Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

dorra
9. únor 2009

Né, začal mě ničit, až mě jako trošku sbalil. Chodím k němu už 11 let, ale blbnout hlavu mi začal až po třech letech. Jooo 8ičky..hm, to bylo růží v ordinaci...

lenajsek
9. únor 2009

Ahoj Daniso, tak 10 měsíců bohužel v dnešní době nic není, na CAR máte možná ještě čas, když už víte výsledky SPG, a o ty 3% míň pohybujících se spermií, to bych řekla, že je v dnešní době taky v normě... možná by manžílkovi nebo přítelovi pomohly vitamínky, Selen, Zinek, Céčko, kyselina listová, Éčko...
Jinak kdybych po zkušenostech co mám z dvou dalších CARů mohla říct kde to bylo nejlepší, tak jednoznačně Reprofit, bo tam z Tebe opravdu nedřou peníze, jsou to profíci na svým místě, a mají hodně dobré výsledky i u pacientů (oni říkají klientů), kteří už nedoufali ve vlastní mimi a rozjeli adopci... takže já bych šla jednoznačně tam. A to nepíšu proto, že jsem u nich otěhotněla, ještě na toho vytouženého bobánka vbříšku čekám, ale u nich člověk věří, že se to povede, ten přístup se s jinými CARy nedá srovnat. Však se třeba mrkni na www.neplodnost.cz, tam je diskuze "Sluníčka", kde je nás víc, co jsme přešly z jiných CARů právě do Reprofitu, a většina už tam jsou kočky těhotný, nebo hlásí // na testu... 😉
Ohledně toho, že si člověk vše platí šám, není to pravda, Reprofit má smlouvu dle slov dr. Vitouškové se všemi pojišťovnami, kromě 211 - Ministerstvo vnitra. Jinak ceník se mrkni na www.reprofit.cz, za IUI se tam platí 1500. Ale to chce vše probrat s dr. na úvodním pohovoru, ten by Vám řekl víc. Držím palce, aby mimi bylo co nevidět, pokud možno bez pomoci CAru... 😉

lenajsek
9. únor 2009

Dorro, no to je mazec. 🙂 Já mám všechyn 4 osmičky venku, ale ani jedna nebyla trhaná v ordinaci, všechny v nemocnici. 3 v Bohunicích, a ta poslední, sviňucha, u Sv.Anny. V ordinaci si to nedokážu představit, ty spodní byly otočený o 90°jinak, takže se musely rozřezat.. děs. 😠

danissa
9. únor 2009

Lenajsku,moc díky za cenné informace.No taky jsem si říkala, jestli na to moc nespěchám,ale když já už bych to mimčo tolik chtěla. Manža vitamíny baští, tak uvidíme, ale asi dýl jak 12 měsíců čekat nedokážu. No ale je teda pech,že Reprofit nemá smlouvu s 211 - tu zrovna mám. Ale to není problém přejít jinam, už o tom delší dobu stejně uvažuji 😉 Tak moc držím pěsti, aby se vám brzy zadařlo a měla jsi // 🙂

dorra
9. únor 2009

Fuj, zubař až ve čtyři!!!
Daniso, lenajsek má pravdu. Hlavně pokud máš potřebu do caru jít, tak nedej na to, co tu píšeme, ani na ceníky na netu a jdi tam na pohovor. Jsou báječní. Všichni. Snad i uklízečky, ale ty neznám.

danissa
9. únor 2009

Já si právě Dorro říkám, že za pohovor nic nedám...alespoň pro svůj vnitřní klid, že jsem udělala nějaký krok kupředu 😉 A když vidím samé hezké zkušenosti, tak tím víc se mi tam chce jít 🙂

lenajsek
9. únor 2009

Danisso, já měla taky 211, ale přešla jsem bez problémů k VZP, je mi to jedno u jaké jsu, hlavně, aby moji dr. s tou poj. měli smlouvu, a nemusela jsem si vše platit. To radši změním pojišťovnu, než CAR. Reprofit je už náš třetí, z toho druhý v Brně, a nehodlám se ho vzdát.. 🙂
Jinak klidně na pohovor zajdi, prober vše s dr., a uvidíš, co vám řekne. Je jedno, ke komu půjdeš, tam fakt všichni se snaží vyjít vstříc, a dělají vše pro to, aby se to povedlo. Třeba společně dojdete k nějakýmu závěru, že třeba není kam spěchat, nebo vymyslíte nějakej míň náročnej postup, jak na psychiku, tak na peněženku... tam je fakt výhoda, že s dr. vedeš dialog, a ne jak všude jinde, že jen sedíš, a čekáš, co ti dr. řekne. Kdo to nezažil, neuvěří. 🙂
Dorro, super, tak ať to fakt moc nebolí.

