Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
7. únor 2012

@jana321969 já měla právě při 2.IVF Menopur, je sice levnější, ale vůbec jsme na něj nereagovala, jenže u mě je to těžký, mám polycystické vaječníky a je to buď a nebo-buď reaguji přehnaně a mám třeba 25 vajíček, nebo nereaguji vůbec a mám vajíček třeba jen 5, takže to je těžký 😒 Menopur je dobrý hodně na tu kvalitu vajíček, Puregon je více "agresivnejší" si myslím, ale zase dobrý na sliznici, tak držím pěsti, a´t máš vajíček co nejvíc😉

holino
7. únor 2012

@drndapetka Děkuji jj sliznce je pěkná ted jen at folky rostou jak maj ...uvidme zítra to mě zase čeka další utz ....už 3 tak snad bude štastný a bude poslední 🙂)

veromira
7. únor 2012

@misha83 Ahoj,prosím tě co to znamená nativ a minimálka? Já se stím ještě nesetkala a ani u doktora jsem o tom neslyšela.

jana321969
7. únor 2012

@drndapetka díky díky u puregonu jsem mela po cleou dobu stejnou davku 175 a mela jsem na jedne strane 6 vajicek a druha se moc nechytala az pak doskocily 3 ale stejne se nedaly pouzit, tady presne nevim dr. rikala je jich tam dost ale malych takze kolik je u nich dost to nevim chytřejší budeme ve čtvrtek, nevím asi zkouší a proto změnila menopur ja ze je stejně skoro silný jen jasné, že jiné složení. Asi každému padne něco jiného taky mě u puregonu si myslela ze abych nereagovala nejak prehnane a nakonec si myslim ze jich bylo malo.

jana321969
7. únor 2012

@drndapetka a to je tvuj třetí pokus???

jana321969
7. únor 2012

@drndapetka a tedka máš teda ten puregon??

drndapetka
7. únor 2012

@jana321969 já jdu teď do minimálky, tak uvidím, co dostanu za injekce, nechám si poradit od Machače.
Jinak mám za sebou v Unice 2x IVF. Poprvé dlouhý protokol , měla jsem Puregon, 25 vajíček, zavedeny 2 hatchující blastocysty, otěhotněla jsem , ale bohužel to skončilo v 7tt zamlklým potratem. Pak jsme byli na KET, ale bohužel se nám ze 3 zmražených embryí rozmrazilo dobře jen jedno a stím to nevyšlo. Teď co byl poslední pokus-2.IVF tak jsem měla krátký protokol, stimulovala jsem Menopurem a měla jsem 5 vajíček, zaváděli jsme dvě -jednu HB a jednu KM, ale nevyšlo to. Před tím než jsme šli do Unicy tak jsem 2x otěhotněla přirozeně-1x mimoděložní těhu, 1x spontánní potrat v 6tt. Takže tento pokus je snad už poslední 😀

cilkaa
7. únor 2012

@carlik jéé, děkuji moc za rady. K Mojžíšce jdu zítra, napraví mi páteř, ale mám to v cajku, cvičila jsem půl roku a byla spokojená, prej můžu těhotnět (to se lehko řekne 🙄 ) A to vínko mám pít celej cyklus? a kontryhel taky?

@jana321969 budu držet na vajíčka, aby jich bylo přiměřeně a kvalitní

@drndapetka já teď stimuluji na minimálku, dnes jsem 2DC a začala jsem s tabletkami Clostilbegytu (2-0-2), za týden utz.

