Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

komira
10. únor 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím. Už dlouho sem k vám nakukuju a přečetla jsem si snad celou vaši diskuzi od začátku až do konce. Doufám, že vám to nebude vadit, když vám napíši taky svoje zkušenosti. S manželem jsme chodili taky do Fertimedu. Manžel má špatné spermio a já asi polycystické vaječníky. Byli jsme asi 3x na IUI a v říjnu jsme podstoupili IVG + ICSI. měli jsme 12 vajíček a zbyly jen 2 na ET. Všechno k ničemu. O přístupu už se tu nebudu rozepisovat, protože to tu bylo řečeno už hodněkrát. Díky vám jsem se rozhodla a objednala se do REPROFITU, včera jsme tam byli poprvé. A já i manžel jsme vycházeli odtamtud s takovým údivem a takovým optimismem, že tomu nemůžu ani uvěřit a jen lituji, že jsem tam nešla už dávno. Machač je pohodovej chlap, všechno vysvětlí, poslal nás na všechny možny vyšetření a jen se divil, že je nám ve Fertimedu neudělali už dávno. Takže holky, moc díky za tyto vaše stránky, kde jsem se o Reprofitu dozvěděla a doufám, že teď už to půjde jen k lepšímu 🙂 Všem vám přeji moc štěstí!!

martin72
10. únor 2010

Jak tak s Renčou koukáme,tak za chvíli bude Fertimed úplně prázdný.Zdravíme všechny nové členy.A já už chci duben a jet do Brna.

juvik
10. únor 2010

Ahoj,
taky koukám, že z Fertimedu všichni hormadně prchají 😕 Ale jak tak čtu, tak přístup pořád stejný ...asi jim ještě nedošlo, proč jim pacientky zdrahají do jiných car, hlavně Reprofitu. 🙄
Holky přeju hodně štěstí a hlavně brzo mimi 😉

Ladus, s tím prednisonem je to asi všude stejné. Mě ho taky původně v Praze napsali, ale ani v Ostravě a ani ve Fertimedu nedali. Ale ani Machač o něm není moc přesvědčený a argumentuje tím, že v té Praze ho píšou všem, že taková "univerzální" léčba je na houby. Pokud by tam byl prý nějaký vážnější problém tak ho napíše, ale já jsem tam měla jen nějakou mírnou odchylku a taky mi ho v Praze naordinovali. Nevím, co si o tom myslet.

micinka22
10. únor 2010

Ahoj holky..
přeběhlice vítám a budou spokojené 🙂)
Jo IUI je v brně drahé...ale pokud řekneš že jste jich měli už několik ve |Fertimedu tak snad povolí hned IVF..nas IVF vyšlo daleko levněji než ve Fertimedu..tam nam dělali zbytečne nadstandarty..:// a clovek to dá jen aby to vyslo že :/((

Juvik já myslím že Fertimed bude mít pacienty pořád...protože lidi co o tom moc nevedí tak si řeknou proč jezdit někam do Brna když to má v Ol že...tak jako sem si to řekkla já poprvé...ale jak člověk pozná to chování tak radši brzo zdrhne jinam:_))

Veru držím palce světluškám🙂

teddyna
10. únor 2010

čaute vespolek.skolil mě nějaký morybundus,tak jsem taková polopužitelná.včera horečky,dneska jsem podchlazená,tak teda nevím,co to fakt je.jsou tady mínus 2 st,tak jsem poslala babičku s Vojtíkem ven-mají nakázáno být do hodiny zpět,tak snad to klapne.ale musí si zvykat a otužovat.
Martine,hele,že ty chceš do toho Brna kvůli té odběrové místnosti s televizí a filmem,že??? jsme tě prokoukly.
Veru,jak to vypadá s miminkama?nějak jsem tu ztratila nit,co jste nakecaly,páč čas je můj nepřítel.Noci nic moc-Vojtík se budí i mimo krmení a poknikává a ještě jsem nevychytala proč.jinak dneska má 3 měsíce,4370g.
Mici,tak to bude i tady v OV - tady tu budou mít pořád klienty,protože jsou lidi,kteří uvažují tak,že proč někam jezdit,když to tady mají za bukem.nicméně,ten čas a nervy a prachy,co člověk vydá ve Fertimedu,tak by ho to stálo polovinu času,nervů,peněz v Reprofitu - i s tím,že do Brna musí dojet. ten lidský přístup je zcela nesrovnatelný oproti aroganci a nezájmu Fertimedu

martin72
10. únor 2010

Ahoj Teddy.Ne do toho Brna už chci proto,aby jsme pak mohli od Machače,nebo jiného doktora dostat pozitivní zprávu.Moc dobře víš-víte,že už to mělo být za námi,ale jaksi jsem to zkonil já.

