Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

safarikovap
18. led 2012

@evikj33 Ahoj. Měla jsem Menopur a Orgalutran teď při posledním IVF. Menopur jsem píchala od 2-10DC (den MS je první den) a Orgalutran až podle UTZ (ten je proti tomu, aby Ti folíky nepopraskaly moc brzo 😉 ) Já jsem ho píchala 7-10DC (ale konkrétně ten Orgalutran Ti musí říct doktor). Na kolikátý DC jste se domluvili s Machačem na první UTZ?

safarikovap
18. led 2012

@carlik Zrovna dneska jsem psala i @saminka - vy máte holky obě dvě takový kocóry 😀 Malá je úžasná 😉 😉 😉

arabida
18. led 2012

@carlik nadherna papulka, blahopreji, taky mame ted dvoumesicni krasna dvojcatka z Reprofitu 🙂 holku a kluka 🙂

evikj33
18. led 2012

@safarikovapno mi právě ještě domluveni nejsme,to nám asi řekne v ten pátek,chodí se 2Xdo Olmiku a pak na OPU do Brna,nebo je to rúzné.Taky mně postrašil že pokud bude náběh na OHSS tak to celé stopne a zavede nám maximalně 1.Mam PCO.Říkala vám sestřička jak se da tomu OHSS předcházet,četla jsem pít 4l a jíst mléčné produkty.Jaký počet Folíku jsi měla a v jakem stádiu bylET?Začínám být nervozní něco na mě leze,manža je protivny,patří do te kategorie že problem mam ja,ale spermio taky nic moc.Ohání se pořád tím že malého mame přirozeně,ALE je mu 5let a víc jak 3 roky se pokoušíme o 2.

safarikovap
18. led 2012

@evikj33 Ahaa - Ty ještě nemáš ani nafasováno. Tak to je na prd - měla sis léky vyzvednout pro jistotu o krapet dřív, kdyby MS došla dřív 😒 U nás OHSS nehrozilo - od začátku se vědělo, že nebude víc jak 5 folikulů, protože mně funguje jen jeden vejcovod. Každopádně - ano, nutností je hodně pít a jíst hodně bílkovin (tvarohy, jogurty, nutridrinky atd...). Folíky jsem měla jenom 4, měli jsem IVF+PICSI a zaváděli jsme dva - oba dva ve stádiu časné blastocysty. U nás je problém jen ve spermiogramu, proto jsem zvolili PICSI a zadařilo se 😉 A můžu Tě uklidnit - při obou ET jsem byla nastydlá. Ty máš teprve před OPU, takže máš dostatek času se z toho dostat 😉

saminka
18. led 2012

@carlik ta je ale nadherna!!!! Povedla se vam moc!!!!

evikj33
18. led 2012

@safarikovap No jafasovat nemohla,protože jsme teprv žádali na pojištovnu,bylo to takove nahonem,už jsem brala něco na MC protože to bez hormonu nešlape a tak to pan doktor jen prodloužil o 8 dnu.Žádost bral sebou do Brna a říkal že v pátek bude schválena a léky připravene.Tak doufám že to prošlo,jinak by mi snad dal někdo echo.Pro jistotu tam v patek ráno brnknu.Jde mít PICSI bez ICSI,myslela jsem že se to počíta každé zvlášt.Nam řek cc20000.Doplatek na léky cca3000,PK 6000 ICSI 8000 no a mražení tuším 5000No a ICSI ještě nechtěl řešit protože spermio bylo starší,tak říkal že se rozhodne na místě.

safarikovap
18. led 2012

@evikj33 Jo tak vy to teda máte sakra narychlo 😒 Nám schválení žádosti trvalo necelé 3 týdny, takže jsme IVF museli posunout o jeden měsíc. PICS nejde bez ICSI (PICSI je "vylepšené" ICSI) 😉 Teď nevím, kolik stojí ICSI (tuším 8tis.???) a PICSI stojí +3tis. navíc. Já moc nechápu, jak v Reprofitu počítají ceny, protože mně to vždycky podle jejich ceníku vyjde víc, než nakonec platíme 😀 Nás vyšel krátký protokol (Menopur + Orgalutran) s prodlouženou kultivací a bez zamražení na něco málo přes 16tis. My máme katastrofální spermio, proto jsme radši volili PICSI. A v pátek pro léky jedeš do Brna? Ne - vyzvedneš si je v OLO, ne?

