Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

capenka
25. únor 2010

tak tady koukám jak přibývájí těhule ,no další várka se už chystá na OPU, 🙂 a mi další si počkáme,já jedu 9 března na kontrolu po laparce a už mám měsíc jíst prednison před minimálkou ,tak dnes začínám,a doufejme že za měsíc a půl bude líp.

juvik
25. únor 2010

Ahojky holky,
tak jsme dojeli z Brna, mám biospii za sebou...mám ale za sebou vlastně dva zákroky, ještě mi punktovali cystu nalevo 😖
Machač tam sice byl, ale poletoval jak holubička a očividně nestíhal, měl tam na konzultaci nějakou cizinku. Tak za mnou pak přišel Štelcl, že jestli se ho nebojím 😀 , že mi tu biopsii udělá on, abych nemusela čekat. Tak jsem byla i ráda, protože manžel ještě teď jel na odpolední. Ta biopsie moc příjemná nebyla, ale dalo se to v poho vydržet, takové intenzivní štípání uvnitř, jak tam tu sliznici škrábal, pak jsem na ult viděla takový bílý flek a to prý bylo to místo. No a protože mě už dva dny divně tlačilo břicho, tak jsem mu řekla, že mám asi cystu, koukl a fakt tam potvora byla 😠 .... průšvih by byl, kdyby u menses nepraskla, musela bych zas měsíc čekat a celá biopsie by byla stejně k ničemu. Tak mi nabídl, že mi ji vypunktuje, sem pak celkem nechápala, kolik té tekutiny tam bylo 😕 Pak mi pogratuloval, že jsem přežila 😀 a jeli jsme.
A prý asi menses přijde dřív, kvůli té cysty...máte s tím někdo zkušenost? Já vím, že mi jednu punktovali u laparky a to jsem pak začala krvácet do dvou dní. Tím by se to všechno uspíšilo.
Koukám, že jsem se nějak rozepsala 😅

sukubka
25. únor 2010

jasně capenko roztrh se tu s těhulema pytel 😀 my snad budeme další štafeta 😀

dneska je u nás nádherně,chodila jsem po městě a zháněla u ťamanců košilku se žirafama a nikde neměli jen dětský velikosti a to by mi asi nebylo 😀 no tak zítra se jdu skrášlit k holičce tak se ještě někde podívám,protože OPU mi bude dělat Machač tak at nezklamu 😀

juvík teda ty jsi opravdu odvážná to já sem strašpytel jak cosi já bych je přemlouvala i na odsátí cysty na narkozu a na biopsii úplně,no teda fakt já sem děsnej štrašpytel 😀

takže počkáš na mrchu a jdeš na clostík?

juvik
25. únor 2010

Sukubko, odvážná si právě vůbec nepřipadám...taky jsem ze všeho vyklepaná jak ratlík. Ale zas kvůli minutě, dvěma jít pod narkózu by se mi nechtělo. A stejně, kdoví jestli tam anesteziolog byl, by mě museli leda uspat palicou po hlavě 😀
Jo a až dorazí mrcha, začínám s clostíkem 😵

sukubka
25. únor 2010

juvi a dorazit ti má mrcha přibližně kdy?
to teda jsi odvážná já se prostě děsně bojím bolesti i Machač mi už říkal že sem strašpytlík že by mě chtěl vidět rodit 😀

juvik
25. únor 2010

No právě Sukub, si říkám, že porod bude mnohem větší záhul a taky to člověk musí zvládnout 😉
Mrcha by měla dorazit cca ve středu 3.3. ,ale po té punkci cysty to bude asi dřív...uvidíme...už se ale nemůžu dočkat 😵

daisy14
25. únor 2010

Ahoj holky, tak máme 1 embyjko, zítra ráno si pro něj jedeme, snad na nás počká 😉 Jsem trochu zklamaná, ale co se dá dělat, hlavně že je aspoň jedno.

sukubka
25. únor 2010

daisy bud ráda za to jedno určitě to bude bojovníček!a kolik jsi měla odebráno vajíček?vím že jsi to tady psala ale ž to nevím!
na kolik máte být v Brně?tak držím pěstičky

juvík to znám že se nemůžeš dočkat já se taky těšila na mrchu jak nevím na co!takže to budeš mít OPU chvíli po mě!téda snad tu tedy budeme brzy všechny těhulky 😉

juvik
25. únor 2010

Daisy, držím palce bojovníčkovi i Tobě 😵 A nebuj, i z jednoho embryjka může být mimčo...holky tady jsou toho příkladem 😉

