Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

zelena_zirafka
1. říj 2013

@agneszka Mě hysteroskopie v RF čeká za týden a předoperační naštěstí stačí to co jsem měla před třemi týdny na OPU. Ale já to mam kvůli anamnéze, jinak prý u zdravých žen do 40 let předoperační nechtějí.

beruskaevuska1
2. říj 2013

sono prsou dopadlo dobře. jsem ráda. mužova mamka bude ráda. gynekoložka dnes. vzala stěry, dělala ultrazvuk. těhu nejsem. ty bolesti a křeče jsou následek ivf. mám zajít pro výsledky, dá mi asi nějaké hormony na vyrovnání hladiny. a dostala jsem algifen, radu at magnezko papkam dvakrát denně max. celý den krvácím..........lehce, následek stěrů. pevně věřím, že ket vyjde.

zelena_zirafka
2. říj 2013

@beruskaevuska1 Taky si chci teď po třetím ivf nechat udělat sono prsou, kam jsi šla ty? Teprv zjišťuju, kde to dělají. Já bych s KETem snad být tebou ještě počkala, až se ti tělo dá úplně do normálu, než to uspěchat, když tak čtu, co tě trápí za potíže. Snad se ti to do příštího cyklu zlepší...

1miska
3. říj 2013

@olousek35 super 🙂 🙂 a co jmeno, které mate mezi favority? 🙂

olousek35
3. říj 2013

@1miska zatím netušíme asi nikdo jaké jméno by to mohlo být. Snad mě do února někdo osvítí. 😀

beruskaevuska1
3. říj 2013

@zelena_zirafka Byla jsem v budově polikliniky Viniční 235, zařízení Femma. dá se objednat i přes internet, nebo po telefonu. KET....... čím déle od hysteroskopie ho budu odkládat, tím se vše jen prodlouží. když se člověk snaží o děti roky, tak mu odklad o měsíce už přijde dlouho. každý den odkladu je dlouhý. jsem trpělivý člověk, ale manželovi je 41 roků, děti nemá a už ted říká, že si možná cizí lidé budou říkat, že vozí vnoučata. mám částečně šedé vlasy. gynekoložka mi doporučila pracovat na miminku intenzivně, at už domácím snažením nebo ivf......... věk jde proti mě. po novém roce mi bude 34 roků. já nechci KET odkládat půl roku. doktoři mi to také neradí, těmi doktory myslím gynekoložka, alergoložka, imunoložka.

agneszka
3. říj 2013

Ahoj baby, mám dotaz..měla jste některá biochemcké těhu? Jak dlouho jste krvácely nebo špinily? Já s přestávkami už špiním druhý týden, první tři dny silné krvácení a od té doby špinění, docela mne to rozčiluje. Mám jít za týden na tu hysteroskopii, ptala jsem zda to není brzy, ale prý to je jedno.Jen se bojím nějakých komplikací..asi zmatkuj

cermi77
4. říj 2013

@agneszka já v červnu a srpnu, zkus si nechat znovu odebrat krev na HCG a kontrolu na gynekologii, krvácela jsem přesně pět dnů, na začátku docela silné křeče i krvácení, na tu kontrolu určo zajdi, aby se vyloučilo mimoděložní.

agneszka
4. říj 2013

@cermi77 ahojki,krev byla 5 hcg a psk po tydnu uktrazvuk ok..

cermi77
4. říj 2013

@agneszka tak snad bude už jenom dobře 😔, každopádně při hysteroskopii tě vyčistí, pokud bude potřeba.

agneszka
4. říj 2013

@cermi77 něco jsem si pročítala,snad to bude Ok..jsem docela nervozní,ale kdyby se něco našlo alespoň bychom věděli proč se nedaří..zatím nám nic nezjistili a děti stále nepřichází..Spíš sem se obávala tam přijet se špiněním,ale asi by to při tom vyřešili pokud by tam našli problém ..no necháme se překvapit..

