Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

teddyna
17. srp 2009

tak mám triko s tlapkama.Peťka mi ho ráno dovezla.sice budu muset ještě dorůst,páč mi to na břuchu kapku visí,ale to asi nebude dlouho trvat.byla jsem na srazu s kamarádkama a jejich dětma - řeknu vám,to byl masakr - 8 dětí=demoliční četa.ale v podstatě jsme skecly po chvilkách sem tam nějak.a byla jsem moc ráda,že je vidím po delší době. je vidět,jak ty děti rychle rostou a vyvíjejí se.ale nějak na to není moje nervová soustava ještě připravená na takový kravál.ale prý to přijde,jak budu mít sama děti a budu s nima chodit mezi ostatní dítka.no,uvidíme.
Zuzi,už pleteš oblečky?? a co ostatní?jak se vede?

zuzka72
17. srp 2009

Teddy-zatím nepletu-přemýšlím, který si vyberu. Momentálně opět, jako vždy nemůžu spát a žerou mě komáři. Holky nevíte některá, jak to je. Od dubna jsem na UPráce a odmítla jsem neschopenku(prej se to nevyplatí), no, ale až mi skončí ta podpůrčí doba, to jako nebudu brát žádny peníze(teda teď beru jen 2700,- -průměr z podnikání), i když bych šla na tu neschopenku? Vždyť jsem si platila jako OSVČ soc, zdr a nemocenskou. To je binec!!!

teddyna
18. srp 2009

Zuzi,tak mě napadlo-zkus napsat tento dotaz rovnou na OSSZ - tam by ti měli odpovědět tak,jak to je. a jak ti je?je to už lepší?už nešpiníš?

zuzka72
18. srp 2009

No už nešpiním, jen sem tam nějaký náznaky do béžova, ale je mi strašně blbě pořád, no snad to bude lepší, už se nemůžu dočkat té kontroly toho 26.8.-už aby to bylo.

teddyna
18. srp 2009

Zuzi,to uteče jak voda,uvidíš.já si taky říkala,že kontroly po měsíci,to snad ani nepřežiju.a ony ty 4 týdny utečou jak voda.ale zase když je ti blbě,tak je to známka,že se něco děje.mě zas není vůbec nic a taky mám obavu,jestli je vše OK.teď jsem byla u baráku orvat břečťan,chci to všechno servat z baráku,ale je toho tady za 40 let,tak to dělám postupně a ještě než se tchánovci vrátí z dovče,páč by to jinak asi nedovolili.tak jsem se tak zašpinila a zpotila,že jsem právě vylezla z vany a mám toho plný zuby.a budu muset vyprat aj pejska,páč je taky zaprášenej.ale to až večer,páč on se potom dvě hodiny nebaví a je děsně uraženej,že je vypranej.takže až večer,aby si mohl zalést do pelíšku a pak se přijít udobřovat do postele 😀 .bílej kožíšek na pejscích,to je děs.

zuzka72
18. srp 2009

To mi napsaly z toho ossz:
Dobrý den,
od 1.1.2009 byla změna zákona o nemocenském pojištění (§ 57 odst. 1, písm.
a) zákona č. 187/2006 Sb.). Pracovní neschopnost je vystavována pouze
zaměstnancům v pracovním poměru nebo občanům, který vznikl nárok na
nemocenské dávky po ukončení pracovního poměru v ochranné době
zaměstnavatele.
Z toho vyplývá, že Vám v podstatě lékař ani nemůže vystavit pracovní
neschopnost. I kdyby ji však omylem vystavil, nemá tato vůbec žádný vliv na
prodloužení či výši vyplácené podpory v nezaměstnanosti.
Jakmile tedy vyčerpáte podpůrčí doby (5, 8 nebo 11 měsíců), jedinou možností
je požádat si o doplatek do životního minima sociální odbor Magistrátu města
Olomouce-Hálkova ulice. Zda Vám však na tento příspěvek vznikne nárok, Vám
mohou říci pouze pracovníci tohoto sociálního odboru.
A na tom uřadě po mě chcou abych donesla ukončenou neschopenku i když byla ten samý den co vystavená, tak stornována a pak se v tom vyznejte, sami neví, co chcou. Jsem zvědavá, co mi na to zítra řekne.

teddyna
18. srp 2009

no uvidíš Zuzi - je to samej papír,samá kravina...i když,co si budem povídat,mnohdy ti úředníci ani sami neví,jak se má co dělat.páč zákony se pořád mění.no a čeho se teda bude vypočítávat pak mateřská?jsem z toho jelen.

asmeena
19. srp 2009

zuzi: a ty jsi říkala, že jsi OSVČ? Tak to by jsi nárok měla na nemocenskou mít, ne? já teda nevím, umím akorát nemocenskou vypočítat, protože to v práci děláme denno denně, ale kdy je na to nárok nevím.
A úředníci na OSSZ dokonce neumí vypočítat nemocenskou a platí to v některých případech špatně, a když jim voláme že to mají špatně, tak nám řeknou, že jim to počítá počítač a že to mít špatně nemůžou. Takže kdo si to neumí spočítat, musí důvěřovat úředníkovi. 😠

zuzka72
19. srp 2009

Asmi-já jse v dubnu ukončila OSVČ, teď jsem na ÚP,víš.

