😉

drndapetka
24. srp 2012

@sikulik ahojky, děkuji za info 🙂 no já mám Utrouše 4-2-4, takže víc než jsi měla Ty, a mám jej začít vysazovat od ukončeného 12.týdne, takže budu teda do 11+6 brát plnou dávku a pak od 12+0 postupně vysazovat - moje gynekoložka mi to napsala tak, že každý třetí den vysadím 2 tablety, takže budu vysazovat "jen" 8 dní a skončím úplně v 13+0, tak nevím jestli je to tak o.k. a není to rychlé 😖 No a s tím Estrimaxem teda nevím - to se budu muset ještě optat - ale mám pocit, že ho můžu vysadit ze dne na den.
Jinak mi je pořád blbě, jsou dny kdy je to lepší, pak dny kdy je to horší. Nezvracím, ale kolikrát jsem už měla namále. Štve mě to počasí, už se těším jak se ochladí na krásných 20 stupňů, jsem spíš zimní tvor 😀 pařáky nesnáším 😠 a kor teď v těhu při těch nevolnostech je to hnus to dusno 😝
Dnes jsem 10+3, 4.9. jdu do Prenatalu k Vlašínovi na NT+ screening, tak se těším a zároveň bojím 😖 Mám strach z toho screeningu, že to ovlivní ty hormony, co po KET beru....no tak uvidím.
To je mi líto, že sis užila takové nervy a že jsi musela absolvovat amnio, tolik nervů, ach jo....ale tak hlavně, že je vše v pořádku....budu držet pěsti na velký ultrazvuk, ať je všechno jak má 😉

drndapetka
24. srp 2012

@sblanch jo...a taky si myslím, že kdyby Ti to manža píchnul třeba o 2 hodiny dříve (později), tak se nic neděje, plus mínus 2 hodiny nevadí, ptala jsem se na to tenkrát sestry na Unice. Tak třeba by Ti to stihnul píchnout než odjede 😉

kcvrcekz
24. srp 2012

@montysek na mě koukala Vitoušková, když jsem jí řekla, že mě to břicho bolí. Koukala před transferem. Tak dr řekni, že tě bolí břicho ať na tě koukne.

Holky já vám nevím co to je, ale dnes celé odpo musím chodit na "velkou". Neměla jste to některá na začátku těhu?

Aděkuji moc všem🙂
@sikulik hladím, mluvím jím, ale dnes tedy mohe tělo asi dělá ordunk nebo co..☹

fretecka
24. srp 2012

@bobulinka74 já jsem neustále nafoukla,a to šimrání znám také,když se napíná bolí mi i kyčle. Jinak já jsem 14týden a stále zvracím,něco si dám s chutí a do půl hod to letí do záchodu 🙂

bublenudle
24. srp 2012

@sikulik Ahoj zlaticko,dekuji za pozdrav....mam se krasne,uzivam volna a dovolenou....mej se krasne,pisnu ti jeste IP.. 😉

fretecka
25. srp 2012

Přeji všem krásný víkend všem,holky já jsem strašně nadšená,dneska jsme dostali štěně,stejné jako nám umřel.jmenuje se Donovan,ale říkáme mu Van 🙂

fretecka
25. srp 2012

to je naše nové miminko

kacatka
25. srp 2012

@fretecka krásný 🙂 Tak a ještě k tomu to lidské mládě a je to 😉

Holky náhodou, nedělali někomu genetiku přímo na cystickou fibrózu? A nevíte jestli je součástí genetického vyšetření, které dělají v Reprofitu? Díky

novas
25. srp 2012

@kacatka Nám jí dělali a je součástí genetického vyšetření.Přeji všem hezký podvečer.

drndapetka
25. srp 2012

@fretecka to je bafínek krásnej 🙂

kcvrcekz
25. srp 2012

@fretecka krásný šmoulíček🙂

kacatka
25. srp 2012

@novas děkuji 🙂

novas
25. srp 2012

🙂 @kacatka není zač.Přeji všem dobrou noc

1miska
26. srp 2012

@kacatka nam ji taky delali v ramci vysetreni - mela jsem ve zprave napsano odbery na genetiku vcetne cysticke fibrozy, imunologii a trombofilni stavy 🙂 ale celkem me to prekvapilo, protoze si myslim ze to neni uplne bezne delat i cystickou fibrozu

