Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

micinka22
23. lis 2009

Teddy tak to jen odsáváš a nespíš jo..no tak hlavne muchlej malýho at mlíko teče .-)) ja sem na Lilču jen myslela a mliko cákalo 😀 😀 😀 psychika je fakt zajímavá 😀 tak at se dneska kojčo podaří jako včera a nejlip ještě trošku víc 🙂)

zuzka72
23. lis 2009

Teddy-držíme paluchy neboj. Vojtíšek to zvládne, jak tě uvidí s novou hlavou bude z toho paf a přisaje se a nepustí. Hlavně ho od nás všech pozdravuj. 🙂
A Teddy víš co mi, jako hlava nebere, musíš mi to pak osvětlit, až budeš mít čas, jak je to s těmi úřady a tak, když jsi rodila ve 30tt, to jsi jako nestihla jít ani na mateřskou, tak jestli ti to posunou, nebo, jak se postupuje a taky lítání po sociálce,matrice a tak, vůbec nevím, jak se co dělá. Já byla akorát minulý týden na matrice ohledně toho aby se děti jmenovali pootci a musím tam dojít znova se spoustou zbytečných lejster a hlavně s otcem, což bude asi problém, no bude si asi muset vzít dovolenou, jelikož ta jejich pracovní doba se nějak neslučuje s jeho. 😉

juvik
23. lis 2009

Ahoj,
vy jste toho nakecaly 😲 ...to si počtu 🙂

Koukla jsem jen na fotky od Mici, nádhera, jsi šikovná 😉

zuzka72
23. lis 2009

Mici -to je nápad. 😀 Kdyby ty děti tušily, jak jim tady kafráme do života. 😀 No, ale sranda musí bejt, no né. A co víš, třeba se jejich cesty někdy zkříží. 😀 To by ale byla náhoda. 😀

micinka22
23. lis 2009

Zuzi jasně ..už vidím ty tvoje skoro dospělí jak si klepj na čelo ,že by si měli brát nějakou 2 letou holku 😀 😀 😀 😀 no za pár let už jim to ani tak směšný nepřijde až budou chtít mladou babu 😀 😀 😀 😀 😀
člověk nikdy neví koho mu osud dovede že.-) i když u nas na ullici se dost mladejch nakonec vzalo..

anabeel
23. lis 2009

ahojky holky,maminky a snazilky.
chtela jsem vas poprosit o radu jestli delaji v Reprofitu NATIV a jestli ano,jestli nahodou nevite kolik to stoji pro samoplatce?
dekuju moc za odpoved.

preji krasny den i kdyz teda nas prsi 😉

certina
23. lis 2009

Ahojj holky..........hlásím se s angínou.....chjooo....v sobotu večer to bylo nejhorší...měla jsem totální zimnici, celé tělo mě šíleně bolelo - tak že každý pohyb v leže byl fakt bolestivý....horečka byla jen mírně zvýšená a trocha bolelo v krku, tak jsem večer ulehla ani nevím jak...........v neděli ráno jsem se vzbudila, jako by se nic nestalo.......ale hned po pár hodinách šílená bolest v krku....a taky , že byl celý bílý....a zároveň mi vyskakujou nějaké vyrážky....začalo to na rukách, pak nohách a teď už i na břiše.......vyrážky - tím jaký maj průběh si myslím, že mám s citrusů....páč se snažím jíst denně pomelo, grep, pomeranč a mandarinky....docela mi to teď chutná a gyndr říkal, že nemám jíst žádné vitamíny v tabletách, že nejlepší bude, když budu papat vitamíny z ovoce a zeleniny............chjooo a teď jsem z toho celá osypaná 😠 asvědí to jak hrom!!!!!!!!!!!!Nejhorší jsou ruce!!!Tam to mám i dost rozsáhlé...jsou to samé takové malinké pupínky...............za chvíli frčím k obvoďačce....tak snad mi neřekne, že mám spálovou angínu...tu jsem totiž v dětství neměla.....ale už jsem to trocha konzultovala s různými zdravotníky v rodině....tak snad to bude jen vyrážka z citrusů..............

