Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

zuzuza
18. led 2013

Jo jantarko,tt v 16,popripade integrace vysledku,to je porovnani asi na genetice,kdyz by to vyslo spatne a uzv ve 29,proc ,zda se ti to divny??

jantarka
18. led 2013

@zuzuza takže jde hlavně o porovnání výsledků krve...jak už jsem psala...čili toho HCG. Neeee, není to divný. Jen jak jsme psaly o tom, že jsou nespolehlivé ty Triply, tak tady chtějí srovnání....

zuzuza
18. led 2013

Jojo asi jo a co teda myslis ze se tim mysli,ze se pocita,ze vyjdou dobre nebo budu muset s tim urcite na tu genetiku?no me z toho picne...

jantarka
18. led 2013

@zuzuza zlato já nejsem lékař a nedokážu ti říct nic konkrétního. Jen si myslím, že to nebude genetická vada. Hold jsme po ivf a ty hormony co jsme do sebe nacpaly + hormony, které fungují v těhu ....asi je toho prostě moc. 🙄
Ničeho se neboj....určitě je všechno ok 😵

zuzuza
18. led 2013

JJ jantarko, asi jo, taky si myslím, že by mi napsali ze je screening pozitivni, akorat ja sem myslela, ze to T21 riziko jak tam mám 1:4600 znamená, riziko pro mě, ale prý je to to, co je tam uvedeno jako riziko vzhledem k věku matky tak to mám 1:360.....

jantarka
19. led 2013

@zuzuza hele mě to vyšlo: T21 riziko 1:6900 a na Downa 1/322 , takže to máš v pohodě jako já. 😉

fretecka
19. led 2013

@montysek my máme tento,zkoušela jsem ho u kamarádky,chtěla jsem do terenu

fretecka
19. led 2013

@zuzuza Já měla to hcg taky vysoké a u triplu vše v poho.Dělají to stimulace před

zuzuza
19. led 2013

Holky,tak to jste ke uklidnily,ja proste vim,ze kdyz uz se nam to povedlo,tak nemuzu m7t takovou smulu,aby bylo mimi nemocne,jo a je mozny,ze uz ve 14. Tydnu bych jako druhorodicka mohla citit pohyby??

montysek
20. led 2013

@fretecka My jsme nakonec zvolili Camarelo Evolution, moc se nám líbil jak je prostorný..., tak snad budeme spokojení no... 🙂

montysek
20. led 2013

@zuzuza
@jantarka My když byli na genetic.ultrazvuku, tak jsem při čekání nahlídla do papírů a tam co byly rizika vypsaný, tak u každého bylo 1: a tisíce a doktorka mi tam řekla, že mám krásný krevní výsledky, tak nevím, jinak mi nikdo nic neříkal ani dřív. Jen jsem měla ve 13 týdnu z výsledku krve hodně málo železa, takže to mi dr.nasadil a teď už ho zase neberu ale nějak ve 30 týdnu mi to znovu prý z krve překontroluje, zda ho budu muset znova brát ale to jsem měla i u dcery.

jantarka
20. led 2013

@montysek určitě budete 😉 Jinak mě taky nic moc neřekli k výsledkům...jen je to negativní , vše v pořádku a hotovo 😅 A železo jsem musela taky u malého brát od 30tt tuším. Jen mě teda hrozně ucpávalo...nešla jsem i týden na wc 😖 Brrr
@zuzuza pohyby asi né, ale jemňounké šimrání 😉 Pohyby jako takové jsem cítila až v 19tt 😉 Nyní umí už pěkně kopat 😝

chiguita
21. led 2013

Holky, mám otevřený Puregon,nevíte jak dlouho otevřený se může opět použít k aplikaci ?
Moc děkuji.

jantarka
21. led 2013

@chiguita měsíc po otevření 😉

mikula77
21. led 2013

@chiguita Já myslím že pokud je uchován v chladu a nekončí mu doba trvanlivoti,tak se může použít kdykoliv,těžko jde někdo hned po měsíci stimulovat........Aspoň teda já ho aplikovala klidně po půl roce,a žju........ 😀 a vajec bylo plno..........