teddyna
19. srp 2009

dobré ráno všem.Zuzi,ty jsi taky ranní ptáče,-jak se tak dívám.nemůžu taky spát,budím se pravidelně kolem 05 a-06 a už nezaberu.no a samozřejmě v noci se sem tam vzbudím a mrknu na budíka.hlavně,když v okolí štěkaj nějací uřvaní vlkodlaci - jakože je jich tady požehnaně - no,jak na vesnici.jsme sice město,ale řekla bych,že spíš taková hoodně velká vesnice,páč si tady důchodci vidí až do talíře a všichni vědí všechno a všude byli dvakrát,nejlépe i třikrát.
asmen,tak to jsi dobrá,páč nemocenskou na procenta lze spočítat pomocí kalkulačky za pár minut.nicméně netuším,jak se mi vypočítá mateřská?kolik je to procent ze základu platu?nebo jak se to počítá?

teddyna
19. srp 2009

teda holky,tady to žije 😠 kde se všichni touláte????

katapola
19. srp 2009

Já jsem tu, ale nemám co napsat, žádná novinka. Stále čekám na menses, abych mohla začít s injekcema, a furt nic. Jsem si mysela, že dnes už by mohla po antiko přijít (poslední prášek antiko v neděli). Holky nevíte, kdyby mi menses přišly třebas až večer, tak tu injekci mám dát hned ráno nebo až další ráno?

zuzka72
19. srp 2009

Já jsem zde, lítala jsem po těch úřadech a mohu říct, že levá neví, co dělá pravá-zkrátka bordel, škoda mluvit a já zbytečně lítala.
Katy injekce se píchá až se ti menzes rozběhne naplno, jako, že krvácíš, né když ti začne slabounce, takže spíš až ten 2den od začátku, ale to ti ten doktor musel říct.

katapola
19. srp 2009

Zuzi, mě nenapadlo se zeptat, co mám dělat, když menses přijdou třeba ve 20 hodin večer. Navíc mně menses začínají rovnou se vší parádou, takže silně, s tím problém tedy nemám.

j.cien
19. srp 2009

Ahojky 😉 pokud prijde MS odpoledne,pichat se zacina az dalsi den rano,tj.pokud zacnes krvacet odpo,tento den se nepocita jako prvni,prvni den je az ten dalsi 🙂 Toto nam teda ve Fetasu rikaji 😉

katapola
19. srp 2009

Dík. Myslela jsem si to, ale úplně jistá jsem si nebyla.

katapola
19. srp 2009

J.cien a fakt to platí u celého odpoledne? Tzn. i když MS přijde třeba ve 14hod? Se mi furt něco plete, že jsem dřív někde četla, že když MS přijde po 18.hod., počítá se 1. den až od následujícího dne.

teddyna
19. srp 2009

katapola,když ti mensky přijdou po 17té hod,jako první den se počítá ten další.takže pokud začneš krvácet až večer,tak píchni až ráno.a je to tak,jak píše J.cien - musí se to rozjet na plno.

asmeena
19. srp 2009

tak holky já jsem z toho blázen, taky jsem to o tom prvním dni MS četla, tak jsem se na to ptala loni Vodičky ve Fertimedu a on mi řekl, že když dostanu třeba večer v devět hodin MS, tak je to jako první den a hned ráno píchám. Že nějaké takové do 18:00 hodin neplatí.

asmeena
19. srp 2009

Já jsem to potřebovala vědět kvůli tomu, že jsem měla jít druhý den na hormonální profil.

katapola
19. srp 2009

No takže stalo se to, co jsem očekávala, MS přišla v 18.30. Fakt jak naschvál. Volala jsem na nonstop linku, padlo řešení píchnout si už zítra v poledne a další dny vždy ráno, jenže já jsem v poledne v práci, takže výsledek byl píchnout až v pátek ráno. Je fakt, že silnou MS mám hned od začátku.

asmeena
19. srp 2009

katap: já být tebou, tak si píchnu už ráno.

asmeena
19. srp 2009

ale hlavně, že už MS přišla a víc tě nenatahuje.

katapola
19. srp 2009

No hele, přece nebudu dělat něco, co mi doktoři neřekli. Max. přijet z práce domů brzo a píchnout si to po tom poledni. Jenže konečné slovo bylo píchnout až v pátek ráno.

katapola
19. srp 2009

Nemáte někdo číslo na sestřičku Marušku? Nebo myslíte, že zítra bude v ordinaci, když Machač má dovolenou? Mám se hned objednat, jak mi přijde MS.

asmeena
19. srp 2009

a ty pícháš ten fostimon že? Ten je blbý na přípravu, kdyby si měla puregon, tak sis ho mohla vzít do kabelky a v práci někde bokem nachystat a píchnout a v práci si to píchnout teda nemůžeš jo?

katapola
19. srp 2009

No vlastně můžu. Jsem v kanclu a zítra dokonce sama, sekretářka má dovču. Já u toho teda chtěla mít manžela, ale když tak nad tím přemýšlím, zkusím si ty ampule a injekce vzít sebou do práce a píchla bych po poledni, protože to byla první reakce dr. na telefonu. No uvidím.

asmeena
19. srp 2009

A bude tě potom píchat manžel? Já jsem toho svého zaúkolovala i při píchání puregonu do břicha, protože jsem chtěla, aby měl taky zásluhu a cítil se do toho víc vtažen.

asmeena
19. srp 2009

katap: já ti tak závidím, že už stimuluješ, mě teprve čeká pohovor. 🙂 Už aby to uteklo a my šli už taky do Reprofitu.

teddyna
19. srp 2009

katy,taky bych píchla ráno. číslo na Marušku:774399398. a pokud ti to nevezme,tak si vezmi injekce s sebou do práce.každopádně pokud máš silnou ms ode dneška,tak bych to fikla hned zítra ráno.páč v pátek už to je druhý den.