Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

juvik
27. čer 2011

@abig tak to máš dobré, aspoň můžeš vysledovat, jak se ti ta hladina cukru po jídle pohybuje. Já nevím nic, takže všechno jím tak odhadem. Snažím se ale nestresovat, protože to by bylo ještě horší. A občas si i něco malého sladkého dám, mám na to děsnou chuť.
No a žáha mě taky pálila občas, ale teď je to permanentní stav 😝

abig
27. čer 2011

@juvik Ten cukr se nedá měřit furt, u toho měřiče jsou takové pásky, v balení jich bylo 50, jeden je fuč při zkoušce, když mi to ukazovali. Takže těch pásku je tam na týden, pač si mám cukr měřit 7x denně ... proto mi řekla, měřit jen 3 dny před schůzkou do diaporadny. Takže nechápu, proč to půjčují, když si to člověk nemůže hlídat hned ... no chápu, na netu ty pásky stojí přes 600kč na týden ... takže se asi šetří :o))

abig
27. čer 2011

@juvik Ten cukr se nedá měřit furt, u toho měřiče jsou takové pásky, v balení jich bylo 50, jeden je fuč při zkoušce, když mi to ukazovali. Takže těch pásku je tam na týden, pač si mám cukr měřit 7x denně ... proto mi řekla, měřit jen 3 dny před schůzkou do diaporadny. Takže nechápu, proč to půjčují, když si to člověk nemůže hlídat hned ... no chápu, na netu ty pásky stojí přes 600kč na týden ... takže se asi šetří :o))

abig
27. čer 2011

Omlouvám se, nevím, proč mi to tady skáče dvakrát !!!

juvik
27. čer 2011

@abig aha, tak to je dobré 🙄 To jsem netušila, že jsou ty pásky tak drahé. No šetří se, šetří, u nás tak, že mi raději ani glukometr nedali 😀 Ale tak snad už to nějak doklepeme a prcek bude v pořádku.

escadka
27. čer 2011

@juvik
@abig ahojte holky, tak to já chodím na čípek co 14 dní, v období 21 - 27tt jsem chodila dokonce co týden, a vždycky se mi Machač kouká ultrazvukem spodkem a přeměřuje to těma jejich měřičema a řekne mi přesnou míru, pak se ještě kouká přes bříško na malou - no snad ultrazvuky nevadí, protže malá je jima prozářena teda důkladně 🙂, ale jsem tomu ráda, jsem tak v pohodě. Cukrovku V8m teda nezávidím, já mám teda hodně sladký období a představa, že bych nemohla...☹. A na tu žáhu mi perfektně pomáhá Rennie a to se v těhu může. A jak si dopadla Juvinko na poslední velké kontrole, jak si byla zvědavá, jak malej roste a jestli se přetočil 🙂?

juvik
27. čer 2011

@escadka ahojky 😉
Rennie taky mám a když je nejhůř tak užívám. Jinak mi taky pomáhá mléko, takže to piju na litry. 🙂
Kontrola tehdy dopadla dobře, prcek byl přetočený hlavou dolů, což mě překvapilo, ale nevím, jestli se zas neotočil, protože poslední dva dny zas cítím "kopance" do močáku. 😕 Jedině, že by mě tak boxoval pěstičkama 😀 Tak budu doufat, že už salta dělat nebude. I když podle dr. tam má ještě dost místa. Další kontrolu mám až 13.7., protože má můj doktor dovolenou. To už budu 36tt. No a perlička je, že si nebyl jistý klukem, o kterém před tím furt mluvil, tak jsem fakt zvědavá 😅 Taky jsme se byli už s manželem podívat v porodce a mám z toho celkem dobrý pocit, snad to všechno zvládneme. Už dokupuju jen drobnosti z lékárny a tak a dneska jsem doprala poslední věcičky. Kočár už máme taky doma, tak snad budem nachystaní 🙂
A co ty?

