Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

smilers
6. čer 2009

teddy jj mame trojky, micinka tu o me uz psala😀 dekujeme, ja preji pohodove tehotenstvi 😵

zuzka72
6. čer 2009

smilers, asi hloupá otázka, to ti zavedli 3 najednou? Že mě nabízel 1, nebo 2, tak jen se ptám(teda 1 až 2 bohatě stačí, ale 3 je krása, ale to už jsem tady taky psala.

smilers
6. čer 2009

zuzko jj 3 najednou, ale uz se to nesmi, nanejvys 2 zavadeji, 3 se zavadeji jen starsim zenam, ted nevim tu vekovou hranici 😉 ale nam zbyla 3 poradna ( i kdyz spatne kvality) coz nemelo cenu rozmrazovat a vetsi pocet, vetsi sance na ujmuti

zuzka72
6. čer 2009

micinka22 a smilers a odkud vy jste, jako z jaké části Ol?

zuzka72
6. čer 2009

Aha, ale ty nejsi starší žena, teda podle té fotky, i když je mrňavoučká.

smilers
6. čer 2009

zuzko v dobe et me bylo 27 😉 ja jsemz Křelova 😉

micinka22
6. čer 2009

smil ty ještě stíháš net??? 😉 😉 😉 😉 počkej pár měsíců...už nebudeš 😀 😀 😀 😀 😀
zuz..Bohuňky

smilers
6. čer 2009

miso jj stiham, holky uz spi 😀 teda krom gabci 😉 rostou jim zoubky, tak jsou ko

zuzka72
6. čer 2009

micinka22, jako Bohuňovice a smilers z Křelova, tak to jsme skoro sousedi, já jsem z Řepčína a v Křelově mám spoustu spolužáků.

smilers
6. čer 2009

zuzko 😉 svet je malej, puvodne jsem bydlela s rodici na novych sadech a v krelove jsem mela babicku a mam tetu 😉

zuzka72
6. čer 2009

Já jsem se narodila na Nových sadech a bydlela tam 4roky na Kališnické, teď tam bydlí teta. A spolužáky nevím, jestli znáš, jsi mladší, tak třeba Benešová, Kolářová Slezák atd.

smilers
6. čer 2009

ja bydlela na zikove, ted tam je segra, znam jen pi. kolarovou, ta bydli u posty 😉

zuzka72
7. čer 2009

Holky vstávat a cvičit! 😉

teddyna
7. čer 2009

čaute vespolek. Teda Zuzi?v takovou nekřes´tanskou hodinu ještě všichni spíííííí 😎 no,nicméně jsem od 04 vzhůru,takže první nejsi. a to proč?páč jsem si,já vůl,včera vyvrtla kotník.takže jsem v noci ledovala kotník,do toho mlaskala na chlapa a psa,ať nechrápou,takže úúžasná noc.no a aby toho nebylo málo,tak jsem byla u slepci vybrat vajíčka a jedna ta potvora se rozhodla,že vajca nebude nosit tam,kam má,ale přímo do slepičinců,který má pod bidlem.a co z toho plyne?že jsem se v neděli v poledne pohrabala v slepičincích 😀 a Kde jsou dneska ostatní?? Čertina asi dospává po oslavě a nebo si dává polívku vyproštovačku po včerejší oslavě 😀 Jdu dodělat oběd,máme pangasiuse s hranolkama.ničeho složitějšího dneska nejsem schopná

micinka22
7. čer 2009

aleee proooooooooooooooooočččččččččččč ????????? 😀 😀 😀 😀

micinka22
7. čer 2009

teddy pangas byl vcera dneska delam chřest...ale ..nak sem zapomela co je přepuštene maslo:/ tak holandska omaška vypada zajimavě pěnově 😕 😕 😕 😕

zuzka72
7. čer 2009

No já jsem taková sova, spát chodím ve 2 a vstávám v 6, to mi stačí. Teddyno ty teda řádíš a hrabat se .... přináší štěstí, tak třeba se na tebe usměje, ještě více. Hlavně opatrně. Micinka22 jsou to ty Bohuňovice?