danissa
9. únor 2009

No super Lenajsku, teď už úplně přestávám mít strach tam zajít. Právě jak píšeš, že doktoři tam s tebou vedou dialog, to je hrozně důležitý, ne jen čekat co ti nadiktují. Manža byl na spermiogramu v Repromedě a byl dost zděšený z neosobního přístupu a nezájmu. Zkusíme to a uvidíme, určtě i po psychické stránce mi to pomůže, když uslyším úpřimný názor odborníka, už se tam snad začínám těšit. A mám si nechat napsat doporučení od mojí gynekoložky?

lenajsek
9. únor 2009

Danisso, my jsme právě byli taky napoprvé v Repromedě, tam jsem začínali, a utekli jsme, bo nás tlačili hned do IVF, i když mě vůbec nevyšetřovali, a manžel měl v té době ukázková SPG, 53mil... pak jsem šla na laparku, kde mi dr. řekl, že by neměl být problém otěhotnět přirozeně, čekali jsme dalšího půl roku, pak šli do centra v Olmiku, tam jezdili asi necelý rok, několik IUI, pak nakonec IVF, nepodařené... no a až po dalším roce, kdy jsme si řekli, že to nebudeme hrotit, tak jsme narazili na Reprofit, a jsme moc rádi. Je to opravdu přístup 100 a jedna, i manžel to říká. Zkus tam brnknout, domluvit termín a uvidíš. Za to nic nedáš. 😉
Ty jseš z Brna?

danissa
9. únor 2009

Nejsem přímo z Brna, ale 20 km od Brna, v Brně pracuju. Vidíš, jsi už několikátá, co si procházím diskuze, která má takovou zkušennost s Repromedou, tlačení do IVF, bez vyšetření, bez dialogu. A když potom manža přišel z toho spermiogramu, jsem ráda, že jsem se tohle všechno dozvěděli. Takže ty už těhu řešíš delší dobu, viď? A na žádný problém vám nepřišli? Mám známou, která neměla podle gynekoložky a CARu žádný problém, ale po dvou neúspěšných IVF si vydupala vyšetření na imunologii a genetice a až tady ji zjistili nějaké problém, léčila se a potom otěhotněla pomocí IUI napodruhé. Z některých zkušenností holek mám pocit, že se člověk musí doprošovat různých odborných vyšetření. Ale věřím, že v Reprofitu je to právě naopak. že se sanží nalézt příčinu proč to nejde a řešit to.

lenajsek
9. únor 2009

Danisso, já taky nebyldím v Brně, v Brně taky pracuju, jsu ze Slavkova u Brna, ale v Brně jsme se oba s manželem narodili. Ve Slavkově bydlíme necelých 5 let.
Jinak se snažíme už 4 roky, něco z toho jsme byli v CARech, něco z toho jsme nechali na přírodě, ono to letí. Zdá se, že bez dr. asi neotěhotním, i když na nic závažného mi nepřišli. Manžel má počet smermií v normě, ale u něj je horší morgologie a pohyb, ale i s tím by se prý dalo otěhotnět přirozeně. Genetiku nám dělali v tom CARu v Olmiku, ale nevím, jak dopodrobna. Imunologii jsme sei zařídili sami, tady v Brně v Komíně, i bez žádanky. Manžel OK, já mám hraniční hodnoty protilátek proti manželovýcm spermiím a svým vajíčkům. Není to nad limit, ale je to na hraně. Možná tam je problém, těžko říct. Dřív jsem ovulovala normálně, teď na podzim se mi zdá, že mi občas ovula vynechala, třeba když jsme měli jít u v Reprofitu na podzim na první IUI, v přirozeným cyklu, tak jsem neovulovala. No a teď co mi v lednu zjistili ty přeházení hormony... předtím v říjnu byly všechny OK. Takže těžko říct, co se v mým těle děje. Jinak mám za sebou i 1x laparoskopii, vše OK, vejcovody průchozí, žádné srůsty, endometrióza... a 2x hysteroskopii, dle dr. vše OK, neměl by být problém... nevím jak je na tom psychika, po těch letech mi už ani nepřijde, že se nějak stresuju, ale kdo ví, v čem je zakopanej pes... ☹ Nzebývá neždoufat, že se to jednou prolomí, a že to bude konečně letos, s výbornýma dr.

