Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

sblanch
18. bře 2012

Tak jsem dnes volala po jedné a zatím to vypadá na 4 -5 embryí... Možná že se jich do dalšího vývoje dostane zítra víc, protože to prý embryoložky zkoumaly dnes brzo ráno a třeba se ještě další zmátoří. Uvidíme, jak budou odpadávat, nemůžu na to moc myslet, jsem pesimista - na základě předchozích nezdarů se není čemu divit.

kacatka
18. bře 2012

@sblanch 9 je super počet, jistě budeš mít kvalitní emryjka i ke zmražení 🙂 neboj, tak se zatím drž a ozvi se jak to průběžně vypadá. Nicméně Ti závidím, že už to máš za sebou, mě příjde to čekání snad nekonečný, ale od pondělka jdu do práce po dovči, tak snad začnu myslet i na jiný věci a 10 duben se nám tak výrazně přiblíží

fretecka
18. bře 2012

Ahoj všem,dostala jsem kontakt sem k vám,že tu jsou fajn lidičky,který řeší stejný problémy co já.Tak jsem byla před týdnem poprvé v Reprofitu,jsem 3 roky bez antikoncepce a miminko nikde. Byl hrozný strach a ted ještě větší před vyšetřeními až mám z toho depku.

sblanch
18. bře 2012

@kacatka Neboj, taky se dočkáš. Já mám od předchozího cyklu cca 4 měsíce, které mě strašně rychle utekly, až bych to neřekla. Teď to budou nejhorší nervy po transferu, těch 14 dní bude nekonečných, ještě že chodím do práce.

kachen
18. bře 2012

@kcvrcekz Jo, da. Maji i normalni gynekologii.

cilkaa
18. bře 2012

@1miska Tak Štelcl říkal, že nemusíme na nic čekat... tak nevím... No uvidíme, kdy to vůbec dostanu, ono si to tělo zařídí samo, třeba to dostanu až za 6 týdnů nebo tak... Ale asi to nechám na Marcelovi... Ale děkuji za názor...
Už se cítím fit...

sblanch
18. bře 2012

@fretecka Ahojky, neboj, všechno se dá přežít - vyšetření, injekce i "zákroky", když nás všechny drží víra, že se to povede! Prošla jsem Obilňákem a Unikou, než jsem zakotvila v Reprofitu, takže myslím můžu porovnávat. Jsem tady spokojená, lékaři (chodím k dr. Koudelkovi a OPU mi dělala dr. Kuřecová) jsou prima, i sestry příjemné. Čekací doby trochu delší, ale beru to tak, že jsou dobří a je o ně zájem.
Takže hodně štěstí!

fretecka
18. bře 2012

@sblanch \byla jsem u Dr.Kuřecové,bohužel zatím moc mnevím co vše mě čeká, ted přítele spermiogram a mě hormonální profil a pak se uvidí.Teprve ted jsem začala získavat nějaké informace o tom,kde všude může být problém.

vaclavikovah
18. bře 2012

Ja v reprofitu trikrat darovala, ale tady se asi bavite o opacnem zakroku, co? ...

sblanch
18. bře 2012

@vaclavikovah Bohužel...

sblanch
18. bře 2012

@fretecka Neboj, zdá se mi, že v RF jim jde opravdu o pacienty a ne o peníze, snaží se zjistit, kde je zakopaný pes. Standardně dělají ještě ultrazvuk. My máme ještě za sebou genetiku a já laparku, ale to až po 2 neúspěšných pokusech. Nech to na nic, vyptají se vás na nemoci, jak dlouho se snažíte atd. atd. Třeba vás ani do IVF hnát nebudou a začnou IUI, ale tam je nižší šance. Zkrátka nech to na nich. Příčin může být celá řada. Určitě uvidí víc z hormonálního profilu. Budu moc držet pěsti 🙂 Jinak u nás je problém na mé straně, nemám MS a tudíž ani ovulaci... Takže bez dodávaných hormonů nulová šance...