1miska
26. srp 2012

tak v noci se nam v praci narodilo miminko - po 16 letech snahy o graviditu, 8. cyklus IVF, mezi tim nekolik KETu a inseminaci.... ja se tomu opravdu neprestanu divit a smekat pred temi, kdo tak dlouho vydrzi bojovat....

sblanch
26. srp 2012

@1miska Ahojky, to je neuveritelny pribeh! Smekam a nechapu, kde na to ti dva vzali tolik energie a odolnosti... Vetsina by to davno vzdala. Moc jim to preju 🙂

kacatka
26. srp 2012

@1miska No já tu cystickou chci udělat ještě před druhým pokusem. Kouďas nám říkal až po druhém nevydařeném pokusu, ale já nechci riskovat!. v práci takové děti máme a je to hrozné neštěstí. A ještě větší neštěstí je to, že se to před těhu normálně nevyšetřuje a po porodu takové nemilé překvapení ☹ . My v práci teď máme hodně dětí narozených z IVF a samá dvojčátka. 🙂 Je to povzbuzení pro nás všechny! Z IVF se rodí krásné a zdravé děti, jak jsem dneska v práci viděla 😉

1miska
26. srp 2012

@kacatka aha, tak to asi co doktor to nazor, my za sebou jeste zadne IVF nemame, ale udelali nam to ... ani jsem to nechtela, rikala jsem jen, ze nejsme moc zastanci IVF a ze jsme ty typy lidi, co ac se snazi 2 roky a nic, takze bychom radi napred dosetrili co se da abysme vedeli kde je duvod a IVF az krajni reseni. Tak jestli by nam nemohli udelat imunologii a on sam rekl ze OK a ze udelame rovnou genetiku, cystickou fibrozu a trombofilni stavy... Jen poznamenal, ze pojistovnu to bude stat peknou sumu penez. Tak se zeptej, nemel by byt problem

1miska
26. srp 2012

@sblanch ja taky .... jsou to letos uz treti manzele, co se jim u nas narodilo mimco po 8. cyklu - proste mazec. Jak tim clovek prochazi, tak si toho vsimam, vzdycky si to ctu a rikam si, jak jsou uzasni... a ze si asi ani neumim predstavit, kolik to musela stat slz, usili, penez, nedorozumeni....

kacatka
26. srp 2012

@1miska děkuji 🙂 ano ano, 4.9 to jistí, už se nemůžu dočkat na konzultaci a přípravu na 2 IVF. V práci jsme teď měli spoustu maminek po úspěšném 2 pokusu IVF, tak snad se zadaří i nám 😉 Takže i Tobě přeji hooooodně štěstí při prvním pokusu IVF 😉

ivcacig
27. srp 2012

Ahojte holky. Těší mně, že jsem našla takové stránky, ale abych nalezla odpověd na můj dotaz tak tu strávím celý život🙂 Chtěla bych vědět jaká je pravděpodobnost uhycení zamraženého embrya?? Já byla v květnu na prvním IVF a nevyšlo to. Nyní jsem si dala pauzu a příští týden mám jít na druhý pokus ale s použitím zamraženého embryjka. Bude to nativní proces. Četla jsem na jejich stránkách že u zamražených se uchycení o pár procent snižuje tak mám obavy. jaké máte zkušenosti?

drndapetka
27. srp 2012

@ivcacig v Reprofitu mají u KET úspěšnost okolo 40%. Já jsem těhotná po transferu jednoho zmraženého embrya , takže šance učitě jsou 😉

sblanch
27. srp 2012

@ivcacig Ahojky, nevim, kam chodis, ale ja od dr. v Reprofitu slycham, ze s KETem maji stejnou uspesnost jako s normalnim IVF - ze totiz mrazi jen "super"embrya. A verim tomu, ze mrazeni a rozmrazovani maji zmakle. Takze drzim pesti 😉

sblanch
27. srp 2012

Mam takovy dotaz - nevite, co se proveruje v 10tt? Pristi stredu jdu k dr. Zahradkove do RF a nevim, co me ceka... Uz, krev??? A kdy bude dalsi kontrola? Dik za info 🙂