Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kalipso
9. pro 2014

@maikkynna a ještě je hematologie ve Svaté Anně, tam zas byla mamka a taky ok, ale je to nemocnice, tak to má svá specifika... https://www.fnusa.cz/index.php/pracovit/laborat...

maikkynna
9. pro 2014

@kalipso To jsem potřebovala slyšet 🙂. Zítra si zavolám na tu polikliniku. Moc děkuji 🙂

sikulik
10. pro 2014

@cermi77 Z plodovky jsem měla taky strach ze stejného důvodu, ale Štelcl mě uklidnil, že riziko potratu po ní je 1%. Tak jsem mu uvěřila. Hlavně jsem měla šílený strach, aby mimi bylo zdravé a v pořádku, když mě předtím tak po NT vystrašili. Než nám zavolali byli jsme hrůzou bez sebe a když mi řekli do telefonu, že je všechno tak jak má začla jsem bulet a nebyla schopna jim už na nic odpovědět, ani reagovat, tak jsem jen telefon předala manželovi 🙂 . On si chudák myslel, že je něco špatně, když tak bulím 🙂 . A to vše jsme zažili dvakrát, fuj, ještě teď je mi z toho na nic!!! Ale ty snad nic takového neprožiješ, třeba na plodovku ani nebudeš muset, moc ti to přeju 😉

cermi77
10. pro 2014

@sikulik no jéje, dovedu si to živě představit, prožívala jsem to s kamarádkama, kterým NT vyšel dobře, ale z krve vyšlo riziko a obě naštěstí po odběru plodovky vše v pořádku, byly z toho čekání doslova na mašli, tohle opravdu nikomu nepřeju ☹ A vy ještě dvakrát, musíš mít nervy jako ze železa, hlavně, že všechno dobře dopadlo 🙂 !!!
Malinko se utěšuji tím, že embryo bylo vyšetřené pátý den po oplodnění na genetice CGH, samozřejmě nic není 100%, ale doufám v to, že bude v pořádku 😅. Moc mu věřím 🙂.

delfi75
11. pro 2014

ahoj holky, těhulky a snažilky, jsem po hysteroskopii, nález ok, takže za měsíc na KET, snad...jak se vám vede v předvánočním čase?

soleilll
11. pro 2014

Děvčata, která jste absolvovala v RF minimální stimulaci IVF, jaký byl váš "protokol"? Stačil vám jen Clostilbegyt nebo jste musely ještě píchat injekce (kolik a čeho)? Dík moc.

kalipso
12. pro 2014

@maikkynna povedlo se ti někam vmáčknout na tu hematolku?

kalipso
12. pro 2014

@delfi75 to je fajn, že nález je v pohodě, takže vše krásně připraven na miminko. Budu moc držet pěsti! 😵

delfi75
12. pro 2014

@kalipso díky, pokud si tělo nevymyslí něco dalšího...

maikkynna
12. pro 2014

@kalipso Volala jsem všude možně a nikde mě nechtěli objednat. Volala jsem i Mudr. Gajovi a ten říkal, že pokud nejsem v ohrožení života, tak to nemám řešit :D

pjja
12. pro 2014

ahoj holky, chci se vás zeptat - mám za sebou spontánní otěhotnění a ve třetím měsíc zamlklé těhotenství, poté 2 ivf bez výsledku 3 ivf v reprofitu mimoděl a ket taky mimoděl. přišla jsem o jeden vejcovod. nevím co dál,nemáte některá zkušenosti? díky

delfi75
12. pro 2014

@pjja ahoj, no a co na to tvůj Dr.? ☹

sikulik
12. pro 2014

@cermi77 Tak to máš v bříšku jistě to nejlepší embryjko a žádná plodovka potřeba nebude 😉 . Nervy ze železa jsem moc neměla, ale nic jiného mi nezbývalo. Nejsem tak silná, abych zvládla starost o postižené dítě, a proto jsem na amnio nakonec šla. Děkuji bohu, že bylo vše v pořádku a obě děti jsou zdravé.