jantarka
21. led 2013

@mikula77 hele já tak v jedné minimálce právě použila pár po expiraci...a to mě všichni ujišťovali, že to nemá žádný vliv a byla jsem bez transferu. Všechny embrya byla v den et nepoužitelná. 😒

mikula77
21. led 2013

@jantarka Kocóre,však já taky říkám že pokud není prošlá trvanlivost tak se může použít,je-li uchován v chladu,.Prošlý lék bych pochopitelně ani neskladovala,natož následně použila,to teda neéé.A osobně sem se ani nesetkala žeby někdo z lékařů řekl,že prošlý lék je možné použít,ba naopak,vždy sem slyšela to vyhoďte,takže v koši už skončilo pěkných pár tisíc..........

jantarka
21. led 2013

@mikula77 já tedy jo a dokonce mi to řekla i lékárnice, proto jsem použila 😒 . Já bych spíš nedala ten otevřený 😕 Nyní bych už nedala ani jeden 🙄

lenajsek
22. led 2013

Ahoj holky, po delší době zase nakukuju, jsme s malým oba nachcípaní, tak nic moc nálada... 😝 a mně čeká v pátek a sobotu ještě volební komise, jsu předseda komise, tak do té doby musím být fit aspoň trošku, nevím, kde bych za sebe našla náhradu... 😝

jen v rychlosti dočítám a vidím, že se bavíte o porodnicích... já rodila v Brně v Bohunicích a příště bych šla znova tam, perfektní přístup porodní asistentky i doktorky a pak super šestinedělí, na pokojích po dvou lůžkách, wc i sprcha hned na pokoji pro ty dvě maminky, žádný chození na chodbu jako na Obliňáku třeba, ani jsem neuvažovala, že bych si tam platila nadstandart, stejně je to šíleně drahý.
Co jsem ovšem měla byl nadstandartní porodní box, sprcha i wc hned na pokoji, dostatek místa, bylo to fajn.
O Vyškově jsem slyšela spíš zase hodně kritiky na ty přirození porody za každou cenu, kdy porod nepostupuje a maminku nechávají x hodin "trápit" a pak se třeba narychlo řeší císař... ale nechci nikoho odrazovat, je zase fakt, že na šestinedělí jsem slyšela samou chválu, ale já osobně bych do Vyškova rodit nešla, ani poprvé jsem o tom neuvažovala to bydlím ve Slavkově, okres Vyškov a vlastně do Vyškova spadám, stejně jsem jela do Brna, tam jsou prostě připraveni na vše, kdyby se nedej bože něco stalo...
Ale asi má každej jiný zkušenosti a ty maminky, co mají porod ukázkový a bezprobémový, tak můžou být spokojený s Vyškovem, ale jakmile je nějaký zádrhel, tak je holt lepší Brno...

Jinak já jdu příští týden na velký UZ, tak snad bude miminko v pořádku, už cca 14 dní cítím pohyby, ale někdy trošku panikařím, že nejsou moc cítit nebo nejsou tak časté, ale to je asi normální, už si to s Lukáškem moc nepamatuju, spíš si pak vybavuju to neustálé kopání ke konci. 🙂

A add tripple testy, moje gyndr. tripply automaticky nedělá, pokud je NT+ screening negativní. a taky jsem slyšela, ž chtějí tripply zrušit a místo toho chtějí, aby pojišťovny přispívaly na ty NT screeningy byly povinné, místo tripplů, které bývají často falešně pozitivní.

Holky jdem obědvat a pak si jdu na chvilku lehnout, než povalím k dr... opatrujte se, ať vás taky nachlazení neskolí a hodně štěstí všem!

jantarka
22. led 2013

@lenajsek Ahoj. Já taky rodila v Brně Bohunicích a nepřála bych si nic jiného než jít zase tam. Jen to mám hodinu cesty, takže trochu z ruky 😝 Rodila jsem tam, páč mě museli převézt od nás kvůli předčasnému porodu ve 34tt. Doktoři, asistentky, porodní box, šestinedělí, pokoje....super krásné, jako nové...a hlavně úžasný přístup. Jaká škoda, že to takové není u nás 😖

sblanch
23. led 2013

@lenajsek @jantarka Děkuji za zkušenosti s Bohunicemi, asi jste mě přesvědčily 🙂 Snad nebudu rodit moc brzo, to bych skončila na Obi... Tam by mě nejvíc asi vadilo - dle zkušeností ostatních - ty sprchy na chodbách... Nevíte prosím, kolik stojí noc nadstandartu na porodní boxu a šestinedělí?

