Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

misha83
25. led 2012

@1miska Uvidíme, zatím byly vždycky špatné☹, ale s tím už tak nějak počítáme.

1miska
25. led 2012

holky nevite co gabriki? jak to tady uz vic jak rok sleduji, tak ze zacatku psala hodne.... tak uz se dlouho neozvala, tak jsem jen zvedava 🙂

mihule111
25. led 2012

@bublenudle Tak supeeeer zpráva 🙂 🙂 Tak hlaně pij vínko a taky čaj, ať se pak bobíšek může pěkně
zavrtat 🙂 🙂

lenka27
25. led 2012

@mammut já měla termín taky 15.7., ale malej se narodil o tři dny dřív 🙂

lenka27
25. led 2012

@1miska no dlouho tu nebyla, myslím, že se jí podařilo otěhotnět přirozeně, ale že to nedopadlo, ale víc o ní nevím 😢

agnes88
26. led 2012

@bublenudle no to je nádhera, kočko, u mě se taky oplodnilo jedno nezralý!! to je znamení 🙂 a všechny vydržely až do konce, v neděli to budou krásný blastičky, nebo třeba i dál a šup s nimi do peřiny 🙂
@olousek35 krásný datum sis vybrala, kdybych vydržela tak dlouho jak ty (myslím s týdnama) tak si vyberu 8.8 🙂 🙂

safarikovap
26. led 2012

@agnes88 @bublenudle Je to zvláštní, ale nám se při minimálce taky oplodnilo nezralé vajíčko 😕 Naopak to zralé šlo do kytek 😕
@olousek35 Jojo, Olča si umí vybrat 😀 Ona sice všechno zařizuje na poslední chvíli, ale i přesto dostala VIP termín pro miminko 😉
@cilkaa Napiš, dám Ti návod, jak si s kávovou lžičkou pomoct k odchlípnutí dásně při růstu osmiček - jsem na to expert 😀

Včerejší pomuchlání s miminkem bylo - nááááááááááááádherný - děkuji @nasekuratko🙂 Dostala jsem spoustu dárečků, vitamínky, luxusní knížečku a...myslím, že nám to jako rodině bude taky jednou slušet:

drndapetka
26. led 2012

Ahojky,

dlouho jsem tu nebyla. Pořád bojujeme jen s Clostíkem a doma snažení, ale už mě z toho začíná hrabat 🙄
6.ledna to bylo 4 roky, co se snažíme o mimčo, je to jak věčnost...
Tak jsem se objednala na 9.února k Machačovi a chtěla bych rozjet minimálku. V den konzultace bych měla akorát být 2-3DC, tak myslíte, že mě to nechá rozjet hned? A myslíte, že mě bude přemlouvat, ať to zkoušíme ještě přirozeně? 😕 Já bych se asi nenechala už přesvědčit, chci aby se něco "dělo" 🙂

Vy holky, co jste měly minimálku-po kolikati dnech kultivace se zavádí embryjka? protože kdyby bylo vajíček víc (nad 5 kousků) tak by bylo lepší mít PK -raději si ji připlatit, aby se transferovali blastocysty, nebo ne?
Taky přemýšlím jestli ICSI jo nebo ne, protože se nám při 1.pokusu IVF oplodnilo na misce s 10ti vajíček 5 a Machač říkal, že 50% je dost a že by jsme do ICSI ani nemuseli, ale přeci je to jen jistota, ne? Zase abych měla při minimálce 4 vajíčka a oplodnili se mi 2, do 3.dne PK mi zůstalo jedno nebo žádný....no je to takový buď a nebo