danissa
9. únor 2009

Lenajsku, ty jsi bohužel ten případ, který je pro mě tak trochu nepochopitelný a kroutím hlavou, že ta příroda dokáže být pělná mrška. Nemáte žádnej vážnej zdravotní problém, podle doktorů by se mělo zadařit přirozeně, myslím si, že právě tohle je na psychiku nejhorší. I když čas léčí, jak píšeš ty, 4 roky je dlouhá doba. Ale nikdy nesmí člověk propadat panice a házet flintu do žita 🙂 . Myslím si, že psychika dělá hodně a takže si myslím, že je hodně důležité, jak můžeš důvěřovat doktorům v CARu. Pokud k nim má člověk důvěru, dokáže s nimi komunikovat a naslouchat, tak to je podle mě půlka úspěchu. Věřím, že i na tebe se brzy usměje sluníčko a zadaří se!!
Jinak já bydlím v Tetčicích u Brna, je to na opačnou stranu než Slavkov. Ale narodila jsem se v Rosicích, takové malé městečko, možná je z doslechu znáš. Manžel pochází ze Slovenska, ale již 18 let žije v tady.

lenajsek
9. únor 2009

Danisso, máš pravdu, já flintu do žita neházím, jen jsem si to potřebovala v sobě po tom neúspěchu ujasnit, co vlastně chci, a trvalo to delší dobu, ale zvládla jsem to. Člověk se někdy v sobě nevyzná. Teď do toho půjdeme se vší vervou. 🙂 A hodně mi taky pomáhá ta diskuze na neplodnosti, tam už si s holkama píšu víc jak rok, známe se některé i osobně, prožíváme podobné věci, stejně jako tady, ale tady na Koníkovi jsu krátce.
Tetčice znám dle jména, v Rosicích jsem byla jednou s kamarádkou na kurzu výtvarné tvorby od Brýdové, možná ji znáš, občas bývá i v Loskutákovi na Nově, v nějaké SOU textilní, bo co to tam je. Jsme to pěkně dlouho hledaly. 😀 Ale slyšela jsem, že Rosice mají krásnej zámek, tak se tam určitě ještě někdy podívám.
Manžílek mluví česky, nebo slovensky?

danissa
9. únor 2009

Hlavně svůj optimismus a nadhled neztrácej Lenajsku, jen tak dál 🙂 Jasně v Rosicích SOU sice dřevařská, ale to je šumák. No zámek v Rosicích k návštěvě moc nedoporučuji, jsou otevřeny asi jen čtyři místnosti, vybavení nic moc, to ten váš Slavkovský zámek je mnohem krásnější. Ale když bys svou návštěvu spojila s Rytířskýma slavnostma, které tady na zámku a v zámecké zahradě bývají v létě, tak to by ta návštěva stála za to, ty slavnosti jsou super. Jinak v Rosické zámecké zahradě jsem se loni v srpnu vdávala 🙂, kdyby jsi chtěla, tak moje album najdeš pod mojí přezdívkou na beremese 😉 . Jinak manžílek mluví dobře česky, ale chudák bojuje s gramatikou, protože se českou gramatiku neučil, tak to ho někdy opravuju. A někdy se mu to pomíchá dohromady, ale to už málo. Můžu se zeptat, kolik vám s manželem je let? Mě je 24, manžovi 37.

lenajsek
9. únor 2009

Dorro, tak možná je to dřevařská, nevím, je to někde nahoře, šli jsme tam do kopce, a dost daleko od centra města a od busu. 🙂
Díky za info o zámku, ráda se někdy na ty rytířksé slavnosti přijedu podívat. A já mám ráda zámky i zvenku, nemusím je procházet vevnitř, ráda fotím, tak se tam určitě zajedu podívat. A my zase měli svatbu loni v dubnu ve Slavkově na zámku, tak jestli chceš, taky se klidně mrkni.. 😉 A věk máme podobný, mě je zatím 26, v dubnu bude 27, a manželovi je 38, v červenci bude 39. 🙂
To je jasný, že gramatika je jiná, já bych neuměla slovensky vůbec ani nic říct, natož gramatiku. Je dobrej.

