Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

ladus77
21. zář 2011

@abig veeelka gratulace dalsi mamince!!! Uzivej si to!!!

jitulik24
21. zář 2011

LIfinka se stala 16.9 maminkou! Matyášek vážil 3970g a měřil 52cm. @lifinka obrovská gratulace, ať vám dělá Matyášek jen samou radost 😉 a přeji mu v životě hodně zdravíčka a štěstíčka

lifinka
22. zář 2011

@jitulik24 ahojky, jsem hotová, nejsem schopná ani napsat, že?

V úterý nás propustili z porodky, až jsem se divila, jak po císaři pouští brzy, ale není místa, pakujou maminy jak se dá.Taky mám od úterka teploty beru paralen, nalily se prsa, tak asi z toho, ale nevím, zda to může trvat více dní ty teploty jakmile dosáhnou 37,6 beru paralen, mám i gelovou chladící podložku na prsa, sprchuji a občas je místo tvrdší.Taky mám z kanyly na ruce na d zápěstím hrču, která se mi včera udělala?!No a taky mi nikdo nenělal utz dělohy a tak po propuštění, vám to kontrolovali?Břicho stále moc bolí, ale pohyblivě jsem už rychlejší u postýlky než předevčírem 😀

carlik
22. zář 2011

@lifinka gratuluju k Matyáškovi 🙂 a ty brďo, po 4 dnech po císaři doma, no potěš....to jsem zvědavá co mě čeká v lednu? A ty jsi byla v Ol porodnici? Tak přeju brzké uzdravení a vplutí do normálu s mimiškem 🙂

mautas11
22. zář 2011

ahoj holky, můžu se k Vám přidat? taky chodím do reprofitu OL. cca 4 měsíce, ráda bych se Vás zeptala když pošlou nekoho z repro na IUI tak kam posílájí,a jestli je nutná neschopenka??snažíme se dva roky po revizi,a pořád nic. chodím k p.Souškové, chodíte k ní také někdo? 🙂

daisy14
22. zář 2011

@lifinka Gratuluji k Matyáškovi, pěkné míry!🙂 Ať jsi brzy bez teplot, ale stejně se divím, že Tě tak brzy propustili domů po císaři. U nás se chodí nejdřív po 6 dnech. No hlavně ať jste oba zdraví!

silvie_z
22. zář 2011

@mautas11 ahoj, myslím, že po iui neschopenku nepotřebuješ, je to podobné jako gynekologická prohlídka 🙂 Brali jsme si vždycky s manželem den dovolené a ještě jsme si potom udělali výlet po Brně. Mně chtěla dr. Soušková poslat do fakultky, ale četla jsem na ni dost hrozné reference, tak jsem si řekla, ať mě objednají do RF do Brna. Je to sice trochu z ruky a doplácíš víc, ale když jsem odcházela po prvním iui, tak jsem hned říkala, že vím, za co platím - výborný přístup, soukromí, klid... Toho bych se ve fakultce asi nedočkala. Vůbec se neboj 🙂

jitulik24
22. zář 2011

SNAŽILKY:

KATAPOLA - 6xIUI, 2x IVF, 2x minimálka- negativní. V rámci imunoléčby přirozené otěhotnění- mimoděložní těhotenství.
BERUSKA - IUI, 2x IVF-Fertimed-0 transferů,4x minimálka-Reprofit-vždy negativní.Špatné imuno-léčba.Od 18.1. si užívá v lázních a pak další boj.
STEPHANIE - 1IVF, 1 KET - 5tt potrat, 2.i 3.KET -negativní, hysteroskopie OK, srpen KET - potrat 7 tt. Další boj v únoru!
PAVCA3388 - 1 těhu přirozeně, teď po laparce.
ANDINKA - 1xZT, 2x IVF(1xbez ET), 3x IUI, 6x minimálka(3x bez ET). Od 18.1. si užívá v lázních a pak další boj..
FERDICE - 1xZT, 1xpotrat, 1xmimoděložní, 1x IVF, KET negativní.
BRITKA - 3x ET ve Fertimedu a 2x ET v Reprofitu. 2 IVF úspěch - 9tt potrat. V březnu se chystá do dalšího boje!
KAMKA1402- 2x IVF- negativní. Od 22.2 lázně a pak další boj -KET!
BOBULINKA74-2x otěhotněla přirozeně-mimoděložní těhotenství. Plán minimálka
MISA.PATRIK -2x IVF-negativní.2x ZT- 7tt, 9tt, 2x mimoděložní.18.9 hysteroskopie. KET-negativní
HEXELUCKA- 2x IVF-negativní, minimálka 9tt zamlklé těhu, chystá se do dalšího boje
MILUSIAW - 6x IUI a 2x ICSI ve Fertimedu - vše negativní. 2 mimi po minimálce-přišly na svět moc brzy

