Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
7. srp 2014

@simkar
@sblanch
Celý proces IVF je strašne náročný na psychiku. U nás taky byla krize. Došla až tak daleko, že jsme se s přítelem rozešli, já se vrátila zpět domů, našla jsem si tu velmi dobrou práci. Naštěstí jsme se rozešli v dobrém, vážili jsme si pořád jeden druhého, stále jsme byli v kontaktu až se to nakonec všechno dalo do poradku . Až tedy na to, že už nejsem ochotna opustit svoji práci a opět se sestěhovat. Jsem tu doma prostě doma takže se vidíme o víkendech. Není to ideální, na druhou stranu je hodně vztahů kdy jeden je přes týden kvůli práci pryč, včetně vztahu mých rodičů. Takže jsem na to zvyklá a nevadí mi to. Naopak jsme si vzácnější, těšíme se na sebe..
Takže u nás se krize podepsala tímto způsobem, ale v konečném důsledku to pro nás bylo přínosem.

simkar
7. srp 2014

@78marcela jj, je to záhul. My jsme manželé, takže odejít od sebe je vždycky složitější a máme už jedno dítě. Ale vlastně to bylo fakt tou šílenou depresí z neplodnosti. Jinak si totiž rozumíme.

78marcela
7. srp 2014

@simkar my jsme se nevzali, jinak by to asi bylo horší. Takhle jsme se domluvili a já se sbalila. Byl to strašne těžký rok. Od ledna jsme začali jezdit do centra, než mě vůbec navodili cyklus, byl květen, prali do mě obrovské dávky hormonů, to se podepsalo na mé psychice, měla jsem stavy kdy jsem na všechny křičela pak výbuchy pláče naprosto bezdůvodné třeba v Brně u zkoušky..šílené. Do toho další zdravotní komplikace, léčebny pobyt v lázních. Do toho jsme koupili byt, rekonstrukce, pak na třetí pokus pozitivní testy, veliká radost a v sedmém týdnu konec. Do toho problémy v tehdejší práci, bylo toho právě dost. Takže jsem se sbalila a šla. Dnes víme že to bylo dobře. I když to bylo v tu dobu těžké. Ale ta pauza nám pomohla, tyhle další pokusy jsou klidnější, jsou to jenom KETy, cyklus naskočil hned.. Tak snad to bude dobré dále.

delfi75
7. srp 2014

@simkar ahoj, díky, no dvojčata bych brala!!! tady jsem dlouho o nikom nečetla, že by byly...ale žze bych měla takové štěstí, tak to nevím...

delfi75
7. srp 2014

jinak všem přeji krásný den, dnes 2,5 hodinky v lese, košík hub a doufám, že žádné klíště 😀

78marcela
7. srp 2014

@delfi75 takže dvojčatka bys rovnou chtěla, jsi odvážna🙂 tak ať se ti to vyplní a kdyby ne, tak si toho jednoho aspoň pořádně užijes. A pro to druhé za dva roky.
Tak co máte na večeri, praženici ?

delfi75
7. srp 2014

@78marcela za 2roky budu už stará, tak klidně teď ty 2🙂 bude houbová omáčka a něco do mrazáku😀

78marcela
7. srp 2014

@delfi75 já bych chtěla teď jedno a za dva roky druhé. Ale když to budou dvě naráz tak to taky nějak zvládneme. Už je mi to fuk.

nikolav
7. srp 2014

Ahoj holky tak do Reprofitu v nejbližších letech pravděpodobně nezamíříme. Povedlo se to zázrakem přirozeně. Až to není možné 🙂. Přeji všem zažít to samé!!!!

delfi75
7. srp 2014

@nikolav to je krásné ,gratuluji !!!!

nikolav
7. srp 2014

@delfi75 Děkuji moc. Bylo to celkem překvapení. A když už nic, tak aspoň víme, že to jde i přirozeně.

delfi75
7. srp 2014

@nikolav to je tou novou prací 😀 jeden den jsem na Tebe myslela ,že ani nenakoukneš ...

nikolav
7. srp 2014

@delfi75 Dlouho jsem tu nebyla. No prací to nebude. Paní nás nakonec obě dvě jaksi no vyhodila? Nebo spíš nám odmítla dát smlouvu a sama je teď nad bankrotem což tajila. A ještě teď se jaksi no přetahujeme o peníze. Takže jsem bez práce ☹ , ale co nemůžu si vybírat kdy miminko přijde. A jsem šťastná i tak. Musí se hrát s tím co má člověk rozdané. A jinak jsem sem nechodila, protože jsem na to neměla. A navíc jsem měla tu novou práci a snažila se to zachránit jak se dalo. No a taky jsem jezdila a jezdím se psem každý víkend skoro po výstavách. No a teď si to musím užít, než si udělám pak pauzičku na odskočení do porodnice 😀.

delfi75
7. srp 2014

@nikolav s v kolikátém jsi?

nikolav
7. srp 2014

@delfi75 No na úplném začátku. Jsem v půlce 5. týdne. Ale věděla jsem to ještě před ovulací, že to vyjde. Ale to už jsem taky věděla, že v práci končím no. Ale jelikož jsem byla na ÚP a slibovala stále jen smlouvu a tu nám nedala tak mám smůlu.

delfi75
7. srp 2014

@nikolav tak se drž a hlavně ať je vše v pořádku 🙂 a informuj nás ...

nikolav
7. srp 2014

@delfi75 Jo určitě. To víš možná tu teď budu častěji 🙂

olousek35
7. srp 2014

@nikolav držím pěsti a třeba se na nějaké výstavě uvidíme. Nechystáš se na krajskou koncem srpna do Brna?

