Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenikka
27. říj 2013

Holky, tak jsem dnes byla na UZ a mám jen 4 folíky, tak mi zvýšili dávku a v úterý další UZ. Myslela jsem, že jich bude víc, no uvidíme. Prý, když budou kvalitní, tak stačí i 4, ale moc tomu nevěřím. ☹
@kvetiv listovku jím už skoro 2 roky, červené vínko si umím taky ulít, tak zkusím i ten ananas, snad něco zabere 🙂

1miska
27. říj 2013

@lenikka nebud smutna, jsou holky co sly do nativu a vse vsadili na jedno vajicko který mely a klaplo to - když se ma povest staci jedno kvalitni - nekdy je kvalita lepsi nez kvantita 🙂

kvetiv
27. říj 2013

@lenikka Já měla taky 4 folikly, z toho 2 vajíčka a pouze 1 zralé, oplodnili, zavedli a jsem těhotná, věřím, že je to jeden jediný bojovník a že to zvládne až do 9. měsíce 🙂 takže vůbec nesmutni nad 4 folikly, je tu šance a veliká !Hlavně věřit!

misha83
27. říj 2013

@lenikka casto se stava, ze kdyz jich je moc, tak jsou nekvalitni. Hlavni je, at jsou to pekne kousky 🙂 .

kacatka
28. říj 2013

@lenikka já měla vajíček 23 a jen 3 kvalitní embryjka nám zůstaly. To mluví za vše 😉 Takže tfuj tfuj ať všechno vyjde jak má 😵

Jinak holky, jsem 3 měsíce po porodu a v nejbližší době se začneme snažit o druhý mimčo 🙂
Zatím přirozeně. Proto taky začínáme tak brzo. A pokud nic, tak když malýmu bude rok a něco, tak si jdem pro naše mrazáčky. Snad vyjde i sourozenec. Nechceme aby Honzík zůstal sám 😉

misha83
28. říj 2013

@kacatka jee, tak to moc drzim pesti. A uz nekojis nebo jeste ano? My uz trd mame plan, ze si pro toho jednoho mrazacka pujdeme v roce a neco.

kacatka
28. říj 2013

@misha83 Děkuji 🙂 no s kojením jsme bojovali 2,5 měsíce a vůbec to nešlo. Tak teď nakojím tak 1x za den a v noci. Ale jinak jsme už na UM, nedá se nic dělat. Na rozkojení jsem zkoušela možné i nemožné a nešlo to. Trápili jsme se oba dva a to mi nestojí za to. Ty už to máš taky za pár co? Tak hlavně Ti přeji pohodový porod a spokojené miminko 😵 A vidím, že s těma mrazáčkama máme stejný plány 😉

misha83
28. říj 2013

@kacatka no urcite nema cenu se takhle trapit. Ja se ptala prave spis kvuli te snaze otehotnet. Jj, ja totiz 2x otehotnela ve stejnou dobu, tak bysme to chteli zkusit zase ve stejnem obdobi. Mame jen jednoho mrazacka, takze jen jednu sanci. No kdyz to nevyjde, tak budeme mit holt jedinacka.

kacatka
28. říj 2013

@misha83 jasně, ale kojení není 100% antikoncepce 😀 I když naše kvalita spermií je bohužel natolik bídná, že přirozené otěhotnění nehrozí, ale pořád si říkám, že i zázraky se dějí 😉 My máme mrazáčky 2, snad se podaří rozmrazit je bez následků a budou schopni transferu 🙂

misha83
28. říj 2013

@kacatka jj, to mi je jasny, jen vim, ze dompokusu se muze jit az po ukonceni kojeni. Jo, tak ja v zazrakmprirozenehomotehotneni ani nedoufam 😉 .

gittynka
28. říj 2013

Ahoj holky, jsem tu nová. Dnes jsem 7. den po laparoskopii a hysteroskopii-mam endometriozu rektovaginalniho septa. Navíc mi bylo vzato slepé střevo, bylo nějak zasažené a řekli mi, že mám nefunkční vejcovody. Doporučeno IVF do 2-3 měsíců.. Chťela bych zkusit tohle CAR, holky myslíte, že se mám hned objednat na konzultaci nebo rovnou jako zájemkyně o IVF? A jak dlouhé jsou asi čekací doby, než vás přijmou? Jsem z toho zatím dost mimo a psych. na dně :( nějak si nedokážu připustit, že nemůžu mít děti normální přirozenou cestou.. Zároveň mám obavy ze stimulace, jsem srab na injekce a vím, že tím roste riziko rak. prsu, kterou máme v rodině...