😝

No a teď momnetálně čekám jestli to vyšlo nebo ne, za týden si mám udělat test ale spíš jsme se "opět" netrefili 😢

safarikovap
26. led 2012

@drndapetka Ahoj🙂 Kdybych se při minimálce dopracovala k takovému počtu (víc jak 5ks), tak bych si za PK ráda připlatila 😉 Pokud je embryjek míň, zavádí se většinou po 3-denní kultivaci (tak to bylo i u nás).
Po 4 letech pokusů bych asi chtěla co největší jistotu, takže i za tu ICSI bych si připlatila - ty časy zkoušení a doufání už asi nechceš absolvovat, tak - proč do toho nejít naplno se vším všudy 😉 Moc držím palce - ať už teď při testování nebo...kdyby to neklaplo 😔 ...při minimálce 😉

drndapetka
26. led 2012

@safarikovap no a kolik je teda průměrný zisk vajíček při minimálce? Já mívám po Clostíku 1-0-1 2 velké folíky, myslíš, že by mi zvětšily dávku, úpak něco připíchli, jak jsi to měla Ty? Se dvěma vajíčkama bych do toho asi nešla 😝 Já mě při 2.IVF v Unice po krátkém protokolu 5 vajíček a do 5tého dne PK mi zůstali dvě - jedna kompakt.morula, jedna hatchující balstocysta, ale stejně se nechytlo 😖 Aůle při 1.IVF jsem měla 25 vajíček po dlouhém protokolu, OHSS jak pr.... a transferovány byly dvě hatchující blastocysty-otěhotněla jsem , ale nedopadlo to-zamlklý potrat. tak se přikláním k tomu, že když je vajíček míň, jsou kvalitnější 😉

drndapetka
26. led 2012

@safarikovap a prosím Tě, za 3denní PK se ještě neplatí v RF nebo jo? Vím, že někde se platí už na 48 hodin kultivace 😕

safarikovap
26. led 2012

@drndapetka Průměr - to se nedá říct - třeba mourinka29 (co tady sem tam chodí do diskuze) jich měla - pokud si dobře pamatuju - 12 kousků - což je extra třída. Myslím si, že u minimálky je spokojenost tak s těma 5 kouskama...
U nás byl minimálka první pokus - v té době jsem ještě netušila, že levý vaječník nepracuje tak, jak má, proto byly po minimálce jen 2ks. Každopádně - ano - Clostil jsem brala 1-1-1 a ve finále jsem stejně 8-9DC musela připíchnout Merional a prd.
Tak s IVF jsme na tom podobně - teď při tom prvním (a zároveň doufám i posledním) bylo 5 folíků, 4 vajíčka, po 5-denní PK zůstaly dvě a jedno se teda chytlo...
Dlouhý protokol je zase extrem - 25 vajíček?????????? A nezůstalo nic k zamražení???
Nejsem si jistá, ale myslím, že ta 3-denní PK je standard (nikoliv nadstandard), takže jsme nic neplatili. Bez zamražení nás stála minimálka+-20tis. Kč

carlik
26. led 2012

Vy jste šílený kecalky a už se budu ztrácet...malou jsem dneska v noci sice 2x nakojila,ale pak byla nějaká ukňouraná, tak jsem si ji šupla k sobě do postele a byl klid a docela jsme se vyspaly. Teď je napapaná, spinká v košíku, tak snad stihnu vyřídit poštu, dojíst snídani a nachystat řízky k obědu 🙂
Holky, taky se vám občas tady neukazují ty tt atd?
@bublenudle tak to je super 5 embroušek, 2 ti v neděli šoupnou do peřinky, za 10 dní hlásíš Dálnici a za 2 roky jedete pro "příděl" 😉

drndapetka
26. led 2012

@safarikovap ano, zůstalo i na mražení, na KET jsme byli vloni v dubnu,a le ze 3 embryí se mi dobře rozmrazilo jen jedno a to se nechytlo 😝 Já mám polycystické vaječníky, takže u nich je to buď a nebo- buď hyperstimulace, nebo žádná reakce. Každopádně krátký protokol mi moc nevyhovoval, museli jsme stimulaci o 3 dny prodlužovat, aby jsme vůbec měli těch 5 vajíček. Kdyby bylo 5 kousků při minimálce, tak bych byla přešťastná, A můžu se optat na kolik Vás v RF vyšla minimálka a na kolik IVF, ze kterého se Vám zadařilo? 🙂