holino
18. led 2012

Hezký večer,
tak se jdu taky náhlasít ....v pátek cesta do Reprofitu pro protokol a jehličky a pak hurá na to 🙂
jinak teda my taky čekáme na schválení pojištovnou ale prý není problém revírka to schvaluje prý rychle tak uvidime v pátek jako u @evikj33 akurat teda ja ten noretisteron beru do toho pátku

@safarikovap Peti taky nevím jak ty doplatky řešej ...za dárcovství počítali taky jinak než v ceníku na netu 🙂) ...ale tak samo je to jen dobře že je to mín 🙂
nevíte holky za jak dlouho po vysazení toho noretisteronu by mohla MS přijít ....můj odhad je 2-4 dny ale nevím nemám s tím vůůůbec žádné zkušenosti

safarikovap
18. led 2012

@holino Člověče, zrovna dneska jsem na Tebe myslela - neškytalas? 🙂 Neměla jsem co dělat, tak jsem se dívala na beremese.cz a narazila v přátelích na Tvoje album - tý jo - jsem úplně čučela - kočka jak blázen 😉 😉 😉
Je vidět, že máš dobrou náladu a že do dalšího pokusu jdete zase naplno - moooc bych vám to Katy přála 😉

evikj33
18. led 2012

@safarikovap Ne jen do Olmiku do Brna nás čekají snad jen 2 cesty OPU a ET snad teda bude důvod.Tak to se s @holino potkáme v čekárně. 🙂 Já už jsem norethisteron déle brát nemohla max je 15dnu a to jsem dnes.Ja to po dobrání měla už 2den ale je to v průměru 3.

mihule111
18. led 2012

@safarikovap Peťo, za to, že jsi tak vstřícná 🙂
Tak jsem koukala, léky mám napsaný Puregon Pen, Menopur a Dipherelin.
Ani nevím proč mám hned dlouhý prtokol 😒
Koukala jsem na ceny a PICSI je za 3 tis. 😉

mihule111
18. led 2012

@carlik Ta je krááásná 🙂 Blahopřeji a přeji hlavně zdravíčko 🙂

holino
18. led 2012

@safarikovap Peti he he telepatie 🙂) a víš že jsem na vás dneska myslela 🙂 jak se jinak máte co malí cvrček u maminky v říšku 🙂
....jj nová šance a naše první docela fest velká tak do toho chceme dát všechno co pude a docela i když mám z injekcí strach tak se na tu dobu těším 🙂) blázen vid 🙂
Jinak teda děkuji za chválu ....svatba byla nádherná a velké dík patří mojí rodině ....lčesala a ličila mě kamarádka od švagrové ....mamka šila šatky 🙂) .... v době svatby jsem byla nejštastnější

@evikj33 v olomouci máme byt v 13,20 ......kvůli cesty a sněhu nejspíš vyjedeme kolem půl 11 tak se ručo zase někde potkáme pokud tam teda vy nemáte bejt ráno

holino
18. led 2012

@safarikovap jinak peti na brms mám jen pár fotek ...na fb jich je mnohem mnohem víc 🙂 ....kdybys třeba chtěla kouknout pokecat můžem se i tam sejít ....teda jestli máš FB 🙂

cilkaa
18. led 2012

čau holky, tak zítra jdem na to, tak nám držte. 😵
Poslední IUI před IVF.

1miska
18. led 2012

@safarikovap v dalším cyklu ne, ted jsem brala clostik, estroferm a duphaston pul roku v kuse, chci si od tech hormonu trochu odpocnout... stejne si o tom pořad premyslim, kdyz super spermiogram neoplodni 6 - 7 folikulu v každém cyklu během pul ročního snažení, tak tomu IUI nevěřím. Ale jasné, základ je věřit doktorům, tak tři měsíc počkáme, a od dubna se vrhneme na IUI (jestli vydržím čekat 🙂 to bude duben, květen, červen - a když zase nic, přes prázdniny dáme pauzu a v září IVF... trochu dlouhodobý plán, nevím no.... uvidíme 🙂 dobrou všem

bublenudle
19. led 2012

Ahoj kočky moje,tak se opet hlásim...zitra 11.45 jdu na UTZ,tak doufám,že bude urodička..jsem 8DC 😉 snad bude Marcel spokojenej.... 🙂

