Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

cermi77
19. zář 2013

@zelena_zirafka budeš ředit celé těhu nebo první trimestr ? Mě straší, že snad dokonce(pokud se zadaří)

zelena_zirafka
19. zář 2013

@cermi77 Netuším. V případě, že to vyjde, musim okamžitě ke čtyřem dr. specialiatům a jedno z toho je hematolog. Radši bych klidně píchala celý těhotenství, než aby mi zas nefungovala placenta a narodilo se další dítě s IUGR dva měs. před termínem. 🙂

cermi77
19. zář 2013

@zelena_zirafka držím pěsti, ať je všechno O.K. ! 😵

1miska
20. zář 2013

@meggar tak co krev? 🙂

meggar
20. zář 2013

Na krvi jsem nebyla. Jdeme 30.9. rovnou na UTZ tak doufám, že to bude v pohodě. Dám pak určitě vědět.
@1miska

ikuska
20. zář 2013

Ahojte, v stredu mam OPU, zatial som prva a zistujem ci nebudem mat spolobojovnicky z Vasej skupiny.

kvetiv
20. zář 2013

@ikuska Ahoj, čeká mě to v úterý. Minule jsem byla jen s 1 a za živa, tentokrát mě asi uspí, tak se taky bojím....hlavně toho výsledku potom ..

kvetiv
20. zář 2013

@pejejak Mám podobnou zkušenost dnes

kvetiv
20. zář 2013

@misha83 Ahojky, tak 3 folikly, teď ještě aby alespoň 1 schopný vajíčko tam bylo ☹ Vitoušková má dovolenou, tak jsem byla u Otevřela a s ní je to teda lepší...v úterý jdu na punkci, za jak dlouho budu moct potom odejít?
A tu punkci mně bude dělat Otevřel nebo jak to tam funguje?? Děkuji za odpovědi 🙂

beruskaevuska1
20. zář 2013

Můžu se zeptat, jestli jde někdo v reprofitu v říjnu na KET jako já?

misha83
21. zář 2013

@kvetiv to chapu, Otevrela taky nemam rada. No Vitouskovou zastupuje normalne Stelcl, takze tam asi nebyl ani on, ale dovolenou nema, byl myslim jen na nejake konferenci, tak mozna ti to bude delat on.

beruskaevuska1
21. zář 2013

můžu v den ketu a pak další dny nosit patnáct kg těžké věci a jěště stát a chodit deset hod každý den, doslova lítat jako hosteska na veletrhu. já pracuji ve strojírenské firmě. ket mi ted vychází na dobu veletrhu v říjnu. a díky hysteroskopii je ale říjen ideální pro ket. bohužel mrška ms přišla o cca pět dní dříve. už jsem psala doktorovi z reprofitu. nosit těžké věci a deset hod lítat v lodičkách asi při ketu nejde. v práci si bude snažit domluvit volno. o ivf neví. ach jo. snažím se být v klidu. a pak moje pravidelaná ms s dobou 28 dní dorazí o šest dní dříve............. poprvé za život tak brzo.

zelena_zirafka
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Určitě ti to s klidem nedoporučí, ale osobně si myslím, že pokud se má mimi chytit, chytí se i tak. Kdybys měla už dítě a chtěla druhý, taky nebudeš mít klidovej režim. Já si během dne ani nevzpomenu, že jsem po ET. Syna už netahám, ale za celej den nevydechnu.

kvetiv
21. zář 2013

Holky, zapomněla jsem dát pregnyl do ledničky, byl celou noc asi ve 20°C. Stalo se tomu něco, nebo co myslíte?

misha83
21. zář 2013

@beruskaevuska1 urcite bych do toho nesla a vzala bych si volno. Jasne rika se spousta veci, ale rozhodne bych nic netahala.
@kvetiv ja si myslim, ze to je ok. 20 stupnu neni takove teplo.

stastenka42
21. zář 2013

@beruskaevuska1 tak neviem co ti povedali v Car ale jasne dr zakazal dvihat a robit cokolvek co napina maternicu...dokonca ani duchny dvihat...Keď uz absolvujes celu tuto torturu a tuzis po miminku tak by si sa mala vykaslat na robotu a zamerat sa na to...15kg je dost na to aby z toho nakoniec nic nebolo,no zalezi na tebe co je pre teba dolezite..drzim palce

kvetiv
21. zář 2013

@misha83 Děkuji za odpověď 🙂

pejejak
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Tak to je docela pech. Mě dorazila MS po hysteroskopii s týdenním zpožděním (prý je to normální, protože musí dorůst sliznice). V tvém případě bych KET určitě o měsíc odložila. Pokud ti v práci nedají volno a nechceš jim to říkat, je to jediná možnost. Navíc při KETu je hodně důležitá psychika a není dobré to uspěchat a jít do toho za každou cenu tento cyklus.

