Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

jennyy12
20. kvě 2016

@vkackah Ahoj. Bude se vás dr. vyptávat jak dlouho se snažíte, na nemoci vaše i v rodině, domluvíte se na spermiogram, na hormonální profil z krve, případně na další vyšetření. Pak se podle výsledků bude postupovat dále. Přeju hodně štestí. Jsou tam supper 🙂 .

vkackah
20. kvě 2016

@jennyy12 Moc děkuji za info... a kolikrát se tam tak jde na vyšetření / konzultace před prvním IUI? jsem až z ostravy tak budu mít problém s volnem v práci...

jennyy12
20. kvě 2016

@vkackah Tak to já Ti nepovím. Já mám RF 2 km od bytu, takže já neřešila četnost návštěv. Dělali jsme to všechno postupně. To se musíte asi domluvit na místě, když jste tak z daleka, aby se toho udělalo co nejvíc naráz. Nebo vím, že různý testy vám může udělat i tvůj gynekolog v místě bydliště. Třeba Ti poradí někdo, kdo to má taky daleko.

ivka3901
20. kvě 2016

Ahojte potrebujem email na dr.Otevrela má niekto??????díky moc 😉 😉 😉 😉

soleilll
20. kvě 2016

@vkackah Určitě by měli provést základní vyšetření z krve, aby určili další postup léčby, pak nejspíš UTZ a samozřejmě pohovor. Pokud máš nějaký zprávy z minulosti, určitě přines kopie.
@jennyy12 Rozhodně nikdo neudělá tohle drahý vyšetření automaticky a bezdůvodně. Pokud máte s partnerem nějakou anamnézu, která to vyžaduje, tak ano, jinak se standardně nedělá. Víc ti poradí nějaká holka, co to prodělala.
Přeju hodně štěstí a brzkej úspěch.

veverka.terka
21. kvě 2016

ahojky snažilky a těhulky, ráda ybch se k vám přidala a budu moc ráda za každé info. Bude nás čekat naše poslední 4.IVF, 3 pokusy sme absolvovali v Heliosu, ze jednoho úspěčného máme 3,5 letou holčičku a tedka 2 cykly se nepodařilo nic, zbylo nám vždy jen jedno embryo a ne perfektní kvality. Přijde mi, že už to tam moc neřeší a chcou nás do darovaného embrya nebo alespon spermií. Hl.problém je u nás spermiogram, je hodně špatný, především morfologie a počet. Nakonec po všech pro a proti sme se rozhodli, že zkusíme jít do posledního pokusu právě do Reprofitu.
Chtěla bych se prvně zeptat, jestli musím z heliosu chtít všechny papíry a pokud jo, jakým způsobem si o to říct, musí mi je vydat? A dál, ke komu se obj.na 1. konzultaci do Reprofitu, kdo je fajn a odborník? A potom, na kontroly při stimulaci, chodí se vždy ke stejnému Dr. nebo se to pokazdé třídá a je tam někdo jiný? A co koordinátorky, jsou příjemné? S tím sem měla totiž v Heliosu taky trochu problém...nebyly některé moc ochotné a spíš mi přišlo, že je otravuju a to je něco na mě :-/. Když už za to platím tolik peněz, chtěla bych max.profesionalitu a péči. Sama sem zdrav.sestra a vím, jak to na pac.působí, když se netvářím mile.
Moc díky předem za přijetí mezi vás a budu moc ráda za jakékoli cenné info 🙂
Hezký den