milusiaw
27. čer 2011

@abig @ladus77
bylijsme u dr. Polaka na screeningu a nejsem spokojena. Viditelnost nebyla dobra (mam tuk na bruchu) tak dr mel problem z UTZ nameril jenom CRL a NT a vypocital roziko Dovna a to za 1500 Kc. Vubec neslysela jsem srdickko, nenemeril me taky NB (nusovou kostku ). Bylo to velmi kratke vysetreni - asi 10 min.Vam taky dr. rekl jenom te 2 udaje nebo kontroloval vice vecy?

ladus77
27. čer 2011

@milusiaw to se nedivim ze jsi nebyla spokojena, nam teda bylo nastesti vsechno videt dobre, nosni kustku meril i nam ji ukazoval a srdicko nam taky poustel. Ukazoval rucicky, nozicky a i vnitrni organy. Ale taky jsme tam byli tak nejvys 10 minut, to zase jo. No, zkusila bych se zeptat jestli by to neslo opakovat, ale hlavne ze je mimi v poradku. Nerekl vam i pohlavi???

ladus77
27. čer 2011

@abig me cipek meril vnitrnim ultrazvukem, jinak to myslim ani nejde, chodila jsem taky jednou za 14dni a pak na konci po tydnu. Vzdycky mi rekl kolik meri - treba 41mm a tak, vsak jsme to taky porad s Jitulikem resily, jestli se nam nezkracuje moc a tak 😀 ale na netu jsem si nasla ze delka cipku zase az tak dulezita neni...no, takze tak...

milusiaw
28. čer 2011

@ladus77 pohlavi nerekl, on tento den nemel cas a hodne pacjentek ze ctvrku sestricky preobjednaly na patek.
Nakonec udelal mi 2D a te udaje co jsem napsala co za 1500 Kc vyvhazi mi droho.

abig
28. čer 2011

@ladus77 Tak to mě dr. čípek v tom případě ještě neměří. Jen zkouší "konzistenci" ... a proto CS2 🙂

@milusiaw To mě mrzí, že si nebyla spokojená. Peněz je to ale hodně, ale investovali jsme do toho už tolik ... já po jeho screeningu šla na odběr plodové vody, vyšla mi špatně krev, a to stálo další penízky, protože jsme chtěli vědět výsledek do druhého dne ... už to ani nepočítame ..

escadka
28. čer 2011

@juvik Ahoj Juvinko 🙂. Tak to si šikulka, že už to všechno máš. S tím tvým doktorem ti to teda nezávidím, to bude asi nějaká stará škola, viď? A vydržet až do 13.! No to bych se asi zbláznila. Ale jak je všechno v pořádku, tak to asi stačí. A budeš rodit asi ve Frýdku, že? Já byla dnes u Machače, zvyklá rychlovka - jen mrkne na čípek a zas jdu, je pořád stejný, 4 cm, tak říkal, že si myslí, že už to vypadá, že to fakt dotáhnu až do finále 🙂. Byl ale ve spěchu, tak mi malou neukázal ☹, no ale za 10 dní jdu zas, tak snad se na ni mrknem. Jen nevím, jak to dopadne s tím císařem, on moc nechce a já od té doby, co mi to řekl, upadám do lehké depky, nechci na normální jít, mám strach, že to odblokuje těžce zamknutý vrata v hlavě, no však víš... Tak říkal, že ještě uvidíme, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Taky jsem měla vybranou pediatričku a v pondělí jsem to začala řešit a ono ouha, 2 měsíce před porodem už je pozdě, protože v tom období už má plno, tak jsem z toho hodně přepadlá, je totiž tady u nás v Přerově nejlepší. Tak musím najít jinou. Jinak to máš teda dobrý, že si najednou doktor není jistý pohlavím, a ty nemáš nakoupený modrý oblečko - u mě by to byl hodně velkej trabl, já mám nakoupeno až do vel. 74 🙂 a samo všechno pěkně růžový včetně vybavení pokojíčku, takže by to by to bylo hodně zajímavý, kdyby mi řekli, že je to kluk... Jinak včera jsem taky doprala všechny dečky, zavinovačky, plinky, povlečení, tak už jen vyžehlit a snad jsme jakš takš připravení. S lékarnou jsem celkem v pasti, nevím moc co kupovat, ale já mám problémy s kůží a vyhovuje mi bioderma, tak jsem nakoupila celou biodermáckou řadu pro miminko, tak snad to malé bude vyhovovat. S přibývajícími týdny začínám být v lehké panice, snad vše zvládnu. Tak si taky užívej posledních pár týdnů těhulkování a za chviličku už budeš konečně vytouženou maminkou 🙂 - škoda, že nemáš fotoblok, hned bych se šla pokochat výbavičkou 🙂. Měj se krásně papa