cermi77
4. říj 2013

@agneszka moc a moc držím pěsti, ať příčinu najdou, já potratila něolikrát, máme naštěstí zdravou dcerku a teď podstupujeme IVF s PGD, protože příčina opakovaných potratů se nenašla 😒 , jsme oba "zdraví, funkční", ale... 🙂 .
Hodně štěstí 🙂

agneszka
4. říj 2013

@cermi77 ani nemluv...já byla těhotná už 7X a dítě mám jen jedno..největší uspěch HCG 12 000 bylo nakonec mimoděložní takže doufám,že fakt něco najdou at už vím konečně po tolika letech na čem jsem...vlastně od porodu syna 24 let jsem otěhotněla vždy jen na chvilku a už mně to tedy hodně dost s..e Máme jednoho nanuka pro KET a vkládám do něj veškteré svoje naděje.

beruskaevuska1
5. říj 2013

mám tři týdny bolesti a křeče v podbřišku. mám algifen kapky a prášky, bohužel to nezabírá. uvažuji že se ozvu do reprofitu. snad mi to nevyčtou. nevím, je to následek ivf? je normální že třikrát až pětkrát denně je mi špatně, že mám občas půl hodiny nebo hodinu trvající křeče, je mi zle? kdo s tím má zkušenosti? přemýšlím, jak dlouho budu čekat než jim to řeknu. moje gynekoložka mi právě dala algifen. ale pokud nezabere mám zajít za ní. ale za pár týdnů mám jít na ket v reprofitu.......... co mi poradíte? ted už hodinu ležím v posteli, notásek u sebe a mám další půlhodinku křečí za sebou? nebo to mám nechat plavat? co konkrétně mě trápí. bolí mě vaječníky, děloha, jako by mi tyto orgány někdo mačkal, není snadné tu bolest popsat. křeče to mi fakt vadí hlavně ty záchvaty. ach jo. nachlazená nejsem,jinak se cítím v pořádku. aspon že tak.

beruskaevuska1
5. říj 2013

@agneszka doufám, že ket vyjde. já v něj také věřím. ket měl být původně příští týden. já bych na něj ale s křečemi a bolestmi ani nešla.

cermi77
5. říj 2013

@agneszka tak to je taky mazec, já 6x 😖, ten stres kolem je vážně na prd 😝 .
Jsem zvědavá kolik nám jich zbude na KET a hlavně zda vyjde dobře ta genetika, zatím denně voláme, drží se jich pět, no moje nervy 😅, však to tu všechny znáte.
Moc držím palce, ať se zadaří, chytne se a nepustí až do zdárného porodu 😵

zelena_zirafka
5. říj 2013

@beruskaevuska1 Nemáš to po hysteroskopii? Byla jsi na ní po ivf, nebo ne? Určitě bych to řešila v RF. Spíš se divím, žes tam ještě nevolala 😲

beruskaevuska1
5. říj 2013

@zelena_zirafka ano, v srpnu ivf, první týden v září hysteroskopii. navíc tento týden u gynekoložky. proč se ptáš na tu hysteroskopii? je normální mít týdny bolesti?

zelena_zirafka
5. říj 2013

@beruskaevuska1 Mě čeká hysteroskopie příští týden, poprvé, je to přece jen zásah do těla, tak se bojím. Proto mě napadlo, zda to nemůže být i po hysteroskopii, nejen po odběru vajíček. Doufám, že to normální není, na tvém místě bych do rf volala spíš než ke své dr. Zákroky ti přece dělali tam. Nemůže to být nějaká infekce po zákrocích?

beruskaevuska1
5. říj 2013

já si zavolám na pohotovost, gynekologickou a když tak pojedu tam. doufám, že to není mimoděložní těhu.

pejejak
5. říj 2013

@beruskaevuska1 Ach jo, je mi tě moc líto ☹ Já byla na hysteroskopii v prosinci a takové komplikace jsem neměla (a to mě odstraňovali děložní polyp!). Mimoděložní to nebude, to bys měla pozitivní test a začala bys krvácet a mít křeče 14dní po vynechání MS. Já být tebou, tak zavolám do Reprofitu na nonstop linku. Já jsem tam už několikrát "otravovala" i s úplnýma banalitama. Jsou hodní a poradí ti, co dělat. Tel.číslo: 774117766 Držím palečky a ať je ti brzy líp!

