Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

sblanch
16. led 2013

@sikulik Tak to budeme držet pěsti 🙂 Už máš sbaleno? 14 dní, to může být i zítra, ne? A kam máš v plánu jít rodit? Tip pro ty nerozhodné jako jsem já...

sikulik
17. led 2013

@sblanch Díky, sbaleno mám skoro vše 🙂, jo může to být už kdykoli. Budu rodit ve Vyškově, rozhodovala jsem se mezi Vyškovem a Brnem, ale názory kamarádek i doktorů byly téměř stejné. V Brně je to prý jak na běžícím páse, jeden porod za druhým, snaží se to urychlovat a pryč s tebou aby bylo místo pro další porod. Ve Vyškově individuální přístup, věnují se ti porodní asistentky, poradí, nic nevnucují (pokud tedy nejde miminku nebo tobě o život), nechávají běžet porod přirozenou cestou, řekneš si sama co ti vyhovuje víc, atd. A s Vyškovem už mám jednu zkušenost a byla jsem spokojená. A o jaké porodnici přemýšlíš ty?

atomix
17. led 2013

Holky, moc vám všem gratuluju. Jsem tu po delší době a většině z vás, co jste teď mezi 25 a 35 tt, jsem fandila, když jste se pokoušeli. Nám v RF pomohli po 4 letech různých pokusů na poprvé! A ještě máme 4 mrazáčky :D Držím palce těhulkám k porodu a snažilkám k těhu!

sblanch
17. led 2013

@sikulik Na Vyškov jsem slyšela jen chválu, určitě neprohloupíš 🙂 Trochu mě mrzí přístup doktorů v Brně, jak říkáš, je to jak na běžícím pásu. Ale není se co divit, holt mají frmol. Snad budu mít štěstí na pohodovou PA i doktory. Zatím nevím, kde budu rodit, pokud výrazně dřív, není co řešit - Obi, ale pokud v termínu, tak fakt nevím... Záleží, na koho člověk zrovna natrefí. Chtěla bych nadstandard, jen aby byl volný...

zuzuza
17. led 2013

Ahoj holky, tak dnes jsme byli na to screeningu, jsem začátek 14. týdne. dle uzv vše ok, nosní kůstka i projasnění, tak jsem se radovala, čekáme kluka🙂, ale pak mě spražila zpráva, že mám zvýšené hcg, že je třeba ještě opakovat test v 16. tt ten tripple test a pak konzultovat na genetice, mě asi klepne, riziko DS k věku matky je 1/322, riziko T21 je 1/4600, tak jsem z toho na mrtvivi, někde jsem slyšela, že hormony po ivf mohou právě to hcg zvýšit, mám obavy, zaváděla jsem ten utroš až do min. týdne, neměla jste to taky tak některá??

pollka
17. led 2013

@zuzuza ja jsem v 10tt a utroš mám naplanovaný do 12tt a pak snižovat dávky.Docela jsi mě vyděsila ale ber to tak že chtějí mít jistotu a starají se. Držím palečky at ti vše dopadne dobře,vím že jsou to nervy ale ty budou po celou dobu těhotenství.

kalipso
17. led 2013

@zuzuza já jsem měla také zvýšené HCG, triply mi vyšly taky blbě a malá je zdravá. 🙂 tak buď v klidu, 1/4600 je nádherný a to projasnění a kůstka jsou v pořádku, tak se nemusíš stresovat. Osobně radím na triply nechoď, je to zbytečný stres.

zuzuza
17. led 2013

Holky, já bych taky na triply nešla, jenže mám to tam v doporučení a chodím na gyndu k tetě a ta bude chtít, abysme je udělali, já bych je nejradši odmítla a šla až na uzv ve 20. tydnu, nechapu, proč se ještě dělají, když už se udělá ten nt + biochemie v prvním trimestru a navíc jsou jen se 70 % jistotou, tam mě to zase může vyjít blbě, půjdu do genet poradny, am mě pošlou na amnio a akorát stresy, já tomu ani evěřím, že by mimi něco bylo....ale prostě to mám furt v hlavě:(

kalipso
17. led 2013

@zuzuza odmítnout je můžeš, teta neteta 😉 Já jsem se blbec na ně nechala gyndařkou ukecat a pak jsem byla akorát vystresovaná, že vyšly blbě. ☹ Ultrazvuk v 20tt je natolik podrobný, že mi ty triply přijdou opravdu zbytečný když jsi byla na NTčku.

zuzuza
17. led 2013

@kalipso Já se jí ještě na to poptám, ale ono se to právě lehce řekne, odmítnout to, ale nejhorší je, když léčí známý, ona bude mít starost atd no uvidm,ještě se s ní poradím....

