Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
19. zář 2010

@saminka Ještě jsem doktorce nepsala. Jak moc ti to zvýšili? Já beru estrofem 1-1-1 a utroš 2-2-2.

rebeca_1
19. zář 2010

@okcelok ano. Vysadila som po krvnych testoch utrogestan a ms dorazila aj tak az za nejakych 5 dni. Potom som mala aj tak, ze som cca tyzden spinila a ked som utrogestan vysadila zacala som krvacat az za nejake 3 dni. Ja som to mala vzdy inak. Proste s nami robi telo aj tie hormony co chcu....

@78marcela vidis! Dobre ti napisala Saminka. Aj to by mohla byt dobra moznost, zvysit utrogestan. A volala si s doktorom?

78marcela
19. zář 2010

@rebeca_1 Nevolala, myslím, že zvýšit mi to asi nemůžou, beru nejvyšší dávku, co takhle sleduju, nikdo nebere víc než 2-2-2. Holky, nevíte, jestli by mi třeba nepomohla imunologie? máte s tím nekdo zkušenosti, jak dlouho to trvá, kolik to stojí?

okcelok
19. zář 2010

@rebeca_1 no ale já věřím,že jsem těhu!!!

okcelok
19. zář 2010

@78marcela Já,když jsem začala špinit,tak mě zvedli utorš na 2-2-2-2

okcelok
19. zář 2010

@78marcela S imunologií nemám zkušenost,ale určitě bych ty vyšetření podstoupila!!!!

78marcela
19. zář 2010

@okcelok Tak já napíšu doktorce.

okcelok
19. zář 2010

@78marcela určitě!!!!!

saminka
19. zář 2010

@78marcela no urcite ji napis, ja to mela napsane v papirech po ETu ze pri krvaceni kontaktovat doktora a zvysit davku, tak jak pise okcelok o dva vice a myslim ze i vice estrofemu....urcite jsou vyssi davky, pamatuji se ze i Dorra toho brala mnohem vic.

saminka
19. zář 2010

jen pri krvaceni by se mel utrogestan polykat a ne zavadet 😉

78marcela
19. zář 2010

@saminka polykám ho.

kachen
19. zář 2010

Holky, ze vam sem lezu. Mam dotaz. Dnes jsem byla na UZ. Delala mne to Vitouskova. Pohrozila hyperstimulakem, ale presto mne zvysila davku. A na kontrolu az ve stredu 😕 Jsem z toho ted zmatena. Do Reprofitu chodim kratce, 1. IVF. Na muj dotaz, proc mam vlastne kratky protokol, rekla ze pry to uz pozna ode dveri a pry dle hormonalniho profilu. Ktery jsem, mimochodem, mela uplne v poradku.

okcelok
19. zář 2010

@kachen no tak ti asi tím hyperstimulákem chtěla naznačit,ať začneš hodně pít,aby se nezrušil ET!Alespoň tak to chápu já!

okcelok
19. zář 2010

@kachen no tak ti asi tím hyperstimulákem chtěla naznačit,ať začneš hodně pít,aby se nezrušil ET!Alespoň tak to chápu já!

rebeca_1
19. zář 2010

@kachen Vitouskova je skvela doktorka. Ja osobne som jej doverovala najviac zo vsetkych doktorov a to uz po doktoroch beham vyse 7 rokov.
Ja som mala ET 2.9. a ked som sa jej spytala po vlozeni na vysku sliznice, povedala mi, ze ona to uz ma v oku a do papierov mi napisala "vyska sliznice:OK". Povedala mi, ze ked vidi na UTZ, ze je vsetko v poriadku, vysku sliznice uz nemeria. Tiez som zostala v miernom soku.
Dnes som tehulka a som velmi stastna.
Treba odbornikom verit, obzvlast v Reprofite! Robia tam doslova zazraky.
A tiez si myslim, ze by si mala vela pit. Uplne vela. Ja som od OPU po ET pila vzdy az 4 litre vody alebo caju. Pri druhom IVF som si s vysokym stupnom OHSS polezala v nemocnici, nebola to ziadna sranda!!!!!
Moc ti drzim palceky na dalsom UTZ!!!!

kachen
19. zář 2010

@okcelok Piju moc, uz od 1. dne stimulace. Denne tak 5l dam, si myslim. Pry mam na jednom vajecniku moc folikulu (10) a ze by mohl hrozit hyperstimulak. Presto davku zvysila. Jsem z toho fakt jelen.

kachen
19. zář 2010

@rebeca_1 Sliznice je pry 6mm. Prd tomu rozumim, jak rikam 1. IVF a doufam, ze posledni. Normalne chodim ke Kurecove, akorat Vitouskova mela dnes sluzbu.

rebeca_1
19. zář 2010

@kachen vysku sliznice mas dobru na prvy UTZ. Od 8 mm uz myslim vkladaju embryjka. Do ETu este krasne narastie. Tych 5 l, to je parada. Mala by som si od teba brat priklad ))))))

okcelok
19. zář 2010

@kachen aha,tak to teda nechápu!!! 😝

kachen
19. zář 2010

@rebeca_1 Ale vecer uz mam stav, ze kdyz se podivam na jakoukoliv tekutinu, pomalu zvracim. Gratuluju k tehotenstvi. At uz jde vsechno jen tak, jak ma.

