Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

moni34
11. lis 2015

@handous1 na tu cytologii jsem nešla, omluvila jsem se a řekla, že si pak zavolám 😉 Jinak děkuji, zatím nekrvácím, takže si ráno budu dělat test, bude to 9. den, takže se asi taky moc nevyspím, strašně se bojím...Držím ti moc moc palečky, ať se u tebe hezky zabydlí 🙂 Ty nervy jsou hrozné, no ale musíme to přežít , drž se 🙂 🙂

saminka
11. lis 2015

ahojky reprofitacky, taky mam sve zkusenosti s klinikou ale uz je to nekolik roku a taky me prekvapilo kolik novych doktoru tam ted je, nejvic me zamrzel dr. Machac ktereho jsme mela u obou uspesnych pokusu ale nakonec je vedouci kliniky v Olomouci, zrovna znama premysli kam jet tak jsem ji rovnou dala kontakt na neho, volala si do Reprofitu a dali ji termin prvni konzultace pres Skype(zije v zahranici) az na polovinu prosince!!! chce zacit hned po Novem roku tak to je dost pozde, neco resit pred vanoci, no ale dr Machac mi odepsal ze se ji moc rad ujme tak snad jim to vyjde taky, snazi se uz tak hrozne dlouho ☹

lenka27
12. lis 2015

@moni34 držím palečky 🙂

lenka27
12. lis 2015

@fidac no tak koukam, ze tam odesly snad i vsechny sestry z Reprofitu, vidim tam i sestricku Capovou, ktera mi dvakrat prinesla stesti 😉

handous1
12. lis 2015

@moni34 Děkuji za srdíčko. Mooooc ti přeji ať dneska ty dvě čárky tam jsou !!!! Jaký kvality embryjka máš .... a máš dvě nebo jedno ? Kdo ti dělal transfer ? Taaaak ti to z celého srdce přeju !!!!
To je dobře že si na tu cytologii nešla vždyť ta počká. Já už jsem volala do laboratoře a vše je o.k. jen já se pořád ještě třesu ☺ tak dneska v poledne transfer ani nevim jestli se víc těším a nebo vic bojim toho konečného výsledku. Nervy teda pracují řádně a to jsem si pořád říkala že tentokrát budu v klidu.... nejde to zůstat v klidu.

fidac
12. lis 2015

@saminka chodila jsem tam cca ve stejnou dobu jako ty, tak můžu porovnat, jak se to tam změnilo...dřív byl přístup prostě jinší...taky jsem chodila k Machačovi, ale jak zůstal jenom v Olomouci, tak jsem se objednala ke Kouďasovi... 😉
@lenka27 takyjsem si všimla, ta už je tam dýl...

saminka
12. lis 2015

@fidac no ja ti verim 😉 jsem rada ze uz tohle nepotrebuji ale stale mam dost znamych co je navstevuji a nestezuji si, tak taky dobry, jedna znama chodila do Iscare v Praze ale po trech neuspesnyc ivf chtela zmenu tak presla do reprofitu a nemohla si kliniku vynachvalit, dokonce otehotnela na prvni pokus, ale nakonec to nedopadlo 😢 je to i velka hra se stestim, nekomu se zadari hned nekomu az po nekolikate, strasne me udivilo kolik embryjek je spatnych, zrovna jsem nekde cetla o jedne pani co si nechala udelat pgd na 19 embryjek a z techto vsech zustala jen dve super kvalitni , to je silene 😨 tohle pgd by se melo delat ted vzdy a vsude a a aspon nebude tolik promarnych pokusu diky spatne genetice, druhy problem je pak ale i telo to je jasne...

saminka
12. lis 2015

@lenka27 se ted divam ze ty kliniky jsou na stejne ulici ze? to se asi pulka zamnestnancu vzbourila a rozhodla se odejit a zalozit si svoji kliniku ??? 😅

fidac
12. lis 2015

@saminka ano jsou kousek od sebe...
mě se taky podařilo na první pokus, na druhý i na třetí. Ale teď mě spíš štve, že doktorovi jsem jasně řekla, že mám problém s růstem sliznice (hodně vysoká) a to ani nechtěl vidět zprávu z histologie a dal mě estrofem s tím, že uvidíme 😒 a řešení žádné...nebo spíš mě přijde že ani snahu nevidím...když jsem napsala Štelclovi, tak hned odepsal s tím, že můžu kdykoli přijít a probereme ty výsledky z histologie 🙂

moni34
12. lis 2015

@handous1 tak jsem dneska testla a bílý jak sníh, ani malilinkatý duch tam není, dost mě to rozhodilo, ale nekrvácím, tak snad mám třeba ještě naději. Nervy mě taky pracují, to prostě nejde být v klidu a je jedno pokolikáté to je, spíš je to čím dál horší. Hezky dneska odpočívej, ať se mimísek zabydlí 😉

