Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

jana321969
1. lis 2011

@safarikovap MY ZATIM NEPLATILI ZA PUREGON TAKY NIC VSE AZ PO ETRANSFERU. HOLKY JAKY JE ROZDIL MEZI PUREGONEM A MENOPUREM CO BERU JA A VY KROMĚ CENY??? 🙂

vaculik
1. lis 2011

Ahoj holky, dnes jsem si volala do RF a musím říct, že moje pocity a důvěra k nim jsou velice na štíru. Vzala mi to nějaká sestra, která se na vše ptala jiné a na otázku ohledně platby za kryo, mi řekla, že mi to řekne lékař. Přitom takové základní věci má vědět, stejně tak neuměla vypočítat, kdy mám přijít na kontrolu a řešila to opět s další kolegyní. Takže výsledek 10 min.hovor a úplně o ničem. ☹ Snad máte větší štěstí na personál.

olousek35
1. lis 2011

Holky, někdo se tu ptal na doplatky. My 1.ivf s fostimonem, s PK a bez zamrežení 6800,-, 2.IVF s puregonem, PK a zamražením 14 000,-. Takže nic extra hroznýho. ICSI a nic takového k tomu nebylo potřeba.
Jinak ke jménům. U holčičky se mi líbí Dominika, nebo Lenka. U kluka zvažuju Tomáš, nebo Štěpán. Ale přítel mi do toho ještě nemluvil, takže výsledek je ještě ve hvězdách.
Jinak všechny zdravím dnes po poradně. Vše je ok, tak jak má být. 😉

safarikovap
1. lis 2011

@vaculik No, bohužel se mně už taky párkrát zadařilo kápnout na sestřičku, která toho moc nevěděla 😠 Ale Vitoušková nebo Štelcl mně tu jejich neschopnost pak vynahradili super přístupem 🙂
@olousek35 Všechno O.K. - tak to jsme chtěly slyšet 😉 Super Oli 🙂

michalaa
1. lis 2011

@evulatko dííky moc :o), teprve začínáme, takže vše co tady holky píšou je pro mě nové :o) Na Reprofit jsem slyšela samou chválu, tak snad to tak bude ..
Tak držím palečky ať se brzy zadaří :o)

michalaa
1. lis 2011

@agnes88 to jsi mě udělala radost ... teprve začínáme a koukala jsem, že pan doktor bude asi mladý ...nyní podstoupíme vyšetření a pak se uvidí co nám navrhnou dál ... tak držím palečky ...:o)

bellina
1. lis 2011

Ahoj holky, nějakou chvíli už sleduji vaši diskuzi. Přešli jsme do Reprofitu po 4 neúspěšných IVF (1.IVF bez ET,2. a 3. neg., 4. MA v 8tt) v jiném CARU, tak hltám všechny informace, co zde o RF napíšete.
Zkusím vám odpovědět na vaše dotazy ohledně stimulačních injekcí: Menopur a Merional jsou složením stejné, obsahují FSH, o který při stimulaci jde, ale navíc ještě LH, který potřeba není, což nevadí, pokud máte správný poměr vlastních hormonů (podíl LH:FSH by neměl být víc jak 2 - zjistíte z krve 2.-3. DC - víc jak 2 mají většinou ženy s PCO). Gonal a Puregon jsou čištěné a obsahují pouze FSH, takže připlácíte za toto a taky za pohodlnější aplikaci perem.
Taky prý jde u těch čištěných jít v případě potřeby až na 600 jednotek za den (ale to už je asi dávka pro koně 😀).
Dobrou noc!

agnes88
2. lis 2011

@bellina ahoj vítej, taky toho máš dost za sebou, v RF se určo zadaří. Moc ti to přeju.
A bezva za odpovědi. Vím že menopur a merional jsou urinální ale nebyla jsem si jistá jaký je mezi nimi rozdíl. Takže jsou v podstatě stejné. A já mám PCOS tak LH využiju 🙂, sice nevím jaký mám hodnoty, ale doktor jo.

ester32
2. lis 2011

ahojky)))) už nějak nepřispívám,ale všem držím pěstičky co se dá))) dnes je to přesně rok co jsme si šli pro našeho broučka do RF ,tak všem čekatelkám přeji ať brzo se dočkají!!!!!!!! a těhulkám pohodevé těhu))))

lenka27
2. lis 2011

@ester32 no my máme roční výročí zavedení bobiška zítra přesně si ten den pamatuji. hrozně to uteklo.

