Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

ivcacig
26. lis 2013

@olousek35 Teda drahá, fakt se šetři. Já jdu na velký UZ 6/12 ale na Veveří už ne, v reprofitu Doubkovou někdo nahradil. S tím tankem to máme společné, sotva popadám dech. Honzík je šíleně hyperaktivní až mě to někdy dožene k pláči jak to jeho lítání bolí. Doktorka mi nasadila více hořčíku a už mám 3 dny a noci klid. Ale i tak velice Honzíka obtěžuje když si večer lehnu na bok, tak mě jakoby škrábe do boku, prostě se mu to nelíbí. Jediná výhoda že jsem doma, takže můžu dospávat po obědě s nožkama nahoře. Ale abych řekla pravdu, jak je to mimčo v bříšku živější, moc se mi to těhotenství nelíbí, jak všady píšou: krásná část života, spíš utrpení 🙂 Jinak, nevěděla jsem že se musí do porodnice hlásit, to musím? Kde tedy budeš rodit? A jak dlouho dopředu je třeba se nahlásit? Děkuji Ti za info

olousek35
26. lis 2013

@ivcacig Doubková je na mateřské, proto tam není 😀 Do porodky tě pošle kolem 35 tt.gynekolog. Já se jdu domluvit k Milosrdným, ale pokud mě nevezmou, tak budu muset jinam. Tak proto jdu už tak brzo. Jinak to škrábání ti nezávidím. Nebude to žádná slast. Malá se teda mele taky nonstop. To jsem u Toma neznala. Hořčík piju šumivej už dlouho. Pomáhá mi to od největších tlaků. 😀 a chutná mi.

misha83
26. lis 2013

Ahojky holky, nějak poslední dobou nestíhám. Zatím stále 2v1 🙂 .

@ivcacig Mně doktor poslal do porodnice v 37.tt (u něj jsem byla naposledy v 36.tt), chodím do Bohunic.

ivcacig
27. lis 2013

@olousek35 To se mi zdá trochu pozdě ve 35tt aby mě tam lékař posílal, nemyslíš? 🙂 co když už budu mít porod za sebou 😀 No nic, půjdu se tam podívat a domluvit, dokud mě ještě baví chodit a není taková zima. Jseš si jista těmi Milosrdnými? Já tám tenkráté rodila v tom 22tt a v životě bych tam už nevpáchla. Nedávno jsem se se informovala o odběru a uschování pupečníkové krve a paní mi sdělila, že ji odebírají jen u milosrdných. Tak jsem jí pověděla co se mi tam stalo a ona, že nejsem první co má tak negativní názor na personál tohoto "domu". Do oslovení nemocnice dle mě, to má hodně daleko....Zkus popřemýšlet

kacatka
27. lis 2013

@ivcacig jo o Milosrdných jsem toho taky moc slyšela. Rodila tam kámoška a zachránili ji na poslední chvíli a malou málem nechali v ní udusit. Bylo to dost peklo. No ale nevím, jiní zase říkají, že v poho. No mimochodem Bohunice taky žádná výhra. Ale kam jinde, že ? 😒 Prý je dobrý Vyškov 😉

1miska
27. lis 2013

ahojte holky, taky ted nejak nestiham, rikam si ze si musim ještě uzit co po porodu nestihnu - takze melir, kosmetika, pedikura (pac strihat nehty sama je vykon na cely vecer 🙂 ja jsem 36 tyden a dnes jdu na kontrolu do RF k Zahradkove a rikala minule ze se na posledy nevidíme, ze další kontrola bude ještě zas u ni - takze do bohunic půjdu nejdriv v 38 tydnu, ale to neva, RF mam bliz, neceka se tam - tak su rada. Jinak se mame dobře, nabrala jsem zatím 6 kilo (ale napred jsem 6 shodila tim ze jsem zvracela az do 20 tydne) takze mam nahore jakoby 12 takze je to OK.... a tim mi odpadly všechny věci kterých jsem se na zimu bala - ze nedopnu kabat, bundu, nezavazu vysoky zimni boty.... tak ted jen budeme cekat - rikala jsem Marusce at vykoukne bud tak at jsme na stedry den doma, nebo at pocka po novem roce, tak uvidíme 🙂

1miska
27. lis 2013

@cermi77 ta sliznice je proste mrška.... clovek s ni nic nenadela jen cekat.... kdybyste měli vic jak jedno embryo tak bych sla do trasferu i při te vysce kterou ted mate, ale s jednim se asi fakt vyplati počkat, aspoň si uzijete krasne klidne vanoce a drzim pesticky at je leden ten stastny mesic 🙂 🙂 stejne si myslim ze ty UZ musí byt zavadejici, ze milimetr je tam malinka miry, takže par milimetru sem, par tam.... ze nemůžou vedet jestli je to 5,8 nebo 6,5......