kcvrcekz
19. bře 2012

Ahojky holky kolik procent je šance na otěhotnění u IVF? Bavili jsme se o tom teď o víkendu a já myslela že mezi 25-35%, ale bylo mi řečeno, že prý je to až 70% 😲 Tak tedy nevím jak to je... 😲 😲 Poradíte mi?

vaclavikovah
19. bře 2012

@sblanch To mě mrzí, nemyslela jsem to zle... Naopak. Byla jsem darovat třikrát i přes to riziko, které to sebou nese, navíc hned po prvním zákroku mi doktoři doporučovali, abych to už nedělala, protože jsem to indivudálně dost špatně snášela, dva dny jsem umírala v bolestech, což není úplně běžné, ale já jsem to chtěla udělat a moc. A rozhodně to nebylo kvůli penězům, ikdyž mi nikdo kromě manžela nevěří.... Dělala jsem to pro vás všechny a mnoho dalších. Vím jaké to je chtít a nemoct, ikdyž zatím jen v malé míře. Všem vám přeji brzké úspěchy!

kcvrcekz
19. bře 2012

@fretecka Ahojky taky chodím k Dr. Kuřecové, je fakt perfektní..🙂 Neboj v RF jsou fakt super. My tam byli poprvné 20.2. a teď 3.4. si jdeme pro léčbu a kolem 17.4. začínáme..🙂. Držím pěsti ať vše dobře dopadne a nebude třeba IVF...🙂. stačila by třeba jen IUI (inseminace) ..🙂 Tak zahoď depku v RF vám opravdu pomůžou..🙂

1miska
19. bře 2012

@vaclavikovah ahojky, urcite to nikdo zle nemyslel, spis si myslim, ze je co obdivovat, i tady je spousta holek, ktera potrebovala darovane vajicka a cekala na ne dost dlouho a jen diky tomu se dockali vytouzeneho uzlicku. Já bych do toho jít nikdy nemela odvahu, takže smekám 🙂

1miska
19. bře 2012

@fretecka neboj, oni vas proklepnou a půjde to, nekde drive nekdy pozdeji - bud zjisti ze je neco tak spatne, ze se bez IVF neobejdete a půjde to šup šup, nebo zjisti nekde problém, se kterým se dá něco dělat, tak si možná chvilku jeste počkáte, protože se pokusí napřed problém odstranit - bude záležet i na vás. Já tam chodím půl roku, taky dva roky bez antikoncepce a mimco nikde, ale IVf jsme zatim nedelali, ani IUI, mam problem s delozni sliznici, ktera neroste jak by mela, takze jsme ve fazi "léčení" a jsem za to ráda, že me hned nenacpali do IVF, ale dali šanci tomu spravit to, co je porouchane 🙂

cilkaa
19. bře 2012

@1miska prosím Tě a kolik ti ta sliznice naroste? Jak to řešíte, když neroste potvora... to by stejně nešlo udělat IVF, dokud není alepsoň těch 7mm, nebo jak to je? Mám kamarádku, co má to samé a jen zobe Estrofem a doroste jí maximálně z 1mm na 4mm a teď neví, co dál?

1miska
19. bře 2012

@cilkaa no nešlo, práve proto je to ted na mrtvým bodě :( Marcel říkal, že pokud se sliznice spraví nebude potřeba ani IVF, že jinde problém není. Já jsem dřív mívala sliznici krásnou, ale byl tam velký myom, který se odstranil, ale s nim se nejak narusila ta sliznice, takze neroste.... brala jsem pul roku estrofem a duphaston, ted to beru posledni mesic (ale i tak mam v dobu ovulace max. 4mm) takze pristi cyklus bude prvni bez hormonu, mam dojit na kontrolni UZ a udelame rozvahu co dal. Marcel taky říkal, že zatím neví, že uvidíme, že to bude asi běh na delší trať :(

fretecka
19. bře 2012

Jste všechny strašně fajn. Děkuji za podporu.Můžete mi někdo říci co znamená :mám po UZ a pani doktorka napsala děloha napřímená,endometrium 10mm,ovaria bilat.charakteru, PCO?ted ve středu spermiogram,v so by měl být 1DC tak v pondělí hormonální profil snad