aneta1199
29. čer 2011

@escadka - můj doktor (je to primář) mě sám na možnost císaře upozornil, říkal, že věk (po třicítce), IVF atd. jsou samy o sobě indikací. Prý plánovaný císař je nejbezpečnější pro maminku i mimčo. Samozřejmě u dvacetileté holky, která otěhotní bez problémů je situace úplně jiná.

escadka
29. čer 2011

@aneta1199 děkuju anetko, to zní nadějně, tak snad se mi podaří přesvědčit i Štěpána 🙂. A ty jsi měla císaře nebo normálně?

escadka
29. čer 2011

@aneta1199 a kde jsi rodila, vidím, že jsi olomoucký kraj, já chtěla do Šternberka, tak třeba si byla právě tam, měla jsem tam být pod dohledem primáře Váci

aneta1199
30. čer 2011

@escadka váhala jsem mezi Šternberkem a Jeseníkem a nakonec zvítězil Jeseník. A rodila jsem císařem. Důvodem taky bylo že mimi nesestupovalo a pravděpodobně bych přenášela. A při SC zjistili, že mělo 2x omotanou pupeční šňůru, takže normální porod by byl problém.

jitulik24
30. čer 2011

Ahoj holky, tak je tomu přesně měsíc, co se nám narodila Karolínka 😵. V úterý jsme byly v poradně a malá váží 4900g a měří 56cm🙂. Prý rosteme podle tabulek, tak jsem ráda. Malá se snaží zvedat hlavičku, už se na nás usmívá když na ní mluvíme. Také začala vidět, tak vše sleduje. Je to naše sluníčko. Nejvíc pláče když nemůže usnout. Naštěstí v noci je hodná a spinká, vstávám dvakrát za noc(jednou v noci a podruhé k ránu), takže se i vyspím. Malá dokáže spát i 6 hodin. Dost nás trápilo bolavé bříško, jsme na umělém mléku a po Nutrilonu měla malá šílenou zácpu. Nakonec jsme po poradě s lékařkou vyměnily Nutrilon za Sunar Nutradefense HA a malá kaká každý den, takže ho můžu jen doporučit. Taky používáme kapky na prdíky Infacol a malá prdí o stošest😀. Jo a fenyklový čajík je také fajn. Babičky chodí malou hlídat, tak to je také fajn, co nestihnu udělat s malou, tak udělám až babička hlídá. První týden byl krušný, ale teď už je to v pohodě. To je asi tak vše, co se u nás děje. Být mámou je úžasné😉

jej
30. čer 2011

Ahoj holky!
Jituli, to je krása, že si to už s malou tak užíváš! Já teda taky, ale ač jsem byla šťastná ihned, tak užívat jsem si vše vzhledem k těm našim počátečním problémům začala až ve třetím měsíci. Ale fakt je ten, že být mámou je opravdu nepopsatelně krásný pocit...
Jinak infacol máme taky, známe...plus teda my ještě kupovali ( a pořád v tom jedem, ale už uvažuju o vysazení) ty šíleně drahé probiotické kapky (měli jsme je tehdy předepsané i v nemocnici, teda předepsané jo, ale platili jsme to celé, pochopitelně my, ale co by člověk neudělal a to nám je tehdy doporučili v šíleně velkém dávkování, tak to jen jelo balení za balením a jedno stojí skoro 700), poněvadž Amálka chudáček dala těm střevíkům jejím zabrat díky těm šíleně brzo chytnutým rotavirům. Jinak nám nutrilon taky nehověl a byly jsme pak na Bebě sensitive..

