Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

katapola
1. pro 2009

Holky, jak vás tak čtu, tak mám dojem, že existuje ještě spousta vyšetření, které jsme nepodstoupili. Ach jo. Šárka s manželem, až se dostanou z psychického srabu, určitě budou bojovat dál. I když každý by dárcovství spermie nebo vajíčka nepřekousl, to musím uznat. Obzvlášť asi chlapi. A do adopce by každý nešel, sama v tom nemám úplně jasno. No, jak včera řekla Adela v Superstar, život není fér ☹

sukubka
1. pro 2009

donnald 29.11 // od 26.11.
jessica 1.12.//
asmen 4.12.-KET
Juvik 13.12
mici 21.12.

STIMULKA

Jaja35

ČEKATELKY NA ZAČÁTEK STIMULACE

Beruska
Britka
Capenka
Daisy14
Irinka j.
Katapola
RencaV
sukubka

TĚHULKY

Lenka-1miminko
Zuzka 72-dvojčátka-chlapečci
Certina - 1 miminko

MAMINKY

teddyna-Vojtíšek

sukubka
1. pro 2009

pěkné rano holky musela jsem se taky připsat do tabulky,nedalo mi to 😉

katapola je to pravda život není opravdu fér,že my máme cestu za miminkem tak těžkou a nekdo miminko nechce a má ho a pak se ho vzdá!!!toto mě vždycky vyvede s cesty když vidím v těch zprávách jak někdo odhodil dítě atd!
já si život bez mimča nedokážu představit a budeme bojovat jakýmkoli způsobem.Ve Fakultní nemocnici mi řekli i ve Fertimedu že mám nekvalitní vajíčka že by to chtělo dárkyni(zvažovali jsme to a říkali si že i do toho by jsme šli,ikdyž by to bylo těžký)no a ted sme u Macháče a ten mi řekl že nad dárkyní neuvažuje ani chvíli že vajíčka jsou ok!dal mi hodně energie holky ńesmíme to vzdát...

britka
1. pro 2009

sukubko o machačovi se říká,že i nemožné vajíčko vydoluje.Já mám ,ale smůlu u mě už ta snaha je zbytečná,a dolování je zbytečné právě kvůli rokám.Mám manžela hodného a vše jsme probrali ato slovo nefer to si říkám XX let.Člověk musí vyzkoušet vše.My všechny máme jeden cíl a je třeba bojovat,roky fakt letí a rychle.

zuzka72
1. pro 2009

Je mi líto Sáry, sice to nepsala, ale asi manžel s tím dárcovstvím nesouhlasí. V této situaci je každá rada drahá. Ale myslím si, že dítě se dá milovat i když není člověk biologická matka, nebo otec, ale vychovává ho odmalička a je u každého jeho pohybu. Jen je to asi pro ty chlapy těžké, jelikož jejich ješitnost je velká a přece jenom matka i když má darovaná vajíčka ví, že to dítě bude 9měsíců nosit a tím pádem jí tak nějak přiroste k srdci. Chlapi jsou zkrátka jiní a mají to jinak, proto obdivuji každého, který do toho šel a miluje ty děti, třeba Micinky manžel. O to víc obdivuji ještě chlapi, kteří se přiženili k rodině s dětmi a děti jeho partnerky jsou mu nadevše, i když už mají třeba víc, jak 5let. Věřím, že Sára se brzo k nám znova připojí a doma to nějak vymyslí. je mi ji moc líto a moc jsem ji to mimčo přála, tak, jako každé z Vás.
Sáro-nevzdávejte to! 🙂

juvik
1. pro 2009

Ahoj,
Sukubko, mě taky řekli v Ostravě a ve Fertimeu, že budu asi potřebovat darované vajíčko a Machač, když jsem mu to řekla, tak na mě koukal jak z jara. Jasně nám řekl, že sice náš "materiál" je slabší, ale rozhodně by ho nenahrazoval darovaným...že to není třeba. Takže mě taky povzbudil, protože do darovaného bychom nešli...hlavně manžel je proti.

Saro, taky doufám, že se nějaké řešení najde a zase přijdeš mezi nás ...a jestli ne, tak ti přeju hodně síly,lásky a vše to nej... 😉

britka
1. pro 2009

To darované ať je to vajíčko nebo spermie tak to člověk nosí 9měs.porodí a je to vaše.Je to fakt že jak se člověk na to dá tak vše se musí probrat.To je i s adoptovanými a do těch dětí už člověk vůbec nevejde.Jací byli rodiče atd.geny třeba.

micinka22
1. pro 2009

no ja to taky orvala ..ale jak sem se uklidnila tak reseni bylo jasne..dite jsme chteli tak neni nad cim "premyslet"..u druhyho je to uz v klidu -)
uz citim pekne vajecniky tak snad tam neco kloudneho bude 😵

juvik
1. pro 2009

Mici, na zítra držím palce, doufám že budeš ukázková nosnice 😀 a bude kupa embryjek 😉
jdu péct perníčky...pa

asmeena
1. pro 2009

Tak hlásím, že jsem dnes testila a bohužel to vypadá, že zase budeme muset nějak přetrpět další měsíc a v lednu se do toho vrhneme zase znovu.