1miska
19. bře 2012

@fretecka PCO znamena polycysticka ovaria, ale to ti doktorka vysvetli, co to je lip, 10 mm je luxusni vyska 🙂

cilkaa
20. bře 2012

@1miska ajooo, děkuji. Takže na to žádnej lék moc není, viď? Tak snad se umoudří a doroste. Já jsem se právě s Marcelem domluvila, že nebudeme čistit dělohu, právě, aby mi nestáhli tu sliznici. Tak jsem nakonec byla ráda, že se nezasahovalo do dělohy. Sliznice je teda pojem, ti povím, ta když není, tak je každá pomoc drahá ☹ Jsem zvědavá, co ti Marcel navrhne dál...

@fretecka všechno de facto odpovídá normálnímu stavu- děloha je napřímená, není zakloněná, výška sliznice 10- to je super, PCO si vygoogli- to není na jednu větu... doktorka ti k tomu nic neřekla?

olousek35
20. bře 2012

@cilkaa na zvýšení sliznice zkus brusinky, kontryhel a nebo červený víno. Třeba něco z toho pomůže.

cilkaa
20. bře 2012

@olousek35 já v dubnu zkouším vše 😀 Prostě to vyjde a basta 😀

olousek35
20. bře 2012

@cilkaa budu držet pěsti. My se snad letos vydáme pro mražáčky, tak mi to zvedlo náladu.

fretecka
20. bře 2012

@cilkaa pani doktorka mi k tomu nic neřekla mám to v té zprávě z otazníkem,jen mi řekla že počkáme na hormonální profil

fretecka
20. bře 2012

prosím prosím mám dotaz, zítra povezu vzorek na spermiogram,mohu to tam odevzdat já, přítele tam zatím asi nedotáhnu, máme tak trochu panickou hrůzu z lidí, teda on a ještě větší z doktorů,musím na něj pomalu.

sblanch
20. bře 2012

@fretecka já myslím, že určitě 🙂 Je pravda, že je to pro chlapy citlivé téma, manžel o tom taky nerad mluví a myslím, že ještě neraději navštěvuje "onu místnůstku" 😉 Ale myslím, že nakonec zvítězí pocit, že my ženy u IVF trpíme daleko víc a tak to pro ty naše vytoužené potomky rádi udělají 🙂

sblanch
20. bře 2012

Ještě k té sliznici: je to myslím věc, se kterou si doktoři moc nevědí rady, když teda neroste po hormonech. Asi bych taky zkusila kontryhel a možná květ hluchavky, ale mimo termín pokusu, protože jsem slyšela, že se to nemá míchat - hormony a bylinky, že se tím udělá ještě víc neplechy.

fretecka
20. bře 2012

@sblanch no a já mám doma k rtomu ještě paniku,takže sranda, jsem ráda,že už si to sám uvědomil,má dítě z prvního vztahu takže on je přeci v pořádku ted už pochopil, že se vše mění

sblanch
20. bře 2012

My zase máme problémy s kvalitou embryí, teda aspoň v předchozím pokusu to taky bylo. Na začátku 33 punktovaných folikulů a na konci jen 2 embrya, která mě zavedli... Teď získali 9 vajíček a zatím se drží 4 embrya. Jdu na ET ve čtvrtek, tak tam snad ještě nějaké zbyde. Nemáte některá z vás podobné problémy??? Příčiny asi nezjistí. Genetika u obou ok. Podle předchozího CARu za to můžou má vajíčka, že už jsem starší a tak. Tak nám doporučili darovaná vajíčka, že jsou vyšší kvality. Dr. Koudelka nás do toho nežene, že na to máme čas.