Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kcvrcekz
2. lis 2012

@cilkaa Jéé ten MIMA XARI má kamoška z Anglie a moc si ho chválí..🙂 Já na ty moderní moc nejsem. Příjde mi jako by u kancelářské řidle oddělali ten sedák a namontovali korbičku...😀 Ale věc názoru..🙂 . Zatím u nás vzhledově vyhrává http://www.slune-cz.cz/kocarek-baby-design-lupo/ , ale pojedeme se kouknout a zkusit až tak za týden 14 dní..🙂 Ještě je hafo času..🙂

adella1
2. lis 2012

@montysek Mě taky Dr.napsal TP 11.5.2013 🙂 ale 26.10.jsem byla na screeningu a tam mi to Dr.posunul 9.5.2013,to už je jedno, stejně jak píšeš tak to bude císař a dřív.Jinak já jsem chtěla vědět pohlaví a čekáme holčičku a na 70%chlapečka 😀 😀 ale říkala jsem Dr.že je mi to jedno hlavně ať jsme zdravííí!! 🙂
@kacatka super,to bude ůroda 🙂 gratuluju

adella1
2. lis 2012

@montysek Mě taky Dr.napsal TP 11.5.2013 🙂 ale 26.10.jsem byla na screeningu a tam mi to Dr.posunul 9.5.2013,to už je jedno, stejně jak píšeš tak to bude císař a dřív.Jinak já jsem chtěla vědět pohlaví a čekáme holčičku a na 70%chlapečka 😀 😀 ale říkala jsem Dr.že je mi to jedno hlavně ať jsme zdravííí!! 🙂
@kacatka super,to bude ůroda 🙂 gratuluju
@kcvrcekz hezký kočárek

lenajsek
2. lis 2012

♧snažení o druhé dítko
Průběh:1x KET, snažení doma, září 2012 minimální stimulace, OPU 25/9, tři oplodněná vajíčka, ET 30/9 - 1 embryjko, blastocysta, snad to konečně vyjde!!! - 7.10. našla //, 16/10 vysoké hodnoty hCG emoticon , 26/10 máme srdíčko!!!! emoticon , 8/11 objednána ke gyndr.
@misha83 (29)
Snaží se: 3,5 roku
Průběh: IVF únor 2010 stornováno pro nereagující vaječníky
IVF říjen 2010 i při max. dávkách špatná reakce, nicméně transfer byl, negativní test
IVF březen 2011 s darovanými vajíčky, v 8. týdnu mimoděložní a následně i potrat plodu v děloze, revize
následovala změna CAR, přešli jsme z Unici do Reprofitu únor 2012
Nativ červen 2012-krev negativní (ale my budem bojovat dál)
Minimálka červenec 2012 5 POKUS-nevyšel
6. pokus září 2012, bohužel opět nevyšel...
7. pokus minimálka - říjen 2012 - tentokrát to už musí klapnout!!!!!! emoticon emoticon
@1miska:
Snažení: 2,5 roku
Průběh: nyní ve fázi přirozeného snaženi doma - problém je ve sliznici která neroste, takže zatím IVF nemá cenu
podzim 2012 - Františkovy lázně, tak pořádně osahávej pinďu... do RF až v novém roce, určitě to vyjde!
@kacatka:
snažení 2 roky
průběh: 1x IUI Reprofit Brno - leden 2012 - negativní, 1x IVF Reprofit Brno - červen 2012 - transfer EB negativní, bez mrazáčků, nyní stimulace na 2IVF, od 27/10 Puregon, 2/11 na UZ hodně folikulů, další UZ 5/11, moc držíme palce!!!
@zuzuza
32 let, 1xIVF+ICSI v Unice, poté přirozené těhotenství- syn Sebastián, nyní v RF snaha o sourozenečka
minimální stimulace, 12-15 folikulů, OPU 31/10 - 5 oplodněných vajíček, plán ET 5/11, moc moc držíme palce!!!!