agnes88
19. led 2012

Ahoj holky, pár dní jsem tu nebyla, umírala jsem na chřipku... 😢 dočíst Vás je nadlidskej úkol 🙂
@bublenudle Beruško, úroda bude, i když jich nebude moc tak o to budou kvalitnější. Moc na tebe myslím!!!
@evikj33 z jakýho důvodu bys měla mít OHSS? Mě to Štelcl taky říkal, aby jich nakonec nebylo moc a měla jsem 7 kousků a popravdě řečeno jsem byla zklamaná, ale víme že stačí 1 kvalitní vají a 1 spermijka.
@holino Po norethisterolu by to člověk měl dostat asi 3tí den. U mě to tak dvakrát bylo a sliznice byla načechraná, takže sice další sajrajt do těla ale fungující. Přeju aby to vyšlo, injekcí se neboj, těšila jsem se každý ráno na další 🙂
@meggar moc blahopřeji k holčičce, teď už bude vše dobré..musí!!!
@olousek35 taky se ti to krátí, drž se,
@carlik malá je kouzelná, už třetí holčička z RF 🙂 Lili, Markétka, Kristýnka
Holky na koho jsem zapoměla se omlouvám, @jana321969 jani,neřeš operaci, je to dlouhodobý proces léčení. Nám nikdo neřekl úspěšnost, já jsem si to našla na netu že do roka by mohl chlap dobře fungovat, jenže pak se zjistilo že i já jsem plonk, takže ivf nebylo vyhnutí
@bambulajda probíhá nějaká příprava před KET? Držím palečky!!
všechny zdravím, venku je hnusně, ještě že jsem pod peřinou
Jo a u mě na pondělním UTZ dobrý, mimča jsou, nebo byly 7+5

cilkaa
19. led 2012

Ahoj holky, tak máme po IUI. Dělala to nakonec Vitoušková, Štelcl měl konzultaci a nevědělo se, kdy by mohl, tak jsem zvolila Vitoušku, vím, že jste jí chválili... Udělala mi utz, folíky tam byly, říkala těsně před prasknutím 21 a 23- jupík.
Spermio nebylo žádný terno, ale Vitoušková byla spokojená, pohyblivost byla dobrá.. Dostala jsem i těhotenský test při placení.

@agnes88 tak super, drobci rostou a jsou v pořádku! Chci se zeptat, jak mohl štelcl vědět, že jich budeš mít hodně? Já se OHSS strašně bojím, tak buď ráda, že bylo 7..

@bublenudle tak tfuj tfuj, aby byla kvalitní úrodička zítra

@1miska tak uvidíš, jak na to nakonec budeš tlačit nebo ne, já to před rokem viděla stejně, ale také jsme to nějak furt odkládali, spermio jsme měli také dobré tou dobou a dnes je všechno jinak. Takže já už neodkládám. Ale každej dle své psychiky, věku a uvážení. Musíš o tom svém řešení být přesvědčená a to je půl úspěchu (aby ses necítila, že tě někdo do něčeho nutí)

evikj33
19. led 2012

@agnes88 Macháč říkal že mam vaječníky jak hrnečku vař,takže da minimum hormonu,ale i tak se muže stát že vznikne náběh na OHSS a vtom případě by to hned stopl.Ja reagovala i na clostík měla jsem 1-0-1 3-7DC a 4xbylo Po 1dominantním,ale spousta malích cca10 na každé straně a1x2dominantní.Jinak 2miminka to je krásne i když v začátku zahul,mam 2bratrance,ale i jako chlapi,drží fakt dost spolu.Nám by 2taky nevadila,ale nam víc jak 1nedají,mame už doma syna a p.Doktor říkal,že je víc komplikací,tak at mi maly nenosí pomeranče do nemocnice 😉 Říkal že hormonama musí fakt šetřit.Stačí mu když by bylo 8kvalitních.Tak se k něčemu snad dopracujem.@holino Mi jsme domluveni na 12,ale taky V Omíku budem kapku dřív.