handous1
12. lis 2015

@moni34 vím moc dobře jak se citiš a jak ti je ale ješte malá naděje je dneska mi říkali že mám testovat až za 14 dní a dříve ne. Ach jo sedím tady a a je mi z toho všeho fakt smutno . Myslim na tebe a tak moc ti přeju ať se ti to podaří ..... 🍀🍀🍀🍀🍀
Já sice ty moje dva fešáky už u sebe mám ale když jsem se zeptala na kvalitu tak mi doktorka řekla že jeden je dvoudenní 4buněčný a ten druhý ještě horší skoro jsem se rozbrecela.V tomto caru asi mrazí všechno. Tak nevim jaké jsou tam šance ale asi tak minimální že tomu ani moc nevěřím... ☹ rozhodla jsem se že se šetřit nebudu a budu normálně fungovat jako vždy. Před tim jsem pořád ležela a šetřila se a stejně to k ničemu nebylo.... nezbyde nám nic jineho než doufat a věřit na zázrak. Víš o někom komu se to i s takovými embryjky povedlo ?

saminka
12. lis 2015

@fidac teda uz to vyslo tolikrat to je super, a rozumimi tomu, ze uz se snazite o 4.te mimi? to by me taky stvalo s tou sliznici, nekdy si s tim doktori nedalaji hlavu, asi je i u sliznice vice faktoru 😒
@handous1 ale i takove embryjka se muzou zabydlet, jen neztracet nadeji, ale jak to ze je nenechali do tretiho dne? ja mela teda 1 cerstvy transfer s peti dennimi a je z toho prvni dcerka, nechali jsme si zamrazit 6 a dvakrat zkouseli Ket s petidennimi kvalitnimi a vysel ani jeden tak az pak jsme sli na cerstvy ale jen minimalni stimulaci, ze tri embryjek jsme si nechali zavest dve 3denni a je z toho druha dcerka, takze je tam urco hodne faktoru, tak jen to nevzdavat 🙂 drzim palecky

sikulik
12. lis 2015

@moni34 strašně moc ti držím všechny pěsti co mám!!! Naděje je vždycky. A vím, co prožíváš, třikrát se nám nezadařilo a vždy jsem z toho byla úplně na dně. Testovala a věřila....... Ještě počkej, někomu se hcg zvyšuje pomalu. Posílám srdíčko pro štěstí 😉
@handous1 my jsme původně neměli prý vůbec kvalitní embryjka, byl to náš čtvrtý pokus IVF, a nic moc z toho, nakonec mi zavedli tři, prý snad se aspoň jedno chytí, chytlo se a máme z něj syna, na mražení nezbylo prý vůbec nic, co by za to stálo. Nakonec se jedno embryjko začlo vyvíjet až šestý den a zamrazili ho. Šli jsme si pro něj za dva roky, a když mi ho zaváděli, upozorňovali mě, že to nemusí vyjít, bylo "horší" kvality. Teď tady kolem mě běhá naše dračice, a jsou to naše dvě největší štěstíčka na světě. Takže doktory neber až zas tak vážně 😉 , drž se, ať ti to vyjde!!!

handous1
12. lis 2015

@saminka díky za útěchu ono je fakt těžký věřit když se tak dlouho nevede.... pořád čtu a slyším jak maji 5-denní embryjka velkou úspěšnost a ty jiné horší špatnou tak s tím ani moc nepočítám že by se zařadilo 😠 aspoň nebudu tak zklamaná to si říkám teď ale když se to pak nepodaří tak to stejně obulim....

saminka
12. lis 2015

@handous1 a vy jste sli na KET nebo proc je nenechali dele vyvijet ? nic nevzdavat 😉

handous1
12. lis 2015

@sikulik jeee tak teď si mi udělala radost. Když aspoň někdo napíše že i se špatnými embryjky se podařilo tak se mé naděje o trošku zvýší. V reprofitu ale takový ani nemrazi a v tomto caru zase jo . Tak nějak doufám trošičku že třeba po té laparosk. a hysteros. co jsem měla v říjnu by se mohlo třeba zařadit..... pár dní si budu muset počkat a pak se uvidí... ale ty budou fakt dlouhé. 🙂

handous1
12. lis 2015

@saminka šla jsem na ket z laboratoře mi řekli že jsou životaschopné a že se vyviji a tak mám přijít byla jsem v tu chvili tak šťastná že jsem se už na nic jineho nezeptala. Když jsem byla pak tam tak ta doktorka to nejdřív nevěděla a pak se šla asi podívat a řekla mi teda tu kvalitu ☹ byla to taková studená sprcha a já už nebyla schopná se na nic jineho ptát. To víš že jsem hned litovala že jsem se na to ptala protože mám ten pocit že to prostě ani vyjít nemůže....
V tomto caru mi rekli že když máš málo vajíček nedelaji prodlouženou kultivaci to by jsme museli vysloveně dopředu říct. Já to nechala na doktorech hm a dopadlo to že čerstvá 2 embrya se neuchytla a teď se uvidí jak dopadne ket ale moc tomu nevěřím i když někde v zadu hlavě je že se zázraky ději. Já v ten zázrak chci věřit 🙂

zuzapra
12. lis 2015

@handous1 přeji štěstíčko!!!!