STIMULANTKY:

TĚHULKY:

CARLIK -1 mimi po DE, RP 21. 1. 2012 (4x IUI, 2x ET s vlastními- nic, 3. pokus s DE Reprofit)
ELLAAEE – 1 mimi přirozeně, TP únor 2012 (Danielek 22.12.2010, 3,41kg a 49 cm)

MAMINKY: Velká gratulace!

BERAS- Tomášek 1.10.2009, 3,27kg a 47cm
TEDDYNA - Vojtíšek 10.11.2009, 1,60kg a 40cm
ZUZKA - Petříček a Lukášek 26.2.2010 3,09kg a 48cm, 2,65kg a 46cm).Jakub 30.10.1992, 4,5kg, 52cm.Adam 6.6.1995, 4,5kg, 55cm.
CERTINA - Adélka
MICINKA – Dominiček 16.8.2010
ASMEENA – Sofinka 9.11.2010, 3,50kg a 49cm
SUKUBKA - Lukášek 13.12.2010, 3,20kg a 49cm
ANETA1199 - Štěpánek 16.12.2010, 3,0kg a 48cm
JEJ - Amálka 17.12.2010
RENCAV - Adámek 14.1.2011, 3,45kg a 49cm
DAISY14 - Peťka 9.2.2011, 2,90kg a 47cm
PECICKA - Vladislavek 13.2.2011, 3,60kg a 50cm
LADUS77 - Štěpánek 14.4.2011, 3,60kg a 52cm
KRYSTOFKA - Radimek 7.5.2011, 2,71kg a 46cm
JITULIK24 - Karolínka 30.5.2011, 4,40kg a 51cm
JUVIK - Matoušek 8.8.2011, 3,28kg a 51cm
ESCADKA -Sofinka 25.8.2011, 3,85kg a 52cm
ABIG-Jonášek 15.9.2011, 3,19kg a 50cm
LIFINKA -Matyášek 16.9.2011, 3,97kg a 52cm

mautas11
22. zář 2011

@silvie_z děkuji za informace, a můžu se zeptat jestli jste uspěli v reprofitu a IUI? máš dobré zkušenosti s dr. Souškovou? já jsem tam teprve chvíli,a zatím z ní mám dobrý dojem,akorát nám to nějak nejde, zatím jsem měla jednou pregnyl a nic,uvidíme tento měsíc. myslíš,že je možnost si to blbě píchnout?? já jsem hrozně zvědavá,že?? a hlavně už po dvou letech neúspěchu zoufalá :(

