Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

neka12
7. pro 2011

@sune Dííky, jsi hodná 🙂

veera2
7. pro 2011

@carlik Díky za rady. Já si kloktám slanou vodou a někdy si i proplachuju nos. Manža mi dnes koupil Vincentku a lékárnice mu doporučila sirup-Thymomel, je i pro děti, takže doporučuju, kdybste některá potřebovala.Ten konec těhu je teda taky zátěž, viď? Ze začátku se člověk bojí, aby se mimi udrželo a ke konci by ho nejradi zas už vyprdnul ven 🙂
@olousek35 Teda, pěkně vysoký tep!
@neka12 Já jsem nejdřív zkoušela otěhotnět přirozeně s časovaným stykem, pak jsem se ale sama dohodla s doktorem, jestli by mi neudělali průchodnost. Pokud máš pochyby, zeptej se na to,ale v RF jsou dobří, nemusíš se bát.

veera2
7. pro 2011

Holky, těhulky, řešily jste v těhu barvení hlavy? Někdo to vůbec nedoporu¨čuje, někdo zas řiká, že už jsou ty barvy neškodný, že to bylo spíš dřív. Jsem objednaná za 14 dní, to už budu skoro v 2. trimestru. Dřív jsem se bála,co myslíte?

meggar
7. pro 2011

@veera2 Ahoj, já teda barvení vůbec neřešila a chodila jsem normálně, jak vždycky. Myslím, že nejhorší na tom je, když někdo používá nějaký drastický odbarvování, tak když se toho načichá.
Jinak zdravím všechny, i nově příchozí. Jsem poslední dva dny uplně mrtvá. Včera nám přivezli pokojíček, tak jsem skládali a já pak uklízela, takže jsem toho měla plný brýle. A dneska jsem na manželovo přání tvořila vánoční výzdobu a do toho peru pidi věci. Něměla jsem ani představu, kolik toho máme. Např. pidiponožky a rukavičky jsou super 😝 Když jsem je vytáhla ze susičky, tak vypadaly jak přívěsek na klíče 😀 😀
Jinak u nás teď chumelí jak blázen, tak už to aspoň vypadá trochu vánočně.

carlik
7. pro 2011

@veera2 já Vincentku teď používám do nosu, páč ho v noci mám furt zacpanej, ale moc to nezabírá 😒 No a máš pravdu, už se fakt těším, až budu mít malou vedle sebe a né v bříšku...je to záhul pro tělo, ještě tak starý a opotřebovaný jako to moje 😀 A já si barvu dávám, nedávno jsem si dala od Schwarz. tu bez amoniaku,není to teda úplně barva, myslím to vydrží mě 3 měsíce. Teď jsou ty barvy šetrný, tak klidně můžeš bejt krásná 😀
@meggar taky jsem se zděsila, že těch věciček mám tolik, ale aspoň nebudu muset prát každej den 🙂 A pobavilas, přívěškem na klíče 😀

aidule
7. pro 2011

@bublenudle Ahoj milá bublinko 😉 ! Pěkně ses rozhodla, jen co je pravda 😀 😀 😀 . Ty dvoječky ti určo přinesou štěstí, tfuj, tfuj, tfuj.....Já mám obě dcerky 22., tak vím, o čem mluvím 😀 😉 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak se opatruj a tu poslední služebku si pořádně užij, tuším, že bude na dlouho poslední 😀 😀 😵 !!!!!!

bublenudle
8. pro 2011

@aidule Ahoooj zlatíčko 🙂
no už se nemužu zase dočkat.... 😵 😵 strašně se těšim,až budu zase stimulovat...budu pěkně celou dobu doma,už jsem si to vše naplanovala...měj se krááásně 🙂 🙂 🙂 🙂

11112
8. pro 2011

@veera2 Ahojky vidím,že jsme na tom zase stejě,stále špiním,mám teda nevolnosti a jsem nachlazená a zahleněná.Byla jsem v lékárně a tam mě nedoporučili do 12 týdne nic jen čaje a napařování nosu,aspon jsem si koupila do nosu Vincentku,ale moc to nepomáhá.V úterý jsem byla na UTZ a tam je vče v pořádku tak to začínám brát,že to k těhotenství aspon mému patří.Je pravda,že možná trošku to dělá i utrogestan aspon se mě zdá,že se občas vyplaví ty zbytky,ale nevím jestli ty ještě utorš bereš. 😉

veera2
8. pro 2011

@11112 Teda, to jsme na to fakt uplně stejně 😀 Hlavně se z toho tolik nestresovat! Ultrazvuk nás vždycky uklidní, viď? Utrouš mám brát ještě 1 týden- do 12. týdne,ale postupně si dávky z 8x denně snižuju. Teď beru 4x denně a od té doby co jsem ležela podruhé v nemocnici, tak ho polykám. Syce se mi motá chvíli hlava a chce se mi spát,ale jsem doma, tak si vyhovím. Připadalo mi, že když jsem si ho zaváděla, tak že to špinění bylo horší,ale možná, že to bylo jen nějaké "nahromaděné". Kolikátý jsi týden?