Jinak Zuzi - prosímtě taky musím vyřizovat na matrice příjmení miminka po otci.....poraď co po Tobě všechno ještě chtějí - krom toho, že musí chlap samo, že s Tebou....to je jasné - páč to tam musí taky podepsat!!Ale zajímaly by mě ty náležitosti, které tam máš ještě donést....ať taky nelítáme vzhůru dolů...........

Moni ............. budeme určitě všechny paluchy držet....takže já můžu držet maximálně i s miminkem....... 😀 Tak ať se přisaje, saje a nepustí!!!!!Vojtíšek je prostě šikulka!!!!!!!!!!

Míšo a ty Tvé výtvory jsou fakt supr...............fakt bomba!!!!!!!Jsi šikula....a je jedno, že čerpáš inspiraci od někaď jinad, hlavní je , že to vypadá supr a taky to supr je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sara.max
23. lis 2009

Certino, mně nejlíp pomáhá na chřipajznu čaj z cibule. Nechám chvilku vyvařit velkou cibuli, pak do toho dám květ černého bezu a šalvěj. Přecedit a přidat citron a med. Moje děti na tom vyrostli a mají ho rádi a mě to zaručeně postaví na nohy. Jo a ještě jsem zkoušela něco nového. Cibule na kostičky na talířek, přidat rozmačkaný česnek a pokapat medem. Pustí to šťávu a ta se pak po troškách bere celý den. Je to bomba a fakt funguje. Musíš ale cibuli dělat každý den, po rozkrojení je po 24 hodinách toxická, takže se to nedá dělat do zásoby.

zuzka72
23. lis 2009

Sara-tak jak jsem začala číst čaj z cibule, tak se mi pěkně navalilo 🙂 a to cibuli miluji, znám to s cukrem, ale čaj, no každopádně to musím vyzkoušet. Snad to přežiju. 🙂 🙂
Čerti-chcou- rodný list můj a otce, občanku moji a otce, toho otce samo s sebou, rozsudek o rozvodu(pokud jsi rozvedená), nabítí právní moci rozsudku a oddací list. Počítám, že to tam donesem a oni budou ještě zase něco chtít, jelikož na těch úřadech toho nikdy nemají dost a rádi nás prohánějí. 😀

jessica112
23. lis 2009

ahoj holky, přeji pěkný den i když u nás prší, dort vypadá úúúúžasně hned bych se zakousla. Vojtíškovi držím pěstičky ať to kojeníčko dobře dopadne. 🙂

sara.max
23. lis 2009

Je fakt, že ne každý tu vůni cibule snese, ale je to docela driák. Když jsem to pila poprvé hnorzně jsem se po tom začala potit a druhý den byla chřipka pryč. Ale to už je dávno, dnes to jde pomaleji. Jinak děckám ten čaj hodně sladím medem a dám dost citronu, takže tu cibuli skoro necítí. A nebo už si zvykli. 🙂

Teda venku se udělalo tak krásně 🙂 . Zítra si beru dolenou a budu lítat po úřadech a zrovna má být tak škareně. To je zákon schválnosti 😠

irinka.j
23. lis 2009

Zdravím hoky,
Moni, tak to je super, že malý se už přisál a saje mlíčko. Tak to do vánoc ho určitě budete mít doma. Je to šikula snaživý.

Anabel, myslím,že v reprofitu dělají nativ, ale nic víc ti o tom nenapíšu, protože jdu v lednu teprve na první konzultaci. Možná kdyby jsi si přečetla, pár stránek dozadu téhle diskuze, tak určitě se holky o tom nativu zmínili.

katapola
23. lis 2009

Anabel, v Reprofitu nativ dělají. V ceníku mají toto:

Nativní IVF cyklus (ICSI každý ooocyt) 10 000 / 1 000 Kč

Nativní IVF cyklus bez ET 6 000 Kč

Nativní IVF cyklus přerušený před odběrem oocytů 2 500 Kč

katapola
23. lis 2009

Jo a na nativ a minimálku pojišťovny nikdy nepřispívají, takže se ta cena týká všech párů, i těch co by ještě eventuelně pokus klasické IVF u pojišťovny měli.

anabeel
23. lis 2009

dekuju holky moc.to mi bohate staci.

b.e.r.u.s.k.a
23. lis 2009

holky,no mě taky začíná bolet v krku,tak přemýšlím o tom cibulovém čaji,snad se po tom nepo.Hlavně aby zabral.Zítra jdu do práce a potřebovala bych být fit.Už jsem si nakoupila ovoce a vypila coldrex a zatím nic.

b.e.r.u.s.k.a
23. lis 2009

Saro a co když nemám ten černý bez,šalvěj bych možná doma našla.Nevadí to?

sara.max
23. lis 2009

Beruško, šalvěj je perfektní. Ta je na záněty a květ bezu na průdušky. Já tam třeba dávám i heřmánek. Důležitá je ta šalvěj pokud bolí v krku a to ostatní je dobré na chřipku a nachlazení. Hlavně je důležité to pít po doušcích a teplé. Ne horké a ne studené. Prostě si to pojíjení užívat pomalinku 🙂 Čím dýl to v krku působí, tím líp.

b.e.r.u.s.k.a
23. lis 2009

Saro díky moc,jdu si ho uvařit

katapola
23. lis 2009

Já dnes po práci taky navštívím lékárnu, bolení v krku neustává☹ Ale čaj z cibule nedám, celkově cibuli moc nemusím a asi bych se z toho po...

b.e.r.u.s.k.a
23. lis 2009

jak vidím tak se nakažujeme i přes net 🙂 🙂 🙂 🙂

certina
23. lis 2009

Sari - dík moc za rady.....čaj z cibule taky neznám....když jsem byla malá - tak mi babička vždycky dělávala tu cibuli s cukrem....a to mi hodně chutnalo.............ale ani nevím jestli se v těhu může květ bezu a šalvěj??Víte jak to s těma bylinama v těhu je, že??Nemůže se jich velké množství....... 😖 .....a teď jsem se vrátila od dr...mám antibiotika v menších dávkách a citrusové plody omezit pokud možno úplně...takže žádný citron do čaje, ale spíš pojídat vývary ze zeleniny atd....polívečky.....ty já teď naštěstí v těhu můžu.....to je teď mňamka....akorát nevím, kdo to teď bude vařit..........no nic...teď si na chvíli lehnu a pak půjdu vařit drůbeží polévku.....suroviny naštěstí mám......

Zuzi - dík.....za info...takže my bychom asi teda měli potřebovat jen ty rodné listy a občanky....tak snad k tomu nepřibude něco víc 😠 😒 😝 ....rozvedená zatím nejsem a na svatbu příští rok se hoooodně těším...snad budeme mít klidné dítě , které tam bude moct být celou domu snáma...... 😀

sara.max
23. lis 2009

Tak pokud vím, základní bylinky vůbec nevadí ani dětem ani těhulkám. Dokonce i třezalka se doporučuje těhulkám při poruchách spánku. Já jsem taková bylinářka, no hold holka z vesnice. Vždycky se snažím všechno řešit bylinkama až pak lékárna. Co ještě vím a používám, tak výborná na ženské problémy všeho druhu je i kontryhel. Tu já piji teď. Je prý dobrá i jako předcházení OHS, rozste po ní hodně sliznice na uchycení emrya a je dobrá od bolesti při MS.

sara.max
23. lis 2009

Dokonce jsem slyšela, že někdo jí chili papričky po OPU, aby se dobře prokrvila děloha a tím byla vyšší šance na těhu. Ale to už se mi zdá jako trošku sci-fi. No ale kdo ví 😀

sara.max
23. lis 2009

Ještě jsem si vzpomněla, že se v těhotenství, hlavně na začátku nesmí podávat žádné léky, které vyvolávají křeče. Například ty na zácpu. To vyvolává stahy, které by mohly vyvolat i stahy dělohy a vypuzení embrya nebo plodu. Na to mě upozorňovala lékárnice. Tak pozor!