misha83
28. říj 2013

@gittynka na prvotni konzultaci musite tak jako tak. V ramci toho proberete dosavadni vysetreni, oni si udelaji nehaka dalsia domluvite se co a jak.

lenikka
28. říj 2013

@gittynka vítej mezi námi. Vidím, že toho máš hodně za sebou, ale musíš věřit, že všechno dobře dopadne. Objednej se do Caru na konzultaci, proberete možnosti a je možné se hned domluvit na IVF. Já mám taky vždycky ze všeho strach, i z injekcí, z narkózy a tak, ale pak si řeknu, že všechno dělám pro miminko, a to mi pomáhá, a taky mě povzbuzuje ten pozitivní přístup v RF.

gittynka
28. říj 2013

@lenikka to zní optimisticky-ten přístup, na něm mi totiž opravdu hodně záleží.. Děkuji za odpovědi ;)

cermi77
28. říj 2013

@gittynka přeji brzo plnou náruč štěstí 🙂 , vstřícný přístup je v RF i ve státní svátek 😉 , někteří doktoři/doktorky a sestry budou mít i přes nápor práce brzo nad hlavou svatozář, fakt, to se jen tak někde nevidí 😉

ivcacig
29. říj 2013

@gittynka Ahojec🙂 Ničeho se neboj!! Mně vejcovody uhnily před dvěma lety a taky jsem z toho nadšená nebyla ale zvládám🙂 Když jsem pročítala na netu diskuze o klinikách, jednoznačně vyhrál Reprofit. Zavolala jsem tam a objednala se na konzultaci a oni už ví jak postupovat dál. Takže zvedni telefon a objednej se taky 🙂

1miska
29. říj 2013

@misha83
@kacatka no jo holky, hrůza - ještě jsem neporodila jedno a premyslim taky o druhem 🙂 🙂 rozhodla jsem se ze nebudeme brat zadnou antikoncepci a uvidíme - kdyby se stal zazrak a tehotenstvi prislo samo budeme to brat jako dar at je to klidne 3 mesice po porodu a když ne, tak si po roce a pul půjdeme pro mrazacka - každý nam říká proc jsme si ted vybrali tak blby termin kolem vánoc 🙂 - jak kdyby to clovek v te chvili resil.....tak pro druhatko bych volila jinak 🙂 nekdy si rikam ze jsem fakt blazen - nemit ani jedno a premyslet o druhem 🙂

kacatka
29. říj 2013

@1miska my jsme vždycky přemýšleli o dvou dětech. Nechtěli jsme jedináčka 😉 Ano, u nás je zázrak, že máme aspoň Honzíka, ale kdyby se povedl sourozenec byla bych ten nejšťastnější člověk na světě 😵 Tobě se to taky už blíží, tak proč nepremýšlet o druhém? Myslím, že je to zcela logické zhlediska toho co jsme si tady všechny prožily 😉

A tady je ten náš mrňous už skoro 3 měsíční. Láska naše 😵

misha83
29. říj 2013

@1miska s tou antikoncepcí to mám stejně. U mě by nasazení antikoncepce byl spíš černý humor. A přesně, kdyby se stal zázrak je mi jedno kdy. No s tím termínem nám to taky kde kdo říká, ale na to kašlu. Prostě asi jsem v tom březnu/dubnu víc "plodná" 🙂, takže příště si pro něj půjdeme zase tak.
@kacatka ten je ale roztomilý!!! Taky jsme vždy chtěli dvě. U nás je to komplikovaný tím, že ten jeden mrazáček je naše jediná šance. Nechceme jinou dárkyni. Tak uvidíme, buď se stane zázrak, nebo třeba zkusíme sem tam minimálku, pokud to ještě bude mít smysl.

olousek35
29. říj 2013

@misha83 neboj, oni to umí i s jedním mražáčkem. Jsem důkazem. Vyšlo nám hned 1.KET a taky ve stejnou dobu jako s prvním dítětem. První dítko zaváděli 1.6.2011 a druhé 31.5.2013 😀 Rozdíl jednoho dne, takže zhruba stejné. Věřila jsem, že jdu na jistotu a že to vyjde a vyšlo.