jantarka
18. led 2013

@kalipso jenže Tripl je opět vyšetření krve oproti vyšetření ultrazvukem.
@zuzuza nicméně máš výsledek negativní a to je důležité. Jestli Tripl udělá nebo ne, to už nezmění nic na tom, že tě stejně prokouknou v Prenatalu znovu ve 20tt. Já jsem měla zvýšené HCG u Triplu právě a díky tomu, že screening byl negativní, tak se nic dál neřešilo. Ale to zase bylo u minulého těhu, kdy jsem ho měla vícečetné. Hele buď v klidu, nestresuj se tím co by kdy by a věř, že je mimi naprosto v pořádku 😉
@pollka mě dali utrouš nyní jen do 10tt, ale tím, že jsem snižovala a nevysadila najednou, tak jsem si to taky protáhla do 12tt. Jinak u minulého těhu jsem ho měla dokonce až do 16tt 🙂
@sblanch já rodila ve fakultce v Bohunicích a naprosto úžasné všechno. Jak pokoje, personál, porodní box....prostě za mě super 😵

kalipso
18. led 2013

@jantarka no právě, je to vyšetření z krve a není na to spolehnutí. Ten ultrazvuk v 20tt se dělát tak či tak, tak mi prostě triply přjdou zbytečný.

kcvrcekz
18. led 2013

Můj gyndař mi říkal, že prý se tripply nebudou od nového roku dělat. Tak to koukám..

gaba9
18. led 2013

Holky, platili jste některá v Reprofitu IUI? Nebo to celé hradí pojišťovna?

kacatka
18. led 2013

@gaba9 ahoj, platila jsem 1500 prý za katetr. Jinak to hradí pojišťovna. Samozřejmě jsem neměla žádný léky, byl to pokus naprosto nativní 😉 Tak držím palce ať to vyjde 🙂

gaba9
18. led 2013

@kacatka Slyšela jsem že to platí pojišťovna, a mě napsall MUDr s Reprofitu, že to stojí 1500.

bosorkajarka
18. led 2013

Tak ja musím RF taky pochválit, máme díky nim prvního prcka po prvním IUI a druhého čekáme po prvním IVF,takže za mě nejlepší volba, jo a všem známým kterým jsme RF doporučili tak už mají taky prcky doma 😉 🙂

bosorkajarka
18. led 2013

@gaba9 pokud nepotřebuješ injekce a stimuluješ jenom clostylem tak 1500 za pokus 😉

kacatka
18. led 2013

inseminace stojí normálně myslím něco přes 2000kč, + pak ten katetr, za který jsi účtují, aspoň si myslím, že to tak bylo. Nicméně není to tak úplně zadarmo 😉

gaba9
18. led 2013

@bosorkajarka Mě napsal MUDr jen Clostilbegyt, a injekce žádné.

kacatka
18. led 2013

@gaba9 já neměla ani clostil a platila 1500kč

zuzuza
18. led 2013

Holky,byla bych stastna kdyby se tripl nemusel delat ted sem se hodila do klidu a pak me to zase muze rozhodit akorat proc to jako delat kdyz nt screening je spolehlivejsi v kombinaci s biochem screeningem,nestacilo by treba jen udelat znovu to hcg a overit zda kleslo ci ne zkusim se mudr takto zeptat,mam dve kamosky,co kvuli tt musely na plodovku a vse bylo ok.....

gaba9
18. led 2013

@bosorkajarka Tak to je krásné 🙂 , kež by se nám taky podařilo při prvním IUI.

jantarka
18. led 2013

@kalipso u screeningu je taky dost podstatný výsledek z krve, ale Tripl bych už samozřejmě u negativního 12tt nedělala. Stejně ho chtějí zrušit 😉
@zuzuza hele neboj se, všechno bude ok 😉

bosorkajarka
18. led 2013

@gaba9 ja jsem dukaz, že se to povest může 😉 tak držím palce ať vam to vyjde co nejdriv 🙂

gaba9
18. led 2013

@kacatka A zadařilo se?

zuzuza
18. led 2013

No jenze samozrejme kdyz to napisou z prenatalu do papiru ze doporucuji 5t v 16 tt tak to mudr udela to je jasny ze,pochybuji ze by jo do 5. Unora zrusili haha,ale tak nejak bude,ja proste vim,ze je mimi ok,proste si jinou vatiantu ani nepripustim a hotovo a 16 tt je za dva tydny tak to snad utece.

kacatka
18. led 2013

@gaba9 ne ne, u nás byla inseminace marným bojem. Se špatným spermiogramem to prý vůbec nemělo smysl, nicméně jsme to aspoň zkusili. Držím palce aby si měla více štěstí a nemusela na IVF 😉

jantarka
18. led 2013

@zuzuza oni ti napsali z Prenatalu, že doporučují Tripl jo?

gaba9
18. led 2013

@kacatka děkuji moc 🙂