Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

pt1981
9. led 2014

Ahoj holky. Dnešní ko v Repro dopadla dobře, obě mimi jsou v pořádku a srdíčka bijí 🙂. Dostala jsem už propouštěcí zprávu a kontolu, ohledně studie, mám ještě v únoru... Jen jsem dnes koukala na velikost mimi, co mám psanou v papírech a ani trošku tomu nerozumím. Co znamená 7+2 a 7+0 ? Těch 7 jsou asi mm, to mudr říkal, že měří 7 mm, ale co to za tím? Nevíte některá 😖 ? Děkuji. Zítra mám volat na HCG, tak snad bude vše óká. A co vy, koťáta, jak se máte?

kacatka
9. led 2014

@pt1981 tak gratulace mamino! Uvidíš, budou to bojovníčci, když si je máma tak přála 🙂 Jinak já myslím, že to jsou týdny těhu, jako že jsi v 8 týdnu, jsi v 8 týdnu ne?

fidac
9. led 2014

Holky je v RF pořád pan doktor Machač??? 🙂

pt1981
9. led 2014

@kacatka Děkuju moc! Taky věřím, že se budou Koblížci držet a že jim bude u mě dobře 🙂. Hehehe, teď jsi mě dostala! Ano, měla bych být v osmém týdnu, ale jak jsi na to z těch čísel přišla? Přece 7+2 by bylo 9 a 7+0 je zase 7, Já jsem fakt tatar 😀

olousek35
9. led 2014

Velikostně jsou bobci: jeden 7 týdnů + 2 dny, druhý 7 týdnů + žádný další den k tomu. A každý den jsou o den víc a víc 😀

kacatka
10. led 2014

@pt1981 Je to přesně jak píše Oli - 7+2 a 7+0 se počítá jako 8tt, takže klíííídek, nožky nahoru, odpočívat a užívat si toho, že čekáš dvojčátka 🙂
http://www.maminkam.cz/tehotenska-kalkulacka
Až budeš vědět termín porodu, tak vyzkoušej těhu kalkulačku a uvidíš sama, jak se tt počítají 😉

dorra
10. led 2014

Ahojte holky, moc vás všechny zdravím v novém roce a přeju vám hodně štěstí na zdraví a lásku, ať se vám splní všechna tajná i všemznámá přání a vůbec, ať je tenhle rok po všech stránkách úspěšný!

U nás dobrý, ale uvidí se po kontrole za chvíli. Neměla jsem přístup k netu a počítači vůbec, vlastně jsem u pc ležela jen týden u maminky po transferu. Ale za +- 3 roky jsem si od počítače odvykla, takže říkám.. když mě nechcete pozvat na večírek, pozvěte mě mailem, určo si ho nepřečtu a vy budete v klidu, že jste mě vlastně pozvali 🙂
Od Vánoc mám laptop zase na chvílu doma, ale myslím, že se zas tak moc nezmění, omlouvám se předem, jsem nemožná dát o sobě vědět i nejlepším kamarádkám přes mobil. Neberte si to osobně, myslím na vás často, jen si nedokážu organizovat čas a vždy ho ztratím někde jinde než u pc.

Teď mám ještě hoďku před kontrolou, tak si tu trošku uklidím, ale zas na druhou stranu mám strach, aby odpoledne nebylo vše jinak. Jsem dost v nervu, znáte to..
Ať vám dnes taky vše dopadne 🙂! Brzy na čtenou.

@pt1981 Gratuluju, nohy hore, klídek a drž plody!
Holky, držím vám všem pěsti, jen vás teď nestíhám dočítat.
@olousek35 Ty už to máš za pár tak hodně síly a štěstí!