@montysek:
3 roky snažení, 3x IUI, 1IVF a 1KET vše nagativní, změna CAR v RF, kde bylo 2IVF a výsledek je pozitivní, je tam srdíčko!! , gratulace velká!!!

TĚHULKY♡♡ - GRATULUJEME

@kalipso (29)
Snažení: 1 rok a 3 měsíce, zadařilo se po první IUI, TP 26/11 - čeká holčičku, gratulace!!!
@drndapetka (27)
snaží se 4,5 roku
průběh: květen 2008 - mimoděložní, červen 2009 - spontánní potrat v 6tt, září 2010 - 1.IVF těhu zamlklé v 7tt
IVF: 1.IVF Unica srpen 2010 ( zamlklé těhu), 1.KET - neg., 2.IVF Unica září 2011 - neg. , Reprofit - minimálka květen 2012 - nedošlo k ET ( embrya zamražena), 2.KET Reprofit - čeká se, 30.6. KET-Moc držím pěstičky-A NALEZENY //, TP: 18.3.2013. a ještě jednou mooooc gratuluju mamino
@fretecka (31)
Snažení: 3 roky
2 cyklus časovaný styk, Á 19.6. nalezeny //, srdíčko, NT negativní, TP 26.2.2013 - čeká chlapečka Tobiáška, gratulace velká! Velký UZ v pořádku emoticon
@sblanch (33)
Snažení:3 roky
Průběh:1x IUI, 3x IVF, 1 KET, IUI s přechodem do nativu + PICSI; 4. IVF březen 2012 - nativ; vše negativní- minimálka červenec - ET 21.7.= těhotenství, veliká gratulace!!!
@bobulinka74(?)
Snažení:asi 10 let,
Průběh:2009 2x mimoděložní, květen 2011 minimálka-neg., červen 2011 minimálka-//, MA 9.tt, 2012 2x stimulace na minimálku přerušena, 20.7. ET = těhotenství, velká gratulace!!! , TP 7.4.2013
@kcvrcekz (28)
Snaží se 1 rok a 3 měsíce
Průběh: 1 IVF květen 2012 nepovedlo se, zamaraženy 4neúspěšný..- ♡ 9.8. KET ♡ Našla jsem //… Máme srdíčko! NT negativní, TP 27/4, gratulujeme! 😵
@adella1:
Snažení 4roky, podstoupeno 3xIVF a 1xKet-z toho biochemické těhotenství,1x minimálka-neg.1x změněn CAR a díky RF máme dvě srdíčka , gratulace velká!!! ♡♡ - screening negativní, TP 9/5/2013 emoticon

★☆MAMINKY a MIMINKA ★☆

@safarikovap (30)
1. IVF září 2011 - minimální stimulace, negativní; 2. IVF - prosinec 2011 - krátký protokol, TT //, TP 17. 8. 2012
@olousek35(?)
1.dítě, Tomášek, narozen 2.2.2012 4240g, 51 cm, vznikl z 2.IVF . 1 IVF //, ale nepotvrdilo se srdíčko a ukončeno revizí
@saminka
Snažení: 4 roky
1.IVF - Mia (14.9.2009), 1. KET - neg,, 2. KET - neg., 2.IVF Minimalka - Lilly (8.11.2011) predtim 3 IUI -jedno uspesne ale bohuzel MA v 9.tydnu
@bellka
snažení 12 let
průběh podstoupeno celkem 8xIVF a 1x KET, 3x změněno CAR a díky RF máme Šimonka, nar. 14. 4. 2011
@lenka27
Snažení:
Průběh: . IVF 2007 Helios - TT negativní, poté přirozené otěhotnění, ale mimoděložní,
2. IVF 2010 Reprofit - syn Adam narozen 12.7.201

lenajsek
2. lis 2012

Holky ahoj, jen zdravím a gratuluju stimulkám, jen tak dál!!! Jdu si lehnout, nakouknu večer...

