Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
8. zář 2014

@kacatka tak teď jsi mi vlila do žil pořádnou dávku energie. Já si tě totiž zpětné taky hledala, tvoje testy a hodnoty a měla jsi to ten 12.den vyšší než já. A teď tedy mám zase radost, že když to teď mám tak pěkné a vyšší než ty, tak určitě bude vše v pořádku, když ty máš taky krásného a zdravého chlapečka, nádherného. Víš, člověk si někdy potřebuje od všeho odpočinout. Je to na psychiku masakr. Já po mém zamlklem třetím pokusu taky měla pauzu, i když tam toho bylo více důvodů k pauze. Ale pak najednou zjistís že už ses psychicky zotavila a že v sobě máš zase sílu zkoušet to dal.
Uvidíš, jak to bude za rok, třeba se podaří přirozeně a třeba ne ale najdeš v sobě sílu to zkoušet dal. Přeji ti hodně pohody. Já hrozně věřím, že všechno přijde v ten správný čas. Já si musela počkat skoro pět let ale dnes vím že to tak mělo byt a že dnes je mnohem lepší doba mít dítě než byla předtím. I když už jsem starší.

sikulik
8. zář 2014

@78marcela no to je nádhera 🙂, mám s tebou obrovskou radost a moc gratuluju!!! A když by nebylo ještě v pátek srdíčko, tak se nic neděje, my měli srdíčko až v osmém týdnu, tak abys to nebrala nijak tragicky. Teď uvidíš, že jsi teprve na začátku všech možných vyšetření a bude to ještě spousta nervů, ale na konci tě čeká nádherný uzlíček v náručí, kterého samou láskou "umuchláš" 😀 😀 😀 😀

78marcela
8. zář 2014

@sikulik to bylo krásně napsané. Moc se těším na ten uzliček až ho konečně budu držet v náručí. Věřím že to špatné už je za námi a že teď už to bude jenom dobré. Děkuji za podporu. Jsem strašne moc šťastná.
A už jsem našla na webu, že dost holek ma srdíčko až v osmém nebo v devátém týdnu. A víceméně s tím počítám i u nás vzhledem k tomu našemu pomalejšímu startu. Takže si klidně ještě počkáme týden dva a věřím že se pak určitě objeví.

sblanch
8. zář 2014

@78marcela Moc a moc gratuluju těhulko 🙂 Kdy jdeš na další kontrolu, ať ti můžem držet pěsti?

sblanch
8. zář 2014

Jinak já jdu zítra ráno na uzv k NT, tak na mě myslete prosím 🙂 Jsem nervozní jako pes - hlavně aby to bylo v pořádku. No a jako bonus třeba uvidíme i co to bude - nebo to spíš uvidí mudr. Teda snad nám bude fazolka přát a otočí se tak, aby to bylo vidět 🙂

sblanch
8. zář 2014

@78marcela Koukám, že jdeš už v pátek, tak na tebe budu moc myslet 🙂

sblanch
8. zář 2014

@simkar Ahojky, promiň, dlužím ti odpověď. Nevím proč, ale fakt mě zve dr. tak často na kontrolu, i s Adélkou to tak bylo. Ale jen na začátku, pak to bude zase po měsíci.

78marcela
8. zář 2014

@sblanch tak díky, a já budu myslet zítra. Hodně štěstí a to by bylo fajn kdybys už věděla co to je. Držím pěsti ať je vše ok a ať se správně natočí🙂

ivka3901
8. zář 2014

ahojte pridávam sa k vám a patrím do reprofitu brno onedlho ma čaká ET s darovanými vajíčkami 🙂 sú tu nejaké baby čo sa im to podarilo potrebujem povzbudiť 🙂

kacatka
9. zář 2014

@78marcela v pátek na UZ bude určo srdíčko, já ho taky měla a při mnohem nižším HCG 🙂 Jinak já už bych v sobě tu sílu nikdy nenašla podstupovat tohle znovu, vím, že čas léčí, ale v mém případě určitě ne! Já se ještě doteď nevzpamatovala z toho OHSS a ta představa, že si tím projdu znovu.... ☹ Ale jak už jsem psala, jsme připraveni a odhodláni zkoušet to přirozeně a kdyby nic, tak budu navždy vděčná tomu, že máme zdravé dítě!
Tak v pátek tfuj ftuj 😵
@sblanch jeeee, já myslela, že už máš NT za sebou 😅 Tak hodně štěstíčka a pěkné podíváníčko přeji 😵
@ivka3901 S darovanými vajíčky je šance na oplodnění ještě o něco vyšší, tak musíš věřit, že se zadaří 😉 Určitě tady byla holčina, která má mimi z darovaných vajíček, stačí to tu trošku prohledat a třeba ji zkus napsat sz jak to probíhalo 🙂

sblanch
9. zář 2014

Takže celkově dopadl nt test dobře, ale to bych nemohla být já aby tam nebylo ALE... Mám vysokou jednu hodnotu z krve, což samo o sobě nic říkat nemusí, ale může... Zítra ještě jdu do poradny tak uvidíme. Jsem objednaná na podrobný uzv v 16tt. Ale hlavně viděli jsme broučka na uzv a věříme že bude zdravý 😉

kacatka
9. zář 2014

@sblanch já bych to neřešila, já měla zase nízkou hodnotu. Pokud si byla v Prenatalu, tak tam mají hodně přísná kritéria a to ty maminy jen stresuje. Já pak byla v 16tt ještě na triplech a tím to skončilo. Ale tím UZ se nic nezkazí.