olousek35
10. led 2014

@dorra Tak to je super, že to vyšlo. Na pc kašli, jdou důležitější věci a s Haničkou je určo líp než ve virtuálním světě. Občas nám dej jen vědět jak pokračuješ. Přece jen si s námi bojovala, tak držíme všechno, co máme. 😉

jaja35
10. led 2014

@fidac Ahoj, před 3 lety jsem do Brna jezdila za MUDr. Machačem, po tříleté pauze a teď s novým partnerem jsem se na recepci objednávala a bylo mi řečeno, že tam bývá jeden den v týdnu (snad čtvrtky) a má dlouhou čekací dobu, tak jsem se objednala k MUDr. Štelclovi. Když jsem tam pak přijela jedno pondělí za Štelclem, tak kolem proběhl i Machač, tak nevím.... Jinak mně holky čeká 3. IVF. Díky tomu, že jsem to nechávala na poslední chvíli, za necelý měsíc mi bude 40, to byly trochu nervy, jestli mi to pojišťovna schválí. Celý týden před Vánocemi jsem obden prudila a volala ženským na recepci, jestli to dopadlo. Přes svátky jsem 14 dní brala Norethisteron, abych nezačala menstruovat dřív, než se vyjádří pojišťovna a než budou mít v Brně po dovolené. Teď ve středu jsem se konečně dočkala a byla si pro léky. A teď zase čekám, kdy to dostanu, abych mohla začít..... samé čekání... 🙂

gittynka
10. led 2014

Ahoj hoky, tak jsem si dnes byla v repru pro leky a Štelcl se mě ptal, jestli se chci zůčastnit nějaké studie kdy vám místo utrouše po OPU daji nějaké jiné léky, které tu dosud nejsou registrované. Ujistil me, ze s obema maji vyborne zkusenosti, takze se nemam bat je to na me... Nesetkal se se stim nekdo? Jak jste si vybrali a proc? Ja nejak nevim 🙂 jinak pocitam ze zacnu pichat az koncem ledna.

Preji vam vse dobre a at se dari 😉

cermi77
10. led 2014

@dorra uuff, ani nevíš jak jsem ráda, že ses ozvala a je vše na té nejlepší cestě 🙂 Když jsem před pár lety hledala něco o RF, tak tvoje příspěvky byly první, které jsem četla a nepřestala hltat až do narození Haničky, drž se 😉

Všem ostatním šťastný rok a plnou náruč, ať už se to čekání naplní 🙂

nord85
11. led 2014

Dobrý den, ikdyž nevím, kam jsem se proklikal a nechce se mi číst tisíce příspěvků přede mnou, je to aspoň trochu o asistované reprodukci.
Chci se pouze podělit o vlastní zkušenost s firmou Repromeda-Brno Viniční. Někdy v srpnu roku 2011 jsem byl od nyní již manželky objednán na vyšetření spermatu. Z vyšetření vyplynulo, že mám 0%!!!(celkem odvážné tvrzení, kdyby dali aspoň pár procent) šanci oplodnit ženu přirozenou cestou(mám to černé na bílém). Dnes 11.1.2014 mám devatenáctiměsíčního syna a na cestě "asi" dceru(termín porodu 7.7.2014). Až teď mně napadlo, že bych to měl někam napsat, aby lidi nebyli zbytečně vyplašení z jejich "odborného výsledku vyšetření". Postupem času z toho mám pocit, že to může v určitých případech znamenat plašení lidí za vidinou zisku. Možná to sem vůbec nepatří(pokud někdo víte kam by se to hodilo více, tak to tam klidně zkopírujte), ale někam jsem to napsat chtěl. Asi se mi už nepodaří tuto stránku najít příště, ale celkem by mě zajímala zkušenost ostatních s těmito institucemi. Tak kdyžtak napište nebo pošlete odkaz. Díky Tom

jaja35
11. led 2014

@gittynka Ahoj 🙂 , a tak jdeš na minimálku nebo na klasické IVF? Tvoje mamka tomu nerozumí (ani se jí nedivím), tak z ní nic nevydoluji. Já to včera dostala, takže dneska jsem si poprvé píchala. Celou noc se mi o tom zdálo.... V předchozích IVF mi to píchal teď už exmanžel, protože jsem byla srab a nemohla jsem se k tomu odhodlat. A ejhle, ono to nic není a naopak to vůbec nebolelo, než když mi to píchal on. Polykám 5 dní 3x denně Clostilbegyt a každý den si píchnu 225 jednotek Puregonu. Štelcl nám chtěl ušetřit prašule, tak mi nakombinoval injekce s prášky. Příští pátek poběžím na ultrazvuk na kontrolu. Ve stimulačním protokolu mám pak po OPU 4 - 0 -4 Utrogestan. Jak tady už spouta holek psala, nic moc.... pořád to z tebe spodem vytéká, takže bez slipovky ani ránu, a jsi ospalá.... ale to je asi normální. Třeba ten nový lék bude lepší, no uvidíš, jestli se ozvou další holky. Já jsem si teď ve středu léky fasovala přímo u sestry, Štelcla jsem ani nezahléhla a na začátku prosince se nám o žádné studii nezmiňoval. Tak hodně zdaru nejen Tobě ale i ostatním holkám tady, snažilkám ať se co nejdříve dočkají, a těhulkám přeji bezproblémové těhotenství, rychlý porod a zdravá a hodná miminka.