11112
19. led 2012

@carlik pěkný den a moc velká gratulace ke Krystínce.Jste holky statečný a moc vám to sluší!Jsem ráda,že jsi měla císaře v pohodě.Psala jsi,že jsi měla spinál já mám mít taky císaře a zatím se nemůžu rozhodnout jestli celková narkoza nebo ne.První dítě jsem měla celkovou narkozu a ted nevím.Jaký je to pocit,když necítíš část těla?Ještě jedna zpráva mám za sebou genetiku vše v poho a bude to chlapeček.Měj se hezky at Krystínka stále tak pěkně spinká 🙂

carlik
19. led 2012

Holky, za to všechno, co nás loni potkalo (i dřív) se určitě nad náma někdo smyloval a teď nám to vrátí ve všem dobrým 🙂 Já byla dneska 2 hodiny ve městě (matrika a pojiš´tovna), a mamča hlídala a malá jen spala a spala, prostě Šípková Růženka. Samozřejmě jsem to vzala přes sekáče a nakoupila Kristýnce 4 ks overalků ve vel. 50, všechno co máme doma je jí trošku větší, tak ať má něco na teď. Já toho mám taky nakoupenýho strašnou spoustu skoro až do roku, že to snad neunosíme 😀 Děkuju holky za přáníčka

carlik
19. led 2012

@11112 tak gratulka k chlapečkovi! A určitě běž do spinálu, je to prostě nádhernej zážitek, a ta umrtvená část se ti brzo oživý, tak toho se vůbec neboj. Budeš rodit v OL ne? Jsou tam strašně hodní, nemůžu si na nic stěžovat, jo a mají nový polohovací postele, to jsi určo ještě nezažila 😀

carlik
19. led 2012

@safarikovap prosím tě a nemyslíš ty taky pořád na Kristýnku? Má po každým jídle škytandu jako blázen 😀 prej když ji měla v bříšku, tak te´d taky, ale nevadí jí to.....

bublenudle
19. led 2012

@agnes88 Beruško,děkuji,zitra podám hlášeni 😵 😵

bublenudle
19. led 2012

@cilkaa Děkuji děkuji,a tobě hooodně štěsti,at to vyjde 😵 😵 😵

holino
19. led 2012

@agnes88 děkuji jsi poklad takže podle hrubého odhadu by mrška mohla přijít v pondělí asi tak nějak takže uterý první dobaneček 🙂) no super .....já se bojím hrozně ale zase na druhou stranu se na to hrozně moc těším =)))) jsem fakt praštěná =))
holky vy jste tu oproti mě všechny táááák zkušený že vám to až závídím 🙂)

11112
19. led 2012

@carlik Vypadá to,že budu rodit v Ol a co injekcekam se přesně píchá?Za jakou dobu tě pustí z nemocnice?Na pol.posteli jsem ještě neležela a vidím,že tobě se tam moc líbilo snad se ti ani nechtělo domů? 🙂 Taky bych to chtěla mít za sebou a mít drobečka v náručí,ale každá si musí počkat,jen kdyby mě už netrápily ty nevolnosti. 😒

agnes88
19. led 2012

@cilkaa nevím, jak to mohl vědět, neberu ho vůbec vážně. Ale machač řek že by to mohlo hrozit, všeobecně všem holkám. Já mívala po clostilu 2-0-2 jenom dva folíky, sice dva stačí ale takový dávky...pokaždý když jsem šla na kontrolní utz tak sem měla vaječníky obalený pidi vajíčkama. A jak říkala moje gyn, jsou tam jak korálky, jen aby povyrostly a oni na mě pekly a nerostly. Takže asi usoudil, že když jich jako vyplodím dost a pomůžou mi hormonama tak abych pak neměla OHSS. Naštěstí v poho.
Jo a já sem těhu test po IUI nedostala, asi tušily že ho nebudu potřebovat. Pozor je to šmejd, vychází blbě, tak ho zrovna zahoď 🙂 a pohlad pupík!!
@evikj33 takže jste domluvení na ivf? Promiň už se ztrácím. Já měla od machače napsaný merional, 2 amp, nic sem na léky nedoplacela. prvně sem se bála že mi dal takový "obyč" léky, ale ono to zabralo a já měla krásnou úrodu, hodila sem za hlavu negativa a těšila se na každou injekci, večer jsem pohladila bříško, prostě praštěná, ale říkala sem si že když já budu nervák tak mimina u mě nebudou chtít zustat 🙂 ....
@carlik 4 kusy 🙂 a co bude nosit ty zbývající tři dny v týdnu 🙂 jinak paráda že malá tak krásně spinká že si můžeš jít něco vyřídit.
@11112 uprav si profil, ať máme přehled který jsi týden 🙂 blahopřeji ke krásným výsledkům genetiky a aspon budeš mít chlapy kolem sebe, co tě ochrání 🙂 vč. pesana 🙂