kacatka
9. zář 2014

@sblanch Ale zase na druhou stranu UZ je mnohem lepší, než se stresovat tripl testy, které často vycházejí blbě a pak ty maminy jdou na plodovku úplně zbytečně

kalipso
9. zář 2014

@sblanch kterou hodnotu máš vysokou? Já měla s dcerkou vysoké to betaHCG, ale to mi přijde, že se dalo čekat, když jsem s ní měla vysoké HCG už od začátku (ale teda nevím, jestli je to to stejné co se měří, možná to spolu ani nesouvisí, nevím). Každopdáně podrobný ultrazvuk je fajn, pěkně miminko zkouknou a potvrdí, že je zdravé 😉 Já bych si dala líbit ultrazvuk navíc, musím vydržet až do 20tt než malýho zase uvidím a to je tak daleko, když se čeká od 12tt. ☹ Řekli vám pohlaví?

sblanch
9. zář 2014

@kacatka @kalipso dík za uklidnění, já vím, že to je docela časté, že jedna hodnota je mimo. Mám vyšší volný betaHCG - měla jsem 2,54 MoM, prý dvojnásobek normy... Ale myslím, že s Adélkou to bylo jako přes kopírák. Populační riziko u downa 1:363 ale upravené 1:5434, takže to asi nemá cenu nějak zvlášť řešit. Stoprocentní jistota je stejně jenom plodovka, které se chci vyhnout, pokud to půjde, ale na druhou stranu se tímhle testem (a plodovkou myslím taky) stejně jenom zkoumají trizomie. Takže jiné vrozené a dědičné choroby se odhalí jenom uzv, jestli vůbec. Proto jsem se radši na ten uzv v 16tt objednala, že zase budu klidnější 🙂
No a pohlaví - prý spíš holčička 🙂 Počkáme si, třeba příští uzv to bude líp vidět. Bylo by to skvělé, hlavně s praktických hledisek. Ale hlavně ať je to ZDRAVÝ brouček 🙂

sblanch
9. zář 2014

@kalipso Mě jinak dělá uzv moje mudr. při každé poradně, jsem za to hrozně ráda. Ona je i strašně pečlivá, jsem ráda, že jsem k ní přešla jak jsem čekala A. Takže tě chápu, taky jsem vždycky strašně zvědavá, jak mimčo poporostlo a jestli je v pořádku 🙂
Jinak teď měří 6,8 cm bez nožiček 🙂

sblanch
9. zář 2014

@ivka3901 budu moc držet pěsti, šance je určitě vysoká 🙂 U nás to byla taky zvažovaná možnost, ale nakonec se zadařilo s vlastními - a že těch pokusů bylo...

kalipso
9. zář 2014

@sblanch já měla s dcerkou betaHCG 3,5 a nic zlého to nebylo. A teď jsem měla 2,1mom a nikdo neřekl ani půl slova, že by to bylo mimo normu (někde jsem pak našla napsané, že norma je u HCG do 2,5mom, ale už nevím kde to bylo). Navíc ti celkově vyšel NT screening výrazně lépe než mně v obou případech (s dcerkou 1:3300 to mi bylo 29 let a teď 1:4000 a to mi je 31), takže tvůj poměr je naprosto luxusní. Myslím, že můžeš být v klidu a jen si užij ultrazvuk navíc 🙂

lenka27
9. zář 2014

V@ivka3901 vím minimalne o trech holcinach tady z diskuze, kterym se to zadarilo. A sance jsou prý velmi vysoke tak neboj, zadari se

ivka3901
9. zář 2014

@sblanch ahoj tak super gratulujem a prajem hodne šťastia 🙂

ivka3901
9. zář 2014

@lenka27 díky moc počula si o tom?že sú šance dosť vysoké?potrebujem povzbudiť kedže je toto naša posledná šanca ☹

kalipso
9. zář 2014

@ivka3901 u Reprofitu jsem to napsané nikde nenašla, ale předpokládám, že to bude tak nějak všude podobné, v Gennetu Praha mají úspěšnost u darovaných vajíček více než 60%. Takže opravdu krásná pravděpodobnost úspěchu. Držím pěsti!!

kalipso
9. zář 2014

@ivka3901 tak dokonce 68% a 69% za roky 2012 a 2013 😉

1miska
9. zář 2014

@sblanch neboj to HCG zlobi často.... ja a moje kolegy s práce, obe po IVF z Reprofitu cca 14 dni od sebe, obe jsme museli na tripply, ja mela HCG abnormalne nizky, ona zas vysoky..... 🙂 🙂

delfi75
9. zář 2014

@ivka3901 ahoj, já zkušenosti nemám, ale určitě všechny přejem hoooodně štěstí🙂

delfi75
9. zář 2014

ahoj holky, občas sem mrknu a jsem ráda, že se u všech daří , jak má🙂 jinak u mě nic nového, jsem v plném pracovním nasazení, cvičím mojžíšovku a odpočítávám dny k říjnové ms...těším se, ale mám i obavy, jak to dopadne....

delfi75
9. zář 2014

@ivka3901 jo a prý s darovanými vajíčky jsou opravdu statistiky vyšší🙂

kacatka
9. zář 2014

@delfi75 dobře to dopadne, myslím na Tebe 😵

delfi75
9. zář 2014

@kacatka děkuji🙂 a co vy? jak dopadl Honzíček?

zelena_zirafka
9. zář 2014

@sblanch To jsou ty screeningy, akorát to pak vrtá v hlavě. 😉 Tak ať je to dobré!!

Já dneska byla v rizikové poradně a vše se zdá být v pořádku. S prvním dítětem jsem měla jen ty velké utz plus něco na začátku v CAR a vůbec mi to nevadilo, nejsem fanda utz. Teď mám utz co chvíli, ale jinak to holt nejde. Na hematologii mi dali preventivně silnější zibor.