1miska
27. lis 2013

@kacatka a co se v bohunicich nelíbilo? 🙂

cermi77
27. lis 2013

@1miska tak to má být, na porodním sále jsem taky chtěla být jako ze škatulky, bohužel moje fotky po porodu se nadají publikovat, hlava oteklá, oči vypouklé, dvě brady, rozpáraná zespod jako kanec 😀 😀,
ale tááák bych si to dala znovu.
A s tou sliznicí, snažila jsem se pít vínko, 2x denně kontryhel, občas jsem to proložila chilli a nic, Dr. na UZ přivřel oko, pak druhé a řekl, když vám přidám, tak je to 5,8 😀, vtipálek, tak snad zabere ten Estrimax 3xdenně, přece tam prcka nenecháme 😉

Už se holky moc těším na to letošní Reprofiťácké nadělování, prosím za všechny snaživé a netěhotné, vložte nám sem fotky prcků, jako že "UŽ" a že jste v pořádku a štastné a taky jako motivaci 😉 , i když se neznáme, pořád načumuji a strašně vám všem držím palce, ať už máte svoje vysněná miminka v náručích 😵

olousek35
27. lis 2013

@ivcacig jj, jsem si jistá s Milošema. Kdo tam rodil, byl nadmíru spokojený. Chodí tam rodit i hodně známých doktorek atd. Byla jsem tam před lety i na operaci a krom vrchní, všichni ok. No a na tu jsem pak napsala rovnou stížnost 😀 na její chování. Tak snad. Jinak výborná porodka je v Boskovicíh. Ze zkušennosti doporučuju.

kacatka
27. lis 2013

@1miska hele, nelíbilo, no to se až tak nedá říct. Nejsem nijak konfliktní, nic si neumím vydupat, prostě držím hubu a krok. Ale nechápu jednu věc, proč se tak strašně brání SC, když přirozený porod se nedaří? Mě třeba nechali se fakt do konce strašně trápit, pořád císař jo, císař ne a nakonec malého obraceli ve mě za kontrakce. Nakonec všechno ok, ale 8 týdnů po porodu jsem byla nepoužitelná, všechno mě bolelo a holky co byly po SC už dávno drandily s kočárky a já jsem ani nebyla schopna vyjít ven....No ale přístup porodních sálů super, to jako klobouk dolů, na sále bych zrovna dělat nemohla. No a odd. šestinedělí na 6 patře nebudu ani komentovat, ale je to práce o lidech a není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem 😉

1miska
27. lis 2013

@kacatka covece ja ti nevim to je jakysi trend poslední doby ze se snazi porodit spontalnne co nejvic porodů - dřív to odřezali a bylo to a dnes se snaží co to jde.... ale nejdu doktor, takže nevím jak moc je křehká ta hranice mezi tím.... ale vem to tak, vic jak dve SC se nedoporučují, po první SC je pravdepodobnost druhé SC vetsi, tak az budes rodit potreti, budes rada, ze to bylo jak to bylo 🙂 🙂 🙂 a oddeleni šest je hrozny to mas pravdu 🙂 🙂 🙂 ja tam byla tri mesice na kolecku a stacilo

1miska
27. lis 2013

@cermi77 no to vis, ze ho tam nenechate 🙂 🙂 proste jen ceka na ten spravny cas 🙂

misha83
27. lis 2013

@ivcacig odebiraji ji asi i v Bohunicich, alespon jsme tam k tomu dostali letacky i informace.

