Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

meggar
24. lis 2011

Kuřecová není špatná. Měla jsem ji na kontrolní UTZ a na OPU a absolutně s ní nebyl problém, ale je pravda, že na někoho může působit trochu odměřeně. Na ET jsem měla Štelcla a ten je takový sluníčko. jinak s ostatníma MUDrama osobní zkušenost nemám.

jana321969
24. lis 2011

@myska000 ahoj ja taky chodim k dr. Kuřecové jako nemůžu si na ní stěžovat jako ona zas neovlivní kolik se udělá vajíček a taky na ty zkumavky nedýchá aby se to vyvyjelo, nam taky zavaděly ne extra embrya ale asi zavest sla kdyz je tam daly ale zbytek nešel zamrazit protoze vyvoj taky skončil nevím proč, já mam být relativně zdrava manž. jen špatný sperm. a to jsme mely metordu jeste ICSI + PCSI. Nevim jestli zkusit jeste tu fragmentaci spermii co to vlastne je - nebo kdyz jsou tyto metody, že to potřeba není nevim.

lentilkal
24. lis 2011

@1miska no ja u Doubka byla jednou a nemohu si stezovat a ted jsem si to domluvila ze v tehu budu chodit k nemu

myska000
24. lis 2011

Já se možná špatně vyjádřila. Samozřejmně, že doktorka nemůže za to, kolik bude dobrých embryí. Spíše mě u ní zarazilo to, že jsme byli objednní na 15.00 hodin a ona nám po 14:00 hodině volala, že jezdit nemáme. Věděla že jsme z dálky. Mobil jsme neslyšeli, protože jsmě měli co dělat, abychom se vyznali autem v Brně. Čekali jsme, že nás vezme, ale asi už byla fuč, protože dr. Štencl poletoval kolem sester a o nějaké dr. se velmi škaredě vyjádřil, že si objedná ženskou z daleka a pak prostě odejde. Až potom jsme se dovtípili, že vlastně mluvili o nás a té dr. Nakonec nás přece jen vzala, ale s pěkným zpožděním. Proto se mi ona moc nezamlouvala.
Holky a jestli se můžu zeptat, pokud to není moc osobní. Vám se vajíčka v laboratoři normálně vyvíjela?Nikdo neměl takový problém jako my???? Jen se ptám, prostě nějakým způsobem musím u sebe zpracovat, co se vlastně stalo..... 🙂 Psychika je prostě sv.... 😢

olousek35
24. lis 2011

Holky, taky se musím dr.Kuřecové zastat. Ona je prostě taková svá. Ale moc se mi na ní líbílo, je je přímá. Vše řekne na rovinu, nebere nic oklikou. To hodně lidí nerozdýchá, ale já osobně si toho moc vážím. Z mého pohledu je lepší než Štelcl. Z něj jsem dvakrát dobrý pocit něměla, i když je taky moc fajn a přímý. A vděčím mu za malýho v bříšku. Ale jisté je, že tam nikdo nikomu cíleně neubližuje. My máme jen rozhozenou psychiku léky a čekáním, a tak i normální věci bereme jinak než zbytek populace. Ti doktoři za tohle nemůžou, snaží se nám jen pomoct. Tak se snažilky držte a ono to vyjde. A budme celému reprofitu vděční. 😉

myska000
24. lis 2011

olousek35 samozřejmně v něčem pravdu máš, nicméně si myslím, že to co se stalo v našem případě se prostě nedělá. Jsme od Brna vzáleni cca 160 km, takže zvednout telefon šel klidně i v poledne. Je to prostě jen můj názor, každý má samozřejmně ten svůj 😀 Nicméně že může být super profesionálkou nikomu nevyvracím.

olousek35
24. lis 2011

@myska000 to určitě jo. Já ani tak nereagovala na ten telefon ale celkově. Mohla zavolat dřív, ale jsme jen lidi. Omylní lidi. Každopádně hlavu vzhůru, at vše dobře dopadne a jsi brzo těhotná. Držím pěsti.