olousek35
11. led 2014

@nord85 o tomhle jsem slyšela z Repromedy skazky. Prý tam ty výsledky vychází dost často neobjektivně. U nás, kdysi, naštěstí spermiogram v normě a Reprofit to následně potvrdil. Proto taky volba reprofitu, ne Rerpromedy. Jinak tu určitě najdeš skupinu Repromedy a tam jim to můžeš napsat. Tady píšeš do skupiny lidí, kteří chodí do jiného zařízení na jiném konci Brna.

gittynka
11. led 2014

@jaja35 ahoj 🙂 taky mám píchat Puregon, ale počítám až někdy kolem 20 ledna..no já mám sice klascké IVF, ale Štelcl řekl že zkusíme začít s malou dávkou hormonů, taky vzhledem k tý endometrioze takže já mám 8 dní jen 125jednotek a pak se uvidí jak dál, taky mám po OPU 4-0-4 Utrogestanu, ale právě to se možná změní, jestli kývneme na tu studii, to jsou prý 2 léky, ale dostanu jen jeden je to náhodný výběr ,jeden je forma čípků a jeden je forma gelu v tubičkách, ale ještě nejsme rozmyšlení.. říkal že je možný že třeba budou jen 3 -5 vajíček, ale že prý vypadají moje vaječníky, že budou hodně reagovat na hormony, takže jich může být i víc, ale že radši dáme na začátek málo, aby nebyl ten hyperstimulační syndrom či co 🙂 jinak já tedy už žádné další léky nemám...tky přeju hodně zdaru, hlavne at nic nebolí a zadaří se 😉

jaja35
11. led 2014

@gittynka Díky moc. Uvidíme, jak to dopadne. Jinak se budeme pokoušet dál přirozeně s pomocí Číňanky a zažádáme si i o pěstounství nebo adopci. Jezdíte ještě k té Číňance? Přemýšlela jsem, jestli jí mám psát, že by mi mohla poslat nějaké bylinky na podporu růstu sliznice, i když se sliznicí jsem žádné problémy neměla. Ale tím čekáním na schválení a pak do toho ty Vánoce.... než by mi něco poslala, tak už budu těsně před OPU. Přítelův spermiogram se trošku zlepšil, tak budu věřit, že z toho něco pořádného vyberou. Jinak při 1.IVF ve Fertimedu jsem měla 120 jednotek ráno a 100 jednotek večer, bylo 8 folikulů a z toho 6 vajíček, jedno se rozpadlo, nějaké embryo mělo prý na sobě cysty... to nějak nechápu.... a zbyly mi 3 embrya, o kterých mi řekli, že se sice už zastavují, ale šoupnou mi je tam. No prostě šílený Fertimed. Druhé IVF jsem měla 120 a 120 a zase ten samý počet. Teď jsem ráda, že si píchám jen jednou. Jsem zvědavá, kolik toho bude teď, žádná velká nosnice nejsem, tak se nechám překvapit. Moje spolubydlící ze školy byla kdysi na IVF v Praze, nevím, kolik si píchala jednotek, ale měla 20 folikulů a 16 vajíček a až ze zmraženého se jim narodil kluk jako buk. Hlavně to chce klid, žádný stres....

