Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

kornelka11
26. bře 2011

@bellka zlaticko kazda z nas by sa bala ale urcite to zvladnes, ved sa pozri za seba, kolko si si uz vytrpela, toto bude to najkrajsie vyvrcholenie celej tej trnistej cesty 🙂 Pozeram ze uz ti nabehla 39, tak sa zlatko nase drzkaj! Nech vsetko dobre dopadne!

@sune aj v RF doporucuju po 14 dnoch odbery. Mas to napisane aj v lekarskej sprave. Ja osobne by som na odbery isla. Spinenie este nemusi znamenat negativny vysledok obzvlast ked mas priznaky. Nehadz este flintu do zita! 🙂
Ja s nativom nemam skusensti a vacsinou su tu kocky ktore podstupuju skor minimalky ako nativ ale mozno sa tu niekto najde a poradi ti.

gabikri
27. bře 2011

@bellka : ahojky beruško, tak ty už finišuješ, to to uteklo, moc držím palečky na hladký průběh a krásné a zdravé děťátko 😵

@sune : to špinění nemusí nic znamenat, hodně holek špinilo a bylo těhotné, ale raději bych co nejdříve kontaktovala doktory, zkus zavolat do RF, je tam nonstop linka, třeba ti zvýší léky, pokud to nepřejde do klasického krvácení, nic není ztracené. S minimálkou zkušenost v RF nemám, ale probíralo se to tady : http://www.neplodnost.org/forum/topic444-nativ....

@kornelka11 : a jaký je rozdíl mezi Nativem a minimálkou, já myslela že je to jedno a to samé? 😉

kornelka11
27. bře 2011

@gabikri v native sa nestimuluje.
Ja ked som bola na UTZ Stelcl mi povedal ze mam 2 dominantne foliky, ze ci nechcem nativ. Ja ze nie nie. Moc tomu totis neverim.
Ale bolo uz aj take, ze jedno vajicko vybrali aj vratili a kocka otehotnela, takze zazraky sa deju aj pri nativoch 🙂

gabikri
27. bře 2011

@kornelka11 : já myslela že nativ je cyklus s minimální stimulací, tak to jsem z toho jelen.

kornelka11
27. bře 2011

@gabikri to ide postupne IUI, nativ, IVF soft a az potom IFV 🙂
Ja som ale nativ nikdy nepodstupila, takze o nom vela neviem.

gabikri
27. bře 2011

@kornelka11 : aha 😉 Díky za vysvětlení 😉

sune
27. bře 2011

ahoj holciny, dekuji moc za rady. Jste hodne. Volala jsem a mam zvysit davky. Ma dr. mi od zacatku radila mit nohy nahore a lezet,tak lezim, ale nadeji si nedavam moc. Kolika holkam to po spineni vyslo? Vy jste po transferu jen lezely? Proletela jsem diskuzi a Gabikri, taky cekas na vysledek? Kornelka na stimulku? Drzim moc pesti, at se dockate radostne zpravy, uz toho mate za sebou hodne. Drzte se.

gabikri
27. bře 2011

@sune : ahoj, mě to bohužel nevyšlo, tak musím jít do dalšího boje, ale ze začátku krvácí opravdu hodně holek a pak je těhotných, záleží, jaké má to krvácení charakter, mrkni sem : http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=s...

kornelka11
27. bře 2011

@sune kazdy lekar doporucuje nieco ine. Jeden klud, druhy aby si vsetko hodila za hlavu. Tazko povedat, babatko si aj tak nevylezis. Ked ma prist tak pride ale teraz by som na tvojom mieste urcite lezala.

@gabikri ty kde chodis na take super stranky? 🙂

gabikri
27. bře 2011

@kornelka11 : to víš, já jsem takový vyšťourálek 😀 😀

sune
28. bře 2011

holciny, dekuju. To je vazne uklidnujici clanek😉. Gabikri, to je mi moc lito, ze to nedopadlo dobre. Je to tezky boj,ale dr. mi rika,ze to vyjde vsem nakonec. Jen kde brat tu silu na to. Ja uz stridave krvacim,tak je to v. Zitra budou vyskedky krve. Kordulko,proc neveris nativum? Nekdo zas rika,ze telo nema takovy sok po stimulce a lip se to chytne- jako ket. Tak preji vsem hodne stesti a sil do boje.