Já jdu žehlit, ale vůbec se mi nechce, jsem po té cestě do Brna nějaká vyflustaná 😝 ...odsouvám to už ale skoro týden a hromada narůstááááá 😅

ferdice
25. únor 2010

daisy jedno, ale zrovna treba to prave, kvalitni, urcite na vas pocka 🙂
juvik jses odvazna, souhlasim se sukub. tesime se na vysledek a pak machace zavalime zadostmi o biopsii 🙂
capenko urcite se to tu tehulema bude za chvili jenom hemzit 😀
sukubko ja jsem si kosilku s zirafou objednala tady a byla snad do druheho dne www.cotton-shop.cz

sukubka
25. únor 2010

juvík já dneska gruntovala celý dům a žehlení mám naštěstí za sebou,taky to nesnáším!vždycky to odkládám tak dlouho až mám 5x věčí hromadu než bych chtěla a oto víc se mi do toho pak nechce 😠 😀

daisy14
25. únor 2010

Sukub, měla jsem jen 2 vajíčka, další byly nezralé. Minule to dopadlo stejně a byly dvě embryjka. No holt si nevybereš, jak to má dopadnout 😒 Tak uvidíme zítra 🙂

Vidíte, taky musím jít žehlit, brrrr a to já tak nerada 😝

sukubka
25. únor 2010

daisy je to fakt pech mě vajíčko odebrali jedno a to nepřežilo,takže kdybych měla jedno jak máš ty a došlo by k Et byla bych štastná jak blech,neboj výjde to!!!

jinak holky s manžou sem se pobavila koukala jsem do jiných diskusí a narazila na jednu super testovací holčinu koukněte! 😀

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

sukubka
25. únor 2010

tady je pokračování

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

no fakt sem se zasmála

stephanie
25. únor 2010

ahojík holky, zdravím!!!

tak malý už konečně nemá průjem, ale nějak to tu řádí, hodně dětí má ty problémy a horečky, tak snad už se to nevrátí, je mi těch dětí líto..

juvi, tak jak po biopsii? tak jsi to zvládla, jsi šikovná 😉 ---juvi oni to ještě budou posílat někde na histologii, nebo to dělali jen vyloženě kvůli tomu, ať se embryjko líp uchytí??? a to jsi dobrá, že poznáš, že má cystu, já bych to nepoznala...bolelo mě dost na levé straně, ale doktor nějak po příčině nepátral, jen mi řekl, že to může být cysta a ta mi praskne...

jinak daisy držím palečky 😉

sukub, co říct k těm testům 😀 😀 😀 , na jednu stránku jsem se taky zasmála, ale na druhou to dokážu i pochopit, pokud se konečně zadaří, tak člověk tomu ne a ne uvěřit...já jsem taky dělala pořád testy, ráno, odpoledne...ale kam se hrabu na tu holku 😀 😀 😀

jinak u endokr. mám nějakou poruchu imunitního systému, mé tělo si tvoří hodně protilátek proti hormonu št. žlázy, norma je do 9 a já mám 145...takže také sledování na celý život a vyfásla jsem euthyrox, ivf mi doporučuje minimálně za 6 týdnů užívání...

a ta genetika - bylo mi děláno vyšetření na Trombogen...první dvě vážná vyšetření mám v pořádku, třetí, o kterém jsem vám už psala je pozitivní - náběh na žilní příhody, infarkt, mrtvička - a u plodu postižení - ale prý to má plno lidí a neví o tom, říkal, že to není nic vážného, mám brát listovku a vit. B a mohlo to zapříčinit (ale nemuselo) ten potrat...no takže výsledky dneska nic moc 😢

stephanie
25. únor 2010

koukám, že jsem se teda rozepsala.... 😲

stephanie
25. únor 2010

http://www.novinky.cz/zena/deti/193181-neplodno...

koukněte..., jsem dneska objevila

stephanie
25. únor 2010

mici vyřid malé, že tety přejí vše nej k svátku 😵
pekla jsi dneska dortík? hoď do albíčka fotku 😉

sukubka
25. únor 2010

stephanie to s těma testama sem tu holčinu taky chápala jen sem se smála tomu množství to já jak sem byla těhu¨(ale bylo to bohůžel mimoděložní)sem tomu taky nemohla věřit a testovala jsem pořád,ale na tu holčinu sem neměla 🙂

teda to je strašný co ti vše zjistili,ale na druhou stranu se to lékama zpraví a pak krásně otěhotníš a porodíš určitě zdravé miminko.Lékaři nám pomůžou já měla taky tu štítku hroznou a už ji mám (snad) v normě.
Nebyla ta hodnota TSH?to co máš zvýšený?asi nevíš že?

stephanie
25. únor 2010

sukub tu hodnotu mám relativně taky vysokou 4100 TSH, ale pak mi dělali ještě na protilátky a to mám 15krát vyšší, než je norma...já mám nějakou autoimunní poruchu...

jejda tak to je mi té holky fakt líto, že to tak dopadlo...ale těch testů má fakt požehnaně...