teddyna
7. čer 2009

Zuzko,vzhledem k mýmu povolání bych už musela bejt milionář-jestli teda platí,že hrabat se v .... přináší štěstí🙂)děláš chřest?ty jo,naho´d recept.taky mi to chutná,ale nikdy jsem to nedělala jinak než jako přílohu - čili uvařnej chřest ve vodě.mi padá hlava,asi lehnu na chvíli k pohádce,než se odbelhám na zahradu posbírat jahody.a teda motá se mi hlava z Utrogestanu jak kráááva. pokud možno,nech si napsat od Machače Duphaston - jí se mín tablet denně a je k dostání v lékárně.Utrogestan má teď výluku v distribuci.

zuzka72
7. čer 2009

Taky chci receptík na chřestík. A na co je ten Duphaston?

teddyna
7. čer 2009

a jo,ďyYť ten chřest dělala micinka - tak micinko,hoď to do placu. Zuzko,Utrogestan nebo duphaston je hormon progesteron,který zvyšuje děložní sliznici a napomáhá uhnízdění embrya.takže ho nafasuješ na 100%. utrogestan i duphaston mají stejnou indikační skupinu - čili ten hormon progesteron.ale je mezi nimi rozdíl ten,že duphaston neuspává,kdežto po utrogestanu,kkterý se po transferu dává v základní dávce 3x2,je z něj většina lidí mešuge.uvidíš,co ti řeknou,ale je to standartní postup,jak pomoct miminku k uhnízdění.

zuzka72
7. čer 2009

Teddyno, ty jsi takovej odborník, díky za rady a prosímtě, to při tom IVF mi to embryo, nebo, jak to nazývají vstříknou až do dělohy, nebo to dají do vejcovodu a tam to musí samo dojet? A ještě to odebrání vajíček v tom Brně dělají spodem, nebo přes břicho? Děkuji.

teddyna
7. čer 2009

Zuzko,ultrazvuky se dělají vagiiálně zhruba až do 12tt.přes břuch by tam těžko něco viděli.a při transferu ti to embryo/embrya vstříknou přímo do dělohy,pak tam cca 20 min ležíš a jdeš dom. embryjko ti ukážou na plazmové televizce,takže ti určitě ukápne slza a pak vidíš na ultrazku přímo jak je v děloze.je to taková malinká tečička.ale neboj,v tom brně mají úžasný přístup a vše vysvětlí.u transferu můžeš mít manžela - posadí ho vedle tebe-mají tam pro ty chlapy přímo židličku.a pro ty chlapy je to asi žážitek,páč ten můj tam vedl diskuzi na úrovni s Machačem.jo a těch 40% úspěšnosti jsou obecné-to se nepočítá indivindi.no a po transferu jsme jeli do brněnské ZOO,tam jsme tři hodiny chodili,začli si na oběd a zmrzku,jeli domů a já druhej den mazala na noční. PN mám až od 1.6. a transfer jsem měla 2.5. Klidně se ptej na co chceš,už bych o asistované reprodukci mohla napsat knihu🙂 . nebo jestli chceš raděj soukromě na ICQ nebo skypu,tak mi číslo napiš do IP.

teddyna
7. čer 2009

jo,holky - v úterý 16.6. jedu na 8 k Machačovi neuspořádáme nějakej olomouckem srazík?ale je to doba,kdy je většina lidí v práci. zkusila bych překeca Čertinu,aby si vzala volno a třeba bysme přijely dvě 😎 no jo,vím,blbej nápad kdesik se ráno slézat,co?ale proč nezabít dvě muchy jednou ranou 😀 páč v Olmiku na náměstí máte výýýýýbornou kavárnu U Mahlera!!ty dorty jsou úžasný

zuzka72
7. čer 2009

Teddyno díky, díky v to úterý bych mohla se sejít, to by bylo super takovej srazík u Machča a pak u Mahlera. 🙂

donnald
7. čer 2009

Ahojte děvčata,
vidím, že jste toho stihli tzase dosti napsat 🙂 .
Teddy - ještě bych navázala hovor na IVF, jak se ptala Zúza - embryo teda daji do dělohy až k čípku??? Vlastně to je blbost že, pokud ho dají do dělohy, už je na něm, aby se pořádně uvrtalo a zavrtalo ve sliznici, že?