carlik
23. zář 2011

@mautas11 ahojky, myslím že silvie ti to ohledně IUI v Ol a v Brně vysvětlila přesně. Do Ol bych šla jen v nejnutnějším případě, je to tam takový zastaralý a už jen čekání na té chodbě stresuje. A já taky jezdila zhruba před 2,5 lety na IUI do Brna, celkem jsem měla 4 pokusy a nic, pak další IVF, minimálky, no až tenhle 5. ET se vydaři k snad úspěšnému konci. V lednu čekáme holčičku. Do poradny dál chodím buď ke Štěpánovi nebo dr.Souškové, ona je strašně milá a pečlivá, tak si myslím, že jsi v dobrých rukou. A bohužel někdy to nejde hned, takže to chce pevné nervy a zkoušet a zkoušet, co se dá... Myslím @jitulik24 se povedlo po IUI mít Karolínku 🙂
@escadka a jak se daří vám? Doufám, že jste se zaběhly holky a moc malá nezlobí? 😉 Mě malá pěkně kopká, tak to vypadá na baletku 🙂 Jinak už jsem začala nakupovat docela zvesela oblečky, taky pletu abych se doma nenudila a hledám na netu, co vlastně všechno budeme potřebovat. Jen se chci zeptat, kupovaly jste dopředu nějaké lahvičky, sterilizátor apod.? Já teda chci kojit za každou cenu, ale nikdo neví, že?

jitulik24
23. zář 2011

@mautas11 Ahoj, já jsem byla na IUI ve fakultce jednou a stačilo mi to, už by mě tam v životě nikdo nedostal. Hnusné prostředí, čekala jsem tam několik hodin 😒 . Raději jsem na IUI jezdila do Brna, sice to bylo dál a IUI tam stála kolem 1500Kč, ale ten přístup a prostředí dělá hodně 😉 . Karolínku máme z IUI 😵 😀 . Napřed jsem jezdila do Fertimedu, tam se nám hned na první IUI podařilo mimi, ale ve 21tt jsem o malou přišla ☹ , pak byl další pokus také úspěšný, ale měla jsem zamlklé těhu ☹ . No a dále jsem měla myslím 4 IUI bez úspěchu a přestoupila jsem do Reprofitu. Tam jsem absolvovala dvě IUI a nic, manžel měl stresy v práci a tak měl špatné spermie, byla nám doporučena minimálka. Šla jsem tedy dvakrát do minimálky a zase nic a až už jsem to takřka vzdala a řekla jsem si, že půjdu do poslední IUI a pak jsem měla v plánu klasickou IVF, tak se nám podařila Karolínka 😵 😀 . Já si píchala Pregnyl a v pohodě, vždycky ti řeknou kdy ho píchnou a myslím si, že na tom není co pokazit. Možná by to chtělo větší dávku pokud na tebe nezabral. Určitě to nevzdávej, ono se to povede a možná právě kdy to budeš nejméně čekat 😉