Escadko, já rodila ve Šternberku a paráda. Pokud vím, jezdí sem i Olomoučandy, jsou dobří...s císařem uvidíš...já tě naprosto chápu. Já osobně nechávala vše na svím doktorovi, ketrému věřím...na jedné z kontrol (to tam ale byl jiný), tak padl taky návrh císaře a že se ještě uvidí (jak psala Anet, že jsem prvorodička po 30cítce, IVF, malá nesestupovala atd.), ale můj pan dr.říkal, že to na císaře nevidí a nakonec jsme rodila normálně. TAk uvidíš, s doktorama určitě vymyslíte to nejlepší.

Anet, jak se vám daří? My si onehdy dělali výlet do Vel. Losin, takže přes Šumperk a hned jsem si na tebe vzpomněla, jakpak se vám asi daří? Stavili jsme se v Šumperku na farmářslých trzích a já koukala, zda neuvidím třeba modrý jedo fyn, ale neviděla jsem. 🙂) No a obídek pod starými dobrými "Trámky" ve Vikýřkách, fajně bylo.

Holky, ostatní zdravím! Zejména zmiňovanou Escadku, Juvinku, Míšu Patrik...co Asmen a Sukubka?

jej
30. čer 2011

Jejda,
tak po sobě čtu, co jsem napsala a má tam být, že jsem vše nechávala na SVÉM doktorovi...ne "svím"...když už by to bylo nespisovně na SVÝM, tak s "Ý"!!!! No fuj teda...... 🙂

escadka
1. črc 2011

@jitulik24 téda, mě to přijde, jako bys měla malou mnohem dýl 🙂, gratuluju k tak krásným mírám a k tam hodňučkému miminečku 🙂. Je to fakt super, že si máš možnost to užívat a že se to tak rychle zaběhlo. Dává mi to naději, že i já to snad zvládnu, jsem totiž na miminka úplnej analfabet a doposud sem je spíš obdivovala jen z dálky ze strachu, abych jim něco neudělala 🙂. Tak věřím, že příroda zafunguje i u mě a jak bude malá tu, tak to tak nějak přijde všechno samo 🙂. Hned jsem si napsala všechny věcičky, se kterými si spokojená a vyzkoušíme je také. Tak si to mamulkování stále skvěle užívej a už se moc těším na nové fotečky v albíčku a nové zážitky 🙂. Krásný víkendík.

escadka
1. črc 2011

@jej ahoj mamčo 🙂, děkuju za podporu a účast, uvidíme, jak to dopadne - včera jsem byla u dětské doktorky domluvit se, že tam budem chodit a paní doktorka si podle velikosti bříška myslela, že budu rodit každým dnem a to máme ještě 2 měsíce 🙂 - malá je velká, takže třeba ani jiná možnost než císař nepůjde, protože jinak jsem hubenďour s úzkou pánví. A ty jsi ze Šternberka 🙂? Škoda, že jsme všechny tak rozeseté po celé severní Moravě, bylo by prima, kdybysme se mohly všechny sejít, moc bych vás všechny chtěla vidět, pochovat miminka, podpořit Mišku a dát všem čekatelkám naději, že to nakonec vždycky vyjde. Třeba se nám to jednou podaří 🙂. A co tvoje malá, co už umí, jaký je váš denní harmonogram, co babičky, můžou se přetrhnout 😉? Jinak se Sukubkou jsem byla ve spojení, ale už se dlouho neozvala, čekala miminko a měla státnice, tak snad to všechno zvládla a užívá si také těhulkování 🙂.