tarikovci
2. lis 2012

Ahoj holky,
ráda bych se k přidala k Vám Reprofiťačkám 🙂 v úterý jsme byli v RF na první konzultaci u dr. Koudelky, je to pro nás všechno nové... o mimi se snažíme více jak rok, moje gynekoložka mi oznámila, že mám syndrom polycystických vaječníků, navíc mám víc než nepravidelný cyklus, takže o přirozeném početí (bez hormonální stimulace) si můžeme nechat jen zdát... u své gynekoložky jsem prozatím podstoupila pouze léčbu Utrogestanem (víc než půlroční - denní dávka 3 tablety) na upravení MS cyklu a pak tříměsíční stimulaci Clostilbegytem (2 tablety denně), která vedla akorát k výskytu cysty na vaječníku
dr. mi udělal UZ, zjistil, kolikátý den cyklu zrovna jsem a nasadil mi hned od dalšího dne znovu Utroš (ale koňskou dávku 2 x 3 tablety denně) a po příchodu MS znovu Closťák 3 tablety denně...
hodně mě potěšil, když řekl, že i přesto, že jsem již tuto léčbu podstoupila, volil by konzervativní postup alespoň jeden měsíc a samozřejmě budu pod kontrolou, kdyby se mi zase začala tvořit cysta...
teď musím vyčkat na MS, pak jít 1.-3. den na krev a 12.-14. DC na UT... ve zprávě byla taky zmínka o Pregnylu, ale nějak jsem nepochopila, v jakém případě by došlo k jeho aplikaci...
nezbývá, než čekat, jestli mi tělo nějak pozitivně zareaguje na vyšší dávky hormonů nebo to bude jen pokus a pak rovnou na IVF
manžel na spermiogramu ještě nebyl, půjde tam se mnou, až půjdu na krev, tak doufám, že alespoň u něj to bude jakžtakž v normě a nedostaneme ještě další jobovku...
Lucka

montysek
2. lis 2012

@adella1 To už je takhle brzo vidět, co to je za pohlaví? Já myslela, že ještě ne a to mi dělali v úterý podrobný ultrazvuk! 😀 Tak gratuluji k párečku! 🙂

bosorkajarka
3. lis 2012

@tarikovci z vlastní zkušenosti bude záviset na hormonálním profilu a spermiogramu, jestli budou celkem v poho tak si myslim, že doporučí inseminaci. Pregnyl ti skoro určite pichnou aby ti folik praskl. 😉

misha83
5. lis 2012

@lenajsek Ahojky hlasim se zase po delsi dobe. Prosim o upravu v prehledu, nas sedmy pokus se v rijnu nekonal a zatim termin nevime.

kacatka
5. lis 2012

tak holky, jsem na mrtvici a úplně vyčerpaná z těch dnešních informací 😝 Takže levý vaječník 15 a pravý 10-15 folikulů, velikosti 14-15 a 16-18mm. Když jsem to slyšela, tak jsem byla v šoku. UZ mě dělal Štelcl, ale jak to viděl, hned volal Koudelku a ten mě hned řek, že by byl pro abychom tento protokol zastavili, protože je tu velké riziko hyperstimulace 😠 Nicméně jsem ho přemluvila, tak jdem do toho i s tímto rizikem! já bych už další 2 měsíce čekat nechtěla 😢 ptala jsem se ještě na kvalitu těch vajíček a on říkal, že při těchto dlouhých protokolech bývá kvalita dobrá, horší by byla tahle situace při protokolu krátkém. Mě jenom zaráží, že při tom krátkém protokolu bylo folikulů jen 8, z toho 6 vajíček a 3 zralé. No uvidíme. Držte palce ať to přežiju 😉 OPU 9.11

haaappy
5. lis 2012

@kacatka tedaaa, to je úrodička! Budu držet pěstičky, aby to klaplo 😵 Hele, kdyby bylo moc velké riziko, doktoři by se určo překecat nenechali 😉 To zvládneš!! Hlavně na ten hyperstimulák nemysli, nebo si ho psychikou vážně přivodíš 😝 Hodně pij vodu, to prý pomáhá. Prolévej se, budeš mít sice nafouklé břicho, ale zvládneš to. Drž se!!