78marcela
19. zář 2010

@kachen Já to měla též tak, a též mi dávku zvýšili. Zato jsem ale stimulovala pouze 12 dnů a pak jsem šla hned na OPU. Hyperstimulák jsem ale měla a pořád nebylo jisté, zda dojde k ET. Nakonec mě pustili. Buď ráda, že budeš mít víc vajíček = více pokusů = větší šance na otěhotnění. I když si přitom asi docela zkusíš. Já měla 33 vajec, jsem nosnice ve velkým stylu. Jen se mi mimčo nechce udržet.
A Vitoušková je vážně skvělá, dělala mi dvakrát transfer, a jsem ráda, že to byla právě ona.

rebeca_1
19. zář 2010

@kachen aj ja mavam taketo stavy )))) Dokonca aj pri dvoch litroch, nie pri piatich ))))
Dakujem moc.

78marcela
19. zář 2010

@rebeca_1 chci se tě zeptat, zda jsi měla několikrát za sebou transfer? Máš toho myslím za sebou už hodně, měla jsi třeba tři nebo čtyři kety hned za sebou?

rebeca_1
19. zář 2010

@78marcela Jezismaria nie! Ja som bola rada, ze som mala nejakych max. 6-7 oocytov. Casto krat som sa nedostala ani k PK s takymito cislami. Teraz to bol asi u mna jeden velky zazrak.
Marcelik, stale prmyslam nad tym, ci je to vobec pravda....
Premyslas, ze pojdes hned do dalsieho KETiku? Ja by som isla hned. Ak by mi dali doktori zelenu, uz by som bola aj nastupena v Reprofite....
Nech sa rozhodnes akokolvek, si statocna a silna bojovnicka! Klobuk dole!

78marcela
19. zář 2010

@rebeca_1 No, klobouk si nech na hlavě. Dnes jsem byla na dně opravdu dost. Pořvala jsem si, měla všelijaké myšlenky, a teď se tak nějak dávám dokupy. A mám chuť jít hned do dalšího, mít znovu šanci, mít znovu v bříšku dvě miminka...ale nevím, jestli to má cenu, když nikdy nevydrží víc než osmý den. Měla bych jít asi dřív na nějaké testy, proč to tak je a pak možná do dalšího pokusu. Navíc doktorka taky říkala, že si po třetím transferu dát pauzu.
Ale chci to, nejradši bych šla hned zítra do dalšího pokusu.

rebeca_1
19. zář 2010

@78marcela no ved hovorim, ze si statocna a silna bojovnicka....
Co ti teraz napisala alebo povedala doktorka? Nevolala si tam?
A hematologiu mas vyriesenu, nemas problemy s krvou?
Ja ked som sa pred IVF pytala Vitulky na imuno vysetrenie, hned mi povedala, ze to je "zbytocne vysetrenie".
Prednison si mala?

78marcela
19. zář 2010

@rebeca_1 Prednison jsem měla, anopyrin, utroš, estrofem, femibion taky.
Doktorce jsem nevolala, psala mail, zatím se neozvala, tak nevím.
Mě nedělali žádné testy, pouze mě brali krev na hormonální profil, jinak nic. Nevím, co bych měla mít s krví.

rebeca_1
19. zář 2010

@78marcela no odo mna chcela Vitouskova aj vysledky z hematologie. Ked som jej ich priniesla, hned od OPU mi nasadila fraxik 0,3. Ale vidim, ze ty mas anopyrin. Tak to je skoro to iste. Potom uz mas asi aj hematologicke vysetrenie za sebou. Ja uz tomu nerozumiem.....

78marcela
19. zář 2010

@rebeca_1 oni mi ten prednison a anopyrin dali jen tak

rebeca_1
19. zář 2010

@78marcela aha, tak ja by som isla na hematologicke vysetrenie. Aby si vedela na com si. To je podla mna lepsie vysetrenie ako imuno. Ked ti zistia mutacie..... Vies...... Skus sa na to spytat v Reprofite! Mozno by ti lepsie sedel fraxik ako anopyrin a co ja viem, tak anopyrin sa berie az od 30 tt.

kachen
19. zář 2010

@78marcela 33??? 😕 😕 😕 To jde? To sis musela zkusit! Vis, ja si rikam, ze mensi pocet = vetsi kvalita.