Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

hahebu
14. únor 2016

@skubanekkata A jak píšeš výše - vše v pořádku? To je masakr... Tak hlavní je, že máte synka 🙂

skubanekkata
14. únor 2016

ano, vše v pořádku, tak takový je život. Teď už mám sice ty krásné starosti, ale na to období nikdy nezapomenu.

luci_pek
15. únor 2016

@skubanekkata To je tedy opravdu divné, že to nejde. Nevim kolik je ti roků, ale já ve svých 27 jsem teprv na začátku a rozhodnutá proto udělat maximum..i kdybych za pár let měla zkusit vajíčka od dárkyně 😀 a že jsem zdravá .. A třeba se vám to jednou přirozeně povede 🙂 nikdy neříkej nikdy.

skubanekkata
15. únor 2016

je mi 34 a začala jsem v 26,5 letech, já jsem teda dárkyni nechtěla. To jsem razantně zamítla, že nechci. Taky jsem dělala maximum, jela jsem hlava nehlava. Ale vše má své meze. Hlavně je to opravdu neskutečná zátěž jak fyzicky, tak psychicky. Prostě u nás dopadlo, jak to dopadlo a nelituju toho. Navíc jsem díky adopci poznala opravdu bezva lidi. Jezdíme parta 4 rodin s adopčátky na dovolené, výlety. Přišli jsme k "hotovým" dětem a jak říkáme s holkama,lepší děti bychom si neporodili 😉

nelluna
15. únor 2016

Myslím si, že to není hlavně o věku! Možná z nějaký hlediska jo, ale mě je 23 a snažíme se už dva roky a centrum naštěvujeme rok. Začalo to nejdřív změnou doktora, který mi zjistil vysoké hormony. Ihned mě poslal do Olomouce a tam to všechno začalo. plánované styky poté operace a pak 3 pokusy IUI a teď v lednu 1 IVF :-/ mám teď dobu čekací a jsem celkem doooost nervozní. Jednou to jde, jednou jsem už na dně a na všechno bych se vyprdla. :-P A někdy jsem alergická na ty 30 leté ženské co mi řeknou, že mají ještě čas.

b_lecha
16. únor 2016

@nelluna neodsuzovala bych ani 30 či starší ženy, které touží po miminku. Prostě mají jiné priority a ta touha přijde u někoho později. Holt, čím jsou starší a začnou tyto věci řešit, tak se to bohužel odrazí nejen na zdraví, průběhu otěhotnění, ale i na financích. To je holt daň, za kterou se platí :(

b_lecha
16. únor 2016

Dnes začínám s přípravou na třetí KET. Ze čtvrtého IVF máme posledního mrazáčka, tak se modlím, aby se chytl, jinak se fakt už picnu.

luci_pek
17. únor 2016

@b_lecha Super, moc držím palečky 😊 a kdyby se, nepicneš se, ale pojedeš dál 😉 vyjde to.. můžu se zeptat co ta příprava obnáší? Já mám pocit, že nám druhé IUI nevyšlo, takže v březnu do třetího a to jen proto, že do třetice všeho dobrého jinak bych už šla asi taky na IVF, ale manžel stále věří, že se to povede 😉

beruska1889
17. únor 2016

Ahoj holky, jelikož se nám s manželem delší dobu nedaří mimčo, odeslal nás můj gynekolog na spermiogram na IVF clinik do Olomouce.... tak se chci zeptat jak to tam probíhá? Jak mají dlouhé objednací lhůty, za jak dlouho se dozvíme výsledek a zda tam můžu s manželem...? a jestli je možné objednat ho třeba na pozdější odpoledne - kvůli práci... nějak odmítá tam jet sám... ☹ děkuji moc za případné odpovědi 😉

b_lecha
17. únor 2016

@luci_pek nejdřív jsem dostala injekci diferelinu (myslím, že se to tak píše), teď beru estrimax 3x1 denně, pak začnu brát anopyrin - na ředění krve a v rozpise mám pak utrogestan.

luci_pek
17. únor 2016

@beruska1889 Ahojky, tam to jde rychle objednaji vas cca do 14dnu, s tím, že jdete nejprve na konzultaci oba dva, tak proberete a dozvíte se všechno možné, taková seznamovacka co vas bude treba v budoucnu čekat pokud bude takový a makovy problém, můžeš tam jít i sama, ale je lepší když jdete oba, můj s tím problém neměl.. No a až potom se domluvite na spermiogram, to je i treba do pár dnů a tobe vezmou krev, na hormonální profil. Spermio ví chlap do pár hodin, a s nim můžeš max do čekárny pak je to na něm 🙂 Můj manžel byl tenkrát asi ve 12hodin a v 15.00 jsme si šli pro vysledky. Nemusis se vubec niceho bát vsichni jsou tam fajn 🙂 držím palce

kvakuska
17. únor 2016

@beruska1889 pokud máte žádanku jen na spermiogram, tak na žádnou konzultaci nemusíte, stačí tam zavolat a objednat se na dobu, která vyhovuje jak vám tak klinice ... s manželem do odběrové místnosti můžeš ... případně se můžete domluvit s klinikou a manžel může dovézt vzorek odebraný doma, jen se tam bude muset stavit předem pro sterilní nádobku ... k nádobce vám dají i instrukce pro odběr doma a materiál potom musí doručit na kliniku on sám do jedné hodiny od odběru 😎

beruska1889
17. únor 2016

@luci_pek děkuji za vyčerpávájící info, hormonální profil mám teď nabraný u svého dr. dle UZ ovulace probíhá perfektně, takže já jsem prý zdravá 😉 máme se zatím objednat jen na to spermio a pak s výdledkem jdu znovu ke svému gyndaři a uvidíme co dál 😉 já se na nějaké IVF a podobné zatím moc necítím, teprve zjišťujeme zda je někde problém... 😉

