Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

safarikovap
18. led 2012

@1miska Fůůůůha, ještě aspoň 4x IUI? 😕 Na druhé straně - proč Tě hnát hned do IVF, když máte luxusní spermiogram a na Clostil taky reaguješ nadprůměrně 😉 Takže hned v dalším cyklu další pokus?

lenka27
18. led 2012

@meggar gratuluji k Markétce, a přejeme jí s Adámkem hlavně zdravíčko a celkovou pohodičku, AˇVám dělá jenom radost 🙂

katem
18. led 2012

@meggar Gratuluji mockrat!! Hlavne hodne zdravicka a sesticka a ted uz jen samou pohod xxx Drzte se holcicky!! 😵

mihule111
18. led 2012

@safarikovap Ahoj těhulko, jak se daří ?? Nevolnost už ustupuje ?? 🙂

safarikovap
18. led 2012

@mihule Nazdárek ženo 😉 Jojo, je to lepší - už se horší dny střídají s těma lepšíma 🙂 Co teda u Tebe - jak ses rozmyslela?

mihule111
18. led 2012

@safarikovap Peťo, tak super ... konečně si to těhulkování začneš víc užívat 🙂
U nás je nového to, že jsme byli v jiném CARu, nechali jsme si znovu udělat spermiogram. Výsledek byl stejný jak při IUI, takže nám řekli, že tento výsledek na IUI není, že buď máme počkat jestli se za 3 měsíce spg zlepší a nebo jít na IVF .... takže asi tak ... 😒

safarikovap
18. led 2012

@mihule111 Tak potom nechápu, proč vás v Reprofitu hnali do dalšího IUI 😒 Ale to už je teď jedno - hlavně, že jste se hnuli dál a našlas CAR, kde mají smlouvu s 207 😉 Unica nebo Repromeda? Ty 3 měsíce se ještě dají vydržet - dopuj manžu ovocem a minimálně selzinkem a na jaře se uvidí. Každopádně - hnuli jste se z místa 😉

mihule111
18. led 2012

@safarikovap Peťo, já nevím, taky jsem se divila, že s posledním výsledkem spg nás ženou opět na IUI.
Ještě, když jsem pak četla ty vaše hodnoty spg a vám nikdo IUI ani nedoporučoval. Taky mě v tom CARu řekli, že jestli i tak s malou šancí chceme podstoupit IUI, takže nejdřív se udělá průchodnost vejcovodů. A vidíš mě dr. v Reprofitu doporučoval ještě jednou zkusit IUI bez průchodnosti a když se nezadaří, tak pak toto vyšetření podstoupit. Manže baští poctivě vitamíny ...
Jinak jsi uhodla, je to UNICA a na IVF se chystáme ... 😉

safarikovap
18. led 2012

@mihule111 Fakt je to divný. Zvlášť, když jsme jak já, tak @cilkaa měly v podstatě shodně katastrofální spermiogram jako vy 😒 Na druhé straně Míšo - na IVF to bohatě stačí 😉 Takže ale předpokládám, že s těmato hodnotama vám navrhli minimálně IVF+ICSI, když ten progresivní pohyb je takový, jaký je 😕
Taky jsem nejdřív zvažovala Unicu, ale to už je teď jedno...Super, mám radost za Tebe 😵

mihule111
18. led 2012

@safarikovap No právě a když Ti to pak řeknou i v jiném CARu, že toto na IUI není, tak pak nevím.
Asi pan doktor neměl svůj den 😉
Jinak Ty jsi fakt už pomalu doktorka 😀 😀 , uhodla jsi opět, řekli nám, že nejlepší by bylo IVF+ICSI ....
Snad na toto bude ten náš spg stačit... kéž by ...
Tobě se Peťo podařilo hned první IVF ??
Manža je z toho celkem špatný, protože si myslí, že nám to nejde jen kvůli němu a že vše musím podstoupit já, jak stimulaci, tak punkci ... však víš sama, jsi zkušenější než já 😉 😉
Jsem mu říkala, že ještě se může u měněco najít o čem teď nevíme a že bohužel "kluci" miminka nemůžou mít
😀 😀

safarikovap
18. led 2012

@mihule111 Každopádně - ještě, že to nebylo obráceně. Že by vás v RF hnali do IVF a v novém CARU by vám řekli, že máte spermiogram i na IUI 😉 Přece jen - IUI je oproti IVF za pár kaček - škoda jen toho ztracenýho času ☹
A já teda když už - tak s takovým spermiogramem bych si možná Míšo připlatila za IVF+PICSI (v Reprofitu byl příplatek za PICSI 3tis.). Celkově nás IVF+PICSI vyšlo na něco málo přes 16tis.
Nám se podařil druhý pokus - ale ten první pokus byla jen minimálka (stimulovala jsem jen s Clostilem). Další pokus byl sice druhý, ale teprve první přes pojišťovnu.
Míšo - tak teď mně mluvíš z duše. Ten můj byl doma z toho taky hotovej - pořád si to dával za vinu. A co se potom (teď při druhém IVF) nezjistilo? Že mně funguje jen pravý vejcovod, proto nereaguju na hormony nic moc. Tak teď mu pořád říkám, že si nemáme co vyčítat 😀 Tím samozřejmě nemyslím, že by se měl nějaký problém najít i u Tebe. Někdy bych to těm chlapům přála, aby si taky museli zkusit, jaký to je - zobat léky, píchat si injekce 🙄 Ten Tvůj k tomu má aspoň "dobrej" přístup - nebere to, co všechno budeš muset podstoupit, jako "samozřejmost". Když na koníkovi někdy čtu, co všechno je možný, aby z těch chlapů vypadlo za hlášky nebo jak se chovají, tak je mně zle 😝