ivcacig
5. lis 2012

@bosorkajarka spíše aby folik nepraskl, né??? 🙂

kvakuska
5. lis 2012

@ivcacig Pregnyl nejdřív pozdrží prasknutí folikulu o 36 hodin přibližně (aby nepraskl předčasně), ale po těch 36ti hodinách zároveň vyvolá jeho prasknutí ... slouží k načasování ovulace před punkcí, při IUI a nebo i při domácím snažení 😉

ivcacig
5. lis 2012

@tarikovci Ahoj Luci, máš plán stejný jako jsem měla já, jen tedy s vyjímkou toho pregnylu. Ten jsem si píchala když šlo o klasické IVF. U tohoto programu co máš jsem si pregnyl nepíchala, tak třeba doktor hledí na to aby Ti to dopadlo dobře🙂
Jinak mé tělo na dávku utrouše 2-0-2 zareagovalo velmi negativně🙂 Né že by se něco stalo ale začla jsem být strašně protivná a nálady mi moc lítaly, byla jsem podrážděná a někdy nesnesitelná. Teď už se to klidní ale za půl roku toho všeho jsem prožila hodně špatného s těma náladama a strašně mě to štve..Snad to budeš dávat lépe a zvítězíš nad těma pilulema!!!

bosorkajarka
5. lis 2012

@ivcacig pregnyl se dáva když by mohl být problém s prasknutím folikulu (u IVF k načasováni) u IUI právě aby určitě praskl, třeba u žen s PCO se musí dát, protože hladina LH je celý cyklus mírně zvýšena a z folikulů pak často vznikají cysty z důvodu, že neprasknou. Co se týče utrogestanu tak je to fakt hnus, ja jsem po nem takyjak na houpacce a to ted beru 4-0-4, ale co bychom pro miminki neudelali že 😉

kacatka
5. lis 2012

@haaappy děkuji za rady 🙂 ještě teď se ale z toho nemůžu nějak vzpamatovat 😒 Tohle nečekal nikdo! jo a ještě že jsem si koupila ty nutridrinky, budou se hodit 🙂

haaappy
5. lis 2012

@kacatka To máš těžký... když by nebyla žádná reakce nebo malá, budeš zklamaná, že z toho nic není. Když je až moc velká, tak je člověk taky rozčarovanej. Příroda si s náma dělá co chce 😝 Pusť to z hlavy, nedumej "co by kdyby". Máš jich tolik a basta. Teď si jen říkej, co můžeš dělat pro to, aby se hypertimulák nerozjel... a to by Ti mohlo pomoct právě to pití neperlivé vody, někde jsem to četla. Já měla po OPU břicho jak balón, bolelo, ale snažila jsem se chlemstat co to šlo, aby se mi pak ulevilo 😉
Držím pěsti a bojuj, tygře 😀

tarikovci
5. lis 2012

@ivcacig Ahoj Ivčo, když jsem utrouš brala v dávce 1-0-2 a peronálně, nálady byly šílené, navíc mě bylo zle od žaludku a měla jsem závratě. Proto, když mi Koudelka předepsal utrouš v dávce 3-0-3, byla jsem v šoku, ale doporučil mi, abych si ho zaváděla, protože je to moc velká dávka a bylo by mi po něm dost blbě. Mám po něm ale hrozné tlaky na vaječnících, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Teď jen doufat, že MS přijde včas, abych mohla jít na krev a dozvěděla se něco dalšího 🙂

tarikovci
5. lis 2012

@bosorkajarka Ahoj Jari, já jsem hlavně zvědavá na výsledky krve, dočetla jsem se, že se mimo jiné zjišťuje hladina LH a z toho se pozná, jak vaječníky pracují, jestli dokáží tvořit vajíčka, to je můj největší strašák... mě sice reagují na stimulaci clostíkem, ale zatím pouze tak, že se folíky vytvoří, ale už neprasknou (z toho pak ty cysty) anebo prasknou a zřejmě v nich nemusí být vajíčko...

