Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

certina
21. kvě 2009

Tak holky odcházím do hajan....tak zase zítra - snad tu někdo bude.......pa,pa 😔

zuzka72
21. kvě 2009

Hmm, a jak dlouho se snažíte? u Vás není pobočka Reprofitu?

zuzka72
21. kvě 2009

No já vždycky se napojím na nějaky téma, dopisuji si a na druhej den už to nenajdu, jsem na toto trošku hloupoučká.

teddyna
22. kvě 2009

certino,tak si to v Bosorce užij.chodím tam na kosmetiku a jsem tam moc spokojená.a hned vedle BOsorky pracuju.jak nebudeš mít co dělat,klidně se stáááávv🙂))hele,nebo napiš ICQ či meil do IP a můžem se klidně sčuchnout - no problema.Zuzko,tady v Ostravě Reprofit pobočku nemá.ta je jen v OL,pak centrála v Brně nebo Zlíně.tady v Ostravě máme GYncentrum a pobočku Fertimedu - což oboje stojí pěkně za houby.prošla jsem si Fertimedem a těžce toho lituju.ale aspoň jsou to nabrané zkušenosti.

mufy
22. kvě 2009

Teddy co je to Fifejda, kam jsi poslala manžu na spermiogram?A platí se tam něco?
A u dr.Machače se taky chodí na spermiogram nebo ho pošle někam jinam?

Jinak Horizont znám taky moc dobře, kamarádka tam pracuje a když měla svatbu,tak se jelo z obřadu přímo tam a nafotili tam moc krásné fotečky.

zuzka72
22. kvě 2009

Jo zkušenosti příjdou vždycky vhod, jen mezitím, než je získáme uplyne spousta zbytečného času. 🙂

zuzka72
22. kvě 2009

My byly na spermiogramu ve FN Olomouc a poslal nás tam doktor, nic se neplatí. Byly jsme tam mezi vánočními svátky a naštěstí sami i tak to byl mazec, hlavně asi pro něj. 😝

kaatta
22. kvě 2009

Ahoj holky jsem ráda že jsem našla tyto stránky k doktor.Machačovi chodím něco přes rok je opravdu super .Tento měsic jsem byla na prvním IVF zatím to vypadá že se nezdařilo chtěla jsem se optat kdy můžu po IVF
použít zmražená embria jestli musím taky čekat 3 měsíce

certina
22. kvě 2009

Zuzko no vidíš!!!Tak jsi tady i druhý den - jinak holky dnešní ráno mi začalo fakt úžasně!Jela jsem si vzít do práce dovču a pak hned na veterinu s naším retrívrem - má poraněné obě přední packy na polštářcíchl.....takže 2x denně obvazy, klidový režim atd......no takže Olomouc se v neděli nekoná!!!!!!!!!!!!JO a z těma zkušenostma a časem máš Zuzi fakt velkou pravdu ☹ ☹
Teddy - to by bylo fajn, ale dnes asi né - nevím jak dlouho tam budu a jde semnou má švagrová jako doprovod a kadeřnice (aby tam obkoukla co mně budou dělat s vlasami) a pak určo bude spěchat dom za malým......tak jindy se snad někdy domluvíme.....Jinak ICQ mám, ale nemám dobrý počítač - pořád to nějak blbne.....ale doufám, že za chvíli dostanu nový - budu mítnarozky - tak uvidíme?????Ale z práce bychom si mohly mejlovat.....prt. být furt na tom netu - je dost blbý.....
Ahoj Kaatta - a co s tebou celý ten rok dělali, že jsi byla až teď na IVF????Já jen, že tam v červnu jdu poprvé a nevím co mě čeká.......o embriich nemám zatím žádné info - takže v tom ti holka moc neporadím......NO nic musím jít něco dělat ať alespoň tu dovču nějak využiju
JO a Mufy - fifejda není nic ,ale Fifejdy jsou městská část Ostravy..... 😉

zuzka72
22. kvě 2009

certina-jo dnes se mi to podařilo najít, asi se do toho pomalu dostávám
Jinak pro všechny neznalé, jako jsem já, jelikož se na těchto stránkách objevují pojmy, které mi vůbec nic neříkají, tak jsem se informovala a snad se to bude hodit i vám ostatním-je to slovensky:
IUI je inseminacia ... vstreknutie partnerovych spermie cez kateter do maternice
IVF ... je umele oplodnenie v skumavke klasickou metodou
ICSI ... je umele oplodnenie v skumavke metodou napichnutia vajicka a vlozenie spermie priamo do vajicka
ET embryotransfer do maternice
KET kryoembryotransfer .... cize vlozenie rozmrazeneho embrya do mater