Sari: nevím co víc napsat, drž se...a hodně štěstíčka...

mici: zítra budu držet pěstičky, ať jsou krásná vajíčka a pak i embroušci.

micinka22
1. pro 2009

Veru jste bojovníci 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a díky holky..snad budou bojovníci a treba i mražáčci🙂

jessica112
1. pro 2009

Ahoj holky a hlavně sáro, možná sem občas zabrouzdáš možná ne, ale chtěla jsem napsat že život opravdu není fér, ale musíme brát i to, protože vždycky může být ještě hůř. Mám darovaná vajíčka a děkuji bohu že se našel takový člověk který je ochoten je někomu dát, protože jeho pocity taky určitě nejsou úplně v poho, když si představí že jeho děti budou chodit po světě a on je nikdy neuvidí. Ale takový člověk nám dá šanci odnosit dítě 9 měsíců a cítit jeho pohyby a bude v něm proudit naše krev a my je vychovávame tak jak nejlíp dovedeme. Já jsem měla velmi vážnou nemoc a jsem ráda že jsem vůbec mezi vámi / a to ještě nemám vyhráno, protože se to kdykoliv může vrátit/Takže teď mám úplně jiné životní hodnoty a to když se mi podaří mít dítě /i když nebude úplně tak moje/ ale moje bude, tak to bude nepopsatelné štěstí a odměna za to co jsem si prožila. Uvažovali jsme i o adopci, manžel souhlasil ale samozřejme jsme to chtěli vyzkoušet s darovanými vajíčky. Manžel děti neměl, a pomáhá mi už 5 let vychovávat dnes už 20 letého syna. Takže hlavně zdraví to je to nejduležitější a ostatní věci se dají řešit. Sáro drž se určitě spolu najdete to nejlepší řešení pro vás oba. 😉

britka
1. pro 2009

Jesi pěkně jsi to napsala 🙂

asmeena
2. pro 2009

Miško myslím na tebe - hodně štěstíčka.

katapola
2. pro 2009

Holky, já už v tom mám guláš. Micinka má dnes punkci? Pokud ano, tak držím pěsti 😉
Já jdu dnes odpoledne poprvé na tu mobilizaci, snad to zvládnu.

b.e.r.u.s.k.a
2. pro 2009

Mici taky přeji pěknou úrodičku. 😵
A ty Kat to na té mobilizaci zvládni. 🙂

juvik
2. pro 2009

Asmee, ach jo ☹ ...ale ty jsi opravdu bojovník a nevzdáš to...určitě se mimiška dočkáš 😉

Mici, hodně štěstí 🙂

Mě dneska začaly příšerně bolet záda v kříži, jak před... 🤐 ....jdu něco dělat, protože se zase moc sleduju 🙄

juvik
2. pro 2009

Jo a vidíte jak omezuju koňa ? 😀 Každý den stejně načuhuju, co nového, nedá mi to 😅

juvik
2. pro 2009

Ještě mám dotaz, když jste tu tak probírali pečení. Děláte medové perníčky? A zdobíte je?
Já peču každý rok, ale nikdy jsem nezdobila...letos bych to ale chtěla zkusit, no a moc nevím jak na to. Máte nějakou zdobičku nebo normálně naplníte sáček a ustřihnete roh?
Obávám se, že to dopadne katastroficky 😀 ....pečení mě byví, ale moc velký estét teda nejsem 😅

b.e.r.u.s.k.a
2. pro 2009

Juvik já používám sáček a rožek si vždy ustřihnu podle potřeby.Když už je toho moc a zdobení mě už nebaví,tak udělám na perníčkách jen takové cikcaky a taky to vypadá dobře.Neboj to zvládneš.