gittynka
11. led 2014

@jaja35 jj žádný stres, můžu si to milionkrát říkat, ale vím že podvědomí je můj nepřítel 🙂 nicméně snažím se být v klidu 🙂 no u číňanky jsem nebyla nai nepamatuju naposledy mi posilala bylinky v listopadu po laparce a vím, že mi říkala ať se nebojím, že IVF není nic tak strašného a že existujou i bylinky přímo při IVF, jako pro podporu nevím čeho - možná té sliznice, nebo na prokrvení dělohy celkově, taky koketuju s myšlenkou ji napsat, ale přijde mi to blbý, když už mi minule posílala na základě telefonátu, naposledy jsem tam byla někdy v říjnu,jenže teď s těmi neschopenkami nemůžu chybět v práci. No, stejně ji asi napíšu a buď mi to pošle nebo ne, nic horšího se stát nemůže.. nojo tak ty už máš zkušenosti a možná i podle toho už ti volí ty hormony dávku apod. já jdu poprvé, takže je to takový výstřel a uvidí se jak na co budu reagovat, snad dobře 🙂

jaja35
11. led 2014

@gittynka Neboj, budu vám držet pěsti. Můj výstřel do tmy už bylo to, že jsem kdy vlezla do toho Fertimedu 🙂 Tam vajíčka pochybné kvality a dělení, tady při 2 minimálkách v Brně vajíčka jedničková, pokaždé 2 ale stejně se nechytla. Na růst sliznice je dobrý kontryhelový čaj, si skočím do lékárny. Přece jen ten Clostilbegyt tu sliznici trošku brzdí. Pak mi Číňanka říkala, že mám jíst sušenou kustovnici (Goji - 50 ks 2 x týdně nebo obden 30 ks), mají ji tady v Albertu, viděla jsem ji i v Tescu. Jedna holčina psala, že ji brala jen do OPU, pak dál už by mohla způsobit krvácení. Jinak tady holky radily na prokrvení sliznice červené víno. Psaly tady něco o ananasu.....kdybych si to pamatovala.... Holky poraďte nám prosím, ať to nemusíme zase všechno pročítat... Jinak s tím podvědomím..... upnu se na práci a žádné pozorování se. Při IVF ve Fertimedu jsem byla pokaždé už od začátku stimulace na neschopence a pozorovala jsem se, co mně kde píchne.... po ET nám tam cpali do hlavy, že musíme pár dní jen ležet, aby se embryo chytlo. Bezprostředně po ET jsme na klinice musely zůstávat přes noc, měly jsme strach se na posteli vůbec pohnout, o pití ani nemluvě, abys nemusela pak na záchod. Jedna paní tam byla snad po šestý a pokaždé hned po transféru potřebovala na velkou a byla z toho totálně hotová, že to embryo hned spadne do mísy. To bylo na budku a ještě nás strašili. A jak říkají tady v Reprofitu, vypadnout to z tebe nemůže, je to jak 2 krajíce namazané k sobě. Musíme si vzít příklad z holek, které už doma caparta mají a šly do toho podruhé..... při IVF díky lítání kolem dítěte doma na to neměly vůbec čas myslet a povedlo se. Dítě sice žádné nemám, ale něco na odreagování si najdu 🙂

anubis12
11. led 2014

@gittynka Ahojky já byla ve studii taky zařazena bohužel výsledek byl neúspěšný, během ledna jdeme na KET.
Ve studii je zařazena i "pt1981" a na tu se usmálo štěstí a čeká dvojičky. Určitě bych to využila,dají ti slevu na IVF a další výhody, to ti určitě Štelcl říkal... Mě nemusel říkat ani že za to plynou nějaký výhody, já byla rozhodntá hned - mám "jiné" zdravotní problémy a jsem ráda za každé léky které se uspěšně využívají mimo ČR a dělá někdo něco proto aby nějaké léky byly schváleny i pro české pacienty... doufám, že sem to napsala srozumitelně.
Jinak třeba já jsem byla na transferu ve stejný den jako moje kamárádka,akorád ona v repromedě. Ona (je těhu) má utrogestan a pořád a stále si stěžuje na to že je strašně unavená a kdyby mohla tak jen spí. Já nebyla unavená vůbec,ale mě to nevyšlo. Zkus písnout "pt1981" jak se cítila, nebo cítí ona...
@jaja35 do studie jsou zařazeny pouze ty co jdou na 1. IVF, takže tobě to nenebízel ... :( jinak by ti o tom určitě řekl... 😀

gittynka
11. led 2014

@jaja35 jo tak to já taky, a to co píšeš o Fertimedu, to je mazec :/ Teď jsi určitě v o hodně lepších rukou...nebojím se že bych si něco nenašla, mám tolik věcí, na které nemám kvůli práci čas 😀 ...