ester32
2. lis 2011

@lenka27 ...no uteklo to šíleně a horší je,že to šílenš utíká dál(((

jana321969
2. lis 2011

no holky ja to vypočítala 8.000 ICSI+ PCSI ZATÍM PRY NENÍ POTTREBA TAK NEVÍM + 6.000 KULTIVACE + CCA 5.000 PUREGON + SNAD I MRAŽENÍ 5.000 TAK HNEDKA JE TO KOLEM 24.000 kČ.

safarikovap
2. lis 2011

@jana321969 No, tak mně to vyjde tak nějak nastejno. Sice nebudu doplácen tolik za léky ("jen" kolem 2,5tis.), ale zase mám PICSI, takže to jsou hned 3tis. navrch 😒

1miska
2. lis 2011

SNAŽILKY:
drndapetka (27let): 2x přiroz.těhu -mimoděložko a zamlklé v 6tt,2x IVF Unica (1x zamlklé těhu v 7tt), 1x KET negativní, nyní přiroz.snažení v RF- cílem je otěhotnět zleva (neprůchodný pravý vejcovod), čeká se na ovu
safarikovap (30 let): minimálka; 9.9. OPU; 12.9. 1. IVF+PICSI; TT negativní; listopad - krátký protokol IVF+PICSI
bambulajda (30 let): 1.IVF +ICSI (Obilňák), ET 2embryí (moruly), 8.3.2011 TT //.....zamlklé těhu
IVF mini, 22.8. OPU (1 embryjko) ET 24.8. (čtyřbuněčné) 7.9. TT - negativní
daguli (27let):1IVF minimalka (Reprofit), 2 IVF (klasika) rijen?
bublenudle (38let) 2xIVF´+ICSI -(2 embryjka),1xIVF´+ICSI+PICSI bez ET (1 embryjko),1XKET ( 2 embryjka)(Repromeda vše negativní) ,březen 2011 přirozene mimoděložní těhu 7tt, RF minimálka,7.10 tt negativni, 6pokus IVF -listopad ?
katem (38let): 2xIUI, 2xIVF+ICSI+ET s TT negativnimi, 1xIVF+ICSI+ET+// TT - 8tyden zkonceno, 1xIVF, OPU a vajicka neprezily
vaculik (29let ) 1. IVF- listopad 2011 v RF
agnes88 (31let) 1 IVF+ICSI asi listopad 2011
1miska (30 let) zatím "jen" hormonální léčba - clostilbegyt, duphaston, estrofem - čekáme na spravení děložní sliznice, 1. IUI snad únor 2012

TĚHULKY:
saminka (33 let) : 1.IVF s minimalkou+ ICSI, 3 embryjka,ET 2 8-mi bunecnych, 2.3. TT //
meggar (27 let) : 1.IVF+ICSI (Repromeda), ET 2 embryí, TT neg. (červenec 2010)
2. IVF+ICSI (Repromeda), ET 2 embryí, TTneg. (říjen 2010)
3. IVF+ PICSI (Reprofit), ET 2 HB, 11.6.TT //
carlik (42 let): moc pokusů se svým materiálem a výsledek 2x ET a nic, v říjnu 2010 ET 2 blast.DE -úspěch,ale v 18.tt porod s VVV, další pokus 5.5.2011 ET 2x 8 bb DE, TP 21. 1. 2012
olousek35 (35 let) : 1.IVF říjen 2010 MA, 2.IVF květen 2011 1 embryjko, // tt, TP 9.2.2012
Veera2 (35let): 1x IVF+ICSI, 1x IVF +ICSI-mrtvý plod v 17. tt, 1x KET-( Pronatal), 3x minimálka- (Reprofit)-pozitivní testík
Alex001: 3.IVF - MA v 11tt 7/09, 4.IVF bez ET, 5.IVF - 6/10 neg., III.minimálka ET 20.10.2011 - 1xHB, 1xXB hrade 26.10.2011 //, 31.10.2011 - HCG z krve 11 den od ET při prodloužené kultivaci 993