drndapetka
26. led 2012

@safarikovap aha....no 20 tisíc na minimálku je dost 😝 Já počítala tak s 16-18 tisíci.....Na Unice jsme teda měli i AH, ale d toho se teď ustupuje, že je to zbytečný u mladých holek, tak člověk aspoň ušetří za toto 😉

bublenudle
26. led 2012

@carlik hahaha,ty seš brouček....děkuji,snad ano 😵 😵 moooc se těšim..... 😉

1miska
26. led 2012

@drndapetka jj, to uplne chapu - nas napred taky "prekecali" (ja vim, mysli to dobre, proc nas dopovat hromony, kdyz by to melo jit prirozene) do "prirozeneho snazeni" zvladla jsem pul roku, prislo mi to na prd - pocitat, planovat, snazit se udelat hezky vecer i kdyz clovek dosel unaveny z prace a nemel na nic naladu - ke konci nam to uz i trochu způsobili krizi ve vztahu a me skoro k nechuti se milovat ve druhe pulce cyklu, kdyz jsem vedela, ze uz mam po ovulaci - vim zni to hrozne, ale sex se u nas stal pak uz jen prostredkem k "plozeni"....

safarikovap
26. led 2012

@drndapetk Tak minimálka byla těch 20tis. (bez zamražení) - dopíchávala jsem 2x Merional, což nám to prodražilo, ale hlavně Orgalutran (aby folíky nepopraskaly moc brzo) - jedna injekce 1000,- Kč 😒 Klasika nás vyšla levněji - 16tis. (bez zamražení) 😉

drndapetka
26. led 2012

@safarikovap jo, ještě mě tak napadlo.....a museli Ti brát nějak krev před tím, než jsi začala stimulovat na minimálku? Já jen jestli když budu při konzultaci ten 2DC jestli bych mohla začít hned, nebo jestli by mi to posunuli o měsíc kvůli nějakým vyšetřením?

safarikovap
26. led 2012

@drndapetka Nene, vůbec nic - žádné odběry krve 😉

mihule111
26. led 2012

@safarikovap No teda Peťo, Vy budete pěkná rodinka 🙂 Slušííí mamino 🙂

bellka
26. led 2012

ahoj bééérušky 🙂
rychlá zdravice, dokud dítko odpadlo po usilovném nacvičování stoje vzpřímeného a přelézání přes všechno a všude, včetně rodičů a spinká 🙂 🙂 🙂
Nakukuju, že se tu řeší doplatky za minimálku, tak bych tochtěla uvést na pravou míru a trošičku vysvětlit 😉 Tu minimálku si platí klienti sami, páč je to bez účasti pojišťovny, tzn, že se dělá proto, aby klienti, kteří již nemají nárok na IVF s účastí pojišťovny, nemuseli ukončit snažení se o miminko, protože na to jednoduše nemají. Z vlastních zkušeností, my jako samoplátci jsme za 1 IVF platili 58 - 60 000, takže když jsem se dozvěděla o minimálce, jasně, že jsem po ní šla jako po uzeném a v tom případě byl doplatek 16 - 18 000, které nás to stálo, jako kapička v moři, oproti pálkám, které jsme platili 🙂 takže tak, doufám, že se mi to podařilo napsat aspoň trošku srozumitelně 😉 Jo a na stránkách RF píšou, myslím, že z minimálky se dá vykutat 2 - 8 vajíček, my měli 4 a 6 kousků 😉
@safarikovap vy jste sympatičtííí a budete krááásná rodinkááá 🙂

