Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

micinka22
24. lis 2010

@kvakuska njn me se to porád plete..Reprofit..Fertimed je bleee:// 😅

micinka22
24. lis 2010

@mimco aha a po jak dlouhé kultivaci??? a to asi nebudou tak špatné ty spermie když se oplodnily vajíčka a uchytli...fakt asi bude problem někde jinde... v Reprofitu se budou snažit to vyzkoumat neboj...

mimco
24. lis 2010

Vždy byla PK. Zatím se všichni shodli na chybě spermíí jako důvod potratu.
Krom jejich minimálního poštu mají špatnou morfologii (2 hlavičky, 2x ocásky apod.).
Manžel prodělal v dětském věku závažné oněmocnění a byl ozařován. Tohle je nejspíš ta příčina.
Manžel je považován prakticky za neplodného. Krom toho, poslední spermio bylo mnohem horší než předchozí, takže se to zhoršuje a kdo ví jak to bude vypadat teď.
My jsme s maželem pevně rozhodnuty, že teď zkusíme dárce. Je to jediná možnost, jak zjistit, žda je chyba skutečně jen v něm a nebo potraty způsobuju já.

kvakuska
24. lis 2010

@mimco myslím že ke tvému problému a k problému tvého manžela se na této diskuzi nemůže vyjádřit nikdo povolanější než právě Micinka, sama má za sebou nějakou tu zkušenost a určitě ví přesně čím si právě teď s manželem procházíte 😖

mimco
24. lis 2010

Já jsem přece ráda, že mi dopovídá, nebo jsem napsala něco špatného?

kvakuska
24. lis 2010

@mimco ne ne, nic špatného jsi nenapsala, právě naopak ... opravdu si myslím, že z nás všech ti právě Micinka22 může nejlíp poradit ... my ostatní tu řešíme ovulace a stimulace a punkce, ale žádná z nás tu myslím nemá tak vážný problém se spermiemi jako ty ... a pokud si dobře pamatuju, Micinka kdysi řešila podobný problém ... a dnes má dvě krásné děti ... proto si myslím, že ti může poradit nejlíp z nás 😉

abig
24. lis 2010

Ahoj holky !
Vážně jste ještě žádná nebyla v lázních ? Začínám si říkat, že je asi něco fůj fůj fůj, když už mi dr. nabízí papíry k lázním.
Jen mě zajímá, za jak dlouho se (pokud se) schválí žádost ?

mimco
24. lis 2010

Já už jsem se teda asi rozhodla. 🙂 Zítra zavolám do Reprofitu a objednám se na konzultaci.
Je fajn, že mám vškerovou dokumentaci u sebe v kopii, včetně zprávy z imunologie.
Uvidíme, třeba to je prostě ta nutná změna. Nechce se mi, je to rozjetý vlak, ale bez Oborné už to tam nebude ono.

abig
24. lis 2010

@mimco Ahoj. Pokud jsi na vážkách, tak je potřeba asi udělat další krok ... a pokud si vybereš Reprofit, rozhodně neprohloupíš .... nikdy nic nevzdávájí, bojují ... nad ničím jen tak nemávnou rukou, vyslechnou, utěší a povzbudí ...

Jsem taky přeběhlík z Fertimedu .... jedna zkušenost a byla jsem pryč ... a po první schůzce v Reprofitu jsem odcházela s úsměvem na rtech .... vím, že jsou to jen slova, ale když ti v Reprofitu řeknou, nebojte miminko bude, tak jim to fakt věříš.
Naposledy mi dr. říkal, že kdybych měla o 15let víc, tak mi řekne, už nebojujte. A mě řekl, jste bojovník a nevzdáme se, tak to nevzdávám ...

kvakuska
24. lis 2010

@mimco No hele za konzultaci nic nedáš a potom se sama rozhodneš kde se ti líbí víc a kterému centru víc věříš ... dr.Machač také kdysi pracoval ve FN, zná jejich praktiky, zná Obornou i Dostála, klidně mu řekni narovinu co vám ve FN navrhují a že s tím nesouhlasíte a uvidíš co ti k tomu poví ... navíc jestli ty na stimulaci reaguješ dobře a problém je jen ve spermiu, tak ti možná navrhne na pokus s dárcem minimálku, to by pro vás nebylo finančně náročnější než IVF s doplatkem a ten poslední pokus na pojišťovnu by jste tak mohli prozatím ušetřit ... v RF se za konzultaci neplatí, takže nemůžeš ztratit víc než tu hodinku času v ordinaci ...ale pokud chceš konzultaci ještě letos, tak si tam určitě zavolej hned zítra, protože ordinují jen do 15.12. a potom až od 10.1.2011 😎