beruskaevuska1
5. říj 2013

byla jsem na pohotovosti, mám infekci. zítra zkusím zavolat do reprofitu. dopoledne normálně pracují. asi to chci řešit s nimi. jinak díky za telefonní číslo.

cermi77
6. říj 2013

@beruskaevuska1 tak to je asi opravdu po té hysteroskopii 😒 , já se z hystero-laparo vzpamatovávala měsíc, měla jsem krvácení do břicha a transfuzi, hlavně ať jsi brzo fit, řešila bych to jen a jen s RF a to hned, jsou skvělí 😉

beruskaevuska1
6. říj 2013

vstávala jsem před chvílí. zavolám na pohotovostní linku reprofitu. já ale naopak měla přímo po hysteroskopii klid, nebylo mi špatně, cítila jsem se jen unavená z utrougestanu. měla jsem 14 dní dávku 4-0-4. pořád mi dnes není nejlépe. odpočívám.

pejejak
6. říj 2013

@beruskaevuska1 Ahoj Evi, to se mi nezdá, že by utrouš tak dlouho působil? Já ho beru od 18.9. a jsem v pohodě, dokonce už nejsem po něm ani tak ospalá. Asi to vidím taky jako komplikaci hysteroskopie 😠 Když jsem byla na průchodnosti, tak mě dali preventivě ATB. V děloze je sterilní prostředí a mohlo se tam něco dostat a projevit se později ☹ Určitě bych to nepodceňovala a řešila to co nejdřív.

beruskaevuska1
6. říj 2013

@pejejak ted už utrogestan nepůsobí, ale tak tři týdny po tom co jsem ho dobrala jsem se z té unavy vzpamatovávala. koupila jsem si vitamíny supradyn. jím každý den ovoce a zeleninu. já si ATB začala brát dnes ráno. tento týden jsem strávila v práci cca 53 hod od pondělí do pátku. to je asi důvod, proč se ted o víkendu dospávám. včera jsem na pohotovosti strávila cca tři hodiny, pak ještě do lékárny.....to jel už manžel sám. řešit to budu ale od zítřka do pátku jsem na stánku naší firmy na brněnských veletrzích. reprofit je u veletrhů, ale já nesmím odejít. na stánku budu od osmi ráno do šesti večer, v pátek jen do čtyř hod.. zavolám a domluvím se. muž upekl bábovku. jdeme si udělat kafe a chvíli si odpočneme.

beruskaevuska1
7. říj 2013

tak zítra navečer konzultace a vyšetření v reprofitu. uvidíme, co se zjistí, co si naplánujeme......... snad to neohrozí listopadový KET.

zelena_zirafka
7. říj 2013

@beruskaevuska1 Hlavně ať jsi v pořádku, KET může být kdykoliv, jen ať je nejprv děloha úplně zdravá a schopná mimi přijmout. 🙂

cermi77
8. říj 2013

Prosím, prosím, kdo jste mrazil, teď dostanu (kdy???) zprávu mailem kolik se embryí zamrazilo ? K dnešnímu dni jsem se po telefonu dozvěděla, v jaké fázi jsou embrya a počet, zbytek prý řekne Dr, Dr. ale po OPU řekla, že mě bude informovat laboratoř, jsem z té jejich koordinace nějak nekoordinovaná.
Stejně budeme čekat 14 dnů na výsledky genetiky, ale ta naděje jestli zbylo jedno nebo dvě...
Každopádně jedno je HB, tak do něj vkládáme všechny své naděje, manžel mu říká Kristýnka, já Pepíček 😉 už jsem mu na dálku poslala energii ve formě rohlíku s marmeládou (to nikdy nejím), toustu se sýrem a trochu bílkovin v kopci těstovin s tuňákem 😀 Při stimulaci nic, ale jak mi odebrali vajucha, tak teda jedu 🙂
No moje nervy 😅

zelena_zirafka
8. říj 2013

@cermi77 Mně došel mail dva nebo tři dny po ET. Bylo tam, kolik zmrazili a v jaké kvalitě. Faktura došla asi o týden později.