sikulik
12. pro 2014

@delfi75 ahojky, no to je ale dobrá zpráva, hlavně že jsi v pořádku a můžeš na KET 😉

cermi77
12. pro 2014

@pjja je mi moc lito cim vsim sis prosla ☹, jsou tu holky, ktere otehotnely s jednim vejcovodem, to by nemel byt vubec problem, aspon tak mi to rikala dr. kdyz jsem se pred prvnim ivf ptala na vsechny hruzne varianty, ktere muzou nastat. Na mk je i pani, ktera mela 4x mimodelozni a dockala se miminka. Jde asi o to, co jsi jeste ochotna riskovat, moc drzim pesti, at se rozhodnes dobre a vysledek stoji za to 🙂.
S tim potratem ve tretim mesici...ja potracim opakovane a pricina se nenasla, tak nam v rf doporucili vysetreni embryi metodou cgh, vysetri se komplet vsechny chromozomy a zavadi se zdrava embrya, ale potratila jsem i takove embryjko, kvuli obrovskemu hematomu, je to vzdycky souhra nahod a hodne o stesti ☹. Zkus se poptat na klinice, ja bych doporucila dr. Koudelku, je ohromnej a tuhle variantu nam tehdy navrhnul on, kdykoliv jsem mela problem, tak mi vsechno polopaticky vysvetlil 🙂.

cermi77
12. pro 2014

@sikulik ja uz na nic nespoliham 😅, budu samozrejme nejstastnejsi, kdyz vsechno dobre dopadne, na NT jsem objednana na 6.1., snad bude vsechno v poradku, obcas mam pocit, ze me ten strach sezere 🙂.

cermi77
12. pro 2014

@delfi75 co to tady pani pisete??? 🙂, vybrala sis uz snad vsechny varianty, ted uz budes jen a jen tehotna 😉 !!!

delfi75
12. pro 2014

@cermi77 žádná další varianta mě nenapadá, snad jen příliš vysoká sliznice ¿

78marcela
12. pro 2014

@delfi75 nemaluj čerta na zeď. Já jsem náhodou ráda, že jsi šla na tu hysteroskopii. Víš že jsem ti ji doporučila. U mě pomohla taky jenom ona, jsem si tím jistá. Takže to špatné máš za sebou a příští rok už bude ten šťastný a ve třech.

delfi75
12. pro 2014

@78marcela Marci,klidně i ve čtyřech !

78marcela
12. pro 2014

@delfi75 tak to jo, tak klidně i ve čtyřech🙂

lenka27
12. pro 2014

@cermi77 ja taky byla s prvnim synem na Tři krále na NT, jeden z nejšťastnějších dni v životě 🙂

rezni
12. pro 2014

Ahoj holky, můžu se přidat? Zvažují změnu CAR . Možná se ptám hloupě,ale k čemu je hysteroskopie. Myslela jsem, že je důležitá laparoskopie

78marcela
12. pro 2014

@rezni hysteroskopie znamená že ti kamerou prohlédnou dělohu jestli na ní není něco neobvyklého, co by bránilo uchyceni embrya, a co není viditelné na běžném utz. Zároveň tím nějak naruší sliznici, ona se více prokrvi a tím zvyšuje šanci na zahnízdění embrya. Takhle mi to vysvětloval doktor, než jsem na ni šla. A u mě to tedy zabralo, předchozí čtyři pokusy úspěšne nebylo, po ní jsem otěhotněla. To že to nedopadlo, to je věc druhá. Ale aspoň se podařilo.

