Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

bambulajda
28. bře 2012

@sblanch ..ahojky,já jsem právě taky koukala, že jestli půjdu na další minimálku tak si připlatím za léky ať mám co nejvíc vajuch...ono to asi naskákalo za těch 14 vajuch ne? protože u minimálky se počítá 1000 Kč za za jedno ICSI? a máte mražáčky?

agnes88
28. bře 2012

ahoj holky, mám takový dotaz, jak tu řešíte ceny léku atd. Jaký je rozdíl mezi merionalem a menopurem? Protože já brala merional, doplácela jsem 0 kč, měla 6 vajuch a všechny vydržely až do konce a dvě vložený se taky už hlasí o prostor. Takže to asi nebude jen tak nanic lék. Proč Vám dr předepisují menopus na který se doplácí?? Když jsem si ho píchala, tak jsem se bála, že mi dr napsal "něco na zkoušku", ale ono to vyšlo i holino. Tohle se teda asi netýká minimálky, ale proč ne? Kdyžtak mám doma ještě tak 10 ampulí, takže můžu podarovat.

jana321969
28. bře 2012

@bambulajda ahoj z jedné strany je to supr, že máš všechny testy uplně ok, ale je to protě záhada jako! Tak se drž a myslím na tebe ty moje bojovnice!!!!!!!

jana321969
28. bře 2012

@agnes88 no ja puregon a menopur stejný počet vajíček jen teda vývoj lepší ale prostě nikdo neví čím - štěstí, léky, spermie dobrá !!!

agnes88
28. bře 2012

@jana321969 no jasně, léky budou asi nastejno, ale já nic nedoplacela....

bambulajda
28. bře 2012

@jana321969 ...no jo, měla bych být ráda, že jsem zdravá 😀 ....ale raději bych věděla čím to je 😠
@agnes88 jsem na to koukala, za ten marional nedoplácíš nic, když je to pokus na pojišťovnu ....ale při minimálce se doplácí i na marional . Když máš menopur tak při pokusu s pojišťovnou doplácíš 1000 Kč a bez pojišťovny je to mnohem víc ... 😔
ale souhlasím s janičkou je to dost o štěsí a jak se zrovna chce tělíčku ...já jsem měla u privního pokusu gonal a ten je prý dost dobrej a výsledek nic moc ...naopak menopur dobrý ...

sikulik
28. bře 2012

@bambulajda ahojky, gratuluji k tomu, že ti nic nenašli, ale zároveň jak na "potforu" zase nic novýho nevíš. Musíš věřit, že ten jeden zamraženej bojovníček je ten pravej, kterej na vás čeká 😉 a že tentokrát se stane zázrak!!! 😀 Budeš mít KET zase v přirozeném cyklu bez léků nebo nějaká změna?

evikj33
28. bře 2012

Holky ja nevím jak u vás,ja chodím do RF v Olmiku a na Menopur u 1IVF na pojištovnu jsem doplácela 3450kč,píchala jsem jen 150j 11dnu,tak mi 8ampulí po 75j zustalo v lednici.Dr říkal že se víc doplácí od nového roku,stimulovala jsem v lednu 2012.

olousek35
28. bře 2012

@jana321969 ahojda, díky za optání. Roste jako z vody. Nějak už to není to malinký miminko 😀 Už zvládáme žít symbioticky a malýho si užívám. Nejlepší je, když má dobrej den a zasměje se na mě. Moc to přeji zažít všem. A to jsem kluka vůbec nechtěla a jak jsem za něj ráda. Je fakt dobrej. 😉
Nechceš si změnit stav ze snaží se na čeká miminko??? 😉 Jak se cítíš? Na práci bych se vyprdla a užívala si to.

sblanch
28. bře 2012

@bambulajda Ahojky, mrazák 0, jak mi dnes napsaly embryoložky... Máš pravdu, hodně vajíček = hodně peněz ale bohužel málo muziky. Trochu mě totiž pobolívá břicho stejně jako vždycky po minulých pokusech kdy nakonec přišla MS... Tak tomu moc že by to dopadlo nevěřím.

olousek35
28. bře 2012

@sblanch to bolelo všechny, hlavně těhulky, tak neboj a věř. Já tu tenkrát taky plašila. Moc se všechny pozorujeme a potřebujeme slyšet slova útěchy. kolikáty den od ET jsi? PK byla?

jana321969
29. bře 2012

@olousek35 jo jak to tady někde najdu kde to je tak změním stav 🙂 víš co v praci me vychazí ve všem vstříc nenervuji se pohoda, a mužu říct zatím je mě lepe v praci jak doma 🙂. Ale jsem s dr. domluvena kdyby neco se ji nezdalo nebo mě budu doma, ale jinak jak Agness aspon ten 5 mesíc bych chtěla do května dotahonout venku bude hezky a vycházky jen 6 hodin ☹ . Jojo věřím, že každý skoro chce holky ja když mám dvě bych chtěla páru nebo bych si přála ale hlavně at to je ZDRAVÍ.