escadka
23. zář 2011

@carlik Ahojík 🙂, nám se daří dobře, už jsme se zaběhly myslím pěkně, spolu vaříme, spíme i pracujeme na počítači, jako právě teď 🙂. Koupila jsem supr odsávačku na 2 prsa naráz, takže za 15 minut mám mlíka na rozdávání 🙂, malou krmím pěkně přesnou dávkou a mám klid, že přibývá na váze, nemám rozpraskaný bradule a tak, takže odsávání mi naprosto vyhovuje, taky už mám nakřečkováno dle doporučení doktorky v mražáku na období, kdy malá bude mít sprintový růst - 6 týden, 3 měsíc ad. a kdy není dost mlíka. A u tohoto se dostávám k tvému dotazu - lahvičky jsem kupovala jako první z výbavy, mám všechno značky Tommee Tippee a jsme naprosto spokojeni, je to výborná značka - mám lahvičky vel. 260 a 340 ml - ty maličké jsou prý jen na chvilku, tak je to zbytečný, osvědčily se nám antikolikové, proti nasávání zbytečného vzduchu, dále mám ohřívač mlíka na tyto lahvičky, taky super, maxinálně využito, termofusaky na lahvičky, taky využito na max - ohřeju, schovám, vydrží i 3 hodiny teplé, pak můžu krmit kdekoli, pak sterilizátor lahví do mikrovlnky, taky supr. Co nevyužijem, je lehátko do vany, malé se vodička moc líbí, dáváme hodně vody, zabalíme ji namydlenou do plinky, potopíme po ouška, já ji držím pod hlavičkou a plave si tam jako ryba, na lehátku by byla jak tvrdý y. Dále využito hodně látkových plen - velké na podložení či utírání po koupání, malé na ublinkávání - mám už myslím 30 a jsem ráda, ne pořád pereš a špinavý je to raz dva. Dudlíků jsem měla nakoupených spoutu specielních maličkých, placatých a nevím jakých a nakonec vyhrál ten největší od značky MAM, a je to naše záchrana, Sofi to hrozně uklidňuje, dělají i svítící na noc, tak se to pak dobře hledá v postýlce 🙂. Kosmetiku jsem nakoupila Biodermu ABC a taky naprostá spokojenost, na opruzeninky se mi osvědčil Sudokrem, měla jen jednou, ale zabralo to rychle, jinak bepanthenem dáváme preventivní ochranný film a taky fajn. Z oblečka nejvíce nosíme bodynka, na to tepláčky a ponožečky, na spinkání overalky s ťapinkama, bez jsou blbý kvůli studeným nohám. Zavinovačky mám 3, užití minimální, malá má ráda prostor. Hodně využívám také podložný molitanový klínek, mám ho na celou šířku postýlky a mám ho pod malou - ten sklon jistí před poblinkáním - dá se podložit postýlka knížkama, ale tohle se mi zdá lepší. Monitor dechu určitě. V postýlce spíme na pěřince - doporučení porodní asistentky, to byla dobrá rada - když byla jen na tvrdé matračce, tak byla nejistá, do té peřinky se pěkně zaboří - není nijak tlustá a je naprosto spokojená, připomíná jim to bříško, tak máme daný i polštář v košíku a hrozně moc využíváme kojící polštář, mám takový velký za 1100, ale opravdu maximálně využit, v těhu na spaní, po porodu na kojení i na spinkání, teď ho mám obtočený kolem sebe a malou na něm vždycky nakrmím, pak se mnou dál na něm leží a když potřebuju, tak ji i s tím polštářem položím na gauč a spinká v tom pěkně dál, pod ní mám většinou na zafixování tvaru deku. Jo a ještě k těm oblečkám - já skončila u vel. 80 🙂 - kupovala jsem vše na mimibazárku, pro větší většinou vše značky next, dobře prodejná i dál, menší velikosti vše možné - na tu maličkou nemá opravdu cenu kupovat nové věci - oni to totiž i z toho mimibazárku skoro nové věci jsou, protože miminko to má na sobě párkrát, takže to vůbec nezničí a jsou tam fakt krásný věci oproti drahým obchodům. Tak sem se zas nějak rozepsala 🙂 - kdybys cokoli chtěla ještě poradit, napiš, mám to teď čerstvé, tak ráda napíšu své zkušenosti a poznatky. Jo a do porodky - poku bude císař, nakoupila jsem si mrak porodních vložek těch největších a téměř všechny je zase dovezla domů, očistky alespoň v mém případě nebyly vůbec silné a tak mi ty dlouhé vložky spíš jen lezly na nervy. A jednorázové kalhotky - z lékárny ty síťované - no myslím že jsem je používala 2 dny, ale pak jsem z radostí šáhla po normálních nějakých hodně nízkých kalhotkách, aby tě netlačily na jizvu. No a svoje kojící košilky určitě taky vem, ty škrobené plátěné ve fakultce fakt hnus, stejně tak i oblečko na mimi. Jinak já nastupovala ve středu odpoledne, ve čtvrtek ráno císař a v pondělí ráno hurá domů - takže od porodu taky jen 4 dny a dýl bych tam teda být ani nechtěla, působilo to tam na mě strašně stresujícně, ale asi to je od povahy člověka 🙂. Jo a že malinká kope, to si užívej, je to hrozná sranda a opravdu jak píšou všechny holky, až se malá narodí, bude ti to chybět, už jsem si zvykla, ale ze začátku mi po tom bylo hrozně smutno 🙂