gittynka
11. led 2014

@anubis12 jé moc děkuji za názor 🙂 napíšu i pt1981 😉

pt1981
12. led 2014

@gittynka ahojky, já ve studii jsem zařazená a nemám zatím jediný problém, snáším vše ok.... Navíc za účast jsou i super výhody, tak proč to nevyužít... Držím pěsti 🙂

pt1981
12. led 2014

@gittynka jéje, teˇˇd vidím, že už se tu o mně vede debata 😀 . Napiš, pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, ráda zodpovím... Jen, jak psala Anubiska, jsem fakt pořád unavená a kdyby mi to nebylo trapný, pak z postele nevylezu nikdy...

fidac
12. led 2014

@jaja35 jsem k němu před 3 rokama taky jezdila a býval tam pondělí a čtvrtky....uvidíme...ale chtěla bych zase k němu... 🙂

zelena_zirafka
12. led 2014

Milé ženy, nějakou dobu jsem tu nebyla, dočítám a přemýšlím pořád o té imunologii. Dr. mi po neúspěšném IVF řekl, že by mě mohl poslat na imuno do Prahy, ale že podle něj to nemá tak uplně smysl, že každému totiž něco najdou a dají prednison, tak že by mi ho po KET nasadil sám, budou-li ostatní moji dr. souhlasit. Má smysl prednison až po KET? Jinak mě čas netlačí, máme dva poslední mražáčky, ale momentálně se mi na KET vůbec nechce, nejdřív v létě, možná i později. Bylo to třetí IVF a na další už nepůjdeme. Na jednu stranu si říkám, že by to imuno třeba mohlo mít smysl, ale pak na mě přijde únava z toho všeho a vůbec se mi už nechce žádné lítání po dr. řešit. Měla jste některá prednison až ode dne KET?

cermi77
14. led 2014

@zelena_zirafka ahoj, ja ho brala 14 dnu pred stulaci vajecniku, ted jsem 4.cyklus po odberu, nerostla sliznice, prednison mam taky naplanovany Dr. od ketu na oblbnuti imunity, teda pokud se ket bude konat a nase jedine embryo se bude vyvijet. Nejak mi to vsechno pripada jako scifi 🙂

ivcacig
15. led 2014

@evule1982 Ahoj, já loni taky přešla od gynekologa do Reprofitu a když jsem chtěla ke Kuřecové tak mi sestra řekla, že nemám na výběr, že volné kapacity má jen jedna a to mudr. Pospíšilová, a k ní jsem přešla. Dnes nevím zda je někdo volný ale za zeptání nic nedáš🙂

cermi77
15. led 2014

@ivcacig, asi je to fajn, ale já osobně bych tam už ráda chodit přestala, říkám si ať zasejou a já půjdu 🙂, můj pan doktor gynekolog trochu ráčkuje a ujíždí mu obě očka, trochu chameleon 😅 , to mi maximálně vyhovuje, páč se před ním nestydím, v RF jsou všichni moc dokonalí 😀 😀

gittynka
17. led 2014

ahoj holky, potřebovala bych poradit. Musím v práci dopředu hlásit absence a dnes mám 1.DC,zítra 1. injekci, příští pátek jedu na 1. ultrazvuk - 8. den. Kolikátý den se dělají odběry vajíček? Alespoň přibližně, jde mi i o to kolikrát asi budu muset jet mezi 1. ultrazvukem a OPU na další ultrazvuky, nebo je jen jeden a hned OPU? Poradťe prosím

ivcacig
17. led 2014

@gittynka Ahoj, já začla stimulovat 14.5 a na odběr jsem šla 24.5, tudíž asi těch 10dní. Být tebou tak toto neberu jako absenci a až půjdeš na odběr tak ráno v práci nahlásíš sick day🙂 Přeci nemůžeš hlásit dopředu náhlou změnu zdravotního stavu🙂