teddyna
22. kvě 2009

certino,tak se mrkni na www.servisxt.cz a třeba půjde ten tvůj počítat spravit. je to manželova firma,je servisák - takže možná by ses domluvila na opravě nebo by ti poradil co a jak.
každopádně písni do IP meilovku.a ty pracuješ kde?bydlíš kde?? psala jsi,že kousek od OV.
Kaatta-mám pocit,že na KET můžeš hned další měsíc po nezdařeném IVF.ale raděj se s Machačem domluv,šak se s ním domluvit dá.

kaatta
22. kvě 2009

Ahoj certina první tři měsíce jsme stimulovali vaječníky a pak jsem se snažily doma,potom jsem byla dvakrát na inseminaci potom jsem musela čekat než přestoupim k jiné zdravotní pojištovně byla jsem u 211 ale s tou nemá pan doktor smlouvu(to se dá změnit jen čtvrtletně) pak ti to pojištovna ještě musí schvalit (to vyřizuje doktor)
jo a na začátku vyšetření spermiogram,odběry. Ničeho se neobávej pan doktor vám vše vysvětlí můj chlap si ho nemůže vynachvalit ten jeho přístup k pacientkám je prostě skvělej 🙂

zuzka72
22. kvě 2009

kaatta-to je přesně můj případ i s tou pojišťovnou.

kaatta
22. kvě 2009

zuzka72 a kdy jsi přestoupila k jiné pojištovně a kdy jdeš na IVF

zuzka72
22. kvě 2009

já se včera přehlásila k všeobecné, protože mi to doktor řekl v dubnu a to už se dá přihlásit až od 7/09, ale v 6/09 mám jít na IVF, takže doktor říkal, že to tak vyjde, že to se nějak udělá, je to borec, akorát je jak kulomet, a já když vylezu z ordinace, tak si zpětně musím vybavit pomalu co říkal a pamatovat si to. Je na mě moc hrrr, ale je fakt úžasnej.

kaatta
22. kvě 2009

Jo to tak s tím mám taky problem ještě že semnou chodí moje polovička tá si toho pamatuje víc jinak držím pěsti ať vám to výjde 😝

certina
22. kvě 2009

Kaatta - a prosímtě co je přesně ta stimulace vaječníku ....... jsem trošku asi hloupá.....slyšela jsem o tom, ale nikde jsem o tom moc nenašla ke čtení.....a inseminace - zní to dost tvrdě.....jaké jsi z toho měla pocity?????A to chodíš normálně celou dobu do práce nebo jsi na nemocenské?????
HOlky a doufám, že s 205 tam problémy nejsou ☹ ☹ ☹ ☹

zuzka72
22. kvě 2009

No podle mě, pokud jsem to pochopila, tak stimulace vaječníku je když bereš ten Clostil a vytvoří se ti tam víc vajíček.

donnald
22. kvě 2009

Ahojte děvčata,
Teddy - do Horizontu zajeďte a je to přesně tam, kde píšeš 🙂. Samozřejmě i anše ZOO je super 😀
Děvčata tak jen doufám, že ani pojišťova 217 nebude mít problém. Uvidíme jak vše dopadne, zatím začínáme. Holky, myslíte, že je možné jít rovnou na IVF ???(Zuzi, díky za definice) Nebo musí nejdřív každý na to IUI?? Jsem už rozhodnutá, že ať to stojí co to stojí, půjdu raději an to, zaplatím to,ale mimi bude skoro jisté.
Zatím to vypadá, že problém je u mě, že mám PCO syndrom (hondě vajíček, ale problém s jejich uvolněním, tj. ovulací).Právě beru taky Clostík, a presně jak píše Zuzka, má pomoc v uzrání a uvolnění vajíček. Proto je u toho zvýšené možnosti na vícerčata. Tak uvidíme, já bych brala i trojčata. lepší než nic 🙂
Jinak manžel byl na spermiogramu loni a měl počet 20mil. Což mu dr. tenkrát řekl, že je slabé, ale pak do zprávy napsal, že SPG OK, tak tomu nerozumíme nikdo. Můžu se zeptat, jak jsou na tom vaši muži???