escadka
5. črc 2011

@ladus77
@jej
@jitulik24
@aneta1199
@daisy a další maminky, neporadíte mi prosím, jaké se vám osvědčily mateřské podrsenky? S kosticí, bez?Jaké kalhotky? Jestli stahovací, nízké, vysoké, prostě co které vyhovuje a je efektivní... Také jestli si již předem pořídit odsávačku mléka a případně jakou nebo vyčkat, jak se to bude vyvíjet, pak jestli si už do porodnice kupovat kloboučky či jak se to přesně nazývá a které jsou dobré? Jaké jsou dobré vložky do podprsenek a kolik jich mít? Kolik je dobré si udělat zásobu poporodních vložek? Děkuju moc za rady a typy

jej
5. črc 2011

Escadko,
já jsem kojila přes veškerou snahu jen měsíc a pak jsem ještě dva týdny odstříkávala, takže moc nemůžu radit. Kojící podprsenku jsem měla obyčejnou z Lidlu s tím, že jsem si na počátku koupila (naivně) i jednu fajnovější a s tím, že pak případně doplním další. TA lepší byla z Triumphu, naštětsí, když jsme viděla, jak z kojení asi sláva nebude, jsem ji ani nevytáhla a pak vyměnila s ceduličkama a vším za normální...ale jevila se mi ta triumphácká jako dobrá, za cca 700. TA z Lidlu snad za 125 kaček a na střídačku určitě dobrý nebo na doma...dodnes ji jako domácí občas vytáhnu...

Do porodnice jsem měla ty jednorázové kalhotky. Měla jsem jak síťované (z nějakého toho dětského zdravotního obchodu), tak nějaké jakoby papírové či z čeho (z nějaké drogerie typu dm nebo tak) a ty snad byly i lepší než ty gázové síťované. Rozhodně jsou ale jednorázovky fajn, vyhodíš, vemeš nové čisté...

Vložky do porodnice jsem měla prostě hlavně tlusté. Vůbec nevím značku, bylo to něco jiného, než obvykle používám, zeptala jsem se prodavačky a ta mi poradila.....byly obyč, bez křidélek, ale fakt tlusté, dala jsme si vždy dvě a dobré....měly takový černý obal s červeným květěm tuším...doma pak už jsme měla klasika libresse nebo always, co používám...ale já mívám fakt silné krámy, takže ty s hodně kapičkama, aby něco vydržely a měnila jsem dle potřeby...

s odsávačkou bych počkala...já jsme teda měla k mé neradosti problémy, takže na odsávání došlo. měla jsme od sestřenky půjčenou manuální odsávačku Medela....nemám srovnání s jinýma, tak těžko říct...no rozhodně 1000krát lepší, jak ručně...to si neumím představit...ale měla jsem málo mléka, takže možná pro někoho, kdo má mléka dost, to jde dobře i ručně...pro mě by to byla katasrofa, nic by asi nebylo..kamarádka měla jak manuální odsávačku, tak pak nějakou tu elektrivkou a ta prý byla parádní, tak nevím....

No, vložky do podpresenky: je mnoho značek, já s tím velkou zkušenost neudělala, opět vzhledem k nedostatku mléka, já jen záviděla ty mokré "koláče"na prsou....mně se to stalo tak jednou či dvakrát za těch mých 6 týdnů kojení.....tak už ani nevím.....měla jsme jich vícero od kamarádek a už jsme je zase poslala dál těhotné kamarádce, ani nevím značky, ale to je asi podobné...