drndapetka
26. led 2012

@bellka
@safarikovap jééé holky, moc Vám děkuji za rady 🙂

@1miska My se teda snažíme s Clostíkem a Pregnylem teprve druhý cyklus, ale už máme 4 roky snažení za sebou, 3 potraty, 2x IVF, 1x KET, takže mi to připadá jako krok "zpět" a mám pocit, že se nic neděje. I když tedy vím, že když jsme otěhotněli 2x přirozenou cestou, že to jde, ale nedokážu čekat takhle rok a snažit se doma, když vím, že jistota otěhotnění je při minimálce vyšší, než když se budeme snažit doma 😝

drndapetka
26. led 2012

@safarikovap no ještě an d téím tak přemýšlím, jaktože Ti ta minimálka vyšla navíc než Belce, která měla vajíček víc? 😕 Přeci ten "základ" přijde podle jejich ceníku 13 tisíc, pak za každé vajíčko na ICSI 1 tisíc, takže pokud jsi měla 2 vajíčka, tak to bylo dohormady 15 tisíc, a to jsi teda platila 5 tisíc jen za ty injekce a léky? 😲 Týýý brďo..... 😨
Jo a taky by mě ještě zajímalo, jak dávají v RF neschopenky-od OPU nebo až od ET a jaký Vám dali třeba vycházky? A musí se o neschopenku žadonit, nebo vyjdou v pohodě vstříc?

safarikovap
26. led 2012

@drndapetka Jenže bellka neměla IVF + PICSI - což my ano 😉 Jenom za PICSI to jsou 3tis. nahoru. Jak je to s neschopenkou netuším - v práci jsem se domluvila, že budu pracovat z domu, takže jsem ji nikdy nepotřebovala.

safarikovap
26. led 2012

@drndapetka: konkrétní rozpis z faktury:
1x 13tis - nativní cyklus IVF
2x 1tis. - intracytoplasmatická injekce spermie (každý oocyt)
1x 3tis. - PICSI
1x 1610,- příprava + protokol

drndapetka
26. led 2012

@safarikovap aha, tak to jo, v tom případě už mi to sedí. No a Vám to PICSI doporučili? My ho měli totiž v Unice při posledním pokusu a opoldnilo se nám ze 5ti vajíček všech 5, předtím u 1.IVF se nám jen při ICSI oplodnilo z 12ti vajíček 8, tak nevím jestli to není zase zbytečné, když manžel má spermio jakž takž, až tedy na tu morfologii, ta se mu pohybuje od 17-27% dobrých, ale na to stačí to ICSI....no spíš asi uvidím, co mi doporučí Machač. A Vám z těch dvou em,bryjek zůstalo na ET jedno nebo Vám transferovali obě dvě- a který den? 🙂
Jsem dneska nějaká zvídavá 😀 Teda spíš už natešená 😉 Teď mě čeká týdenní dovolenka na horách, tak budu psychicky odpočatá a můžeme se do toho vrhnout 🙂

safarikovap
26. led 2012

@drndapetka Jak jsem už psala - při minimálce byly 2 embrya, po 3-denní kultivaci zbylo jedno, jedno se zavádělo. Při klasickém IVF byly 4 embrya, po 5-denní kultivaci zbyly 2, zaváděli jsme dvě 😉 My máme spermiogram katastrofální - hlavně teda tu morfologii, takže PICSI bylo pro nás nejvhodnější. Uvidíš, jak se domluvíte s Machačem 😉 Pořádně si na dovolence odpočiň, protože pak to bude pořádnej hukot 😀 Hlavně, ať se Ty hodíš do pohody a sneseš co nejvíce vajuch🙂

bublenudle
26. led 2012

Tak bulím jak želva !!!!!! volala jsem do laborky a hodná paní embryoložka mi říká jak se mají naši andílci,a já se nemohla dopočitat a tak si představte,že i to 6te jajinko se nám oplodnilo !!!!!!!! takže všech 6 je jich oplozených 😵 😵 😵 😵 😵 1x4b,1x3b,4x2b !!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
JSEM TAK ŠTASTNÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ 🙂 🙂 🙂 🙂

safarikovap
26. led 2012

@bublenudle Leošku, to je bomba 😵 😵 😵 😵 😵 😵