certina
23. lis 2009

tak to je fajn.....babka kořenářka se tu bude vždycky hodit 😀
Takže až si nebudu vědět rady s bylinkama můžu se obrátit na Saru, - to je dobré vědět.......supr....
jjjjo - kontryhel jsem taky pila před těhu na podporu ...... pila jsem to myslím v balení devatero bylin....to byl dobrý čajíček 😉 .........Sari a to máš jen tak z hlavy si všechno o bylinkách pamatuješ?Nebo máš nějakou spešl knihu??No každopádně je to dobrý přehled.... 😉

sara.max
23. lis 2009

Za ty leta to mám v hlavě, ale jen ty, které jsem k něčemu používala doma. Mám dvě starší děti a syn bohužel býval hodně nemocný a tak jsem před lety začala s homeopatiky a přesedlala na bylinky. Ale ani ty nejsou všemocné. No každopádně nemám moc ráda ty čaje kde je sesypáno "kde co" . Lepší je koupit si to co člověk zrovna potřebuje, ale zase na druhou stranu takové ty odevšeho trochu mívají lepší chuť. No a pak si vyber 🙂 Na netu je těch informací dost a dost, jen opatrně, aby se nužívalo víc druhů dohromady, které by se mohly svým účinké tlouc a nadělat víc škody než užitku.

Teda venku je tak krásně a já pořád dřepím v práci. 😖

sara.max
23. lis 2009

Tak jsem trošku sondovala na netu a někde je psáno, že těhulky by šalvěj neměly. Taky jsem našla i mátu a jiné obyčejné. Jinde to zase ale doporuřují jako velmi vhodné. NO raději si ty informace zkuste najít, nerada bych radou někomu ublížila. To bych fakt nechtěla. Je to jako se vším, jednomu pomůže a nemůže si to vynachválit a druhému ublíží a tak se zlobí.

certina
23. lis 2009

jasan Sari.....a pak už je taky na každém jak se rozhodne..........já moc bylinky nemusím.....ale teď piju ten těhulovský čaj od Lerosu.....ani nevím co tam všechno jsou za bylinky....ale je moc dobrý....ale taky si ho musím pořádně dochutit....musím v něm mít med a citron......jenže citronu teď u mě odzvonilo....tak ho budu muset pít holý...jen s medem to taky nebude vončo....no uvidím, jestli se vyrážky daj do ústupu či ne 😢 😝

teddyna
23. lis 2009

tak se hlásím z nemocnice doma.dala jsem vařit oběd,za chvíli se nasadím na odsávačku
no a opět v poledne vypil 2ml a v 15 taky 2ml - víc nedal. zase mám depku,protože miminko,co leží vedle něho a je o skoro 200g chudší,tak vysálo 8 ml. VOjtík sosnul ty dva,pořád na mě koukal,pak si podepřel hlavu a hotovo dvacet.zítra jdu zase na dvě kojení,tak uvidíme,co z toho bude.ale jinak je šikovný,doktorka říkala,že žádná změna,že hezky prospívá. přibral 20g,takže včera večer váha 1560g
Zuzi,měla jsem nemocenskou - hned po porodu mi v porodnici vypsali žádost o přiznání rodičovských dávek - to jsem odnesla na mzdovku k zaměstnavateli a tam už účetní vše zařídila.nemocenskou mi ukončili v porodnici k datu porodu-to jsem taky dala na mzdovku.dneska jsem byla vyřídit porodný - tam chtějí rodný list miminka a občanku,dál nic.pokud budeš rodit v jiném městě než máš trvalý pobyt,odneseš ještě kopii rodného listu na matriku ve tvém městě a je to.dál se snad nic nevyřizuje.ještě tak přídavek na dítě/na to ale nemám nárok,tak to nevím - ale bude se to vyřizovat na stejném úřadě jak porodný/.