veera2
8. pro 2011

@carlik Díky za rady, k holiči půjdu a budu krásná 😀 😝

jana321969
8. pro 2011

ahoj holky posílám Vám vše hezký pozdrav nešel mě internet, a pak v praci nebyl nějak čas lidi ke konci roku šíli!!! tento rok tak šíleně utekl doufám, že příští bude pro všechny lepší. Ja pujdu na druhy pokus na minimalku a vypada to na kraj února tak doufam,že to rychle uteče. ten čas. Holky opatrujte se i ty Vaše malé fazolky v bříšku. 🙂

11112
8. pro 2011

@veera2 Já začínám osmý týden.Máš pravdu,že utz mě vždycky uklidní.Pořád mám hroznej strach,že přestane být srdíčko,ale pak zase budu mít strach,aby nemělo na scriningu špatné výsledky jak řekl můj doktor strach bude,až do konce ☹Závidím ti,že už s utroušem končíš já ještě pořád beru 4 ráno a 4 večer.Mám pocit,že je mě zle hodně taky z utouše.Pak mě musíš napsat jestli ti je líp jak ho vysadíš.Přeji pěkný večer 🙂

carlik
8. pro 2011

@11112 já měla taky ty koňský dávky utroše 4-0-4, zaváděla jsem ho až do 13.tt (špinila jen občas), a zle mi docela bylo, taky ten Estrimax a těhu nevolnosti k tomu až do 25.tt. Takže neboj, vydržať a když jseš doma, tak odpočívej.
A kde je zbytek bab, to všechny pečete, nakupujete dárky a flákáte se co? 😀

11112
8. pro 2011

@carlik to jsiměla tak dlouho nevolnosti?Tak to se mám na co těšit já už se těšila jak budu mít ty skvělý těh.chutě a budu spořádat pátý přes devátý 😉 ale raději tohle než jedna čárka na testu.A co jinak jak se cítíš?Leden se blíží už máš všechno pro miminko?Mě to tak hrozně láká jít si něco malého koupit,ale mám strach abych pak něco nepřivolala tak vydržím 😒

11112
8. pro 2011

@carlik holky asi pečou mě naštěstí napeče tchyně.Taky mám pocit,že s těch lékú mám někdy nafouklé břicho jako bych byla už v pátým měsíci. 🙂

carlik
8. pro 2011

@11112 jo,jo, myslela jsem, že ty nevolnosti přestanou do 12.tt,ale ony trvaly pořád dál a dál. Furt se mi prostě navalovalo, takže těhu lízátka furt při sobě a ruku před pusou. Už jsem pak věděla, že z toho zvracet nebudu, ale bylo to dost blbý. Naposledy jsem se nadávila přímo u Štěpána při kontrole, tak se jen smál 😀 V úterý jdu na KO, tak snad už se dozvím termín, kdy mě předá do FN. Už mám skoro všechno na mimi, ještě mi jedna kámoška půjčí koš na mimi, a druhá přiveze kočárek, co si od ní kupuju. S tím přivoláním nic nenaděláš, ale když něco koupíš pod stromeček, tak určitě všechno bude fajn 🙂 A ty budeš i dál chodit ke Štěpánovi nebo k Míše, nebo jdeš ke svýmu gynekologovi pak?

carlik
8. pro 2011

@11112 no a já taky měla nafouklý břicho hned ze začátku, takže neva, to má každá z nás.

11112
8. pro 2011

@carlik Právě jsem se chtěla zeptat jaktože ještě chodíš ke Štěpánovi,protože já tam byla v úterý a už mě předal mému gynekologovi.Je pravda,že se znají takže byl asi v klidu a věděl,že mě předává do dobrých rukou,ale ani se nezeptal jestli u něj nechci zůstat.Naštěstí tam půjdu na srining tak ho doufám ještě uvidím 🙂 Můžu se zeptat jak se scrining provádí a dělá ho ten dr.Polák?Taky jsem si koupila lízátka pro těhotné aspon toršinku pomáhají.Nemám vůbec ponětí co vše pro mimi budu potřebovat to bude mazec na nákupech 🙂

carlik
8. pro 2011

@11112 no já jelikož jsem měla dost velký problém s předchozím těhu a vlastně ke Štěpánovi chodím už 3 roky a nemám vlastně jinýho gynekologa (chodila jsem před tím do Fertimedu k Vodičkovi, který tam skončil), takže si mě tam nechal. A u Poláka jsem byla i v předešlým těhu. Napřed ti vezmou sestřičky myslím kolem 12. tt víc ampulí krve a pak tě objednají na UTZ, tak ti polák poměří nosní kůstku, projasnění šíjové a všechny možný kostičky a z toho mu PC vyplivne jaká je pravděpodobnost vývojových vad. Dá ti myslím i 2 fotky. Říkaly ti akorát sestřičky, že ty první testy se platí 1400 Kč? A co mám říkat já, já ještě dítě nemám, takže fakt jsem jako neposkvrněná panna ve všem 😀 Ještě že jsou tady hle nějaký diskuze a tam ti holky poví, co je potřeba. No a taky jsem chodila na předporodní kurz do Pomadolu.

