Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

ivkapet
24. črc 2014

@delfi75 Mě by Obilňák také nenapadnul.Doporučil mi ho můj obvodní gynekolog.Prý tam jsou špičky.Tak nevím.Zatím se tam setkávám s neúspěchy nejen svými.Dokonce mi tam řekli po prvním neúspěšném IVF,že musí dovyšetřit vaječník.Tak jsem z toho jelen.Já měla za to,že to má být hotové předtím než půjdu na to IVF. ☹

ivkapet
24. črc 2014

@haaappy Tak to moc gratuluji k miminku.Já tam jdu 28.8. k Dr.Kuřecové,tak jsem zvědavá.Ale jak to tady tak čtu,tak budu spokojená 🙂

delfi75
24. črc 2014

@ivkapet no, mě to nanapadlo spíše proto, že jsem ve FN brno pracovala...Takže za měsíc tfuj, tfuj. ..Dr. Kuřecová je sympatická .

sblanch
24. črc 2014

@ivkapet Já si prošla Obilňákem, Unikou i Reprofitem a kdybych věděla, co vím teď, tak bych volila zásadně Reprofit 🙂 Hodně štěstí, budu držet pěsti 🙂

kacatka
24. črc 2014

@ivkapet Obilňák a Bohunice jsou továrna na lidi! Takže logicky tam musí být přístup úplně jinej než v RP. Já zvažovala už dávno v Bohunicích dr. Gerychvou (jediná v Boh., o které se dá uvažovat), nebo Helios tady v Brně, ale nakonec máme chlapečka z RP a nelitujeme 🙂

sblanch
24. črc 2014

@ivkapet Jinak na Obi jsou špičky, Prof. Ventruba a Doc. Crha, ale ty člověk potká zřídka, spíš jen doktory po škole, co potřebují nemocnici pro atestaci. Takže si s tou špičkou to nebude tak horké... A na embryologii jsem taky neslyšela nějaké chvály...

kacatka
25. črc 2014

@sblanch co se týká Crhy, tak vím, že jedině přes protekci. V práci mi to tenkrát chtěla vrchní zařídit, ale já nakonec vybrala RP. A Ventruba byla kapacita kdysi, teď bohužel ☹ A tým, který má dobře a úspěšně pracovat musí mít především kvalitní všechny složky systému a to tam naprosto chybí. Ale abych jenom nekritizovala: znám spoustu lidí co OBI otěhotněli 🙂

sblanch
25. črc 2014

@kacatka I když jsem laik tak s tebou souhlasím - 2 roky jsme tam byli pečení vaření. Nejvíc mě vadilo to střídání mladých doktorů, neměla jsem z toho dobrý pocit. Jakou mají úspěšnost nevím ale RF je tuším lepší. Měla jsem z nich dojem že mají jednu šablonu pro všechny pacientky...

ivkapet
25. črc 2014

Dobré ráno všem,

moc Vám děkuji za názory,zkušenosti a i za podporu.Však to znáte,nervíčky fungují.Teď budu alespoň trochu klidnější 🙂

elennka
25. črc 2014

@haaappy ahoj.. já jsem byla na konzultaci u Machače minulý týden, a super přístup. Žádné nucení do IVF, prý žádné hrozné výsledky (měla jsem staré zprávy z vyšetření atd..).. takže zatím pouze pomocí léků..
Při konzultaci jsem se i nasmála 😀
Jinak jsem chodila nějakou dobu na OBi a nikdy víc, to čekání v čekárnách, přístup na... a střídání lékařů, do Unici jsem chodila na klasickou gyndu, ale doktorka taky neustále jen IVF...
Teď jsem byla na revizi v Bohunicích a hrůza.....
Takže návštěva v Reprofitu byla takovým pohlazením, příjemné sestřičky, prostředí a usměvavý Mudr. Machač 🙂

kacatka
25. črc 2014

@sblanch no přesně tak 🙂 Jo a hodně štěstíčka dneska na UZ 😵

bibianca
25. črc 2014

Ahoj holky, jsem bezmocná. Po delší době se zapojuji do diskuse. Je mi hrozně v pondělí 21.7. jsem absolvovala již 3. revizi. Tentokrát jsem odhodlaná jít do CAR ve FN Brno Bohunice už mě ošetřující Dr. objednala k MUDr. Vlašínové do IVF ambulance na 11.8. chtěla bych to však co nejvíc urychlit. Je to hrozné nechce se mi čekat už ani chviličku. Chci podstoupit další vyšetření a taky jsem odhodlaná už pro umělé oplodnění. Chci to co nejdřív. Přijde mi to jako nekonečná doba to čekání. Nevím jak ted budeme muset dlouho zase čekat, ale už i období 6ti nedělí mi přijde strašně dlouhá doba. Natož pak čekat další 3 cykly. Máte nějakou zkušenost za jak dlouhou dobu je možné další početí nebo jak dlouhou dobu trvá IVF. Vůbec nevím jak dlouho to všechno může trvat.
Moje potraty:
04/2013 - 7 týden, revize, zamlklé těhotenství
10/2013 - 9 týden revize, zamlklé těhotenství v 7 tt tlouklo již srdíčko za 14 dnů už nic.
07/2014 - 6. týden revize, zřejmě biochemické těhotenství, plod ani váček tam nebyl, zvýšená sliznice a hladina HCG