bambulajda
29. bře 2012

@sikulik ...KET bude v přirozeném cyklu, jen budu brát 10 mg prednisonu na snížení imunity i když tam teda problém není, ale prý to nemůže uškodit, tak uvidíme ....je pravda že ten první pokus co jsem měla na Obilňáku patřil k těm nejvydařenějším a to jsem měla taky prednison - no uvidíme 😀
@sblanch ...u mě bolení břicha znamená úspěch, tak třebas to dopadne 😉 ....jak mě přestane bolet břicho tak je to v háji ...tak se drž !

jana321969
29. bře 2012

MOJE NEJ NEJ KAMOŠKA SE PŘIHLÁSILA DO REPROFITU JAKO DARKYNĚ VAJÍČEK.

sikulik
29. bře 2012

@bambulajda já myslím, že tentokrát to určitě vyjde!!! 😉 věř tomu 😉
Tak se mi poprvé od revize po zamlklém těhu loni v říjnu zpozdila MS, sice bolesti v podbřišku a prsou jako by byla za rohem, ale pořád nic, tak jsem celá natěšená včera i dnes udělala test a sněhobílo ☹ , ani náznak nějakýho dušíka ☹ . No nic, asi v květnu na ten KET vlítnem. A do toho mi ještě začal pořádnej zánět močáku, piju čaje a baštím uroval ☹ . Joooo když se daří tak se daří 🙂

lenka27
29. bře 2012

ahojte holky tak se Vám musím svěřit povedlo se mi otěhotnět přirozeně, ale zase mimo, takže zítra nástup do nemocnice a uvidíme, není to sice 100%, ale já už nevěřím, že by to bylo tentokrát jinak. Minule mi řekli, že to byla blbá náhoda, že vejcovod byl v pořádku tak nevím co se stalo, prý se to stává po laparoskopiích a císařích a já měla oboje, jsem ale vyřízená z toho, že musím Adámka odstavit od kojení, a on nic jiného něž moje mléko nepije, a flačku nechce tak nevím co budeme dělat, a to už nemluvím o tom odloučení to mě trhá srdce 😢 promiňte, že kazím náladu, ale musela jsem se z toho vypsat.

olousek35
29. bře 2012

@lenka27 neboj, zvládneš to a zase bude dobře. Nejde se domluvit na pozdější nástup a že bys zatím odstříkala mlíko do zásoby? To je asi velký riziko. Drž se a informuj. Budu na tebe myslet a neboj, za dva dny jsi doma. Třeba se embroušek ještě najde v děloze, je ta možnost?

lenuleeee
29. bře 2012

Ahoj holky,..můžete mi prosím napsat Vaše zkušenosti s Reprofitem a minimální stimulací? Otěhotněla jste po minimálce některá? Děkuji moc. 🙂

lenka27
29. bře 2012

@olousek35 no to ostříkávání už je teď v pokročilém kojení problém, náš Mudr. mi zjišťoval |Ivančice, že bych tam mohla mít malého, ale dělá se to u menších dětí, ale je hodnej zase mě hodně povzbudil, no ještě, že máme ty mražáčky a jedno hrazené IVF. jen šance na zázrak nevím, mám HCG 1500 a v děloze nic a našel tam i volnou tekutinu tak nevím. Hlavně ať je to rychlý 😔

sikulik
29. bře 2012

@lenka27 ahojky, to mě moc mrzí. Je nutné na ten zákrok nastupovat do nemocnice? Myslím tím, není možné, aby ti ho udělali ambulantně v Reprofitu? Nevím, jestli je to podobný jako u mě, ale našeho prcka také stále kojím a v říjnu jsem musela podstoupit revizi ZT v 10tt. Udělali mi ji v RF, dojeli jsme s manželem i malým, byli se mnou na pokoji, potom jsem šla na sál, dostala jsem na uspání něco co nevadí při kojení (museli jsme si doplatit 1.000,-Kč ale díky bohu že to vůbec šlo) a po probuzení jsem pak klidně mohla kojit. Jestli máš tu možnost, zkus to takhle a nemusíš malého ani odstavit ani opustit, držím pěsti, aby to šlo!