agnes88
8. pro 2011

ahoj holky, mám po opu, ze 7mi odebraných je 5 zralých a 6 oplodněných 🙂, uvidíme kolik jich nakonec vydrží, ale jsem pozitivně naladěná

evikj33
8. pro 2011

Ahoj holku mužu se přidat?O naše 2 mimi se pokoušíme už přes 3roky,poprve jsem otěhotněla hned,ale v 11.ttskončilo,pak se nam to podařilo po 4měsících a mame předvanoční dareček jmenem Kamilek 21.12.2006 No a když se mu blížily 2 chtěli jsme mu pořídit sourozence a ouha,Chodím taky k Machačovi,ale do Olomouce a mame za sebou už podruhé 6měsícu s Clostilem,Medforminem a pregnylem,jedno neuspěšne IUI.Já mam problem z anovulaci a spermio taky nic moc.Jsem první měsíc bez stymulky a už opět bez ovulace,dle testu a od 19DCšpiním,slyznice dle Dr.nízka tak nasadil Noretysteron na 10dnu,at to vubec dastanu,Byla jsem zoufalá,tak jdem k Dr.Machačovi 10.1.2012zažadat o IVF,naše první tak se bojím a těším zaroven.

meggar
8. pro 2011

@carlik Čau, tak já se rozhodně neflákám. Mám cca po 3hod. žehlení naprosto zdřevěnělý záda a nohy. Ale všechno už je ve skříních. 😀 Největší tragédie - žehlení látkových plen!!!!! Nechápu, jak se někdo v době papírových plen může dobrovolně vracet k látkování. A to jsem jich měla jen 30 😉 Tak jsem konečně hodila nohy hore, večeřím a hraju s prckama přetlačovanou 😉 Jak mají v břichu už míň místa, tak nekopou tak prudce, jak dřív, ale vždycky se mě někde objeví boulička od paty a odstrkuje se , tak se přetlačujem.
@evikj33 Vítám nově příchozí.

evikj33
8. pro 2011

Holky můžu se zeptat povedlo se někomu otěhotnět hned po 1IVFa kolik doporučujete zaves Embriek,nam by ani 2dětičky nevadilli.Jen jsem slyšela že se spíš doporučuje 1.Taky mám trochu obavu ze stymulace at vubec reaguju,a nemam OHSS,tím mně trochu strašil Dr.Machač.Všem maminkam přeji samé dobré zpravičky,vánoční pohodu a at miminka krásně rostou.

carlik
9. pro 2011

@meggar jo, jo, taky nechápu, proč bych se měla vracet k látkovým plenám...stačilo mi vyžehlit 15 😒 Jo a taky ta dnešní kvalita je děs. Koupila jsem takový ty s potiskama 3ks v balíčku a hned po prvním vyprání měly lemy v pr....tak je musela mamka obšít pevným stehem. A to stála jedna 40 Kč 😒
@evikj33 u Štěpána jsi v dobrých rukou, hlavně věřit a nevzdávat se po prvních neúspěších. Mě to trvalo taky dlouho, v lednu to budou 3 roky, co jsem měla první IUI a to teď zrovna budu rodit 🙂

meggar
9. pro 2011

@carlik Taky jsem se smála, když jsem je rozbalila a v sáčku s nima byl papírek, že je to jakost 1. Bych chtěla vidět ty jiný jakosti, když jsou skoro průhledný 😀
@evikj33 Já jsem otěhotněla až na 3tí pokus IVF, ale první v RF. Hlavní je věřit.

carlik
9. pro 2011

@meggar no skoro by se dalo říct, že jsou na jedno použití, ale za ty prachy ☹ Si pamatuju, že za nás (asi před sto lety) byly tak kvalitní, že i osušky jsme používali 40 let a netrhalo se to.

janinka1984
9. pro 2011

@agnes88 Tak to závidím...já byla na OPU a měla jsem jen 3 zralé oocyty,takže proběhlo icsi a dnes jsem si volala a oplodnili se 2.Mám hrozný strach,že je to málo ☹

katem
10. pro 2011

@carlik no tak jsem se ted naucila, ze vecer jiz nepiji, takze je to s chozenim o trosku lepsi, max. 1-2x 😎
JInak jsem silene zaneprazdnena a ani nemam cas si ostrihat nechty 😉
Doufam, ze jsi odpocata! Je to asi vse mane, mlicko, medunka.. no tak to budes asi muset jiz vydrzet - uz je to jen par dni 😵

katem
10. pro 2011

@veera2 jdu na UTZ v utery a mame si pry prinest i flesku 😉
JE to ten screening a tak ani nevim co se poradne bude dit... minule-v patek mi vzali "tunu" krve a tak uvidime 😉 tesim se na prccky.. moje spuntiky!! 😀

katem
10. pro 2011

Jinak preji dobre poledne vsem devcatkum... dnes je tu opravdu jak na jare!! snih a zima jako by se bali prijit 😝 .. tak uvidime... JInak se omlouvam, nejak toho mam moc v praci a tak nestiham se na vas moc koukat 😕 ... ale vim, ze jste vsechny fajn a ze Vam to vsechno jde nadherne