zuzka72
22. kvě 2009

Můj měl 72mil,48% pohyblivost, prej dobry, ale pak zase říkal, že nic moc, no nevím. 😖

donnald
22. kvě 2009

No ty jo....
Tak to je pěknej slaboch ☹,ikdyž ten zbytek jako pohyblivost a tak říkal že má úplně v pohodě.Takže nás asi bude trápit množství.... uvidíme.
Jsme domluveni, že když se nepovede etď domácí snažení, půjde manža znovu na SPG.
A nevíte teda jak to má dr. s tou dovolenou????

zuzka72
22. kvě 2009

Bude až začátkem června, ale je lepší se objednat u Marušky přes mobil hned, bude pak asi nával.

kaatta
22. kvě 2009

cetrina Stimulace vaječníku je přes prášky aby jsi měla více vajíček a inseminace je že ti vstříknou upravené spermie přímo do tebe nebolíto je to jako gyn.vyšetření do práce můžeš normálně hodit ale z ničím se netahat s tou pojišťovnou by neměl být problém
donnald já si myslím že to zaleží na tvých vysledcích odběru my jsme museli nejdřív podstoupit stimulaci a domácí snažení,inseminaci a pak IVF to nás stálo 11tisíc(prášky a prodloužená kultivace)

zuzka72
22. kvě 2009

Snad mě pochopíte: Dám cokoliv, ale chci už konečně dítě!!! 🤐

teddyna
22. kvě 2009

donnald,taky mám PCO.ale dr Machač chtěl udělat laparoskopicky ovariální drilling - to jsem podstoupila v únoru ve fakultce v Olomouci.taky jsem měla clostil,ale nereagovala jsem na to,takže nativ u mě nepřicházel v úvahu a podstoupila jsem klasické IVF. ale je fakt,že co jsem začla jezdit k Machačovi,tak jsem se velmi sklidnila a ono to asi bude mít něco na to přestat myslet.ale každá jsme jiná. a kdo ví,jak to se mnou ještě dopadne

donnald
22. kvě 2009

Zuzi,
já to mám přes ně tak!!!
No, já mám Clostík teď 4 měsícem (ale 1.od dr. Machače) a vždy mě to zabralo. Sice cyklus byl zhruba 32 dní, ale MS přišla, což právě dříve tak nebylo. Machač mi řekl, že mi to můj dr. dával špatně, resp. že on navrhuje jiné dávkování. Pak jsem byla na ULT tam byl folikl 18mm, tak jsem dostala Pregnyl a teď čekáme...

zuzka72
23. kvě 2009

donnal držím pěstičky, já měla po Clostilu vždy spousty velkých vajíček, ale nikdy se nic nechytlo, tak uvidíme....

teddyna
23. kvě 2009

čau ženy,co dneska provádíte?? my máme doma velkou grilovací párty,kterou tady pořádáme každoročně.tak už se těším,jak se nadlábnu,páč bych furt enem žrala. asi si miminko říká,co chce nebo co,páč mám fakt pořád hlad. a určitě v tom hraje velkou roli i utrogestan.
Certino,jak se ti líbilo v Bosorce??jsi spokojená?

teddyna
24. kvě 2009

ahojte všem.tak kde to vázne??kde se touláte???tak nevím,jestli je to normální,ale začal mě bolet podbřišek jak na ms,tak mám strach,abych o miminko nepřišla.jsme v 6tt. na ultrazvuk jedu až 2.6.-to je ještě týden.nikdy bych neřekla,že budu takhle žít od kontroly ke kontrole-ale asi je to úděl všech mamin po IVF. ☹

donnald
24. kvě 2009

Ahojte,
tak já byla včera z kulturou v Praze a byl to supr den.
Ziuzi, a dostala jsi potom vždy MS?A když jsi brala ten Clostík, měla jsi u toho i ten Pregnyl???Já totiž ještě před Clostíkem měla MS, fakt hrozně nepravidelnou - jednou přišla sama po třeba 45dnech a pak jsem 2 měsíce po sobě šla na vyvolávačku.Teď co beru ten Clostík, tak aspon MS prijde sama 🙂 Což si myslím, že je první úspěch.

Teddy, doufám, že párty se povedla. Co se týče bolesti, nestresuj se předčasně.Já měla loni v létě zamlklé těhotenství (otěhotněla jsem, udělal se váček, který rostl, ale uvnitř se netvořil žádný plod)a to mě bolele taky břicho. U toho jsem se dověděla, že pokud tě bolí děloha, jako úplně skoro dole v rozkroku, nic se nedějě, to se připravuje děloha na zvětšení.... . Takže třeba je to právě ono.
Co ty na to?? 🙂