Jo, co mě ale napadá za tip mimo tvé dotazy: já dokupovala jak divá ty minikošilky, co bývaly plátěné na zavazování, dnes jsou bavlněné na cvočky, pohodlné oblékání i zapínání (taky chtějí za jednu pidikošilku 100-120 Kč). Dnes mám bodýčka v oblibě, netáhne mimískům na záda, drží plenu a tak, ale já u toho úplně malého miminka nebyl schopná body obléct a s těma košilkama se mi pracovalo ty první dva měsíce parádně. Dnes bodýčkuju a ráda, ale pokud by nám bylo dopřáno ještě jedno mimi, zase bych u toho novorozenečka najela na košilky.... ahoj

escadka
5. črc 2011

@jej Strašně moc děkuju za dlouhatánskou zprávičku, jsi moc hodňučká, že sis na mě udělala čas 🙂, už mi napsala aji Anetka, tak si to nějak zprůměryzuju a snad pokoupím dobře. O těch košilkách mi psala i Asmeenka, že pro to malinkatý mrňátko to bylo nejlepší, koupím jednu zkušební a uvidím, protože jinak mám samo zásobu bodynek. Krásnou dobrou noc, i když už určitě spinkáte 🙂

misa.patrik
6. črc 2011

Ahoj holky 🙂
v pondělí večer jsme se vrátili z dovolenky a doma mě čekal dopis zPrahy 🙂
ano výsledky z imunologie.
Takže manžel je zdráv,a u mě byla zjištěna buněčná imunita na partnerovo sperma a taky na trofoblast tj obal embryjka ktery ho živí než se utvoří placenta 🙂 takže baštím léky a za 3 měsíce kontrola znova u Dr. Madara a pokud to bude ok tak další a věřím že poslední IVF 🙂 jsem tak štastná že konečně po 5 letech na něco přisli 🙂

escadka
6. črc 2011

@misa.patrik ahoj Miši, tak to je super, že byla objevena příčina a že jsou na ní léky, moc moc držím palečky, aby to zabralo na 1000%, aby to rychle uteklo a aby si nám už brzičko hlásila krásnou dálnici 🙂. Tak si krásně užij léto a načerpej spoustu energie, na těhulkování jí bude potřeba 🙂

juvik
6. črc 2011

@escadka ahojky, já jsem kupovala porodnické vložky batist flower (zeleno-bílý obal s tulipánem), jsou dost hrubé a hlavně dlouhé a prý si je mamky chválí. Pak jsou ještě Samu od Hartmanu, ale ty mi přišly malé a krátké. Koupila jsem si 3balíky po 20ks, 2beru do porodky a jeden zůstane na doma. Pak uvidím. Taky jsem si koupila síťované kalhotky od Teny, jdou přeprat. Jsou to takové boxerky. kupovala jsem je na doporučení švagrové, že dobře drží ty vložky a hlavně jsou za chvilku suché, když je přemáchneš.
Kojopodprdy jsem si zatím taky koupila dvě obyč z Lidlu, v akci za 120Kč, což je super cena...a pak uvidím. Známá hodně chválila těhuprádlo od Medely. Ty podprdy jsou bezešvé, takový spíš sportovní střih, mají víc druhů, ale stojí něco přes 600Kč. A odsávačku budu mít půjčenou ruční od švagrové a pak se uvidí. Nejlepší jsou prý elektrické od Medely, ale myslím, že dopředu to nemá cenu pořizovat, přece jen jsou drahé a člověk neví, jak dopředu, jak to s kojením dopadne.
Košilky mám nějaké půjčené od švagrové, ale jinak mám taky spíš bodýčky. Snad budu umět do toho mimíska narvat 😅