gabikri
28. bře 2011

@sune : ano ano, vyjde to každé, co má dělohu 😉 Záleží jen na množství peněž a nervů, co jsme do toho schopny obětovat 😉 Pokud se ti tu už rozjelo, asi je to v háji 😉 Ale vydrž na krev, znám jednu holku odsud, co krvácela jak niagárské vodopády a teď má krásnou holčičku, ležela tenkrát asi měsíc v nemocnici. prostě všechno je možné a nic není nemožné 😉 Drž se 😉

sune
28. bře 2011

Gabikri,jj, pokud to ovsem deloha nevypudi. vazne jak vodopady🙂 jsi zlata. Zatim teda to vodopady nejsou, nadeji jeste mam,ale bojim se vysledku zitra. Kde beres silu na dalsi boj? Me posledne pomohly lazne teda jen psych.

gabikri
28. bře 2011

@sune : moc té síly nemám, ale každý neúspěch mě zocelí a jede se dál 😝 Ta touha po miminku je tak silná, že nic jiného si nepřipouštím 😉 Jinak já v prosinci potratila, nevím jestli jsi četla dozadu, nechci Tě moc zneklidňovat......... krvácela jsem jak blázen, červená krev a to dost, jako klasická MS, ale drželo se to, dlouho do 7 tt, i srdíčko bylo, ale najednou se to strhlo ( to jsem okamžitě poznala) a konec. Jela jsem hned do nemocnice, ale na UZ už to ukazovalo, že už to tělo vypuzuje...bylo to skoro u děložního hrdla ☹ Nechali si mě tam přes noc a druhý den už to bylo pryč 😒

kornelka11
28. bře 2011

@sune ja sama neviem preco tym nativom nejako neverim. Mozno zrovna s nativom by som otehotnela. Co ja viem, skor sa ale spolieham na IVF. Aj v Reprofite mi narhli rovno minimalku.
Zajtra sa drz zlaticko!

tonytony
28. bře 2011

Ahoj holky, omlouvám se za vpád- chci se jen zeptat- nosíte ke svému gynekologovi, když jdete třeba na preventivní prohlídku nějaké papíry z Caru o IVF- myslím o těch NEúspěšných? Nebo jen mu řeknete, že chdoíte do Caru a třeba 2x to nedopadlo?Já jdu zítra a nevím, zdamám něco brát k němu nebo stačí mu to jen sdělit, kdy to třeba bylo a že výsledek nula... Já nemám ani žádnou vyloženě přímo zprávu pro něj, jen pro sebe???Díky moc.,Jo ještě upřesním, že já šla do Caru sama- bez doporučení mého gynekologa... Snad nebude naštvaný, že jsem ho obešla??? Máte zkušenosti? Díky.

kornelka11
28. bře 2011

@tonytony na preventivnu prehliadku nepotrebujes ziadne papiere z CARu.

tonytony
28. bře 2011

@kornelka11 Nepotřebuju- to asi ne, ale zda jste zvyklé u svého gynekologa dávat mu o průběhu IVF nějaké zprávy nebo jen prostě ví, že jste v Caru a řeknete mu, že se "zase nepovedlo" a papíry nedáváte žádné???

kornelka11
29. bře 2011

@tonytony CAR je jedna vec a preventivna prehliadka u gynekologa druha. To s tym nema nic spolocne. Vobec nic nepotrebujes dr. rozpravat a nemusis mu ani ukazovat papiere z CARu.

kikina9
29. bře 2011

@tonytony Ahojky, já mám podobný problém 😉 Když jsem šla do CARu, tak moje doktorka ani nevěděla, nic jsem jí neřekla. V CARu jsem byla 1x na IUI, a 2x na IVF. Nic zatím nevyšlo ☹ Mě ani nenapadlo, že by z CARu mohli mojí gynekoložce posílat zprávu, ale když jsem byla teď na posledním IVF, tak se mě ptali, jestli jsem nezměnila gynekoložku a zprávu mají zase zaslat té samé 😕 Tak jsem se zhrozila, zeptala se,jestli je to nutné, a prý ne. Ale ty předchozí zprávy jí poslali, ani se mě nezeptali 😒 Teď tam mám jít na preventivku a úplně se toho hrozím, co mi na to řekne, že jsem šla do CARu bez jejího vědomí 😖