@kvakuska super! děkuji moc, to jsem právě potřebovala vědět... 😉 snad to dobře dopadne a nebude nikde žádný problém.... tajně doufám, že se prcek prostě seknul a dělá nám naschvály, že se mu za námi ještě nechce... 😀 😀 😀 😉

luci_pek
17. únor 2016

@kvakuska Jee tak to jsem nevěděla, že to jde i takhle a doma 😉 zrovna se mě na to ptala kamarádka tak ji to můžu přetlumočit 🙂 @beruska1889 Tak držím palce 🙂 u nás se seknul už dva roky 😀 takže jsme to po roce začali řešit takhle ..

luci_pek
17. únor 2016

@b_lecha Děkuji za odpověď, teď by mě zajimalo (možná hloupý dotaz) ty prášky co tedy máš se dávají běžně k IVF, nebo máš nějaký problém, třeba ředění krve..je mi jasné, že každá asi bere něco jiného když má to a ono 🙂 u mě zatím nic nenašli, vajíček mám hodně, sliznici vysokou tak jak má být.. A zajimalo by mě, jestli bych taky z toho třeba něco užívala.. Jestli se to dává automaticky 😀

b_lecha
17. únor 2016

@luci_pek tady na klinice asi ano. Předtím jsem chodila jinam a tam mě na KET stimulovali jinýma lékama. Já mám PCOS a jeden vaječník. Jak říká manžel, skoro chlap :D

luci_pek
17. únor 2016

Dobrý 😀 tak já si naivně myslela, že budu mít vše v přirozeném cyklu jako u IUI ..

kvakuska
18. únor 2016

@luci_pek ahoj, trochu pleteš věci dohromady, b_lecha sem píše léky, které bere na KET, to znamená že už má na klinice zamražená embrya a chystá se pro ně jít ... pokud by šlas na IVF, tak bys brala úplně jiné léky než které bere b_lecha teď ... IVF bez léků (v nativu) se sice udělat dá, ale vetšinou to není první volba ... a léky na IVF bere každý jiné a jinak, podle toho jak to stanoví lékař 🙂

kvakuska
18. únor 2016

@sukubka ahoj, pamatuji si tě z doby, kdy se nás tu scházela opravdu velká parta 🙂 ... ano, doktor Machač je v IVF Clinic a je tam docela často, myslím že nebude problém se k němu objednat ... IVF Clinic byl původně pobočka Reprofitu, teprve nedávno se oddělil úplně, ale vlastně stejně pořád spolupracují ... držím palce ať vám druhátko brzy výjde 😎

beruska1889
18. únor 2016

@luci_pek děkuji moc 😉 my už máme za sebou taky rok, tak už nechci déle čekat... ať se konečně začne něco dít... 😀 😀 😀 tak ať Ti to brzy vyjde 😉

luci_pek
18. únor 2016

@kvakuska Ahoj, no já jsem v tom ještě neznalec 😀 ale podle toho, co jsem si později četla na netu jsem pochopila.. I tak moc děkuji za vysvětlení 😉

luci_pek
18. únor 2016

@beruska1889 Taky moc děkuji 🙂 chtěla jsem to taky tak, ať už se něco děje po tom roce.. Ale po pár měsících v centru mě chytl slepak tak jsme se chvilku nemohli snažit.. 😀 když to vezmu snažíme se rok a půl a pořád plní optimismu, že to vyjde 😉 zatím se z toho nehroutím, uvidíme za pár let 😀

beruska1889
18. únor 2016

@luci_pek mám to podobně, taky se nehroutím a doufám, že roky před námi snad už nejsou, maximálně pár měsíců než se povede 😉

rips
18. únor 2016

Dobrý den, holky, také se přidávám. Mám se objednat do IVF Clinic, chodili jsme před rokem do Eurofertilu v Ostravě, ale přístup strašný, tak to měníme. Můžete mi, prosím, napsat, zda a případně kolik se platí za konzultace, registarci ? a za IUI ? Oba máme s manželem poj 211.
Děkuji

beruska1889
18. únor 2016

ještě se holky zeptám, platí se ten spermiogram???

sukubka
18. únor 2016

Kvakuska take si te pamatuji 🙂 ja chci druhe az za rok...ale.letos v.prosinci bych uz chtela.konzultaci...takze machac tam.je??super tesim.se na nej

luci_pek
19. únor 2016

@rips Ahojky, nene nic se neplatí a IUI je za 1500,- 🙂 @beruska1889 Neplatí 😉

beruska1889
19. únor 2016

@luci_pek děkuji moc za odpověď 😉 to mám radost... 🙂 😀

rips
19. únor 2016

@luci_pek taky dekuji☺

hahebu
20. únor 2016

Ahoj hoholky! Tak je mezi námi už nějaká čekatelka na testík???