silvie_z
23. zář 2011

@mautas11 ne, nám iui nepomohlo, ale je to diagnózou - tohle je individuální. pozitivní na iui je, že se často nedělá nějaká drastická stimulace a i zákrok je v pohodě. dr. Soušková říkala, že chce dát přírodě šanci (a já bych dodala, že mně ušetřit organismus a i peníze). dostali jsme se k ivf - zatím úspěch (ťuk, ťuk, snad vydržím až do šťastného konce 🙂 ). s pregnylem bych řekla, že se špatně píchnout nedá, to by to asi nenechávali na amatérech. a kdyby nezabral - z jakéhokoli důvodu - zjistí to na ultrazvuku. to je asi lepší probrat s doktory. Tak hodně štěstí 🙂

asmeena
23. zář 2011

Ahoj holky, mám prosbičku za kamarádku, která chce začít chodit do Reprofitu Olomouc. Jaké je telefonní číslo, na kterém by se tam mohla objednat.
A Machač se tam střídá s nějakou doktorkou nebo tam dělá sám, že by natrefila přímo na něho?
Když jsem tam chodila já, tak tam dělal jen sám a myslím, že tam býval jen Po,St,Pá (nebo nějak tak, prostě né každý den)

carlik
24. zář 2011

@asmeena ahojky, já jsem chodící reklama na RF a jsem tam co 14 dní u Štěpána nebo Dr. Míši Souškové na kontrole. Ona je taky super, dělá myslím jen Po a Út a bere všechny na 1. konzultace. Pak když chce ženská je Machače, tak se objednává k němu. Když vychází UTZ na den, kdy tam není, zaskakuje Míša. Tel.je 585 242 733, nebo 774 399 398 a upřeďnostňují i mejl. objednávky: reprofit@seznam.cz a holky buď odepíšou nebo zavolají ohledně volného termínu. Doufám, že je to vyčerpávající odpověď 🙂 kdyby ne, napiš co by ji ještě zajímalo.

carlik
24. zář 2011

@escadka ty jsi fakt spisovatelka 🙂 Ale moc děkuji za potřebné informace, to víš sama, jak to všechny prožíváme a nechceme nic zanedbat. Udělala jsem si poznámky a jedno už máme společný....mám taky objednanou kosmetiku od Biodermy (bylo to jako dárek k předplatnéhu Maminky). Kdybych měla další otázky, určo se ozvu 😉
Jo, jo kapanečky si užívám, je jich čím dál víc, až mě to probouzí i v noci. No co nadělám?
Přeji pěkný podzimní sluníčkový dny všem!

asmeena
24. zář 2011

@carlik moc děkuji za info. Kamarádce jsem to napsala, tak snad se to i u ní pohne dopředu a brzy se dočká vytouženého miminka s pomocí Reprofitu, jak spousta holek tady.

jej
24. zář 2011

Escadko!
No vy jste šikuly mazácké! TAkto brzy zajeté! Ty brďo! 🙂 To je parádní, že se vám takto krásně daří!

Asmenko!
No jakpak se máte vy, holky veliké, skororoční?! letí to, že? Já bych tak chtěla, aby den měl 48 hodin. ne že bych chtěla více stihnout, na to kašlu, co je, je a co není, tak holt neuteče, ale aby mi to s malou TAK neutíkalo! Už má 9 měsíců, to tak šíleně letí...! My se máme krásně, maximálně si tu rosičovskou užívám. Teď jsem teda měla nějaké gynekologické problémy, byla jsem na operaci, snad bude vše dobré.

Anet, jak vy? Myslím na vás často, jakpak je asi Štěpik veliký boriš?

Holky, ostatní tady jinak mc a moc zdravím!

escadka
25. zář 2011

@jej děkujeme moc 🙂, snažíme se, ale mouchy to určitě ještě má 🙂. No a vy s 9 měsíci, to teda fakt tak letí 😲 ! Jsem moc ráda, že si to tak skvěle užíváte, jen tak dál 🙂.

aneta1199
26. zář 2011

@jej moc zdravím, Štěpulka je šikulka, velký smíšek, pořád se staví na nožičky.... je s ním sranda. Před týdnem jsme se vrátili z dovolené na Rhodosu, v písku a moři si to hodně užíval. Moc držím palce, ať jsi po operaci v pořádku a ať si oba užíváte poslední zbytky léta 😎

asmeena
26. zář 2011

@jej no to mi povídej, jak ten čas šíleně letí. Co začala malá objevovat svět kolem sebe lozením, tak už nic nestihnu udělat a pořád jí někde naháním po bytě a ona z toho má velkou srandu.
Gynekologické problémy ať jsou pryč a ty jsi zase co nejdřív fit.