78marcela
7. srp 2014

@nikolav super, gratuluji. Po tom co máš za sebou, si to zasloužís. Ale třeba to tou práci a starostmi kolem ní je. Měla jsi myšlenky jinde a třeba i proto se zadarilo. Nikdy nevíš do je spouštěcím momentem k takovým zázrakům. Moc ti gratuluji a přeji krasne a zdrave mimi.

nikolav
7. srp 2014

@olousek35 To víš, že chystám 😀 musím být všude. I když když jsem ji hlásila tak jsem nevěděla, že budu v tom, že. A co máš za pesana?

nikolav
7. srp 2014

@78marcela Děkuji. To bohužel nevím co je spouštěčem. Kdyby se to dalo zjistit myslím, že by to spoustě žen pomohlo.

pajulinecinka
7. srp 2014

@simkar moc děkuji, sice mám pořád strach, aby bylo vše ok, ale je to nádherný pocit

olousek35
7. srp 2014

@nikolav já tam budu s jedinou holčičí zástupkyní šeltie 😀 A ve výstavní kanceláři. Pokud myslíme obě výstavu na Zetoru. S čím tam budeš ty?

nikolav
8. srp 2014

@olousek35 Jo jo myslím výstavu na Zetoru v Líšni v Brně. Budu tam s borderkou. I když jediná tam nebudu 😀, ale neboj mě nepřehlídneš 😀 beru to jako exzibici 😀 a v jakém kruhu budeš u jakého rozhodčího?

olousek35
8. srp 2014

@nikolav nebudu v kruhu, teda doufám. měla bych být ve výstavní kanceláři. Zapisovat hodnocení do PP atd. Pokud se nic nezmění. 🙂 Dopředu hodně štěstí a nejlepší umístění. 😉

nikolav
8. srp 2014

@olousek35 Díky no doufám, že mi tam zapíšeš jen ty nej nej nej výsledky 😀 no mám Hořáka tak to bude velká sranda 😀 no a v závěrečném kruhu uvidíme koho budeme mít. Matyášovi se teď hodně líbil a dal nám nejlepšího mladého psa výstavy 😀.

78marcela
9. srp 2014

Ahoj holky, jdu se poradit. Včera jsem byla v centru na utz před KET. Vše v pohodě, sliznice nádherná. Jenže-
mám mražené vždy po dvou embryích, byla jsem celkem čtyřikrát na transferu, vždy po dvou embryích kvality jedna, při třetím pokusu jsem měla pozitivní testy ale pak to zamlklo. Minulý měsíc jsem byla na hysteroskopi, odstraněn polyp, jinak vše v pořádku. Včera doktorka docela striktně řekla že na transfer bude jedno embryo. Když jsem řekla že mám dvě, tak co s tím druhým, tak že se znovu zamrazí. A já teď nevím co dělat. Opětovným mrazením kvalita embryí klesá. Bojím se že se tím znehodnotí. A co kdyby to bylo to dobré co by se chytlo? Nevím co teď dělat. Hysteroskopie zvýší šanci na uchyceni, ale nevím jestli i u mě, když osm embryí už bylo transfeovano a bez úspěchu. Na doktorka řekla, že vzhledem k mé obezitě by mohly nastat komplikace kdybych měla dvojčata. A já prostě teď nevím. Na jednu stranu si říkám že třeba moje tělo ví že by dvojčata nezvládlo, proto je nepřijalo, na druhou stranu se bojím že znovuzamrazením se embryo nějak pokazí. A ještě moje sestra měla dva pokusy po dvou a nic, na třetí pokus dali jedno a má dceru. 
Nevím jak se teď rozhodnout. Zatím jsme to nechali otevřené, že uvidíme, jak se rozmrazí. Jak byste to řešily vy, jedno nebo dvě?

kalipso
9. srp 2014

@78marcela Ahoj, já bych rozhodně dala obě, raději než riskovat, že to druhé nepřežije znovuzamražení. 🙂 Přijde mi to jako větší riziko než to, že budeš mít v těhotenství s dvojčaty problémy. 😉

olousek35
9. srp 2014

@78marcela já měla vždy jen jedno, ale Koudelka i Štelcl mi řekli, že u Ketu by se dvou nebáli a klidně je dali. A znáš mě a k tomu i mé problémy. Tak asi tak. I když jedno má prý větší šance uchycení než dvě. Takže je to těžké rozhodování. U mě bylo riziko, že děloha nezvládne ani jedno.

78marcela
9. srp 2014

Oli a jak víš že ma jedno větší šance?
@olousek35