Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

monulkab
5. srp 2010

páni, tak málo? měli jste icsi?

olousek35
5. srp 2010

Díky za info o puregonu. Takže když zvládnu píchat injekce, tak bude doplatek nižší než když bych vzala pero? Chápu to dobře?

okcelok
5. srp 2010

@monulkab ne,právě jen ivf,Machač řekl,že ICSI nepotřebujeme. A my to chtěli zkusit napřed "přirozeně" a až na další půjdem na ICSI.

okcelok
5. srp 2010

@olousek35 No Machač nám to takhle řekl,že vlastně pero je komfortnější,proto za něj platíme. Ale samozřejmě se můžu mýlit,možná si to špatně pamatuju,ale myslím se,že ne.

olousek35
5. srp 2010

super, díky. Každá korunka se počítá a nejsem milionář. V tomto případě bohužel. 😢

okcelok
5. srp 2010

@olousek35 u nás je to stejně,ale manžel by mi injekce nepíchal a já se jich bála. Ale jelikož se tchýně projevila jako zdátná zdravotnice,tak do nich příště klidně půjdem.

monulkab
5. srp 2010

@okcelok to mě ta alchymiie už teď i docela bavila, míchat si ty prášky s vodičkama a tak dále 🙂 ale samozřejmě bych se tomu nechtěla takto věnovat delší než nezbytně nutnou dobu 🙂
My právě měli ICSI, sice mě furt tak hlodalo že je to vlastně už ovlivňování osudu, páč konkrétní člověk vezme konkrétní spermii a oplodní s ní vajíčko, ale bála jsem se aby to nedopadlo tak že se tam spermie samy nedostanou, tak jsem k tomu svolila. A ve finále si říkám, že už tou stimulací ovlivňuju sama svůj osud, páč popoháním vajíčka na který bych čekala jinak třeba několik dalších dlouhých měsíců....člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, páč já se už pak dostávala do stádia že mi bylo líto emryjí který zůstanou na zamražení, a to už jsou fakt nezdravý úvahy....

okcelok
5. srp 2010

@monulkab tak takhle jsem na to nekoukala,já se třeba na ledňáčka těším a říkám si,že mu po těch všech kamarádech tam bude smutno 😀
Měli jsme vše v pořádku,takže já jsem nad ICSI vůbec neuvažovala,ale je fakt,že z 21 vajec je 5 oplodněných málo. Myslím,že se ale tyto dvě metody dají nakombinovat.

maja3.s
5. srp 2010

monulkab...my neměli míň vajíček při klasické IVF. Poprvé jich bylo 10 (ale jen 5 se oplodnilo i když jsme měli ICSI) a podruhé jsem měla vajíček 27 (to se oplodn.asi 25, ale ve finále nebylo ani jedno k ET). A i když při minimálce jsem měla max.4nebo 5 vajíček, vyýsledek byl pak lepší, i když ani jeden pokus nedopadl.
No a co se týče rozdílu mezi perem a klasic.injekcema...mám vyzkoušené oboje, ale na klasické inj.jsem měla daleko horší reakci...měla jsem hrozně moc folíků,ale malinkých,takže bez vajíček. Takže asi tak...každý reaguje prosté úplně jinak...

monulkab
5. srp 2010

no já slyšela že to pero je údajně snad přesnější, co se dávek týče, protože když si to mícháš, tak něco zůstane v lahvičce, něco ve velké jehle, něco ve stříkačce a samo taky něco v podkožní jehle....takže asi tak....já zatím píchala fostimon a je pravda, že jsem někdy měla jen 2-3 folikuly, někdy 6 ale jen 2 byly velké , a to jsem píchala dvojitou dávku fostimonu, no a teď když jsem měla jen 1 amp. denně až od 3 DC, tak jsem měla 3x20 a 1x19....když nad tím tak přemýšlím tak by mi možná taky velké dávky hormonů nepomohly k většímu počtu folíků....zkusím to ještě probrat s doktorem a uvidím co mi navrhne....je možný že na jiný preparát budu reagovat jinak...hmhmhm....

vykyi
5. srp 2010

maja3.s léky jsem na fasovala, vyzvedla a jen zobu podle rozpisu, po prvním IVF minimálce jsem dostala jen utroš, toto je porvé. Možná je to it ím, že mě tentokrát měla moje lékařka, první ET dělalˇMudr Štencl Marcel.
Puregon jsem měla jen v peru a byla to lahoda bez problémů, nejdřív jsem měla strach, ale dalo se to. Hold když člověk chce tak to zvládne.

rebeca_1
5. srp 2010

Ahojte, ja som bola dnes v robotke a celkom dobre bolo. Trosku som sa bala ci budem vediet byt po tom mojom neuspechu IVF profesionalna ale zladla som to.
Tearz som sa vratila od kadernicky.
Ale ste toho popisali, bola to hotova sichta, docitat Vas )))))

Vidim, ze ste tu rozoberala ceny klasickeho IVF, rozdiel medzi ihlickami....