abig
10. únor 2010

Ahoj lidi, před pár dny jses tady k vám nakoukla, ale pak mě skolila nějaká viroza, tak nakukuji dnes.
Můžu se zeptat, za jak dlouho jste dostatli schválení od pojišťovny ? Já se s dr.Macháčem domluvila 19.ledna, že podají žádost na pojišťovnu a když jsem se jim ozvala minulý týden, tak ještě nebyla schválená a nějak mi dochází trpělivost, poněvač mám brát norethisteron na úpravu cyklu a už ms citím za rohem, takže při mém "štěstí" příjdu o cyklus .... jen je mi blbé se furt připomínat a nechci je furt obtěžovat dotazy, zda-li už ... manžel mi řekl, ať na to netlačím ...

teddyna
10. únor 2010

martine,tak nebud naštvávací,jo?? hele,asi to tak prostě mělo být a hlavně,že jsi v pořádku.do dubna to uteče jak voda a jestli s renčou chcete,přijedte ve tři ráno se mrknout,co vás čeká 😅 .máte to tady za bukem,tak bys stihnul ranní šichtu od šesti 😀

sukubka
10. únor 2010

ahojík holky 😀
tak čtu že další přeběhlice s Fertimedu 😉 i já sem přeběhlík.
Tak doufám že asmenka a bobci jsou v pořádku,ve 1ěh jsem si hned na ni vzpomněla!

micinka22
10. únor 2010

abig ja teda s pojištovnou problem nemela..proste mi Macahč řekl že další měsíc bude ivf(spiš ja mu teda rekla ze bude .-) a on rekl ze poslou zadost na pojistovnu a dal sem se o to nezajimala...

aneta1199
10. únor 2010

I já jsem ten přeběhlík a první konzultace se mi už blíží. Za 14 dní už poznám Machače.

Jedno z mála vyšetření co nám ještě chybí je právě ta imunita (Prednison opravdu ve Ferťasu neexistoval). Jak se Reprofit staví k vyšetření té imunity a kam případně posílají ?

sukubka
10. únor 2010

anet podle mě tě v Reprofitu nepošlou,já se Machače ptala,protože je to jediné vyšetření které taky nemáme a moc se na to netvářil

abig
10. únor 2010

Mici, no já na něj taky vyhrkla, když se ptal, kdy začneme, že klidně hned a on na to, že tak hrrrr to nepůjde. A mezi tím mi dorazila nečekaně jedna ms .... no a za chvíli dorazí další, takže jsem na trní, kde je problém.
Při mém první IVF jsem měla žádost schválenou do týdne ... tak prostě jen a jen čekám.

aneta1199
10. únor 2010

Sukub, tak dělal ti vůbec nějaké vyšetření nebo jste rovou šli do akce?

sukubka
10. únor 2010

dělal mi měsíc předem hormonální profil a štítnou žlázu atd

aneta1199
10. únor 2010

A kolikrát jsi tam musela ten měsíc předtím jet? Byl problém se objednávat vždycky na odpoledne (ty středy)? Diky za info

asmeena
10. únor 2010

Ahoj holky, nemám čas vás dočítat. Dnes jsme přijeli do Brna a měli jsme nádherné tři embryjka. Tak jsem se ptala doktora proč nemáme prodlouženou kultivaci, když minule byla taky tři embryjka a PK jsme měli. Tak říkal, že myslel, že do dneška budou dvě kvalitní a jedno nic moc, ale nějak mu to nevyšlo a byla všechna pěkná. Ale prý pokud ještě nemáme dítě, tak teď už prý miminko určitě mít budeme. Tak to jsem zvědavá zda se nám ta dvojčátka teda povedou. 😉
Jo a spermiogram se nám podstatně od minula zlepšil a jediné co manžel změnil, že začal pít pravidelně latéčko z dolce gusta 🙂)))) 😀
Musím pro dnešek končit, protože jsem u našich v Jeseníku a mamka mi nadává, že noťas vyzařuje negativní záření a to ovlivňuje naše miminka.