@gittynka já se tenkrát taky poskládala, když jsem šla na operaci s myomama a oni mi pak řekli, že mi vzali oba vejcovody. Přece jen si člověk dělal nějakou větší naději. Každopádně u IVF je větší šance na uchycení embryjek, když jsou vejcovody pryč. Pokud jsou tedy nefunkční. Aspon se to říká. Spíš vidím problém tu endometriozu, takže opravdu neváhej a co nejrychleji těhotni.Moc držím pěsti, at to co nejdřív vyjde.

gittynka
29. říj 2013

@olousek35 Když oni mi je právě nechali. Prý vypadaly normálně nezvětšený. Takže uvidíme, každopádně musím jít dál a hned se objednat protoze ta endo je strašná :(

misha83
29. říj 2013

@olousek35 děkuji za povzbuzení, taky v to doufám, ale zároveň jsem vděčná, za Dominika. Když si vezmu, že před rokem jsem si myslela, že se těchto pocitů v těhu nikdy nedočkám...

gittynka
29. říj 2013

Tak už jsme objednaný na 1. konzultaci k doktoru Štelclovi, uvidíme 🙂 holky děkuji za rady a povzbudivé příspěvky, dost mi to teď pomáhá...

zelena_zirafka
29. říj 2013

Taky si říkám, že na KET půjdu tentokrát v době, kdy se nám povedlo první IVF (červen). 😉
Sice jsem byla po císaři, ale neřešila jsem žádnou antikoncepci, otěhotnět by byl zázrak. Rok jsem neměla menses, kojila jsem rok a půl. Synovi budou tři a druhej zázrak se doposud nestal.

beruskaevuska1
29. říj 2013

dnes je černé úterý. babička je po operaci krčku, umřel přítel manželovy mamky. ach jo. ☹ doma mám snad kilo ananasu, dva litry červeného vína a před sebou konzultaci na ket.

gerdusha
29. říj 2013

Baby, kedy vam pichali pri ket intralipidove infuzky? V den ket alebo este pred nim? Potrebujem surne vediet.
Vdaka

lenikka
29. říj 2013

Tak dnešní kontrola v RF za námi. Na ultrazvuku bylo vidět 8 folíků, tak uvidíme jak budou kvalitní. V ordinaci mi píchli ještě Orgalutran, večer si mám píchnout Pregnyl a ve čtvrtek ráno jdeme na to, se nemůžu ani vzpamatovat, jsem nečekala že to budu všechno tak rychle. Teď se psychicky připravuju na ten odběr, vím že je to krátká narkóza, tak snad se vzbudím.
Ještě vyplňuju všechny ty papíry a dostala jsem se k souhlasu se zamražením. Chceme určitě zavést jen jedno, tak nevím kolik jich nechat zamrazit, kdyby jich bylo víc, ať máme něco schované na další pokus. Nevíte některá kolik se za to zmražení platí?

misha83
29. říj 2013

@lenikka mrkni na webovky maji tam aktualni cenik.

zelena_zirafka
29. říj 2013

@lenikka Zamrazit doporučuju rozhodně všechny co půjdou. 🙂 My máme dva mražené zvlášť a stálo to 5 tis.

iwuska19
30. říj 2013

Holky omlouvám se,že sem s tím lezu.Myslím,že tady mi poradíte bylo mi v RF doporučeno cvičení Mojžíšovky a že mám zkusit nějaké rehabilitační centrum kde by mi to daly na pojišťovnu.Zrovna chodím na vířivku cvičení a ultrazvukovou elektroléčbu na Viniční tak jsem se tam ptala,ale jelikož mají vždy dva fyzioterapeuty v jedné místnosti tak to je dost nemožné dělat v normálních ordinačních hodinách a je tam málo termínů které už jsou i tak dost plné na dlouhou dobu.Chci teda poprosit jestli nevíte kde bych se mohla poptat.Také uvítám Vaše zkušenosti se cvičením této metody......