soleilll
21. kvě 2016

@veverka.terka Tak postupně. 🙂 Výsledky všech vyšetření jsou tvoje, takže by ti je měli dát a upřímně - divím se, že je nemáš - já vždycky chtěla kopii. Je totiž nesmysl je dělat znovu, nebo aspoň u většiny je to zbytečné. Snad jen ten spermiogram. Takže si je nech zaslat nebo se pro ně prostě stav.
Je jedno, ke komu půjdeš do RF, všichni jsou dobří a každýmu páru sedí někdo jiný. Obecně řečeno - nemůžeš vybrat špatně a i kdybyste si opravdu po první konzultaci nesedli, není problém požádat o převedení k jinému lékaři.
Při stimulaci je důležitý její vývoj v konkrétní dny, takže bohužel na kontrolu půjdeš k tomu, co má zrovna službu. Pokud ten den bude UTZ dělat víc doktorů, můžeš si říct, ke kterému bys šla radši.
Koordinátorky tě nezajímají, pokud nejsi ty nebo partner ze zahraničí nebo nepůjdete do darovaných vzorků.
Sestry jsou všechny moc milé - od recepce až po anestezioložky, ten přístup a atmosféra jsou fakt příjemný, v tomhle nemůžeš udělat chybu.

veverka.terka
21. kvě 2016

@soleilll moc děkuju za vyčerpávající informace 😉 tééda, se dívám, že máš stejně staré dítko jako já a další už bude taky na světě co by dup 🙂 obě dítka sou z IVF z Reprofitu?
většinu výlesdků mám, ale některé ne, protože koordinátorky mi vždy řekly, že mi je dát nemůžou a může jen doktor a s doktorem se se vždy viděla jen na 1. vstupní konzutlaci, pak na UTZ během stimulace a to není ochoten něco řešit, frčí to jak na běžícím páse a pak event.až při transferu. v Heliosu se právě úplně vše řeší přes koordinátorky-od stimulace, přes léky, výlsedky, kontroly...proto sem se ptala, jaké jsou koordinátorky.
A v reprofitu se teda většina věcí řeší se sestrama?

soleilll
21. kvě 2016

@veverka.terka První je z Obilňáku na 3. plný IVF (předtím ještě 2x neúspěšně Repromeda), druhý bude Reprofití (na 2. pokus miniIVF).
V RF se řeší všechno s doktorem - tedy lékařský záležitosti. Termíny a třeba zaučení s injekcema pak se sestrama na recepci. Doktorovi můžeš kdykoli poslat i e-mail.
Pochybuju, že mají v Heliosu nárok ti výsledky vyšetření odpírat. Prostě bych si tam zavolala, vyžádala schůzku s doktorem a předání všech výsledků.

renisek
23. kvě 2016

@erijan provedlo se klasické ivf 😉

wendissek
23. kvě 2016

@veverka.terka to není pravda já mela s primářem minimálně tři sezení a kdykoli byla potřeba tak sem se domluvila na ko zultaci

veverka.terka
23. kvě 2016

@wendissek tak ja nikdy,vzdy jen jedno sezeni a hotovo a to mame za sebou 3 IVF...ale to je fuk,proste chcem zkusit neco jineho,jiny nazor a uvidime

jennyy12
24. kvě 2016

Holky, ptal se vás někdo v RF jaký chcete injekce (a hlavně kolik doplácet) na IVF?? Já tam dneska došla a koordinátorka mi dala 3 balení Gonalu v peru. Mám si píchat 225j 4 dny a pak dojít na kontrolu 7DC a pak mi dávku upraví. Docela mě zarazilo, že jsem dostala nejdražší lék a nikdo se mě na nic neptal ☹ . Je tu nekdo kdo si píchal stejný dávky jako budu já?? Můžu se, prosím, zeptat kolik jste dopláceli?? děkuju za odpověď.

jennyy12
24. kvě 2016

jo a budu mít krátký protokol 10-12 dní.

soleilll
24. kvě 2016

@jennyy12 Typ stimulační látky jsem vždycky konzultovala! Dost záleží, jestli jsi samoplátce nebo jedeš ještě na pojišťovku, ale v každým případě bys měla mít možnost nahlídnout do aktuálního ceníku léků v RF. Ceny se docela často mění, nicméně pro orientaci to stačí. Takový dávky jsou spíš vyšší, ale záleží, co už máš za sebou, na co jsi dřív reagovala a jak apod.