pjja
13. pro 2014

@cermi77 - děkuji za zprávu a info. o vyšetření embryí metodou, kterou zmiňuješ - cgh, jsem nikdy neslyšlela a nikdo mi ji nebabízel. Něco jsem si ted našla na netu,ale hlava mi to nebere. Škoda, že mi o té metodě píšeš Ty a ne můj dr. Vzhledem k tomu, že jsem vždy při ivf stimulaci měla 8-11 oocytů, metodou pisci se oplodnila všechna, ale do pátého dne vydržela jen 2-4 embyra a pri minimálce jsem neměla žádná vajíčka a manželův spg je dobrej, tajk usuzuju, že chyba bude na mé straně v nekvalitních vajíčkách. Dr. si to nemyslí,ale zdá se mi, že moc neví, co s námi. Čeká mě u něj konzultace co a jak dál. Sám je z toho už zdrblej, že se nám tak bezdůvodně nedaří. .... díky ještě jednou za Tvou zprávu, měj se hezky

kalipso
13. pro 2014

@cermi77 jen ze zvědavosti, když ti ty embrya vyšetřili, kolik jich bylo špatných? Jen mě to zaujalo, jestli to mělo nějaký extra třídící efekt, nebo by stejně zavedli to stejné embryo i bez vyšetření?
Známá nedávno měla dárkyni (ona je po přechodu od 25 let) a manžel má normospermiogram a jen tak pro sichr si je nechali otestovat a měly většinu embryí s chromozomální vadou (z 5 zdravé 1) a teď řeší, kde je teda chyba, jestli si "jen" jeho spermie s vajíčky od dárkyně "nesedly" a zkusit teda jinou dárkyni a nebo je problém u spermií a měli by vzít i dárce spermatu (což on moc nechce). 😒

cermi77
13. pro 2014

@kalipso no blby je, ze nekvalitni vajicka se proste toho pateho-sesteho dne na odber vzorku nedoziji u prvniho ivf byla jedna ze dvou jednickovych hb spatna, u druheho ivf byla vsechna tri embrya v poradku. Nam nabidli tuhle variantu po x opakovanych potratech, pricina nezjistena, ovarialni rezervu mam na svuj vek vybornou, manzel skvely spg, u tech znamych to je fakt pech, napada me jeste nechat udelat geneticke vysetreni spg ☹, to je sileny, chapu ho, z pozice chlapa je to asi podpasovka prijmout darcovske, ja jako zenska, bych se s tim vyrovnala bez mrknuti oka. Moc jim preju at to ustoji jako par, tohle chce fakt hodne odhodlani. Ona tahle metoda byla pro nas jen dalsi level, uz nevedeli co s nami, tehotnim spontanne, i po iui se zadarilo, po druhem ivf jsem byla tehotna z ketu 3x, ale ty konce ☹, tohle posledni snad uz vydrzi az do konce, je to fakt o stesti.

@pjja za zkousku nic nedas, ona ani tahle metoda nezajisti prospivajici tehotenstvi, ale pokud by to mohlo aspon trochu pomoc, bylo by to fajn 🙂 Drzim pesti.

pjja
13. pro 2014

@cermi77 ještě by mě zajímalo, kolik ta metoda cgh stoji? je to něco na báz pgd nebo pgs?Díky

cermi77
13. pro 2014

@pjja cgh vysetruje se z odebrane bunky vsech 23 chromozomu, zatimco u pgd/pgs jen pet, na strankach rf to maji moc hezky rozepsane, asi sem nemuzu davat odkaz (?), je tam i cenik. Pgd hradi nekolik pojistoven v Heliosu a nevim jestli je to mozne na pojistovnu uz i v RF, je dobre si to predem zjistit 😉. My meli druhe ivf letos v dubnu a od te doby se podminky zase nekolikrat zmenily.

soleilll
13. pro 2014

@rezni @78marcela Jenom si dovolím to upřesnit. Hysteroskopie je prohlédnutí vnitřku dělohy. Je možné ji provést také laparoskopicky - tedy přes přicho za pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou kamery. V případě gynekologického zákroku se často zároveň provádí abraze (kyretáž) hrdla a těla děložního, při které se odebírá i vzorek tkáně pro histologii. Následný růst a obnovení děložní sliznice jsou často přínosné pro otěhotnění (viz hláška "jako když pohnojí") 🙂 . Při jednom zákroku se taky často kontroluje průchodnost vejcovodů. Něco je popsáno třeba tady: http://www.ivfbrno.cz/operacni-vykony-pri-vyset...