juvik
2. pro 2009

Berus, díky 😉
já jsem pekla sice z půl dávky, ale přijde mi, že jich mám zas nějak hodně 🙂
No dneska odpoledne to zkusím

b.e.r.u.s.k.a
2. pro 2009

tak hodně štěstí a pak se pochlub jak ti to dopadlo. 😉

lenka_s
2. pro 2009

Ahoj holky, tak se opět hlásím. Minulý týden jsem vás jen stíhala dočítat. Byli jsme s manželem na genetickém ultrazvuku v I. trimestru,který dopadl dobře. Pak jsme šli na genetickou konzultaci, kde nám přesto kvůli anamnéze doporučili amniocentézu, tak se musíme rozhodnout, zda to podstoupíme. Jsou to nervy. No a pak jsem měla od středy do pátku hrozné migrény, tak jsem nebyla schopna nic napsat. No a v sobotu jsme byli na oslavě 90.tých narozenin manželovy babičky a hned v neděli ve 4hod ráno jsem opět začala šíleně krvácet, vypad ze měl 5cm hematom, což jsme mysleli, že je to mimi, tak jsme jeli do nemocnice. Hrozně nás to vyděsilo. Naštěstí je mimi v pořádku, včera mě propustili. Mám klidový režim, jím magnesium a ascorutin, tak uvidíme. Byla to má 3 hospitalizace, doufám, že v letošním roce již poslední a v tom příštím navštívím gynekologicko-porodnické pouze na porod našeho mimíska.

Nemáte někdo zkušenosti s amniocentézou?

Jinak novým těhulkám velké gratulace a čekatelkám přeji velkou trpělivost a hodně štěstíčka při testování, aby brzy objevily // 🙂 .

juvik
2. pro 2009

Zrovna nakukuju, jestlli už nepsala Micinka, jak dopadla

Leni, ty si teda užíváš 😒 ...jakoby toho už nebylo dost. Hlavně, že jste v pořádku a snad už bude těhu bez problémů...moc ti to přeju 😉

Jinak perníčky nazdobené...nebylo to nakonec taková hrůza...není to sice žádný zázrak, ty moje výtvory, ale jsem na ně hrdá 😀

irinka.j
2. pro 2009

Ahoj holky,
Assme, je fajn,že to nevzdáváš a jdeš dál... já bych udělala to samé, samozřejmě člověk si popláče, ale musí jít dál a věřit.

Jess, pěkně jsi to napsala, ale je opravdu na každém jak se cítí a nakolik je schopen přijmout darované. Taky jsem nad tím přemýšlela, pro mě by bylo třeba snažší příjmout darované vajíčko než sperma. Každá jsme jiná a taky máme jiný názor na věc.

irinka.j
2. pro 2009

Leni, já přímo s amniocentézou zkušenost nemám, ale moje sestra byla na amnio. ve FN Ostrava, asi před 1,5 rokem. Říkala mi,že to probíhalo v klidu, byla tam příjemná doktorka, která jí všechno vysvětlila, místo vpichu si vyhledali pod ultrazvukem. Do ruky mé sestře dali zkumavky s jejím jménem a po odběru znovu jí je daly zkontrolovat. Pak musela myslím 12 nebo 24h. po zákroku ležet,vidím, že máš dítě,tak se o něho ten den bude muset někdo postarat.

micinka22
2. pro 2009

Ahoj holky. tak jsme doma..máme 15 vajíček..jak kvalitní si budu volat zítra..snad se aspon pulka oplodní🙂
krvácela sem tak do me narvali snad kilometr nejakyho fáčku..ale jinak pohodicka..byly jsme na pokoji sami..uz nemaji moc pacientek pred vanocema.-) v pondeli bude transfer pokud se budou miminka pekne vyvíjet..

Leni to byl teda zase horor..snad uz bude vse dobre:/((( a amnio mela Zuzka odsud..a ne moc dobre..:((

irinka.j
2. pro 2009

Mici, tak to je super, přeju co nejvíc kvalitních embryjí.... borců 😎

asmeena
2. pro 2009

ahoj holky, takže výsledek z krve také negativní. A přitom jsem tomu už tentokrát tak věřila, když jsem viděla tu naši krásnou blastocystu. Tak už jsem napsala Machačovi co dál, tak uvidíme co napíše.

Leni: držím pěstičky, ať už na žádnou hospitalizaci nemusíš, to musí být šílený nápor na nervy a pak že těhotenství je nejkrásnější co může žena prožít.

mici: ty jsi teda šílená slépka, taková krásná úrodička, tak ať je z nich i pěkná úrodička embryjek.

kat: tak jak dopadla mobilizace?

juvik: mně něco povídej o omezování koníka, taky pořád akorát říkám jak omezím a pak tady hned jak přijdu z práce nakukuju.

asmeena
2. pro 2009

holky dejte mi recept na nějakou dobrou polevu na perníčky, ta moje nějak nechce každý rok schnout a pak se to vše na sebe lepí.