Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
18. kvě 2014

@cermi77 my jsme prostě netrpělivé...já to beru tak, že se začnu bud pomalu připravovat na tu špatnou variantu, nebo v tom druhém případě se můžu začít dříve radovat🙂

delfi75
18. kvě 2014

@78marcela ta netrpělivost je děsná, ale @cermi77 má pravdu, lépe vydržet...
@kalipso také čekám a ještě 2 měsíce budu...hodně štěstí!!!

lenka27
18. kvě 2014

Tak holku hlasim, že dve moje kamaradky jsou teď z Reprofitu těhotné, takže uspěchy tam jsou, Jen nechodi k nám na diskuzi. Tak to hlásím za ně 🙂

delfi75
18. kvě 2014

@lenka27 ahoj ,tak to je výborná zpráva a samozřejmě gratulace! !!!

78marcela
18. kvě 2014

@lenka27
@delfi75
no vida. Gratulace. Hned tu zvedly statistiky místo mě. 😉

lenka27
18. kvě 2014

@78marcela a teď to tady začne valit totiž 😀 nebudu stihat kontrolovat fotky tehotenských pozitivních testů a pak zpráviček o pozitivních HCG 😉

cermi77
19. kvě 2014

@lenka27 kéž by, v RF dělají co můžou, budeme si všechny držet pěsti 😉, ať se štěstí unaví a konečně si z nás "čekatelek" sedne na své rozkošné pozadí 😅

78marcela
19. kvě 2014

@cermi77
@lenka27
@delfi75
Holky, já to nějak už asi vzdala. Nejsem si ani jistá, že v RF dělají, co můžou. Jsem ted v depresi, já vím, všechno vidím černě...ale zase...už čtvrtý transfer, poslední vyšetření před čtyřmi lety, když jsme u nich začínali a to tehdy jenom spermio a hormonální profil...žádná genetika, imuno, nikde nic.
Mám vyčerpaných už osm embryí a přijde mi divné, že prostě se to nechytne. A od nich slyším jenom, že se to musí vychodit, že někomu to trvá déle... je mi z toho všeho smutno.

kacatka
19. kvě 2014

@78marcela ahojky, co to tady zase čtu! Klid, nikde nemáš napsáno, že to teď nevyjde...a kdyby náhodou přece jen ne, tak si ty vyšetření nech prostě udělat, já si o ně taky řekla, teda jen o genetiku, imuno je na nic. Ale třeba ta genetika je důležitá. Držím Ti moc palce, dej si čokoládu a při příští návštěvě tady na stránkách chci vidět pozitivní test 🙂 😵

lenka27
19. kvě 2014

@78marcela a co stalo, že si myslíš, ze se to nepovedlo?

78marcela
19. kvě 2014

@kacatka no věřím, že už ho tu tady někdo mít bude🙂) proč si myslíš, že je imuni na nic?
@lenka27 nějak to vnitřně necítím a zítra test to určitš potvrdí.

kacatka
19. kvě 2014

@78marcela stejně se prý dává prednison při IVF, který potlačuje imunitní systém, aby tělo embryjko nevypudilo z těla ven. A když se něco na imuno najde, tak stejně vždy píšou prednison. Nevím, domluv se s nima, ale tu genetiku určo ano, tam totiž může být příčina. Já si tu genetiku nechala udělat už po prvním nevydařeném pokusu...

modrykonik2014
19. kvě 2014

@78marcela Marci, nevzdávej to, ještě je brzo, fakt vědí, proč píšou, že se má testovat nejdřív 12.den po transferu, já vím, že je to ubíjející, kdyby to nevyšlo, pozitivní je, že se ti už zadařilo otěhotnět, je to vážně o štěstí, o imuno, genetiku a hematologii si zažádej, ale upřímně, genetika jednotlivě v páru vychází většinou v normě, pokud v rodině nemáte nějaké mutace, my už taky nevěděli kudy kam, tak jsme zkusili na doporučení paní doktorky genetické vyšetření embryí, zavádělo se zdravé embryjko, já byla ve formě a stejně se nechytlo i po těch letech ale pořád věř, že to vyjde 😅 ...a většinou to bývá, když už to člověk vzdává, tak ti strašně moc přeju za týden pozitivní test...