milusiaw
24. lis 2010

@lijank - ja jsem pochopila doktorku zxe pracuji do 19.12 a vanoce maji, jenom myslim ze na teto date jsem se nespletla 🙂
@mimco - ty jsi chodila do Olomouce nebo do Polanky?
Ja jsem prave s F. utekla, rozhodovala jsem se dlouho mezi Reprofitem a nejakou jinou - a holky me doporucily R, a jsem rada!
Vcera jsem mela 1 konzultace- a rikam tobe uplne jiny prostup pro pacjenta!
Ve F. me hnali na ICSI hned hned.a tady ne- musime vyresit proc se nedari jak jsou hezke embriona, co muze byt procinou, mam udelat hysteroskope a hormony i urcite ultrazvuk- tolik ukolu na prosinec!
A jeste ci reknu jestli budes chcit po nich dokumentace- ne ber ji!
Ja jsem hradila 300 Kc, manzel ma to vsechno a to co me dali to hruza! Ctvrt strany! Nepsali vubec vysledku hormonu jeno v norme, v norme!A tak me sestricka dala 2 karky v obaslku a jak jsem odesla s F. divam se a tam jsou 2 moje, od manzela neni, tak jsem se vratila a rikam ze hradila jsem 300 Kc a nemam to, tak cekala jsem 15 min doktor nemel nikoho a sla jsem do R. Vratila jsem se po konzultace, a uz bylo nachystane 😀

mimco
24. lis 2010

My už se sice snažíme dlouho, ale ono se vždy dávala pauza půl roku po revizi, tak se to celkově protáhlo.
Jsem zmatená a proto si v tom chci udělat jasno a určitě tam zítra zavolám.
Právě, že jsem měla vždy dost vajíček. 1IVF 20, 2IVF 28 a embroušků fakt hodně. Dost jsme jich ale ztratili při rozmrazování. U mě byly nejúspěšnější KETy. Posledně jsme čekali dvojčátka o to to bylo větší zklamání a smutek.
Nechápu, ale Dostál z tohoto počtu embriíí včera usoudil, že trpím PCO??? Hleděla jsem jak z jara. Menstruaci mám pravidelnou, cyklus mám sice 30-32 dní, ale to od 12-ti let. A ovulaci na sobe poznám.

mimco
24. lis 2010

Já jsem z Fakultky a úplně jako první jsem přeběhlík z Ostravského Gyncentra a o tom už se napsaly romány.

asmeena
24. lis 2010

@aneta1199
@sukubka
Tak už se vám to holky blíží, brzy budete mít taky ty své poklady doma v postýlkách. Máte poctivě nachystané tašky do porodnice?

abig
24. lis 2010

@mimco Podle embryí si to nevydedukoval, ale podle počtu vajíček při stimulaci. Já mám taky PCO, a při prvním IVF jsem měla 40 puntovaných folikulů .... z toho 16 vajíček ... a v RF jsem měla 20vajíček, o počtu folíku nevím.

Normálně ženy nemají takovou úrodu jako my. 😉

abig
24. lis 2010

@mimco Poznají to během UTZ, že na vaječníků je více folikulů, pak tě zařadí k PCO .... mě to řekli až v RF ... nikdy mi to neřekl ani "vlastní" gynekolog ...

mimco
24. lis 2010

Aha, pro mě to byla novinka. A já si říkala jak nejsem plodná.
Tohle bych měla za ty roky vědět. Je fakt, že mi to teda řekl až Dostál včera poprvé.
Oborná se o tom nikdy nezmínila.

jitulik24
24. lis 2010

Ahoj holky, dnes jsme byli na screeningu u Poláka. Mimi je zdravé a měří 7,58cm. Odpovídáme přesně dni IUI takže 13+5tt. Celou dobu bylo mimi otočené zády takže pohlaví nevíme. Fotka se vůbec nepovedla a trochu mě to i mrzí.

sukubka
24. lis 2010

@mimco já mám s fakultkou zkušenosti taky nic moc a chodila jsem přímo k Dostálovi a díky pěkně teda!reprofit je úplně o něčem jiném!

holky jinak díky snad to nějak zmáknu 😵

@asmeena já už jsem připravena se vším všudy!A jak to u tebe probíhalo?odtekla ti voda a jeli jste?

mimco
24. lis 2010

Tak já Vám zatím děkuju. Určitě tam zavolám.
Teď už musím utíkat.
Mějte se hezky a hodně štěstí 🙂.