Zuzi, na kolik peněz vám to tak propočetl. Nebo Moni kolik vás to stálo????

A co se týče toho úterka - tak já holky tak ráno nemůžu 😖 😢 😖 😢 . Červen mám docela nabitej. Jinak co se týká Mahlera - doporučuji tvarohový dort, ten je můj nejolblíbenější 😀 .

micinka22
7. čer 2009

Zuzko ano jsou .-)
recepty zde:http://www.chrest.cz/kulinarium/recepty-s-chrestem.html
sraz bych brala ..ale zaleži jestli budu mit auto nebo ne no:( ale snad to nejak ukecam 😀 akorat mam ditko a to sedet poslusne u kavicky nebude:/
takže pro me by bylo super treba Opera 😅 😅 😅 😅

teddyna
7. čer 2009

Micinko,tak Opera vůbec netuším,kde to je.trefím od Machače pěšky na náměstí nebo šalinou a tím jsem skončila.Zuzko,ty máš v úterý 16.6. taky kontrolu u Machače? a k tomu IVF,embryo dají do dělohy,což je logicky za čípkem.čípek je první zevní část dělohy nikoliv vnitřní.v děloze pár dní putuje a pak se drapsne do sliznice.čím vyšší sliznice,tím lepší. k tomu slouží i ten utrogestan nebo duphaston nebo agolutin(vše jedna indikační skupina,ovšem duphaston a agolutin jsou tablety,agolutin jsou injekce=účinek stejný).takže embryjko se uchytí jak do peřinky.Machač mi při transferu řekl,když jsem se ptala,jestli nemůže ten bobiš vypadnout,tak mi řekl,že je to jako zrnko máku mezi dva chleby s máslem - tudíš nevypadne. někdo se tu ptal,kolik mě to stálo.vzhledem k tomu,že mám ještě dva pokusy u pojištovny,tak jsem zaplatila sakumpikum hotově v Brně 6900Kč. z toho něco byly léky a zbytek bylo injektování dvou vajíček(ICSI).mám pocit,že to co vajíčko,to 1000Kč.takže 4900 je platba za Puregon(je to standartní cena,která je vypočtena od pojištovny na počet jednotek na cyklus)+2x ICSI. no a pak samozřejmě platím utrogestan a cesty do Olomouce a do Brna.ale to nepočítám.kdybych počítala vše i s těma cestama,tak je to určitě víc.

micinka22
7. čer 2009

Teddy tak to mas teda fest levné...já platila přes 20tisíc ve Fertimedu :((..mela jsi celkovou anestezii? tu nam taky pekne napocitali..a spoustu daslich veci....navic Isci sem mela za 9 asi..takže tak no..

jinak Opera je na náměstí..napravo když stojis zadama pred mc donaldem..a maji tam prave i detskej kout tak by tam vydržela..ale jak chcete .-)

teddyna
7. čer 2009

Micinko,o Fertimedu mi ani nemluv!absolovala jsem tam svoje první IVF a platila jsem taky před 20tis. nebylo z toho nic a navíc jsem tam utekla hrobníkovi z lopaty a skončila ihned na operačním sále fakultní nemocnice.takže jak jsem z ostravy,tak jsem 14 dní ležela v nemocnici v OL na JIPce - díky "kvalitním" lékařům Fertimedu!ufff,zase se mi zvednul tlak,jak si na to vzpomenu

donnald
7. čer 2009

Děvčata,
tak já právě s manželem došla k závěru - že se pokusíme teď o IUI a pokud to nepklapne, tak hned IVF.

Jsem moc ráda, že jsme se konečně rozhoupali jít do Centra a že jsem tady v té diskusi. Holky ač se vůbec neznáme, vůbec netušíte, jak jste mi už teď pomohli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prostě najednou zase vím, že je potřeba mít optimismus, že vše jde řešit........díky,díky,díky.