tonytony
29. bře 2011

@kikina9 Ježiš, to jsem ráda, že v tom nejsem sama- on hlavně manžel chtěl, jak o IVF nikde nemluvíme ani v rodině to nikdo neví, aby to raději ani dr. nevěděl- jsme malé město a i zdi na gyndě mají uši, mysleli jsme, jak se nám to hned napoprvé povede a teď prd... No, ale už to mám za sebou a dle chování dr. dnes si myslím, že mu to neposílali- a stačilo mu jen slovně říct co a jak a že vzhledem k tomu, že byl i problém u manžela, že by nás Cars tejně neminulo... Vzal to snad v pohodě, aspoň se tak tvářil...No, nadšená z toho, že to mám v kartě moc nejsem, půjde to se mnou pak ev. i do nemocnice- porodnice a odtud vede tolik cest, jak se to roznese☹ No, ale zase asi je dobré, když to náš gynekolog ví, no☹ Ach jo☹ Díky moc za zprávičku🙂

tonytony
29. bře 2011

@kornelka11 No, stačilo mu to slovně, já vím, že to asi není moje povinnost, ale je mi to takový proti srsti- chodit k němu a aby nevěděl, když s emě ptá na cyklus a problémy, že se tohle děje, přece jen jsou to hormony a leze to do té gyndy vlastně celkově, ikdyž nadšená z toho, že to ví a že se to tak může dostat tady kamkoli, když to tajíme i před rodinou, fakt nejsem☹ Ale asi bych mu nedokázala na dotaz, jak je, jetsli mám nějaké problémy, jak chodí MS atd. říkat, že je vše ok, když není☹

kikina9
29. bře 2011

@tonytony Buď ráda, že se to gynekolog dozvěděl od tebe 🙂 U mě se to Dr. dozvěděla z papírů, a z toho důvodu tam pořád odkládám preventivku, ale už jsem rozhodnutá, že se tam objednám 😉 Jenomže moje Dr. bych řekla, že je v léčbě neplodnosti 100 let za opicema 😉 Když jsem za ní přišla, že už se nám rok nedaří, tak mi odpověděla, že se tam mohlo pokazit něco po porodu(už 1 čtyřleté dítko mám) a že vyšetření, které mi ona hned nechá udělat, je profuk vaječníků, že manžel zřejmě neplodný nebude, pokud už má dítě, takže vyšetření spermiogramu dělat nebude 😉 Hormonální profil že také není potřeba dělat, když podle měření bazálních teplot ovuluju. No a protože se mi nechtělo hned na ten profuk, tak jsem se objednala do CARu sama, udělali spermio manželovi, zjistili, že ho má špatný, no a u mě vyšel špatný hormonální profil, vysoké FSH, tzn. že mi hrozí předčasné selhání vaječníků 😉 No a tyto vyšetření mi moje gynekoložka mohla udělat sama, jsou to ty nejjednodušší, a ji to ani nenapadlo ☹ Takže jsem byla docela naštvaná 😠

tonytony
29. bře 2011

@kikina9 To chápu, já jsem s gynekologem spokojená po jiných stránkách, ale jinak stran mých problémů s otěhotěněním už dřív byl taky dost laxní, hold asi chlap, takže když se ještě přišlo náhodiu na problém u manžela, tak bylo jasný, že Car to jistí...

kikina9
29. bře 2011

@tonytony Já mám gynekoložku ženu, a co se týče problémů s otěhotněním, tak byla laxní taky 😉 Takže asi je jedno, jestli je to chlap, nebo žena 🙂 Ale jinak je fajn, takže se mi od ní odcházet nechce 🙂 Ale mě připadá, že celkově obvodním gynekologům se tyto problémy o otěhotněním moc řešit nechce ☹ Navíc moje Dr. mi řekla, máte jedno dítě, budete mít i druhé. Jenže dcerce jsou již 4 roky, o mimi se snažíme od jejího 1,5 roku, což už je hodně dlouho, a pořád nic ☹

tonytony
29. bře 2011

Nápodobně, taky nechci čekat jen na zázrak

saminka
29. bře 2011

ahojky holky

jak se vsichni mate?

ja uz se nemuzu dockat toho ultrazvuku, je to jak vecnost!!! jdu na nej ve ctvrtek tak mi prosim drzte palecky 😵

gabikri
29. bře 2011

@saminka : ahojky, ve čtvrtek na Tebe budu moc myslet 😉

olousek35
29. bře 2011

@saminka držím vše, co mám.

@gabikri jak to vidíš, beruško, ty? Hlavně to nevzdávej a bojuj.

gabikri
29. bře 2011

@olousek35 : ahojky, zatím jsem ve fázi shánění peněz, na tom závisí celý můj boj, ne ničem jiném, kdyby to dělali zadarmo, šla bych klidně ještě do 100 dalších pokusů 😝