handous1
12. lis 2015

@zuzapra moc děkuji za srdíčko a štěstíčko !

moni34
12. lis 2015

@handous1 taky na tebe myslím a nezoufej, když budeš v diskuzích hledat, najdeš spoustu těch, co měli horší kvalitu a podařilo se, taky spoustu těch, co se jim to s ukázkovými napodařilo, takže tomu prostě věř. Taky věřím, že se to jednou povede, protože kdybych tomu přestala věřit, tak už bych do toho nešla 🙂
@sikulik moc děkuji za srdíčko 🙂 Ještě pořád doufám, zítra ráno zase zkusím 😉

zuzapra
13. lis 2015

@moni34 tak MS jeste neprisla (trosku uz se v diskuzi ztracim),nadeje JE!!! Tfuj tfuj!!!!! Preji poradne tucne //.

handous1
13. lis 2015

@moni34 ach moni máš pravdu člověk musí věřit i když je to tak těžké. Nikdy bych nevěřila že se dostanu do této situace zoufalé ženy která si přeje tak nesmírně mimiska že je schopná udělat všechno pro to aby se to povedlo... Po tom co se nám kluk poved hned na poprvé tak s druhým to bylo pro mě velké rozčarování a zklamání. U nás žádný problém není jen mi doktor po laparce řekl že jsem měla trochu endometr. a asi i ten věk ....no přesto se tak dlouho nedaří.....ach,jo ☹ je to tak náročné jak psychicky tak i finančně. Už teď přemýšlím co budu dělat když se nám to znova nepovede já se do toho IVF bojím jít znova kvůli hormonum....
Všechno skloubit dohromady je nadměrný výkon. V práci si pořád něco vymýšlím ale zatim mi to procházelo a nikdo o tom neví.
Tebe fakt obdivuji co všechno máš za sebou a přesto jdeš dál neztrácíš víru a rozdáváš tady tolik optimismu. Někdy mám dny kdy bych to nejradši vzdala přece jenom se nám ten náš život tímto dost zmenil. Naše dovolená návštěva v caru a pak jen nervy jak to dopadne na konci pláč ,slzy , zoufalstvi pak mě mrzí a je mi líto že jsem si tu dovolenou nedokázala užít si rodinou .
Potom nějakým způsobem dostanu opět sílu a naději jít dál. A jsem v tom znova.... 🙂

moni34
14. lis 2015

@handous1 mám to úplně stejně, někdy totální beznaděj z toho, že trávím život pokoušením se o miminko, ale pokračuju, protože si neumím představit, že po tolika letech a hrůzách mi zbyde prázdná náruč, toho se asi bojím nejvíc.Když se to podaří, tak je to všechno zlé tak nějak odsunuto a víš, že to stálo zato, ale když se to nepodaří, tak to nejde zapomenout a je to zlé. A tak budeme bojovat dál, právě přemýšlím, jestli jít hned do dalšího ketu, nebo počkat po vánocích, ale půjdu hned, věk mě tlačí...

moni34
14. lis 2015

@handous1 jinak u nás je problém v obou, já mám endometriozu 4.stupně, mám za sebou 6 operací, ta poslední byla před 2roky, srůsty a pupeční kýla, mám po těch operacích ztenčenou břišní stěnu, ze stimulace se mi dělají útvary v prsech, jeden mi operovali, 2 se vstřebaly a jeden mi hlídají, stimulaci nedoporučili, proto darovaná vajíčka a manžel má teratozoospermie, naposledy měl špatných 99% a ještě byly pomalé, takže my jsme se prostě hladali, až jsme se našli 🙂 Syny mám z 1.manželství a to už tenkrát jsem na něj čekala skoro 3 roky. Narodil se ve 35tt a měl 900g. Jednou bych tak strašně moc chtěla porodit zdravé buclaté miminko, ale to tady chceme všechny...