@mihule111 já tě objevila ještě v jedné diskusi - únorové IVF, viď 😉 Tak přeji hodně zdaru. Já mám minimálku (viz výše)

@holino já si také myslím, že sliznice je krásná, já mám vždy jen 7mm, pak nevím po ovu kolik... Jsem zvědavá teď po Clostilu, ale myslím, že budu muset vzít něco, aby dorostla... Tak držím, aby vajíčka pěkně vybujela a byla kvalitní.

misha83
7. únor 2012

@drndapetka Ahojky, tak se potkáváme i tady 🙂 .

misha83
7. únor 2012

@veromira Při nativu se vlastně sleduje tvůj přirozený cyklus, kdy se může vytvořit vajíčko, berou se jen nějaké léky (přesně nevím, taky s touto možností teprve začínáme) a při minimálně dochází k mírné stimulaci, tak nějak nám to vysvětloval doktor. Já nemám vajíčka a když už tak málo kvalitní a i na 375 stimulantů jsem téměř vůbec nereagovala a právě pro takové baby to může být ok. Ale záleží na výsledcích AMH ☹ .

drndapetka
7. únor 2012

@misha83 tak doufám, že už nám to konečně vyjde 😉

misha83
7. únor 2012

@drndapetka Musí!!! Doufám 😉 .

drndapetka
7. únor 2012

@cilkaa ty jsi začala zobat Clostík před minimálkou už 2DC? 😕 Já myslela, že se začíná vždy 3DC, u některých až 5DC.....No teda uvidím, co mi ve čtvrtek řeknou. A který doktor Ti dal takové dávkování? Máš ho brát 5 dnů nebo více?

drndapetka
7. únor 2012

@misha83 ty jsi byla před Unicou ještě někde jinde, nebo jste to zkoušeli jen tam? my jsme předtím byli ještě chvilku v heliosu, ale moc nám nevyhovoval postup a lékaři, tak jsme utekli do Unicy. tam to bylo první rok fajn, ale pak se to nějak všechno zkazilo ☹ nemyslím tím ty naše neúspěchy, za to nikdo nemůže, ale tak celkově-ta atmosféra, změna personálu,...prostě to už nebylo ono 😒

misha83
7. únor 2012

@drndapetka Nn, my jsme byli jen v Unice. Vcelku nemůžu říct nic na jejich chování k nám, ale po pokusu s dárkyní nás vyloženě zaškatulkovali a i ta genetika byla problém, protože přeci pro mě už je zbytečná!!! A docela dost nás zrazovali třeba od nativu... Nakonec nám genetiku udělali, ale stokrát nám řekli, jak je to drahé. Prostě jsem fakt měla potřebu to zkusit jinde. Asi kdyby nám v RF hned řekli, že jediná možnost je dárkyně, tak se tam i vracíme, ale přístup byl jiný.

drndapetka
7. únor 2012

@misha83 ano, na Unice nativ nebo minimálku neradi dělají, protože pan profesor "jede" na procento úspěšnosti, né na to, aby pacientce ušetřil peníze. Ale mě tedy minimálku nabídli, protože mám ty polycystické ovaria,a unich to má prý smysl, jenže nemají takové zkušenbosti jako RF, takže jsem je odmítla a šla to zkusit jinde

drndapetka
7. únor 2012

@misha83 myslím zkušenosti s minimálkama, jinak mají úspěšnost teda velkou, minulý rok tam těhotněla jedna ženská za druhou....až teda na nás dvě 😔

misha83
7. únor 2012

@drndapetka Jj, já znám jak ty co těhotněly, tak i ty co ne. Rozhodně u mě jim to nezazlívám to ne, ale byl prostě čas to zkusit jinde. Dokonce jsem někde četla, že po pár pokusech by se CAR mělo změnit, že právě dochází k té stagnaci i ze strany doktorů.

drndapetka
7. únor 2012

@misha83 taky ta změna rozhodně dobře působí na psychiku, tedy aspoň na mě ano, hodně se mi ulevilo

misha83
7. únor 2012

@drndapetka máš pravdu, já tak nějak zase získala víru, že se dočkáme.