@escadka a koukám, že vy už máte taky měsíc za sebou a to si nedávno řešila výbavičku pro Sofču.

kamka1402
26. zář 2011

Ahoj holky 😒 po lázních jsem šla na KET a bohužel nevyšel. ☹ Tak přemýšlím co dál máme ještě 2 sněhuláčky tak nevím zda jít ještě do toho hned příští měsíc nebo na IUI? Hodně známí mi říkali, že je velmi malá úspěšnost, že se na to nemám spoléhat že je lepší IVF jenže já už mám poslední co hradí pojištovna . Tak nevím, co mám dělat dál. ☹ Zda jít ještě na imunologii ?
Jinak se nám to tu hodně rozrodilo velká gratulace všem maminkám, už dlouho jsem tu nebyla. 🙂

allicia
26. zář 2011

@kamka1402 Ahoj,otěhotněla jsem v Reprofitu právě po Ketu 😉 ,při 1.IVF to nevyšlo a kamarádka měla 2.IVF nic a po Ketu otěhotněla,teď už máme obě holčičky,možná záleží ještě v jakém cyklu ti sněhuláčka dají,zda v přirozeném nebo umělém.Určitě šance je a ať už se rozhodneš jakkoliv,tak držím palečky 😉

milusiaw
27. zář 2011

Dekuji vam za poteseni, zatim teho nezvladam, bolest je velka, porad brecim.

escadka
27. zář 2011

@milusiaw to ještě chviličku potrvá, bez slz to nejde, srdíčko, ale neboj, opravdu to odezní, nejhorší bude první měsíc, neboj se, miminko bude a všechno ti vynahradí, opravdu vím, o čem mluvím, posílám obrovitánské objetí a pohlazení

escadka
27. zář 2011

@asmeena jj, Asmeenko, letí to všude a všem, zrovna jsme si říkali s manželem, jestli je to vůbec možné, už před malou to letělo jako blázen, ale s ní se to tak stonásobilo

11112
27. zář 2011

@escadka Ahoj Markétko,Vidím že i při mateřských radostech zvládáš ještě PC to klobouk dolů.Já jsem byla minulej týden u Machače,měla jsem dostat injekci která mě uvede do umělého přechodu,ale předtím jsem měla mít ms jenže ta nepřišla.Tak injekce se odkádá 😖 na pátek.Byla jsem neštastná,ale znáš Machače mám to nechat na něm 🙂Prý to dobře dopadne.

mautas11
27. zář 2011

@silvie_z
@jitulik24
@carlik
holky děkuji Vám za informace, v pátek nás to čeká,tak uvidíme jestli se zadaří. ještě prosím otázečku jak dlouho by měl být pohlavní půst když jdeme na iUI? a jestli to po IUI můžeme potom třeba druhý den i doma? v sootu máme oslavu a hlanvě nevím jestlí pít nebo nepít( samože nééé moc) 🙂 děkuji mějte se hezky

escadka
27. zář 2011

@11112 ahoj Marťulinko, to mě moc mrzí, ale v pátek to už určitě klapne, neboj, Machač je formát, on to opravdu vymyslí 🙂!!! Držím palečky a budu na tebe moc moc myslet 🙂. Zítra krásný svátečkování a odpočiň si hlavně.

11112
27. zář 2011

@escadka Děkuju moc Tobě taky krásný sváteček i když ty ho máš ted stále s tím krásným uzlíčkem.Jak jsem si tady pročítala tvoje příspěvky tak už vím,když se to povede a já budu těhulka,ke komu budu chodit na rady. 😀 Krásně se tady vždycky rozepíšeš. 😉 Hlavně se bojím,že se Et posune a to čekání bych už nevydržela 😒