katem
18. led 2012

@mihule111 Nikdy nic neni jednostranne.. at se podiva na procenta.. vesinou je o 50 x 50.. ono se totiz nikdy nevi, co ten druhy ma. Takze ho uklidni, protoze to nicemu nepomuze. Muj manzel si take myslel, ze je to cele roky v nem a potom se ukazalo, ze ja take to nemam vse 100%. Ne, ze by to bylo tragicke, ale vek udelal sve 😉
Tak at si z toho nic nedela.. doktori potrebuji JEN 2-3 dobre spermicky 😉 a ti si poradi!! Hlavne aby byly ty spermicky v klidu a pohode - to je nejdulezitejsi!!!

mihule111
18. led 2012

@safarikovap JJ, to máš pravdu - naopak by to bylo horší 😉

Peťo, to PICSI je přesně co ??
Koukám, že naši manžílci by si rozuměli 🙂 Ale přesně jak píšeš, mít doma chlapa co vše vezme jako samozřejmost a ještě má blbé hlášky, to bych nechtěla.
Taky jsem mu říkala, že bůh ví co se ještě v průběhu času u mě zjistí za problém.
Vidíš i Tobě náhodou zjistili, že funguje jen pravý vejcovod, já na tom můžu být podobně.

mihule111
18. led 2012

@katem Však jsem mu to taky říkala, že si myslím, že se najde i u mě nějaký problém. Nejsem už nejmladší a i když už jedno dítko mám, tak za 12 let se v těle stane tolik změn, že třeba bych se vůbec nedivila, že by průchodnost vyšla špatně ...
Naštěstí je manžel rozumný a už to bere líp 😉 😉
Ty čekáš dvojčátka, že ?? 🙂

safarikovap
18. led 2012

@mihule111 Rozdíl mezi ICSI a PICSI😉

ICSI je mikromanipulační metoda, při které embryolog pomocí mikropipety vpraví spermii přímo do vajíčka. Celý proces se provádí pomocí mikromanipulátoru pod kontrolou mikroskopu. Mikromanipulátor je přístroj, který převádí poměrně hrubé pohyby ruky na jemné miniaturní pohyby. V tomto přístroji je upevněna tzv. "holdingová" pipeta, kterou se přidržuje vajíčko a užší ICSI pipeta, kterou je nasáta jediná spermie splňující všechny důležité parametry a vpravena do zralého vajíčka.

PICSI je nová mikromanipulační technika, která prozatím jako jediná umožňuje výběr spermie pro oplození vajíčka na základě její funkční kvality.
Při této metodě jsou spermie ponechány inkubovat v Petriho misce, jejíž dno je pokryté hyaluronanem. Pro intracytoplazmatickou injekci spermie do vajíčka jsou následně embryologem vybírány pouze spermie navázané na hyaluronan.
Hyaluronan je mukopolysacharid, který se přirozeně vyskytuje jako součást mezibuněčné hmoty obklopující spolu s kumulárními buňkami vajíčko. Aby mohla spermie při přirozeném oplození úspěšně penetrovat a fertilizovat vajíčko, musí být schopna vázat se k hyaluronanu. Takové interakce je schopna pouze zralá spermie, která je k vazbě na hyaluronan biochemicky kompetentní. Vědeckými studiemi bylo potvrzeno, že spermie, které jsou schopny vazby k hyaluronanu, mají lepší morfologii, statisticky nižší podíl chromozomálních anomálií a lepší integritu DNA

safarikovap
18. led 2012

@mihule111 A teď se dívám, že UNICA nabízí i IMSI:
Protože současná medicína neumí nekvalitní produkci spermií účinně léčit, hledá se technika výběru kvalitní spermie. Nejvýznamnějším kriteriem kvality spermií je jejich morfologie, tedy vzhled. Proto byl vyvinut mikroskop, který spermii zvětší až 6000krát. Normální spermie se progresivně pohybuje vpřed a při tomto zvětšení by rychle zmizela ze zorného pole mikroskopu. Speciální počítačová technika umožňuje, aby se obraz spermie zaznamenal a umožnil podrobnější posouzení její morfologie. Tato metoda se nazývá IMSI. V současnosti ještě není dostatek výsledků, které dokázaly, že tento důkladnější výběr spermií skutečně povede ke zvýšení počtu narozených dětí.
ICSI a IMSI patří mezi metody nehrazené pojišťovnami