jantarka
5. lis 2012

@tarikovci já doteď brala 4-0-4 ... taky předepsané od Kouďase 😉 Ale ono je vždycky lepší když se zavádí, protože jde tam kam patří. Tím, že ho polykáte, tak prva dráždíte žaludek a proto po něm bývá špatně, únava a ospalost. Nedoporučuje se pak ani řídit auto. Takže rozhodně zavádět 😉
@kacatka hele ber to sportovně 😉 Určitě to dobře dopadne 🙂 Držíme palce 😉
@ivcacig ahoj, tak jak se daří? Už víš co máš v bříšku? Byla jsi nebo půjdeš na screening? 🙂

kacatka
5. lis 2012

@haaappy děkuji 🙂 jasně, budu bojovat! a doktorům musím věřit 🙂 a taky věřit, že vajíčka budou kvalitní 😉 Pěkný den

evikj33
5. lis 2012

@kacatka Věř že to zvládnete.Já měla při krátkém 20vajuch a z toho 13zralejch oplodnilo se vše při PK něco odpadlo a zaváděli jsme dvě blasty a čekáme dvojčátka,náběh na OHSS se taky předpokládal,ale kupodivu to nebyl problém hned po OPU jsem dostala Dostinex a už 3den mně bylo fajn.Držím pěsti at to hezky zvládneš pokud možno bez větších potíži a hlavně s úspěšným koncem 😉 V RF jsou zlatíčka

kacatka
5. lis 2012

@evikj33 Děkuji moc 🙂 , ať se miminkům daří 😉

evikj33
5. lis 2012

@kacatka Jj děkujem a tobě držíme pěsti 😉

ivcacig
6. lis 2012

@tarikovci To mi povídej o tom tlaku na vaječníkách, včera jsem ze skříně vyhodila 14 ramínek na kterých ještě předevčerem visely kalhoty, ani jedny nejsou dobré abych v nich vydržela celý den sedět. Strašně mě tlačily do těch bolavých vaječníků takže jsem včera dělala čistku a pak jsem zavolala přítele z obýváku a ukázala mu skříň se smíchem pověděla: miláčku nemám co na sebe 😀 Jinak já si utrouš zavádím už od začátku pač jsem četla mnoho příspěvků při požívání peroálně, jak bylo mnoha holkám strašně špatně.

ivcacig
6. lis 2012

@jantarka Ahojky🙂 včera jsem byla na krvi a na screening jdu 13.10 a ani nevím na co se připravit, ty už to máš za sebou? Tak ani nevím copak že to nosím za potvůrku, tobě už to řekli a bříško už roste????? 😉

jantarka
6. lis 2012

@ivcacig Já jdu 13.11. taky na screening. Jdeme do Pronatalu k Vlašínovi....toho už jsem měla 2x a je to fakt borec největší. Tak doufám, že i tentokrát bude všechno v pořádku. Jinak jsem byla včera v poradně .... taky mě vycucli 3 zkumavky 😝 a už mi doktorka řekla co viděla, tak uvidím jestli to Vlašín potvrdí 😵 A ty jdeš kam na screening?
Jo a bříško?....no nevím jestli je to ještě bříško, ale spíš pupendo 😀

ivcacig
6. lis 2012

Já jdu do reprofitu k Pospíšilové. Mě brali 6 zkumavek a s tím nízkým tlakem to bylo fakt síla☹ Tak to jsem zvědavá zda v úterý půjde na UZ něco poznat 😀

jantarka
6. lis 2012

@ivcacig mě to brala moje doktorka, ale na screening si to berou v jeden den s ultrazvukem. Takže mám obojí toho 13.11. v Prenatalu. To jsou největší odborníci na vývojovky. Ani mě nenapadlo jít do Repra. Tam jsem byla pak až na 3D u Doubka 😉

1miska
6. lis 2012

ahojte holky, tak po mesici v laznich zpet v brne, byl to moc fajn mesic.... 😎 😎