@misa.patrik Míšo, přeju, ať léčba zabere a konečně to vyjde 😉

jitulik24
6. črc 2011

@escadka Ahoj Escadko, tak já jsem si koupila dvě kojcí podprsenky http://www.kalhotky.cz/kojici-podprsenka-mama-d... a seděla mi dobře. Sice nekojím, ale na doma jí nosím, vůbec nevypadá jako kojící. Kalhotky jsem měla jednorázové http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kal.... také spokojenost. Nosila jsem je jen v porodnici, kdy hodně krvácíš. Doma už jsem používala normální kalhotky, nějaké staré. Já jsem odsávačku mléka měla tuhle http://www.zbozi.cz/582792-avent-odsavacka-s-vi.... Síce už nekojím, ale jednou za dva dny musím trošku mléka odsát a ta odsávačka je super a ten sterilizátor je taky dobrá věc. Malá se mi v porodnici vůbec nechytala na prso, mám je hodně velké a malá nemohla dychát, tak jsem pak odsávala. Navíc jsem měla po malé bradavky strašně bolavé a popraskané a při odsávání to bylo v pohodě. Jo ty pohárky, co jsou k té odsávačce používám doteď. Vždy do ních převařím kojeneckou vodu a dám je do ledničky a pak jen chystám mlíčko podle potřeby. Určitě se do nich dá dát mateřské mléko a zamrazit. Kloboučky jsem měla koupené od Nuk a malá je nechtěla, tak jsem je vyhodila. Koupila jsem je za 55Kč. V porodnici ti kloboučky půjčí, tedy alespoň u nás v Prostějově, takže bych je nekupovala až podle situace. Vložky do porodnice jsem měla Samu 3 balení po 20ks, ale jsou dost krátké, příště bych si koupila Batist. Já ty tlusté vložky nosila i první týden doma, protože jsem byla zašitá a ty tenké always by mi na to zašití nedělaly dobře, vůbec by ta rána nedýchala. Pak už jsem měla vložky Naturella, nejsou tak umělé jak jiné vložky. Vložky do podprsenky používám pořád a byla jsem spokojená jak s Fixies http://www.rajmaminek.cz/pomucky-pro-kojeni/vlo..., tak Nuk a nebo se značkou z DM. Ty z DM jsou ale menší, takže pokud ti poteče dost mléko asi bych je nekupovala.
@misa.patrik Miši tak to jsem ráda, že se konečně přišlo na to, kde je zakopaný pes. Teď už se to určitě povede 😉 a budete mít letní miminko 😉 DRŽÍM TI MOC MOC PALEČKY!!!!!!! 😵

escadka
7. črc 2011

@juvik
@jitulik24 holky, moc moc děkuju za rady a typy, myslím, že mám snad všechno 🙂

asmeena
8. črc 2011

@jej taky jsem měla pro Sofču hned jak jsme přišly z porodnice ty pidikošilky, naštěstí na cvočky a knoflíčky a nemohla jsem si je vynachválit a k tomu klasické dupačky. Teď si zase nemůžu vynachválit bodýčka, protože jak lozí, tak by se jí plinka mohla nějak pohnout, ale to bodýnko jí to krásně drží.

@escadka
@jitulik24
já si půjčila odsávačku Medelu elektrickou, ale vůbec mi to s ní nešlo - každý s ní má jiné zkušenosti, jedni chválí a druzí né. Zkuste se zeptat v porodnici, jestli ji tam nemají a nepůjčí vám ji na zkoušku tam, pak si ji případně můžete koupit.
Já měla první 3 měsíce hodně mléka, tak jsem odstříkávala ručně, protože ani ruční mi to nějak nešlo. Rukou jsem odstříkala rychleji než odsávačkou.Do té doby jsem používala i kojící podprsenky s vložkama (hlavně z DMka prsní vložky), ale na noc mě to hodně štvalo, protože se mi ty vložky v té podprsence (i když měly přilepovací pásek) pořád posunovaly a já tak nemohla spát, tak jak se mi po 3 měsících ustálila tvorba mléka, přestala jsem na doma podprdu úplně nosit. Párkrát jsem měla mokré tričko, ale samo se mi mléko spustí jen, když malá hodně brečí, jinak mi to krásně vychází od kojení do kojení, že prsní vložky, ani podprdu kojící nepotřebuju a na ven nosím jen podprsenku co jsem měla z Teska takovou gajdošku 😀 v době těhotenství bez kostic a tu si nemůžu doteď vynachválit.