MAMINKY:
bellka (36 let): 8x IVF (2x IVFgyncentrum Ostrava, 4x IVF+ICSI +1x KET Fertimed Olomouc, 2x IVF s minimálkou Reprofit)...14. 4. 2011 Šimonek 3500 g a 50 cm
lenka27 (31let): 2x IVF (1x Helios 2007, 1x Reprofit 2010)...12. 7. 2011 Adámek

lenka27
2. lis 2011

@ester32 pravda pravdoucí, bez dětí ten čas plynul pomaleji co? ale neměnila bych ani za nic 😀

lenka27
2. lis 2011

ještě nám v tabulce maminek chybí veveram a okcelok nějak se nám vytratily

mihule111
2. lis 2011

Ahoj holky, chystáme se s manželem do Reprofitu ... slyšela jsem na ně dobré ohlasy a taky Vy jste tady o nic pěkně psali 🙂 .. chtěla jsem se zeptat ... jak probíhá první návštěva ?? Pokud bude nutné IVF jak dlouho vás na zákrok chystají ?? Dělají nějaká vyšetření , nebo raději hned zvolí volbu umělého oplodnění ??
Děkujííí

1miska
2. lis 2011

@mihule111 ahojky, moje zkusenost je takova, ze se nejdrive snazili prijit na to, "kde" je problem - nevim jake vysetreni mate uz za sebou - ale udelali hormonalni profil, spermiogram, hysteroskopii, HSG.... rozhodně mi hned IVF nenutili (jak to v nějakých centrech dělají, moje zkušenost s Unicou - když jsem řekla, že se půl roku snažíme o mimino a zatím nic, tak mi hned nabídli, že můžu jít na IVF, ze me na nej nachystaji rychle. Tehdy jsem jim řekla, že rozhodne po pul roce zadne IVF nechci a šla jsem pryč) ale snažili se najít problém. A i ted kdyz bych IVF brala hned, protoze touha po uzličku je čím dal větší, tak se nejdříve snaží léčit aby pak na případné IVF (když IUI nevyjde) bylo vše v pořádku. Takže tak u nás 🙂

katem
2. lis 2011

@agnes88 tak o tom jsem jeste moc do hloubky nepremyslela... ikdyz v duchu mam asi pro kluka MIchael a pro holku Angela... ale mas pravdu je to jeste v me mysli kdyz jsme byli v zahranici.... mela bych zacit premyslet o tom, ze v cechach to musi byt prakticke.. s manzelem jsem to jeste neprobirala 😉 vsak ona me moje mamca hezky "srazi" na zem kdyz ji reknu jmena!! a manzel taktez rekne jeste sve, takze se to muze jeste uplne otocit!!
(Angela - je to ze bych ji rikala angel, coz je andelicek v cestine a Michael se mi proste libi 😉 )
co ty?

katem
2. lis 2011

@carlik no ja to mam takove, ze se mi chce porad tak trochu zvracet a porad jakoby omdlit! Hlavne mam porad hlad!!! - ja jsem vzdycky mela chut k jidlu, ale ted je to proste k neudrzeni!! 😉
Manzel rika, ze kdyby jedl se mnou, tak je 2x tak vetsi... to ja si drzim svou vahu stejnou jiz od svych 18-ti let... mam totiz hrzone rychly metabolismus! - nekdy je to dobre, ze netloustnu, ale jsem jak "tasemnice" 😉 😀
JInak Kristynka je moc hezke jmeno.. mela jsem velice dobrou kamaradku Krystynku, takze schvaluji!!

katem
2. lis 2011

@vaculik ja jsem videla minuly tyden, ze tam jednu sestru zaucovali... take poradne nic nevedela... a kdyz mi brala krev, tak mi zustala velika modrina, kterou jsem snad nemela 100let 😉

katem
2. lis 2011

@bublenudle AHoj 😉 tak se hezky opatruj na sluzebce a dej vedet az se zase vratis 😉

holino
2. lis 2011

ahoj holky jdu vás pozdravit
doma nálada nic moc ☹
a ani já zcela popravdě ani nevím jak už se tvářit
když myslím pozitivně tak slyším že se na to upínám
když zase říkám že třeba se může stát že se to hned nepovede tak zase všechno vidim černě
....tak já už vám nevím

jana321969
2. lis 2011

@safarikovap NO JA BYCH TAKY CHTELA TO PCSI S NAŠEMA VYSLEDKAMA ALE DR, RIKALA ZE NENI POTREBA NO ZEPTAM SE JINEHO DOKTORA JAK TO VIDI ON. V TAKÉ ČÁSTCE SE UŽ 3 000 VCELKU ZTRATÍ.