78marcela
19. kvě 2014

@kacatka Já beru na ten způsob medrol, taky na odbourání imunity. Ale taky jsem někde četla, že dost holek jsou vůči prednisonu nebo medrolu imunní, protože třeba mají nějakou jinou vadu...
@modrykonik2014 a u tebe se tedy zadařilo nebo ne? Kolik jsi měla pokusů? Uvažuji změnit CAR a právě jinde zkusit PGD nebo PGS, nevím přesně jaký je v tom rozdíl.
Je mi nějak smutno...

modrykonik2014
19. kvě 2014

@78marcela u mě jednou biochemické, loni třetí IVF s PGD v Heliosu, všechno vypadalo krásně, ale nechytilo se, letos jsme přešli do Reprofitu a v létě bude 4.IVF. Psala jsem si tu s jednou kočkou cermi77, která je tady u vás v diskuzi, ta měla CGH, to je podrobnější vyšetření, hradí se bez účasti pojišťovny. My máme ještě 4 mrazáčky z Heliosu. Byli tam všichni fajn, ale já potřebovala změnu.

78marcela
19. kvě 2014

@modrykonik2014 já právě uvažuji o heliosu. No uvidíme, do pátku je čas.

myrer
19. kvě 2014

@78marcela Ahoj, já být tebou a pokud tenhle pokus nevyjde, tak bych si nechala vyšetření udělat a na nic nečekala, imuno, genetiku, endokrinologii atd. Genetika vždy nemusí vyjít dobře, manžel je nositelem dědičné translokace a přišlo se na to až u nás, když jsem nemohla otěhotnět a přitom v jeho rodině všichni zdraví. Bohužel si o to musíš zažádat sama a být důrazná, jsou to Vaše peníze, Váš život, Vaše emoce. Pokud se nic nenajde, alespon budeš mít čisté svědomí, že jsi udělal maximum. Každopádně držím palce, aby tento pokus byl úspěšný.

modrykonik2014
19. kvě 2014

@78marcela v heliosu jsou skvělí, ale v reprofitu mi přístup přijde nadstandardní, drž se, budu sledovat a doufám, že se v srpnu přidám.

simkar
19. kvě 2014

Marci, nevzdávej to! To musí vyjít!

Já už zas vyhlížím další možnost a to jsem si říkala, že jednou a dost!

78marcela
19. kvě 2014

@myrer Díky moc. A když se na to přišlo, že tam na genetice byla vada, jak se postupovalo dál?

78marcela
19. kvě 2014

@modrykonik2014 Díky moc..já vůči RF nemám tolik námitek, vůči jejich chování nemůžu říct ani půl slova, mám je ráda...jenom mi přijde, že by už tedy mohli něco navrhnout, když se nevydařil už čtvrtý transfer jedničkových hatch. blastocyst. A ještě po dvou. To mi už přijde divný. Nejsem odborník, to jsou oni, takže by měli přijít s nějakým řešením na nějaká další vyšetření. Já se tady něco nedozvědět, nevím o tom vůbec nic.
@simkar
@modrykonik2014
@myrer
díky za povzbudivá slova holky, snad se jednou dočkáme všechny. Jdu si lehnout, je mi nějak blbě od žaludku, na oběd dnes byla masová směs v bramboráku a nějak mi to asi nesedlo...

myrer
19. kvě 2014

@78marcela PGD v Reprofitu a podařilo se, narodil se nám syn.

simkar
19. kvě 2014

@78marcela nesedlo, nebo ti dělá v těle neplechu zvýšené HCG 🙂

simkar
19. kvě 2014

@myrer co je to to PGD?

78marcela
19. kvě 2014

@myrer tak to gratuluji. O tom Pgd právě uvažuji. Reprofit to ale nemá na pojišťovnu jako Helios. A třicet tisíc je hodně.
@simkar to by bylo fajn, ale obavam se, že to je ta první varianta. Na nevolnosti skrz miminko by bylo opravdu hodně brzy🙂

lenka27
19. kvě 2014

@78marcela mě ted bylo špatně už 5ty den po KET, takže v klidu, já věřím, že bude test zitra pozitivní

78marcela
19. kvě 2014

@lenka27 to jsi ale asi taky něco špatného snědla, ne ? 😉

kacatka
19. kvě 2014

@78marcela vůbec bych nedělala negativní závěry, znám holčinu co byla na IVF 8x, příčina nezjištěna, vše ok, kvalitní embryjka...A z 9 pokusu ejhle - má chlapečka. Myslím, že kdo vytrvá, ten se dočká, i když chápu, že opakované neúspěchy jsou frustrující ☹ Držím palečky na testování 😵

78marcela
19. kvě 2014

@kacatka devět IVF to taky musí byt masakr. Velký obdiv takovým lidem. A to měla devět celých IVF nebo i KET ?

kacatka
19. kvě 2014

@78marcela jen IVF, mrazáčky měla myslím z každého IVF 1 ☹ Prostě psychický a finanční masakr - bohužel ☹ Ale co ne nejdůležitější: povedlo se 🙂 A Tobě se taky povede a mnohem dříve - uvidíš 😵