jennyy12
24. kvě 2016

@soleilll Máme to na pojišťovnu. Bude to náš první pokus. Měla jsem jenom 3krát Pregnyl, na kterej jsem reagovala přehnaně - bylo mi strašně zle . Nic jinýho. Nikdo mi žádný ceník neukázal ani se mě na nic neptal. Jsem docela nas...á, proč musím mít ten nejdražší lék. Jde mi o princip. Ale snad je prostě nejlepší, tím se uklidňuju 🙂

soleilll
24. kvě 2016

@jennyy12 Gonal je určitě nejčistší hormonální lék, co můžeš dostat a má nejpohodlnější formu podávání. No ale měli ti dat vybrat, protože doplácet budeš v každým případě. Napoporvé se mi to zdá jako vysoká dávka, ale je fakt, že po těch 4 dech ti to zřejmě upraví, podle toho, jak budeš reagovat.

delfi75
24. kvě 2016

@jennyy12 ahoj, všechny 3 IVF jsem měla Gonal, doplatek 4500,-. Hormony vždy zváží Dr. na základě odběrů....

@soleilll ahoj, copak Ty tady ještě děláš, nemáš být už někde v porodnici?? 😀

soleilll
24. kvě 2016

@delfi75 Mně teda vždycky dali vybrat - injekce nebo pero, cenově vyšší nebo nižší. Naposled jsem šla do kompromisu, protože u "levný" předplněný injekce se nedají moc detailně nastavit jednotlivý dávky a ve výsledku to vyšlo cenově stejně, jako levnější pero. S Kozumplíkem jsme to dokonce počítali na kalkulačce. 😀
Však jsem v porodnici a čekám na zítra. 😉

jennyy12
24. kvě 2016

@soleilll Mně právě naštvalo ten princip, že se mě nikdo na nic neptal a prostě mi ho dali. No, už to nebudu řešit. Hlavně ať mi to na poprvé vyjde, nic jinýho si nepřeju.

Tobě hodně štěstí a hladký porod 😲

monie2
24. kvě 2016

@veverka.terka Ahoj, my to máme naopak, začínali jsme v Reprofitu a přešli do Heliosu. Osobně mě nejvíc odradil Mudr. Kozumplík (taková leklá ryba, kdybych se na nic nezeptala, nic nevím...). Ale nevím, jestli tam ještě je. Jinak co se týká kontrol folikulů atd. tak stejný princip jako Helios, pokaždé se potkáš s jiným doktorem.

moni34
24. kvě 2016

@soleilll Držím palce, ať máš rychlý porod a jste ty i miminko v pořádku 🙂 🙂 🙂

delfi75
25. kvě 2016

@soleilll tak dnes na Tebe myslím, ať jste obě/oba v pořádku!!!!

lenulkaa146
25. kvě 2016

Ahojky ja chodim do reprofitu,jsem spokojena,skvele hodne sestricky a doktori vse vysvetli,byla jsem tam tedka v pondeli na IUI ale bohuzel to neslo tak jak melo,mam po operaci cipku a mam hodne zjizvny,tak me poradili co a jak a urco se na Reprofit obratime s pritelem.🙂

77hanivi
25. kvě 2016

@lenulkaa146 Ahojky,taky chodím do Reprofitu a jsem maximálně spokojená. Jak s přístupem sestřičěk tak doktorů. Loni se zadařilo ale mimi se přestalo vyvýjet tak jsem musela na revizi. V červenci se chystáme na další IVF tak snad už nám to vyjde. Tobě přeju hodně štěstíčka a držím palečky at to vyjde 🙂 😉

delfi75
25. kvě 2016

@lenulkaa146
@77hanivi holky,přeji vám hodně štěstí a pevné nervy 🙂

77hanivi
26. kvě 2016

@delfi75 Ahojky,obojí budu potřebovat 😉 Docházím na čínskou medicínu a jestli ani to nezabere tak už nevím. Ale chci věřit že to bude dobré 🙂

delfi75
26. kvě 2016

@77hanivi je to náročné, ale už věřím tomu, že kdo se nevzdá, dočká se 🙂

soleilll
26. kvě 2016

Hlásím malou reprofiťačku narozenou 25.5.2016. Všem, co jsou v procesu přeju hodně sil, trpělivosti a brzkej pozitivní výsledek!