1miska
27. lis 2013

@ivcacig urcite ji odebiraji i v bohunicich ale jde o to, ze kazda nemocnice ma smlouvu s nekym jinym - třeba milosrdní mají smlouvu s Cord Blood centrem zatímco bohunice i obilnák s Národní tkáňovou bankou http://www.natic.cz/pupecnikova-krev/porodnice-... Je to ted celkem byznys, takze tech co odebírají je více a ne každá ma smlouvu s kazdou porodnici

sikulik
28. lis 2013

@kalipso ahojky, já jsem kojila syna a šli jsme do KETu. Bylo to bez jakýchkoli léků, jen přirozeně, a ejhle, zadařilo se a dnes mám i dceru 10 měs 🙂. Takže s kojením si myslím to jde také, jen nebudeš brát žádné léky, IUI myslím úplně v pohodě. Akorát mi kontrolovali sliznici před zavedením embrya

kalipso
28. lis 2013

@sikulik ahoj, díky, to ráda slyším, že to jde i při kojení. My se rozhodli počkat na únor a pak se objednáme, snad nebudou mít nic proti. 😵

krakulka
28. lis 2013

ahojte, prosim o zakl. info o centre a ako to tam chodi. Mame za sebou 3.ivf GF, 2. pokus bol uspesny. Mame krasneho o 3 mes. 4r. syna. Chceme dalsie babatko. Bohuzial sa nepodarilo v GF ani 3.ivf, ani 3x ket. Kedze uz budeme ako samoplatci zvazujeme aj RF Brno. Manzel ma vyborny spg, ja mam jeden vajickovod nepriechodny, druhy ciastocne. V GF som mala pri 2.ivf dlhy protokol, 3.ivf kratky - Gonal, dipherelin, pergoveris. 12 vajicok, z toho prirodzene oplodnenych 8 embrii. Ako to funguje v RF? Predpokladam ze pojdeme do kratkeho protokolu. Pri 1.ivf som mala slabe hormony a len 5 vajicok. Uz mam 35r.
Dakujem vam dievcata.

sikulik
29. lis 2013

@kalipso určitě ne jsou prostě skvělí, a vyjdou ve všem vstříc. Já chodila ke Štelclovi a nic nebyl problém 🙂. Uvidíš, že vám to vyjde, když už jednoho Broučka máte, tak to druhé už nejsou tak hrozné nervy, protože lítáš kolem toho jednoho a ani ti to tak nepřijde. Tak držím vše co mám, aby se zadařilo i napodruhé!!! 🙂 A hlavně tomu věřte a nepochybujte 🙂

1miska
29. lis 2013

holky, ted jsem v diskuzi na prosicovkach nasla kratkou zprávičku od @misha83
"Ahojky holky, predstavuji vam naseho broucka Dominika. Narodil se dnes v 16.05, 3300 g, 50 cm a jsme naprosto neskutecne stastni"
Tak snad se nebude zlobit že to šířím dál, je to krásné 🙂 🙂 další reprofiťácké miminko na světě - pro všechny příklad toho, že kdo se nevzdá a bojuje tak se svého pokladu v náruči dočká..... těšíme se na fotečky 😀

lenka27
3. pro 2013

Nějak se nám vytratila @beruskaevuska1 a @dorra, tak co holky jak pokračujete?

olousek35
3. pro 2013

Leni, nechceš utrouše? Nějak mi jich dost zbylo a nevím, co s nima. Zadara.

beruskaevuska1
4. pro 2013

@lenka27 zítra jdu na první ultrazvuk. je mi dobře. jen jsem unavená což prý způsobuje agolutin.

lenka27
4. pro 2013

@olousek35 já si to spočítám a dám vědět. Děkuji za nabídku 🙂

lenka27
4. pro 2013

@beruskaevuska1 tak tfuj, tfuj, tfuj😉 držíme všechny palečky 🙂

cermi77
4. pro 2013

@beruskaevuska1 hodně štěstí a ať buší ♥ 🙂

pt1981
5. pro 2013

Ahoj holky, pěkné poledne všem přeji. Jsem tady nová. Zítra jdu do Reprofitu na první transfér, odebráno mi bylo 14 vajíček, z toho 8 zralých a všech 8 se podařilo oplodnit 🙂. Mám obavy, jak to vše bude, ale hlavně se moc těším a věřím, že se nám zadaří hned na poprvé 🙂

cermi77
5. pro 2013

@pt1981 hodně štěstí, to máš krásné výsledky, pevné nervy a na vánoce // přeji 🙂

pt1981
5. pro 2013

@cermi77 MOC děkuji, byl by to ten nejkrásnější dáreček pod stromečkem. A s čím jsi tady na diskuzi ty?

mikula77
5. pro 2013

@pt1981 Vítej a hodně štěstí,ať má dr "šťastnou ruku" 😀