katem
18. led 2012

@mihule111 jasne, neni nic cerno bile a ikdyz se na prvni pohled neco zda, tak se to muze uplne obratit.. hlavne ti chlapy jsou vice a vice na tom hur a to o tom mluvi uz i v TV, takze standart pro muze se bude snizovat!!
Jde hlavne o psychiku a manzel byl v RF s temi lidmi maximalne spokojeny, a to je opravdu co rici!! - jsou to opravdu velice dobri doktori a sestricky, profesionalni a radi vzdy pomohou!! Proste niceho se nebat...
Jinak anno, ja cekam dvojcatka 😉

mihule111
18. led 2012

@safarikovap Ty jooo, to jsimě teď úúplně zamotala hlavu 😀 😀
Mrknu doma do brožurky co jsem dostala 🙂 IMSI je něco trochu jiného než PICSI ... že ??
Jen jsem tedy koukala, když nám řekli při IVF jen léky jsou cca za 5 tis.

katem
18. led 2012

@mihule111 no ono vse zalezi co ti za leky predepisi.. jestli to bude Purgon, nebo Closti... atd....
Uvidis... ver mmi, ze se svetem se to neda porovnavat! 😉

mihule111
18. led 2012

@katem Jo, jo, taky jsem to četla, že teď spousta chlapů má spermiogram nahnutý ... ☹
Asi je čím dál tím blbější doba na přirozené otěhotnění ☹
Ty jo dvojčátka, vždycky když potkám nějakou maminu jak veze dvojčátka, to je tak kráááásný 🙂
Další těhule z Reprofitu ... 🙂 Je to fajn vás tady vidět, jak se pomalu daří a jste těhule ...
Hlavně se opatrujte a ty svoje poklady v bříšku 🙂

safarikovap
18. led 2012

@mihule111 A nedali Ti vybrat - léky? Mně v Reprofitu předložili léky + doplatky a vyber si 🙂 Když budeš doplácet 5tis., tak to budeš mít něco dražšího - Puregon, Gonal? Já jsem měla Menopur a doplácela jsem tuším 3.750 Kč. Ano ano - IMSI je možná ještě o krapet lepší, než PICSI (pokud máte hooodně špatnou morfologii) 😉 Buď jsem špatně hledala nebo UNICA nemá na netu ceník - škoda 😒

mihule111
18. led 2012

@katem 🙂 Já víím 🙂
Mám zatím ve zprávě napsaný asi tři léky, teď z hlavy si nevzpomenu na názvy ..

mihule111
18. led 2012

@safarikovap Peťo, nemají ho tam. Taky jsem ho nenašla, ale doma ho mám, tak mrknu a pisnu.
Jestli to nepletu, tak je v nálezu napsaný Puregon a Menopur a ještě jeden lék, ale snad to nepletu.
Doma mrknu ... moc o těch lécích mě zatím neřekli, jen když se počítá cca cena za IVF, tak mě doktor řekl, ať počítám cca 5 tis, že možná ta částka bude menší, že uvidí jak mě vyjdou výsledky atd.
A že budu mát dlouhý protokol ...
Ještě dělají testy na štítnou žlázu, kdybych se nevešla do jejich hodnot, tak se IVF o cyklus posune a dostanu nějaké tablety ... tak uvidím ...
Jinak Peťo, díííky moc za vše 🙂 jsi hodnáááá 🙂

safarikovap
18. led 2012

@mihule111 Jo až tak - Ty budeš mít dlouhý protokol...no tak to potom ano, to ta spotřeba léků je větší, tím pádem se to musí prodražit 😒 Tak pak dej Míšo vědět, co to máš za léky a co najdeš v brožurce z UNICI. Ty doplatky za IVF by mě taky zajímaly - jen tak pro porovnání s Reprofitem 😉
Prosím Tě - za co děkuješ 🙂 🙂 🙂 Od toho jsme tady 😉

carlik
18. led 2012

Tady jsou fotečky princezny

carlik
18. led 2012

a další

lenka27
18. led 2012

@carlik krásná princezna, a ty dlouhý prstíky to bude asi pianistka 😉

bucho
18. led 2012

carlíku-obrovská gratulace-malá je nááááádhernáááááá

evikj33
18. led 2012

@carlik Nádherná slečna a jaka má kukadla.Méc gratuluji a přejí zdraví štěstí a obrovskou lásku rodičů.At vám roste pro radost.

evikj33
18. led 2012

Holky prominte že sem lezu,ale v patek si mam jet do Reprofitu do Olomouce pro injekce.Dr. Machač nam navrhl krátky protokol mam Menopur150j.denně a taky Orgalutan,ale k tomu nam nic neřek na co je?Navrh nam PK a ICSI budem řešit až na místě podle spermiogramu.Dneska mam poslední den Norethisteron a už mě dost bolí břicho,tak mam obavu at to už zítra nedostanu.Nevíte nahodou začíná se píchat 1DC nebo až2DC?Díky