Kto to tu pisal, ze ju vyslo klasicke IVF 11 000,- ? To je snad sen! Pozerala som sa asi 10 minut na tu sumu, ze ci vidim dobre. Stale dokola som ratala tie nuly za jedenastkou. No tak to ja som bola v BA na IVF cez poistovnu a doplacala som 60 000,- Zlaty Reprofit alebo to aj jedno ake to bolo centrum.... Skratka parada! )))))
A ten rozdiel v ihlickach? No mne osobne je to jedno ci si to namiesam sama doma alebo dostanem pohodlne pero. Jedno vsak viem isto, gonal mi nesedi!!!! ((((
Uvidime co so mnou porobi este raz ten clostil s bravelle. Dame im este jednu sancu )))))

Dnes treti den utrogestan ))))))
Inak volala som dnes na tu hemu a hematologicka mi povedala, ze mi staci pri dalsom IVF pichat Fraxiparin 0,3 nie 0,6. Tak si to pojdem zajtra do lekarne vymenit, nech uz mam uplne vsetko pripravene.... )))))

okcelok
5. srp 2010

@rebeca_1 to já platila za IVF 10900!

rebeca_1
5. srp 2010

@okcelok dokonca ))))) Jaj Boze!!!!

okcelok
5. srp 2010

@rebeca_1 a dnes jsem si vybojovala Prednison i utroš,ten jsem ale už brala

rebeca_1
5. srp 2010

@okcelok jej, to vazne? Ty si ale bojovnik!!!! Tak teraz si uz spokojna, ano? Od koho si si ho vybojovala, od Machaca?

okcelok
5. srp 2010

@rebeca_1 Jojo,prý jestli chci udělat vše pro úspěch,tak mám začít. 😀

andinka22
5. srp 2010

Hezký večer holky,
tak dneska jsem byla také v práci, no a teď jsem Vás zlehka dočetla.
Jinak co se týká injekcí, je jedno jestli je to Puregon nebo Menogon, Menopur, který se míchá, akorát v peru je to pohodlnější. Já teda také na koňské dávky Puregonu moc nereagovala, dali jsme jen za léky v minulém CARU 30 tisíc a výsledek 2-3 vajíčka a jednou ani nedošlo k ET. Po Clostíku + Menogonu jsem měla u minimálky lepší reakci než u klasického IVF, takže opravdu každé z nás vyhovuje něco jiného.

@monulkab to je mi líto, že to nevyšlo, posílám aspoň pohlazeníčko a uvidíš příště to určitě vyjde.
Jinak prodáváme dámské oblečení, posílám webovky:
www.super-obleceni.cz

@okcelok takže máš Prednison? A co ti nakonec mudr. napsal?

@rebeca_1 tak to je fajn, že jsi to v práci zvládla. Tak to seš určitě kočka, když jsi byla u kadeřníka. Já se taky chystám tak v polovině srpna, byla jsem poprvé u kadeřníka, no a super, takže půjdu zase.

Zdravím všechny ostatní berušky. 🙂

rebeca_1
5. srp 2010

@okcelok krasne!!!! )))) Vela stasticka!!!! ))))))
Odkedy ho zacinas uzivat?

okcelok
5. srp 2010

@andinka22 jj,mám ho společně s utrošem.Napsal mi,že pokud chci udělat vše pro úspěch,tak mám brát 5mg denně. 😀

okcelok
5. srp 2010

@rebeca_1 no hned ráno letím na Reprofit,naštěstí to mám " za rohem " 🙂 🙂

rebeca_1
5. srp 2010

@andinka22 ja som si to len vymenila dnes. Ja sama som kadernicka ale teraz som bola v inom salone ako klientka a patricne som si to uzila. Jasne-jasne kocka som, to sme vsetky aj bez kadernikov!!!! ))))))

rebeca_1
5. srp 2010

@okcelok jej, ty tam niekde byvas? No tie miminka sa musia na teba 100% nalepit, ked si len kusok od nich ))))))

andinka22
5. srp 2010

@okcelok tak to je paráda, že to máš hned za rohem.

@rebeca_1 tak to ty jsi kadeřnice, no škoda, že jsi až z takové dálky, hned bych Tě vyzkoušela. 🙂

okcelok
5. srp 2010

@rebeca_1 no však je taky pořád kontroluju,bydlíme u Bauhausu,což je asi 15 min pěšky od Reprofitu. 😀 😀

rebeca_1
5. srp 2010

@andinka22 no ved pridi si pozriet Bratislavu a mozes navstivit aj mna v salone Eviva! )))))

@okcelok no tak ty uz si jasna tehulka! Ved ty uz musis byt tehulka len z toho ovzdusia ))))))

rebeca_1
5. srp 2010

Babulky pytala som sa Vitouskovej ci mozeme po ET odletiet na dovolenku a ona mi povedala ze letiet mozem, dokonca si mozem dat aj "sklenicku" cervaneho vinka.... Zakazala mi vsak take krajiny ako je Egypt, Tunisko.... Zakazala mi vsetky krajiny, kde mi hrozi infekcia.
Premyslame nad Kapverdskymi ostrovami, myslite, ze tam by sme mohli travit tohtorocnu dovolenku a dni po ET?

okcelok
5. srp 2010

@rebeca_1 kéž by se to přenášelo ovzduším!! 🙂 Já si myslím,že Kapverdy jsou v pohodě!

rebeca_1
5. srp 2010

@okcelok prenajmem si aj niekde okolo teba domcek na par mesiacov, nech sa to potom aj na mna prenesie ))))
S Kanarskymi ostrovami suhlasila, Kapverdy su nizsie a myslim, ze patria Portugalcom. Tak snad by sme tam mohli dovolenkovat )))))

okcelok
5. srp 2010

@rebeca_1 anebo Ti pošlu těhotenský vir do Blavy a budeš to mít nejjednodušší. 😉 Co takhle Korsika?