bambulajda
24. lis 2011

@olousek35 ahojky, můžu mít dotázeček furt tady koukám na ty moje testíky....má ten 14 den druhá čárka být stejně silná jako ta kontrolní? ....sice čárečka sílí, ale hodně pomalounku, takže do toho 14 dne po ET to určitě nestihne být stejná 😒

olousek35
24. lis 2011

@bambulajda tak jsem koukla na zásobu testů a má dojem ,že stejná síla čárky byla už 12.den, ale na desítkovým mamatestu. Ale je to fakt individuální. Myslím, že když bude i 18. den, tak je to v pořádku. Hlavně neplaš. Ted si kolikátý den? 😉

jana321969
25. lis 2011

@myska000 ahoj mám možná podobný problém jak ty ale prý se to stáva tak nevm no náš to byl první pokus měla jsem 9 vajiček z teho šlo oplodnit 6, do 3 dne všechny ok, tak jsem si oddechla 4 den nevolat a pri ET jsem zjistila ze 1 blastocysta a 1 morula zavedena dvojkove kvality a zbytek me dosel email 3 ks co zbyly nesly zamrazit vyvoj proste ve zkumavce sam skoncil mě napsaly takže tak. Jo a to ti mohla zavolat dřív 160 km je velká dálka ja to mam 60 km.

bambulajda
25. lis 2011

@olousek35 ...no právě zase začínám plašit...jsem 10. den po ET - používám desítkové testy taky 🙂 ...právě včera jsem koukala zrovna na tvoje testění a mělas krásny čárečky 😉 🙂 ...mně to tak rychle neleze 😒 ....večer přidám fotku. ....

myska000
25. lis 2011

jana321969 a jak ti to vysvětlili? Prostě stává se to? Nevím jestli jsi měla další pokus, ale pokud ano, bylo to úplně stejné, nebo prostě náhoda??? Taky nám říkala, že zrovna mohl embryolog natrefit na špatnou spermii.....Holky a dělaly vám genetické testy??? Platí se za to?

carlik
25. lis 2011

@bambulajda neboj, hlavně že ta čárka tam JE, nemusí být silná jako ta kontrolní. Já si udělala jen 2x testy na 11. a 13. den po ET a pak už jsem netestila.Je to zbytečně stresující, tak věř že mimčo tam je a vydrž na UTZ. A na krev bys taky mohla zajít už v Po 🙂
@myska000 každá tu máme svý zkušenosti s doktorama a každá si bude obhajovat toho svýho. Ale je fakt, že ti mohly zavolat dřív. Možná jen čekali, jak se embryjko bude ještě vyvíjet, vždycky se volá až po 13. hod., jak jsou na tom, tak možná čekali.... A jinak já takových zkušeností, že jsem měla embryjka a pak nebylo nic k ET mám dost, takže se to prostě stává 😒 Chce to vydržet ty nervy a zkoušet dál, ono se to jednou povede 🙂

fidac
25. lis 2011

@bambulajda ahoj já jsem si dělala taky ten citlivější mamatest a čárka byla pořád světlejší než ta druhá a to jsem těch testů si dělala asi 4 nebo 5 a to jsem byla asi 18 den po IUI, než mamatest mě vyšel ještě lepší gravitest... hlavní je, že tam ta čárka je...pokud je slabší tak vůbec nic neznamená...

veera2
25. lis 2011

Ahoj holky, zase vás všechny zdravím po několika dnech. Zase jsem ležela jsem od pondělí v nemocnici, kvůli špinění a včera mne pustili. Vše je v pořádku, viděla jsem mimíka na utz s bijícím srdíčkem a to mne vždycky uklidní.
Nevím, co je tu nového,snad ne nic špatnýho, dočtu si vás později.
Hokly, která z vás tu taky špinila? A řekli vám nějakou příčinu?

bambulajda
25. lis 2011

@carlik ....no taky bych na to neměla tolik tlačit ....pač já si dělám test ráno i večer 😅 😅 to už dělat nebudeu ...na krev jdu v úterý ....a dělala sis i ten reprofiťáckej test?