milusiaw
24. lis 2010

@abig ja mam PCO, pri prvnim pokusu jsem mela jen 8 vajicek, pro druhym taky na Purregonu 250 - 9 vajicek . Ptala jsem se proc jeno tolik jak mam PCO bo holky maji mnoho vice tak me rikali ze je to pekny vysledek 🙂

micinka22
24. lis 2010

@mimco takže manžel má genetiku? muj právě nemá ani jednu spermii...nějaká gen. chybka no :/// takže máme dárce u obo dětí...boužel každé jiného... pokud půjdete do toho dárce a povede se mimi tak si nezapomeňte "rezervovat" jeho spermie na případné další děti... .-)) hodně štěstí
@asmeena tak co mamino jak se daří🙂)

asmeena
24. lis 2010

@sukubka
Tak co se týká porodu. V pondělí 8.11. odpoledne jsem se probudila po obědě a hodně jsem špinila, tak jsem si říkala, že to už by konečně mohlo něco znamenat, když jsem 5 dní přenášela. Od páté hodiny začaly přicházet sem tam nějaké bolesti, ale ještě to nic nebylo. Ve 22 hodin jsem už měla pravidelné, ale né moc bolestivé kontrakce co 7 minut, tak jsme raději jeli na pohotovost do Fakultky, kde mi natočili monitor a přijali mě. Doktorka mě vyšetřila a že ještě nejsem otevřená, dali mi noční košili, štítek na ruku a že zůstanu už v nemocnici ležet, ale já jsem říkala, že pokud to ještě nic není, tak raději pojedu domů. Tak jsme přijeli domů zpět o půlnoci a já si šla na hodinu lehnout, ale co 7 minut mě ty bolesti pořád braly, takže jsem se přesunula z ložnice do obyváku, abych manžela nerušila a rozcházela jsem si bolesti v obyváku. Dala jsem si sprchu, vanu, ale nic proti bolestem nezabíralo a kontrakce se zkacovali na 6minut, 5 minut a když už jsem je měla ve 3 hodiny ráno co 3 minuty a docela dost bolestivé, tak jsem ještě hodinu počkala a pak jsem probudila manžela a jelo se znovu do Fakultky, tam už to šlo rychle.
Udělali monitor v 5 hodin mě vzali na sál a tam už byly tak silné kontrakce, že jsem myslela, že to nezvládnu. Nechala jsem si dát jen nějaká slabá analgetika, protože z epiduralu jsem byla posera to jsem byla raději rozhodnutá bolestí umřít než mít nějaké následky.
Rodila mě vrchní porodních asistentek, která nás zároveń vedla i na předporodních kurzech, tak to bylo super.
Akorát teda nechápu jak někdo může rozdýchávat kontrakce na balónu, protože to byl pro mě horor, když jsem na něm seděla a přišly stahy - hrůza.
Ale naštěstí to netrvalo až tak dlouho a ta bolest za to nádherné miminko stála.

asmeena
24. lis 2010

@micinka22 zatím všechno zvládám, ale dnes jsem chytala poprvé depky z manžela, protože mi vadí, že mi nepomáhá tak jak bych si představovala a když něco po něm chci, tak mi přijde, že mi dělá naschvály, protože si myslí, že ho moc diriguju. Když po něm něco chci, tak chci, aby to udělal hned, ale on né, mu všechno trvá a nechápe proč to musí dělat zrovna když řeknu. Tak z toho chytám nerva.

asmeena
24. lis 2010

@sukubka jo a voda mi neodtekla, tu mi praskla až paní doktorka na sále a byl to teda zvláštní pocit, jako by ze mě vytekl kybl teplé vody. 😀 😀

micinka22
24. lis 2010

@asmeena no tak to máme doma to samy... ja jsem za furii co chce vse hnedka .-))) a porod docela dobre 😀DD no a kybl vody zavidim....ze mě neteklo nic a štourali a štourali:// mala to asi ucpala a hold nic neteklo:/

aneta1199
24. lis 2010

@sukubka

záda mě bolí taky, hlavně ráno než to rozchodím, přes den už to jde.
V noci chodím na záchod jen 1-2x, tak to je super.
Já budu asi rodit v Jeseníku, teda pokud na Sedle nebude ten den nějaká kalamita. A epidurál ? NA 100% !!!

asmeena
24. lis 2010

@aneta1199 ty máš rodit před Vánocema a to má být zrovna obleva, tak snad i ze Sedla to stihne slézt 😉 a pokud tam bude hodně sněhu, tak odrodíš v autě a rovnou si vezmi lyže a pak s malým rovnou na svah. 😉 😵

aneta1199
24. lis 2010

@asmeena

Asmeen - super, že jsi to tak zvládla. Ještě mi prosím napiš, jak jsi byla otevřená v těch 5 ráno a v kolik se Sofinka narodila ???
A jak se cítíš teď?

aneta1199
24. lis 2010

@asmeena no já těm dlouhodobým předpovědím moc nevěřím, a zvlášť né pro Sedlo 🙂
ale nějak to zvládnem, prostě v nejhorším skončíme v Šumperku.