Moc moc Vás prosím, o podporu. Jsem na dně. 😒

cermi77
25. črc 2014

@bibianca je mi moc lito, ze se nezadarilo, jsem cerstve po pate revizi behem tri a pul let, nespechej, doporucuje se opravdu vyckat tri cykly, starsi generace doktoru by mozna doporucila i sest, telo se potrebuje vzpamatovat a ten cas muzes vyuzit na regeneraci, mne pomohl Femigard a fyzioterapie a taky k ziskani genetickych vysetreni sebe a partnera, imunologie, hematologie, hormonalniho profilu a dalsich, samozrejme po konzultaci s lekarem v caru, nebo gynekologem. My co jsme v tehle diskuzi, ti asi z 99% doprucime obratit se na Reprofit, pro jejich pristup. Jen za me, uplne bych se na umele oplodneni neupinala, evidentne tehotnis spontanne a treba ho nebudes potrebovat, snad po vysetrenich prijdou na pricinu a budou stacit rizene cykly, hormony na podporu, ale to uz ti poradi doktori, preju at se nejdriv zahoji bolest po ztrate a dalsi pokus ber jako nadeji, ze bude ten pravy, nekdy si deti daji nacas, ale dockas se urcite 🙂!!!

bibianca
25. črc 2014

@cermi77 No, já právě si říkám, že obilní trh spolupracuje s FN Bohunice a taky je to tam asi levnější. Vzhledem k tomu, že rekonstruujeme domeček, tak na tom nejsme zase tak moc finančně dobře. Navíc jsem si říkala, třeba fakt budou stačit jen ty hormony, které by mi snad i doporučila v těch Bohunicích. Ale už je mi z toho všeho zle chci to popohnat. Navíc teď v práci jsem ve svízelné situaci, kdy se má v říjnu vrátit účetní z mateřské. Přestože mám smlouvu na neurčito mám strach z toho co bude. Jestli mám čekat padáka nebo co. Nastupovala jsem před 7 lety na místo asistentky vedoucího realizace a jakmile odešla účetní nabídli mi místo její. Avšak co bude teď. Mé původní místo zaniklo. Jsem z toho na prášky. Ráda bych jela i do lázní, ale bojím se svého místa tak nevím, co teď.. Jsem asi na dně. Všechno ztrácí svůj smysl.. Už jsem i rozeslala životopisy a jsem pozvaná na pohovor, ale nevím jestli má smysl tam chodit. Když budu minimálně lítat po vyšetřeních ohledně těch potratů. To by se asi novému zaměstnavateli nelíbilo. Vůbec nevím jak se zachovat a co dělat...

elennka
25. črc 2014

@bibianca bych se nebála v Reprofitu doplácení, sám Machač mě třeba řekl, kdyby bylo jednou potřeba, jsou schopni ho udělat s mimimálním doplatkem..
Třeba OBI je, když se to všechno u IVF spočítá , tak je dražší.. a nechá si platit i konzultace k IVF a IUI...
Ale rozhodnutí je na tobě.. jak psaly holky, těhotníš spontánně.. spíše bych volila nějaká vyšetření a zkoušet těhotnět spontánně..
A přestávka se snažením.. jako počkat nějaký cyklus...
Já jsem třeba konzultovala a bylo mě řečeno, pokud je ZT nebo SP na začátku těhu, do toho 7-8 tt, tak klidně po 6-nedělí..
Já jsem třeba měla kontrolu v pořádku a čistě teoreticky jsem se mohla už začít snažit v 6-nedělí, ale měla jsem strach.. takže se snažíme hned po 6-nedělí...
S prací... nějak to dopadne, já mám na dobu neurčitou.. ale jsem z práce už unavená (dělám na vedoucí pozici 11 let..).. takže těhu pro mě bylo řeším odpočinku z práce..
Předtím jsem řešila každou nepřítomnost (nemoc jen dovolenou), a od dubna kdy jsem byla těžký zánět prudušek a teď těhu.. jsem si řekla, že to za to nestojí, abych si ničila zdraví a hold prostě, když bude potřeba ,tak budu na PN.

evulatko
25. črc 2014

@bibianca,ahojky,nechces zkusit super Imunolozku dr. Malickovou?Treba by Ti pomohla🙂Je ale z Prahy...Kdybys mela zajem,tak napis,poslu Ti na ni kontakt🙂Eva

simkar
25. črc 2014

Ahoj holky, tak dneska srdíčko. Potichoučku doufám.... Zítra jedu na dovču, tak se tady týden neukážu,.