lenajsek
9. únor 2009

Taky je to album pod stejnou přezdívkou. 😉
A padron, napsala jsem Ti Dorro, místo Danisso... promiň. 😉

lenajsek
9. únor 2009

Moc pěkné, něco jsem Ti tam připsala... jestli nevadí.. 😉
Dorro, jak jsi dopadla u zubáka manžílka?

lenajsek
9. únor 2009

Martek, jak Ty jsi dopadla na ET? Držím palečky!

martek
9. únor 2009

Leni, dopadli jsme dobre. Embryo byla blastocysta top kvality 😎 transfer byl v pohode, manzel byl celou dobu se mnou. Koudak nesklamal, je fakt zlatej X-) mam byt hlavne v klidu, dat si dobrou veceri a dve deci cervenyho 😉 jo a mam se vybodnout na tehu testy a rovnou prijet dvacatyho na krev 😀

dorra
9. únor 2009

Říkal jsem to! Taky mám testy 20. , ale já si je o jeden dva dny posunu dál. Ještě nevím. Ale chci takhle těhotná zůstat co nejdýl. Odpočívej!!
Leni, zubař nakonec dobrý, i když jsem si trochu zatrojčit musela.

martek
9. únor 2009

Dorko, ja chci toho 20., protoze vecer ma neterinka ples, tak at vim na cem jsem 😉

dorra
9. únor 2009

Šak jo. A spi už. Já Ti byla tak unavená, že jsem v 6 už o sobě nevěděla. Zaspala jsem i to červené víno 😀 .

martek
9. únor 2009

Tyjo, ja tak unavena nejsem... A vinko mam tedka u sebe , akorat cerveny moc nemusim a to mam nejaky francouzsky z udoli Rhony 😉 asi do nej naleju colu 😎 preci jenom se pan doktor poslouchat musi 😀

danissa
9. únor 2009

Leni, tak to mám věkově fakt skoro na chlup 😎 . Taky jsem mrkla k tobě do alba, moc se mě líbilo a tak jsem Ti tam taky něco písla.
Tak já frčím uklízet v kuchyni, teď jsem dovařila a manža už se mi tam montuje do nádobí, tak to jdu zkontrolovat, zatím čauky a ještě jednou díky za rady 😉

dorra
9. únor 2009

Holky, jsem unavená i za martek, du do hajan. Brouček a zítra na viděnou.

lenajsek
10. únor 2009

Ahoj holky, zdravím! Martek, takže máš v sobě jedno embryjko? Jestli je to ukázkový, tak by se mohlo chytit, moc držím palce! Tfuj tfuj! Takže pojedeš rovnou na krev, jo? 😉 Tak ať je tam 20. krásný hCG!
Dorro, a uvidíš, že Ty tam budeš mít taky krásný hodnoty! 🙂
Dani, díky, potěšila jsi mě. 😉 A nemáš zač. Kdybys cokoli potřebovala vědět, víš, kde nás najdeš... 😉

danissa
10. únor 2009

Ahoj holky, jo jo díky Leni, teď už vím, kam jít pro radu 😉 Jinak ostatním, Dorro, Martek přeju ať vše dopadne na 1 🙂

lenajsek
10. únor 2009

Dani fajn.. 😉

dorra
10. únor 2009

Holky ahojte!
Děkuju vám za podporu!!!!!!!!!!!!!!! Možná ty hodnoty neuvidím, ale je mi to teď fuk, protože až do 20. jsem teoreticky těhotná a basta! Na krev se objednám až příští týden a až na 24. nejspíš. Tím nic nepokazím. Prostě do 26. chci věřit, že těhotná jsem a nepochybovat o tom.
Danisso, Ty už jses v Reprofitu objednala?

martek
10. únor 2009

cau zeny, statecne bojuju s chripkou, furt kouka za dverme, ale ja bobuju a nepustim ju k sobe 😎 😀