doktor mi dneska říkal, že někdy je fakt lepší nevědět, co člověk všechno má...já bych po tom asi ještě nepátrala, nebýt toho potratu...to v člověku taky hlodá, proč....

juvik
25. únor 2010

Ufff, ještě mám něco na sušáku, ale už se mi nechce 😒

Sukub, já myslím, že to není TSH, ale anti -TPO - protilátky proti štítné žláze...taky jsem ho měla jednu dobu zvýšené, ale jen minimálně, pak se to spravilo a nemusela jsem fasovat léky

Stephi. tak hlavně, že je to něco, co se dá řešit a pak už nic nebude stát v cestě 😵 Tak jsou to ty mutace, jak jsme se bavily, že jeden doktor tvrdí, že to může potrat způsobit, další že ne ...se v tom vyznej

Ferdi, krásné košulky, úplně si mě navnadila 😵 😀 ... s žirafkou nemám 😅

juvik
25. únor 2010

Stephi, zajímavý článek a pravdivý 😔 ...taky už jsem si x krát vyslechla jaká jsem kariéristka a podobně...že na co čekáme...no nejvíc to zabolí od blízkých lidí. Ale postupem času jsem tak nějak otupěla a vždycky si řeknu, vlezte mi všichni na záda 😝

stephanie
25. únor 2010

no juvi, lidi jsou různí a kdo nezažije to co my, tak to nepochopí

včera jsem potkala kamarádku, která už jedno dítě má a posledně mi říkala, že budou pracovat na druhém. Tak jsem se ji včera ptala, jestli teda už s tou prací začli 😀 a ona že ne, že to odložili, protože kdyby otěhotněla teď, tak by se to narodilo na vánoce a to ona nechce...no co chceš na to říct, jsem se jen pousmála a řekla si, že bych chtěla mít teda její starosti...já i kdybych měla rodit na Silvestra, tak to neřeším...no napadlo by vás si ještě plánovat, kdy chcete a nechcete rodit? to má někdo štěstí, co...si řekne kdy chce a otěhotní..no ale přeju jí to...

juvik si mi ještě nenapsala o té biopsii, to mě zajímá...

holky jsem zvědavá na ten seriál.. chduák ten náš machač ,už se asi hrozí těch našich otázek pak 😀 😀 😀

sukubka
25. únor 2010

juvík to TPO ani v papírech nemám no doufám že mi ta má endokrinoložka na to dělala testy!

jinak ten článek je opravdu pravdivej.a step s tou známou co ti to říkala s tím že nechce aby rodila na vánoce tak to je tak mrsklej můj bratr to ten chtěl aby se dítě narodilo přesně v měsíci jak je on v březnu a aby dítě bylo stejný znamení a začali se tak podle toho snažit a opravdu jim to skoro vyšlo akorád čekali dvojčata a ty se narodili o měsíc dřív ted v únoru,ale kdyby se narodili jak měli měl by je fakt v březnu tak sem si říkala že to je fakt v prde.. když jednomu to výjde skoro přesně jak si to přeje a hned dvojnásobně přirozeně dvojčata a anám to nejde ani uměle 😒

juvik
25. únor 2010

Stephi, koukni nahoře na stránce jsem psala o dnešku a biopsii....nebo co tě ještě zajímá? Napiš
Jinak taky mě baví, jak někdo plánuje, že chce mít dítě blížence a ne býka apod. 😅

juvik
25. únor 2010

Holky a kdy má ten seriál být a na kterém kanálu? Asi jste to psaly, ale přehlédla jsem to.

sukubka
25. únor 2010

no a když by to toto vykládal bratr říkala jsem mu že je idiot!ten druhej naštěstí tak prdlej není 😀

dneska jsem byla v obchodě a potkala jsem drbnu naší vesnice a zase ta otázka.Lucinko pořád nic nečekáte?málem mě trefilo.Fakt to nesnáším jak se pořád někdo ptá!!!!

holky a ví to vaše nejbližší rodina že jezdíte na umělé oplodnění?

sukubka
25. únor 2010

juvi to nevím někdy v březnu a myslím na primě psala step,ta to bude vědět!

juvik
25. únor 2010

Rodina, tím myslím rodiče a brácha,švagři, to ví. S rodiči manžela bydlíme, takže vědí, že furt někde jezdíme, tak co si člověk má vymýšlet. Ti ostatní se to taky postupně dozvěděli, když jsem třeba byla na nemocenské a tak...nebavilo mě furt mlžit. Ale tak třeba u manželovy ségry je to v poho, taky mají dvojčátka po ivf. Švagr je totiž po onkologické léčbě a jinak to nešlo.

sukubka
25. únor 2010

ferdi a tos mi nemohla ten odkaz na košilku poslat dřív????to já mám v neděli OPU tak mi asi nedojde 😒 😀