DELFI: tak kolik? Držím pěsti.

cermi77
25. črc 2014

@bibianca v praci si to zkus ujasnit s vedenim, prece kdyz pro ne leta peacujes, tak te jen tak nevyhodi, ale chapu to, dneska nemame nikdo nic jiste a tech penez bych se zrovna v RF nebala, samozrejme je potreba vedet, co si muzete a jste ochotni s partnerem dovolit, ja bych podstoupeni Ivf spis pocitala na pribyvajici sedive vlasy nez na penize, ty jsou bohuzel fakt 🙂 a vysetreni predchazejici Ivf mas vsechna na pojistovnu, vzhledem k diagnoze, ja mam dojem, ze jsem si jen priplacela za rozsireny hormonalni profil, ale to je pak otazka stokorun. Pri spontannim tehotneni nas nikdo v Rf nehnal hned do ivf, ale prvni krok byla laparoskopie a hysteroskopie, pak serie iui bez stimulace a az po roce Ivf, coz ma logiku.
Na imunologii je v Brne vyborny Doc. Kuklinek od Sv. Anny, ale v kazdem car nabidnou udelat vsechny testy u nich, zalezi jen na tobe.
Preju hodne sily jit dal, ja po tomto pokusu byla presvedcena, ze mam zdravi jenom jedno a budu si uzivat zivota s rodinou ve stavajicim poctu, ale mame zamrazena jeste dve embrya ....nadeje umira posledni 🙂!!

cermi77
25. črc 2014

@simkar Gratuluji !!! 🙂

delfi75
25. črc 2014

Ahoj holky, všechny moc zdravím. Vám, kterým se nedaří, tak hodně štěstíčka. Když jsem na tom psychicky nebyla nejlíp, tak jsem se zaregistrovala a hrozně mi to pomohlo, že jsem se tady mohla vykecat. Potkala jsem tady skvělé "spolubojovnice". I když jsem jednu úžasnou, skvělou a jedinečnou dušičku znala z osobního života, že @cermi77 🙂

delfi75
25. črc 2014

@simkar ahoj, moc a moc gratuluji 🙂 mám pocit, že jsme se tam potkali, byla jsi s manželem? jinak mám 9 pěkných folikulů a pár malých, ve středu OPU. Snad je tam to pravé...

sblanch
25. črc 2014

@simkar potichoučku gratuluju a potichoučku dodávám, že taky máme srdíčko 🙂

delfi75
25. črc 2014

@sblanch skvělé, blahopřeji!

sblanch
25. črc 2014

@delfi75 super úroda, tak akorát aby byly kvalitní, teda aspoň dle mých zkušeností. Ve středu držím pěsti 🙂

Jinak taky odjíždíme na delší dovču, k mamce, snad tam bude full service, protože jsem teď úplně kaputo, od úterka jako kdyby mě někdo upustil vzduch a jedu jen na rezervu. Měla jsem to tak na začátku předchozího těhu a děsilo mě, kdyby se to opakovalo u druhého, holt prcek to nechápe, že mamka nemůže. Naštěstí je malá klidná a nějak to zvládáme 🙂

sblanch
25. črc 2014

@delfi75 děkuji, ale víš, jak to je - i dr. nám to potvrdil, jsme jen na začátku, jak to bude pokračovat, je ve hvězdách... Musíme doufat 🙂

delfi75
25. črc 2014

@sblanch děkuji🙂 no, snad jich bude méně než minule. Jinak vím, že není vyhráno, ale první krok je úspěšný. Teď je to na matce přírodě...

simkar
25. črc 2014

@delfi75 brunetka s dlouhými vlasy s manželem? Já jsem byla s manžou u stolečku 🙂)))))) a super úroda, tak aspoň jedno at se promění v miminko.

@sblanch blahopřeju!!!!!!!!

delfi75
25. črc 2014

@simkar byla jsem bez partnera, tmavé vlasy do culíku, na 8,30

simkar
25. črc 2014

@delfi75 aha, tak asi matně vím 🙂 měla ses hlásit! Tak at spermijky příští týden zabojují a jak se vrátím, tak máš dobré zprávy!

delfi75
25. črc 2014

@simkar bylo mi to blbý...kdyby jsme o tom nějak mluvily...díky, právě, že problém jsou ty spermie, mršky jedny...no, ale nějaká se snad uchytí...a zabojuje a zaboduje 😀