jana321969
2. lis 2011

no u nás to bylo tak objednaly jsme se po ročním snažení a na žádost vyšetření SPR, manžela který chtěla moje dr, zrovna jsem se objednala i na konzultaci ja jsem mela v ruce horm, profil, štítnou žlázu vyšetření takže mě tam kromě klasické prohlídky nic vic nedělaly, protože bylo jasné kde je problém ŠPATNÝ SPERMI, takže nam bylo řečeno, že to ani na IUI nevidí rovnou na ICSI daly nám 2 měsice oddych dr, jemu vitamíny PROFERTIL ZA 1.000 KČ MĚSIČNĚ nepatrně se něco málo změnilo ale ne tak, že by to šlo klasickou cestou, takže dr. zažadal pojištovnu na konzultaci jsem vyfasovala rovnou Puregon to mě nasadila ona sama ja jsem si nic nevybírala a už stimulujeme.

carlik
2. lis 2011

@katem jo, jo, hlad já měla taky pořád, co hodinu jsem musela mít něco v puse, jinak jsem se nadavovala 😒 Teď jsem omezila sladký, tak proto asi tolik nepřibírám.
Já taky měla loni od sestřičky v Ol tááákovou modřinupo odběru krve, že jsem ji měla přes celou ruku a hodně dlouho a hrála všema barvama 😒
Dneska se ten den nějak vleče.....za hoďku vyrazím do města.Potřebuju na vzduch a projít se trochu. Už nevím, jak bych si doma sedla, lehla nebo co?

katem
2. lis 2011

@carlik tak to jsem rada, ze nejsem takovy jediny "otesanek".. ja jim porad, dochazi to do stavu, ze kdyz si nedam neco delsi dobu, tak potom nemam ani energii si neco udelat!! 😉 sladky to ja jsem nikdy moc nemusela, a navic z toho dostavam paleni zahy, takze se vyvaruji!
Ja mam celkem dost prace porad, takze ten den je kratky 😉 ale pocasi venku je celkem mizerny, takze rozumim, ze je to des... tak si treba cti nejakou hezkou knizku. Ja jsem byla uplne zamylovana do te Trilogie od S. LARSSONA! jinak si lehni a potom se projdi.. sedni a projdi.. proste to stridej 😉 Preji krasnou venkovni prochazku 😉

carlik
2. lis 2011

@katem ty otesánku, když máš tasemnici, tak nemůžeš vypadat jak otesánek 🙂 Já jsem si vždycky ke kávičce dávala v práci (o víkendu doma) nějaký koko (kaštany, Milenu atd.) a namáčela to do horký kávi. No teď ji nepiji, takže čokolády nic, ale když jsem v cukrárně, tak neodolám různým dortíkům 😉
A to já čtu furt, mám rozečtený historický román, pak mi přišla Maminka, pak čtu těhu knížku, pak něco udělám v bytě, ale ty záda mě nějak berou čímdál víc. Tak sednu na balon, pak k PC....no a je den v pr.... Venku tady je pěkně, mlha ustoupila a svítí i trochu za ní sluníčko. Tak přeji pěkný pracovní den

veera2
2. lis 2011

Ahoj holky, tak jsem zpátky z RF z utz. Dnes jsem 5+3 dny a srdíčko ještě nebylo vidět ☹ ,ale mám e tam jednoho prďolku. Machač je popleta, pozval si mne takhle dřív kvůli tomu, že odjíždí do Barcelony a nakonec tam stejně nebyl. Tak mne vyšetřoval zase Štelcl, přála jsem si ho, bo mi dělal celý cyklus a ten mne ujišťoval, že jinak je vše v pořádku a na utz si mám dojít u nás asi tak za týden.
Kdy se vám ukázalo srdíčko? Dnes jdem 21. dne po ET s PK. Modle ms teda 5+3 dny. Jsem trochu nervózní...

Jinak zdravím naše maminky a nové snažilky.
@katem Doufám, že u tebe už v pátek bude bít jak zvon🙂

katem
2. lis 2011

@veera2 jeee... tak to je tak.. no ti doktori toho maji moc a potom to takhle dopada, je dobre ze jsi byla "happy" se Stelclem.. on je uplne super!! - tak pohodovy clovek!!
No doufam, ze v patek to bude u me taktez ok.. dam Vam hned vedet nejak kolem poledniho 😉
Ja budu 21 dni po transferu (7.10.) - tak uvidim