lenka27
29. bře 2012

@sikulik můj gynekolog tam volal, a nemají na tyhle laparoskopie smlouvu, dělají to jenom když je to v důsledku IVF, taky mě tahle možnost napadla, hlavně i kvůli prostředí a lidem, ale bohužel, vůbec se tam netěším a doufám, že vše půjde rychle. ato kojení asi nezachráním, budu muset pod plnou narkózu a vůbec nevím jestli se to slučuje s kojením, jsem z toho nešťastná tolikrát jsem musela rozkojovat a zachraňovat to a teď mě to zkazí takhle hnusná událost. jenže co nadělám

sblanch
29. bře 2012

@olousek35 Víš tím že jsem nikdy nezažila těhu a vždycky mě takhle břicho pobolívalo a pak MS přišla, tak si nedělám velké naděje... Navíc jsem měla jen 2 časné blastocysty, jak jsem se dočetla ze zprávy, myslela jsem, že je jedno na tom líp... A to třetí se odporoučelo do kšá a na mražení nebylo... Takže kvalita embryí nic moc, tak se i vyjádřila dr. Kuřecová. Kdyby se to povedlo, byl by to spíš zázrak.
Naštěstí nad tím nemám moc času hloubat, chodím do práce a to se jaksi nedá stíhat. Jen někdy na mě padnou chmury...
Na ET jsem byla přesně před týdnem, takže testuju, jestli MS nepřijde dřív, příští čtvrtek. PK jsem měla, 5 dnů, jelikož bylo hodně vajíček.
Takže to byla taková minimálka - neminimálka 🙂 Příště bych asi šla do jedné ampule menopuru.

1miska
29. bře 2012

@lenka27 ahojky, v bohunicich, kdyz si zaplatis nadstandart za 1000 Kc na noc, tak si tam muzes s sebou vzit maleho a klidne i nekoho z rodiny, kdo ti maleho po operaci pohlida - po narkoze se nesmi kojit cca 6 hodin, tak tesne pred nakojis, odstrikas a jednou davkou odstrikanou se nakoji, to ty zatim odskrikas a vylijes to a pak dalsi kojeni uz je tech 6 hodin a to muzes nakojit, tak hlavu vzhuru!!! 🙂

1miska
29. bře 2012

@lenka27 nebo napsala jsem to spatne, musis (ne muzes) si vzit nekoho z rodiny, protoze dite neni hospitalizovane tim padem za nej nikdo z nemocnice nema odpovednost, tim padem ho musi nekdo hlidat a starat se o nej

lenka27
29. bře 2012

@1miska ta možnost je i na obilňáku, ale není jistota, že bude prázdný 😔

1miska
29. bře 2012

muzes si dopredu zavolat a zarezervovat si ho

1miska
29. bře 2012

@lenka27 a kdy tam mas nastoupit? 532233975 nebo 532233965 to je cislo do bohunic na obilnak nevim, ale je to odd. c 7

sikulik
29. bře 2012

@lenka27 to kojení rozhodně nevzdávej, prostě to zvládnete s manželem a nadstandartem a odtříkáním, byla by veliká škoda malého odstavit jen kvůli tomu uspání. Já jsem tenkrát jen řekla, že kojím a v RF to vzali na vědomí a snažili se vymyslet jak to udělat a vůbec by mě ani je nenapadlo, že bych kvůli narkóze musela prcka odstavit. To za to rozhodně nestojí. I kdyby s ním měl manžel odjet domů, postarat se a pak ti ho zase přivézt. A když mě uspali celkově něčím, po čem jsem mohla normálně kojit, i když jsme si to připlatili, tak to existuje a můžou ti to snad dát taky. Ale ještě je tu ta malinká ale přece jen šance, že se zjistí, že je to těhotenství v pořádku, ne? Drž se!!!

cilkaa
29. bře 2012

@lenka27 Ahoj Leni, co to čtu? Takže ty más podruhé mimoděložní? Já měla také 1500 j a nic v děloze, sliznici 7mm a byl tedy ve vejcovodu ☹ Znamenalo by to, že nebudeš teďka mít žádný vejcovod?
Škoda, že to v RT neudělají, naše debilní zdravotní pojišťovny to neproplatí 😠 Já tam byla na té laparce a teda úžasný a manžel tam taky mohl být jak dlouho chtěl, pokojů tam mají plno. Nechápu, proč to není umožněné, aby si ženské šly do takových center, špitál mě děsí.
Tak si obvolej, kde bude nadstandard volný- a tam bych pak šla...
Držím moc palečky- třeba se ještě zítra na utz objeví....

1miska
29. bře 2012

@cilkaa jj je to s tema pojistovnama na houby :( a navic v nemocnici si zatim nemůzes priplatit zadnou "lepsi narkozu" ale tech 6 hodin neni takova hruza - ono ani RF neproplaci laparoskopii - rikal mi jeden mudr od nich ze to delaji jako "servis" svym klientkam, aby meli vsechno pod jednou strechou a protoze je to bavi, aby nevypadli z operacniho cviku, ze kdyz uz ten laparoskop za milion koupili tak aby nelezel ladem, ale smlouvu jim zadna pojistovna zatim nedala....