drndapetka
7. únor 2012

@misha83 přesně jak píšeš.Na "bývalé" klinice by mě tak možná čekal další -poslední- pokus IVF hrazený pojiš´tovnou a kdyby byl neúspěšný, tak nevím, co bysme dělali, protože 70 tisíc dát za IVF opravdu nemáme

lenajsek
7. únor 2012

Ahoj holky, jsem jedna z těch šťastných, která v Reprofitu na první pokus otěhotněla, ale taky to byl náš celekm v pořadí třetí CAR... a celkově druhé IVF (tedy jedno IVF předtím a v RF úspěšný nativ s minimální stimulací) a právě z tohoto úspěšného pokusu máme krásného syna, letí to, už měl v listopadu dva roky...
A snažíme se teď o sourozence, ale zatím se nic neděje, tak jsme si dali limit do dubna, pokud se nepodaří přirozeně, zašli bychom opět do RF, máme tam jednoho mražáčka...

Chtěla jsem se zeptat, je tady někdo, kdo absolvoval v Reprofitu KET? Vůbec nevím, co by mě případně čekalo... budu ráda za jakékoli odpovědi.
A je tady někdo, kdo v Reprofitu otěhotněl a šel tam i podruhé kvůli druhému dítku, nebo otěhotněl podruhé? A jestli ano, byli jste u stejného lékaře?

Děkuji, pěkný večer přeji a všem snažilkám hodně štěstí a hodně víry a těhulkám pohodové těhotenství, porod a nádherné mimuška 😉

misha83
7. únor 2012

@drndapetka přesně. V RF nám bylo řečeno ať si schováme na tu dárkyni až vyloučíme vše ostatní.

drndapetka
7. únor 2012

@misha83 jojo, já bych třeba zkusila 5 minimálek, nebo i klidně víc, dokud by se nepodařilo, ale ten 3.pokus IVF si nechám v rukávě pro nejhorší případy 😉

misha83
7. únor 2012

@drndapetka 🙂 chápu, no nic, jdu do hajan, měj se a držím pěsti!

saminka
7. únor 2012

@lenajsek ahojky ja mela taky to stesti ze se nam podarilo hned prvni ivf a mame z ni prvni dcerku, po roku a pul jsme se vraceli pro mrazacky, celkem jsem byla dvakrat na Ketu ale ze ctyr se nechytlo zadne, tak jsem se rozhodla pro minimalku a ta vysla taky na poprve a mame z ni druhou dcerusku. Byla jsem v kontaktu s dr Machacem hlavne pres maily, jelikoz neziji v Cr ale na kontrole jsem byla i u jinych doktoru a nemuzu si vubec stezovat, ale dr Machac je uplne nejlepsi 😵 preji hodne stesti,vidim ze chlapecek je jen o par mesicu mladsi nez ta nase princezna 😉 jinak Ket probiha v normalnim cyklu a bud s hormony nebo i bez,je to jen vklad ktery se dela mezi 15.-19. dnem cyklu myslim a je to pohodicka ve srovnani s cerstvymi embisky 😉

jana321969
8. únor 2012

@drndapetka ahoj ahoj takže máš něco zasebou už jak vidím, tak to jsi teda měla 25 vajíček mazec ja z puregonu z nizší dávky protože si myslely, že jsem mladá a budu reagovat přehnaně měla sotva 9 vajiček (6 - se dalo použít).

jana321969
8. únor 2012

@drndapetka a kolik jsi měla dávkování menopuru 3 lahvičky denně ? asi každému sedne neco jiného no!

1miska
8. únor 2012

tak jsem byla vcera na kontrole a nic moc :( naposledy jsme se dohodli ze do leta zkusime jeste stesti prirozenou cestou, kdyz by vse melo byt OK - krome me sliznice, ktera je nizsi, ale pry to az tak moc nevadi - vcera 14 DC, krasny folikul 21 mm, ale sliznice jen 5 mm - brala jsem ted pul roku estrofem a duphaston, ale jak jsem je vysadila, tak zas bida - tak uvidime pristi mesic

drndapetka
8. únor 2012

Holky, tak jsem 1DC a zítra jdu k tomu Machačovi. Doufám, že tu minimálku budeme moci rozjet už teď a nebudeme muset čekat do příštího cyklu 😒