kacatka
23. led 2013

@sblanch v Bohunicích rodila sestřenka, taky si platili nadstandart a před 3 lety platili okolo 1200kč/den, takže je to docela masakr. Já jsem teda taky pro Bohunice, ale to asi jen proto, že jsem zaměstnanec, tak snad s toho nějaké výhody budou 😉 Přeji Ti krátký porod a ať jsi s miminkem v porádku 🙂

jantarka
23. led 2013

@sblanch oni berou předčasné porody právě i v Bohunicích. Mají úžasnou jednotku neonatologie. Já jsem rodila ve 34tt proto v Bohunicích 😉 Naprosto nesrovnatelné všechno ... myslím s našima porodnicema 😒 Porodní boxy i pokoje...1***

1miska
24. led 2013

@sblanch ahojky, doprovod rodicky stoji 500 Kc pro manzela a nadstandart na sestinedeli 1360 Kc - jsou to palky, no :(
@kacatka hned hlas, ze jsi zamestnanec FN Brno, v tom pripade mas vsechno zadarmo 🙂 🙂 jen nahlasis svoje osobni cislo🙂

1miska
24. led 2013

@sblanch a nadstandart na porod 1000 Kc.... na tom sestinedeli uvidis, prijde mi, ze pokud neni moc penez, ze jsou to nekdy "vyhozene" penize - pokoje na sestinedeli jsou po dvou, sprcha, WC u pokoje, kdyz chytnes fajn spolubydlici, tak si i pomuzete. Ale na porod nadstandart fakt dobrej - mit vlastni WC a nemuset behat po nalevu po chodbe je fajn 🙂

kacatka
24. led 2013

@1miska jasně, hned budu hlásit, už i předem 😀 Je to fakt pro nás dobrý, že aspoň tohle můžou budoucí maminky pracující pro tenhle špitál využít. Teda doufejme, že tuhle výhodu brzo nezruší🙂 A jak dlouho předem se dá nadstandard zamluvit?

1miska
24. led 2013

@kacatka on se zamluvit neda - pokud nerodis planovanym cisarem. Je to proto, ze nikdo nezna svuj termin porodu a tak nemuzes blokovat prazdny pokoj treba tyden, takze hned jak te prijmou do porodnice, ze zacal porod, tak hlasis ze ho chces a oni to ze salu zaridi. Jen kdyz rodis planovane sekci, tak si ho muzes zamluvit, protoze vis datum - takze kdyz vis, ze 20.5 budes rodit, tak na 21.5 ti ho rezervuji.

1miska
24. led 2013

@kacatka jinak taky doufam, ze to nezrusi, ale nikdy nevis... vzdycky platilo ze tam maminka - zamestnanec můze byt po porodu neomezene dlouho - kdyz mimco bylo mensi nebo melo zloutenku a byla tak nutna delsi hospitalizace.... od noveho roku striktne 5 dni od porodu a od 5. dne si to bud plati stejne jako ostatni zeny za stejnou castku, nebo je propustena na hostinsky pokoj :(

kacatka
24. led 2013

@1miska to je maso Ti řeknu, ale děkuji Ti za informace🙂

misha83
25. led 2013

@sblanch Ahojky, prave jsem se vratila z obilnaku, kde jsem byla za kamaradkou. Rodila ve stredu a dnes si rekla o nadstandard. Ty spolecne sprchy na chodbe jsou pry fakt maso a hlavne ii dost ruzne narodnosti maminek. O to by tak neslo, ale nekteri jsou na tom napr. s hygienou dost bidne. Jo a pry u nadstandardu jsou i nadstandardni sluzby tam. Pry se k ni zacali chovat uplne jinak.