beruskaevuska1
21. zář 2013

@pejejak pokud si vezmu neschopenku, asi v práci končím. je to drsné, ale dnes si firmy nenechají lidi co chodí na neschopenky. nevím, dávám přednost dětem, ale nemám z čeho splácet menší dluh, v řádu malém. bez práce nemám peníze na další ivf atd. podle lékařů u mě každý měsíc kdy to nezkusím znamená čím dál větší problém. Věk 34, to mi bude už je docela dost. doktoři mi radí jít do toho v říjnu. a v práci si nebrat volno, normálně dělám v kanceláři. já ale chci být v klidu. za den v kanceláři vyjdu asi tři sta schodů, je tam stres, napětí, kolegové tam na sebe i zvyšují hlas, je to prostředí kde se nevím jestli dá vydržet v těhu. já budu na neschopence ale až se těhu potvrdí. dnes ale můžu dostat výpověd i jako těhotná na neschopence? nebo mě neschopenka chrání.

stastenka42
21. zář 2013

@beruskaevuska1 pocas neschopenky nemozes dostat vypoved...potom budes tehu a zostanes na pn az do porodu😀😀😀

zelena_zirafka
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Nj, moc dobrá situace to fakt není, nemůže být jednou z příčin toho, že se nedaří, i to, že máš dlouhodobě stres v práci a hodně dlouhou pracovní dobu? Psychika dělá strašně moc.

beruskaevuska1
21. zář 2013

tak pracovní doba je osm až deset hod. stres. jednou je, jindy ne. to je práce, kdy nikdo nikdy neví co se semele.

kvetiv
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Mám to podobné....neschopenku si jen tak vzít nemůžu, mám problém kolikrát dojet odpoledne na UTZ, OPU si budu brát dovolenou, v práci to taky říct nemohu...dokud není nic jisté a potvrzené, je to na nic.....navíc jsem taky pořád ve stresu - učím ve škole-si to dovedete živě představit ty nervy kolikrát s děckama...., tak nevím nevím ☹

beruskaevuska1
21. zář 2013

já dělám ve strojírenství. to je kapitola sama pro sebe kdo to zná.

pejejak
21. zář 2013

@kvetiv Jé, já taky učím, ale ve školce 🙂 1.IVF bylo v srpnu neúspěšné, ale máme 4 eskymáčky a v pondělí 23.9. si jdu pro jednoho z nich 😀 Ale jsem na od 26.8. neschopence (do té doby jsem měla dovolenou). Sice nedělám těžkou manuální práci, ale bývám od dětí celoročně (vyjma prázdnin) nachlazená nebo nemocná ☹

pejejak
21. zář 2013

@beruskaevuska1 Já být tebou, tak se hlavně přestanu stresovat. Mě bude taky 34 a manželovi je 49, takže taky nejsem nejmladší 😀 Ale čím víc si budeme říkat, že jsme "staré", tím horší to embryjka budou mít. Já jdu na KET do Reprofitu v pondělí 23.9. v 15h.

pejejak
21. zář 2013

@kvetiv Koukám, že jsi z okolí Blanska, já jsem z Adamova 🙂 Můžu se zeptat, kde učíš? Já v Brně.

kvetiv
21. zář 2013

Právě jsem si četla anesteziologický dotazník a je mně z toho pěkně blbě....nikdy v životě jsem nebyla uspaná, straaaašně se bojím, nevím, zda raději OPU nerisknu za živa ☹

pejejak
21. zář 2013

@kvetiv Neboj, já byla uspaná mockrát (tříselná kýla v 6 letech, žlučník v 27, hysteskopie, OPU) a je to náhodou docela příjemný. Během chvilinky o ničem nevíš. Nemáš se čeho bát!

pejejak
21. zář 2013

@kvetiv A mě pustili po OPU za hodinku domů a šli jsme hned nakupovat do Kauflandu. Akorát po narkóze buď opatrná s jídlem, já si dala smažený celer s tatarkou a bylo mě straaašně zle. Ale to je asi tak jediná komplikace a ještě zaviněná mou vlastní blbostí 😀