zuzka72
10. únor 2010

Asmeen-není tvoje mamka moje? Mě ta má říká to samé a když příjde na oběd, tak ji nesmím ohřívat jídlo v mikrovlnce, protože to vyzařuje a měla by to ozářeny. 😀

asmeena
11. únor 2010

zuzi: tak to je úplně to stejné, protože mi včera taky říkala, že se nesmím přibližovat ani k mikrovlnce, tak jsem jí řekla, že stejně už jsem si tam ty špagety co dělala ohřála, tak už je to jedno. 😀

juvik
11. únor 2010

Asmee, takže už hýčkáš ty svoje světlušky v bříšku. 😵 A co to třetí embryjko zas ho nechali ještě kultivovat?
Tak se opatruj a užívej si klidu 🙂
Vidím, že ty mamky jsou všechny stejné 😀 ...ta moje taky měla stres z mikrovlnky apod., že mi to škodí

stephanie
11. únor 2010

Dobré ráno všem...

asmeen, tak se hezky opatruj a hlaď bříško...
Tak kdo ti nakonec dělal transfer?
Já byla v Olmiku včera, zase jsem pak měla na chvíli dobrou náladu 😵
Hezký den všem

juvik
11. únor 2010

Stephi, a na čem jste se s doktůrkem dohodli? Co navrhnul?

stephanie
11. únor 2010

ahoj juvik,

no já ještě nedostala první porevizní menzes, už je to měsíc od revize a on říkal po UTZ, že budu teprv teď ovulovat, menzes prý za 2 týdny...no a hned další cyklus na to vlitnem..tak už se těším...On je fakt super, včera jsem zas byla taková natěšená na všechno...

No ale nevětší sranda byla, když jsem se ho zeptala na tu biopsii, jestli by mi ji udělal,,,tak se na mě tak lyšácky podíval a řekl, že nemám číst diskuze na netu 😀 😀 😀 ...že kdyby to bylo tak jednoduché, tak už by byly těhotně všechny
tak jsem mu pak řekla, že asi nebudu jediná, která se ho na to bude ptát - tak mi na to řekl, že mu to je jasné 😀 😀 😀 ....no oba jsme věděli, o čem je řeč 😀

juvik
11. únor 2010

Stephi, tak super, že zas půjdete do boje, machač umí dodat optimismus 😵
A stou biopsií, to je psina 😀 😀 😀 ...tak to jsem zvědavá, co mi poví, až se budu objednávat. I když už jsem si s ním psala, takže o mě ví. 😀

stephanie
11. únor 2010

no juvik, on moc dobře ví, že si o tom píšem 😀 - říkal, že si to nemám číst 😀

stephanie
11. únor 2010

a do boje určitě půjdem, co nám zbývá...budem muset doufat a věřit 😉

juvik
11. únor 2010

Tak to by byla psina, kdyby si ve volných chvilkách, i když pochybuju jestli nějaké má, četl třeba přímo naši diskuzi 😀 Ale co, píšem tady o něm samá pozitiva. 🙂

ferdice
11. únor 2010

My jedeme za Machacem zitra, na tu biopsii jsem se taky chtela optat. tak asi si svuj dotaz necham na jindy 🙂
Doufam, ze mne taky nalije Machac optimismem. Ja bych se vzdycky chtela zeptat na tolik veci, ale kdyz pak sedim u doktora, tak se mi klepe hlas a nevypravim ze sebe kloudnou vetu, ach jo ☹

Asmen hyckej svetlusky a mikrovlnkou jim nesvit 🙂 Jses krasne naladena, je to citit i po internetu. To se svetluskam musi libit.

Steph dalsi cyklus jdete do minimalky?

Holky ciste teoreticky myslite, ze by bylo realne, ze by mi machac nabidl tento mesic nativ? kdyz bych mela jak je u mne obvykle opet jen jeden folikul a zrovna by to tento mesic melo vyjit na strane kde nemam vejcovod? s jednim folikulem se asi nativ nenabizi ze? ja bych jich taky po clostilu chtela vic, ale mam vzdy jen jeden.

juvik
11. únor 2010

Ferdice, já myslím, že to půjde. Před Vánoci jsem taky na kontrole měla v přirozeném cyklu jeden folikul, ovulace se blížila a když jsem se ho zeptala na ten nativ, byl pro a jen mi řekl, ať za 2 dny dojedu do Brna a že mi ho odsaje. Však uvidíš, ale já bych to zkusila. 😉

ferdice
11. únor 2010

Juvik diky za zpravicku. Zitra jsem 10. den cyklu, tak uvidim kde se folikul rozhodl vyrust, ale zatim to stridani vychazi, takze bude asi fakt tam kde neni vejcovod. najdu v sobe odvahu a zeptam se ho, pokud mi to sam nenabidne 🙂 akorat nevim zda 10. den uz neni pozde. no uvidime.