handous1
14. lis 2015

@moni34 teda moni ta tvá zpravicka mě teda dostala si neskutečně silná žena. Spoustu jiných by to už dávno vzdala já teda nevim jak dlouho ještě dokážu bojovat a to jsem v caru rok a nemám zdaleka tak hodně za sebou jako ty.... Touha po miminku je velká to jo ale jak dlouho můžu ještě bojovat už teď si spousta lidí o nás myslí že jsme blázni. Nepochopí že tak moc chceme druhý že platíme takové sumy peněz a pak že do sebe dávám takový dávky hormonů .já jsem na tom stejně mě taky věk tlačí a to dost!!!!
psala si že máš syny ale to byl asi překlep vid ? Mě okolí a i rodina říká buďte rádi že máte jedno zdravé dítě jsou lidé které nemají ani to .... to já sice vím ale ta touha je tak velká že to ty lidé včetně mojí rodiny nepochopí. Přestala jsem se o tom s určitými lidmi se úplně bavit teda da se rict že skoro se vsema.... ☹
Moni a tu endometriozu ti odstranili a za jak dlouho se vrací ? Mě k tomu ten můj doktor nic neřekl . O tu operaci jsem si také musela říct sama a to díky holkam tady na koniku že jsem se spoustu věcí tady dozvěděla. Když si po ketu šetříš se a polehavaš ? Já se tentokrát na to vybodla šla jsem nakoupit ,žehlim no prostě vše teď mám trochu špatné svědomí ale když funguji normálně tak na to tolik nemyslím.... tak to kdyby si šla na ket tak v prosinci že? Nemají v caru delší dobu zavřeno ?

handous1
14. lis 2015

@moni34 takže už to máš potvrzené z krve ty výsledky nebo ještě cekas ?

moni34
14. lis 2015

@handous1 to jsem jen jedna z mnoha, už jsem tu četla spoustu podobných příběhů, jako je ten můj, ale ty ivfka prožíváme tak nějak všechny stejně a je jedno, kolik toho máme za sebou 😉 Promiň, byl to překlep, mám jednoho syna a s lidma v okolí jsem na tom stejně, nepochopí to, už se raději s nikým nevídám, abych nemusela pořád vysvětlovat, nebo lhát, nebo ty vztahy tak nějak vyšuměly, hodně jsem se uzavřela do sebe a jsem strašně ráda, že si můžu popovídat aspoň na netu.
Mám, nebo měla jsem hodně agresivní endometriozu, udělali mi laparoskopii, nasadili hormony na umělý přechod, někdy na 3 a někdy na 6 měsíců a stejně jsem skončila na sále za rok od té předchozí, rostly mi ty ložiska hrozně rychle a do toho se mi dělaly srůsty. To se pořád opakovalo, měla jsem ji i na střevech. Nakonec mi museli udělat stejnou operaci jako císař, vyčistili mi celé břicho, udělali novou jizvu, ta původní od císaře byla plná endometriálních cyst, pak jsem otěhotněla a endometrioza podle doktora zatím spí, jen srůsty se mi udělaly dost velké znovu a do toho kýla. Podle doktora jsem se jí nezbavila, jen je uspaná a může se kdykoliv rozjet, takže normálně nemenstruuji, beru antikoncepci bez přestávek, kdybych měla normální cyklus, vrátila by se, proto se ani nemůžu snažit otěhotnět přirozeně, skončila bych dřív na sále. Ale tobě se vrátit vůbec nemusí, někdy stačí dát hormony jednou a je pryč 😉
Taky po ketu neležím, funguju normálně, jen nevysávám a nevytírám, máme velkého psa a velký dům, tak to dělají chlapi 🙂 Vycházelo by mi to na začátek prosince, ale ještě jdu v pondělí na krev a pak se uvidí...

mummy88
15. lis 2015

@lenka27 mě řekli že Vitoušková je na mateřské... 😕

handous1
15. lis 2015

@moni34 no jak to čtu tak už si prožila dost špatných chvil a přesto po tom všem věříš a zkoušíš dál to je obdivuhodné . Co říkají na tu tvoji situaci doktoři ? Ty i přesto všechno můžeš otěhotnět a máš problém to donosit a nebo ty potraty byla jen náhoda? (Promiň že se ptám samozrejme jestli nechceš tak mi odpovídat nemusíš). S tou endomet. tomu nerozumím jaké hormony ti jednou nasadí mě doktor nic nedal nic k tomu neřekl a když jsem se ho ptala jestli se může vrátit tak odpověděl že je pryč a že se nevrátí nic víc. Ja jsem ale četla že se vraci tak teda fakt nevím.... Pořád mi tvrdí jak u mě není problém abych otěhotněla ale já jsem jsem za ty roky snažení neměla ani jednou pozitivní test ☹ Tak věřit že otěhotnim je z měsíce na měsíc těžší a to zklamání pořád je horší a horší . Kdybych se dokázala smířit s tím že nemusím otěhotnět a brát to s nadhledem tak by to bylo rozhodně jednodušší a třeba by to pak vyšlo. Zatím se s tim nedokážu smířit. ☹ Psychika je hrozná věc a poručit se ji nedá....
Tak moc bych ti to zdravé buclaté miminko přála !!!!! V pondělí ti moc přeju ať se ten zázrak stane v podobě dvou carek // 😉