carlik
25. lis 2011

@veera2 já taky hned na začátku asi 2 dny špinila, ležela jsem v nemocnici, ale nic neřekli proč, asi nějaká sraženina, nebo zbytek druhýho embryjka, co se nechytlo. Tak buď v klídku, odpočívej a nebo, dobře to dopadne!!! Krásná fotečka 🙂
@bambulajda jejda, ty si tesťačka 🙂 Ten RF test jsem si dělala až ten 13. den a byl o něco slabší než mamatest. Tak už netesti a čekej na Út na Hcg 😉

bambulajda
25. lis 2011

@fidac tak děkuju za uklidnění - v úterý se uvidí
@veera2 ....no to je krásnej bobíšek 😀 ....a oni ti neřekli z čeho to je? a ty sis dávala 2 emryjka? nemůže to být z toho?

veera2
25. lis 2011

@carlik
@bambulajda Dávala jsem si 2 embryjka,ale rozhodně to nemůže být z toho, že by druhé odcházelo, bo už jsem 9. tt a hned od začátku se chytlo jen jedno, na utz nebylo vidět nic a kdyby odcházelo v začátku těhu, tak to nikdo nepostřehne, bo není vidět pouhým okem a jen se vstřebá.
Snažím se být v klidu a polehávat.

lenka27
25. lis 2011

@bambulajda neplaš já jsem 10.den ET neměla čárku silnější než kontrolní a to jsem měla hezkou výšku hcg, každá z nás má jiné hcg a podle mě i jiné čárky na testu 😉

lenka27
25. lis 2011

@veera2 špinila jse až do 10.týdne a PRÝ TO BYLY PRASKAJÍCÍ CÉVKY V DĚLOZE, nebo mám pocit, že snad skoro všechny moje kamarádky ze začátku špinily

lenka27
25. lis 2011

@bambulajda ráno i večer záleží i na tom kolik piješ atd. vůbec bych to neřešila a test už neděla a počkala až na ofiko termín

veera2
25. lis 2011

@lenka27 Díky🙂

saminka
25. lis 2011

@bambulajda ahojky carka opravdu nemusi byt silnejsi, neplas se kocko!!! a doporucovala bych ti pockat s tim testem z reprofitu, ja si ho udelala ten dvanacty den po ET a uplne me to rozhodilo jak byla carka slaba, az jsem mela pochyby ze jsem vubec tehotna, je opravdu malo citlivy tak bych ti ho doporucovala delat snad az nejaky 16.den po ET, ja tenkrat hned sla tady a holky mi to jen potvrdili, ze jsou malo citlive 😉

saminka
25. lis 2011

@saminka jinak jsem se zrovna divala na moje testiky ten 14.den a carka ma hodne daleko do te kontrolni, mela jsem zavedene 3 denni...tak se taky podivej na uklidneni 😉

michalaa
25. lis 2011

Ahoj holky, vezmete do klubu novou snažilku z Reprofitu ??
Zatím máme za sebou první návštěvy a první testy ..
🙂
Zatím se mě v Reprofitu všichni zdají fajn a příjemný. Dokážou člověka povzbudit a naladit na to, že se mimčo
určitě brzy povede ...
Tak jestli vám to nebude vadit, tak sem tam kouknu a kdyžtak poprosím o radu 🙂

olousek35
25. lis 2011

@bambulajda rozhodně neplaš. Já měla hodně vysoké hcg, tak možná taky proto ta čárka. Plašila jsem strachem z jednovaječných dvojčátek. Naštěstí bylo jen jedno. 😀 Tak taky možná tak. Jinak reprofitáckej test dělanej podle jejich termínu dopadl tak, že druhá čárka byla sotva viditelná, tak ho rozhodně nedělej, at nemáš v hlavě znova zmatek. Jo, tenkrát mě holky uvrtlay na digitální clearblue, který mě uklidnil a pak už jsem asi ani netestovala. Důležitté je, že tam jsou. Tak hlavu vzhůru a v úterý budeš mít už hodnotu hcg a pak se uklidníš. 😉

olousek35
25. lis 2011

@michalaa jasně, vítáme tě. Několik stránek zpět je tabulka, tak si ji zkopíruj a dopiš se nám do ní, pokud chceš. 😉

petluska
25. lis 2011

Ahoj holky, ja taky plasim !!!!!!
Kolik jste mely sliznici pred OPU? Ja mam nocni mury, ze ji mam nizkou ☹((((((((

michalaa
25. lis 2011

@olousek35 Jasan, dííky 😉