Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

jitulik24
11. led 2011

@ladus77 Já se po vánocích bála, že se čípek zkrátí, vůbec jsem neležela a ono je to naopak. Hlavně ať vydrží co nejdéle. Neboj, jak budeš polehávat, tak se zase zlepší. Mě bylo řečeno, že špatné je to pod 3cm. I když některé ženy mají celé těhu čípek 3 cm a víc jim nevyroste. Nám se líbí už dva roky Jané slalom pro, takže máme jasno a až budu ve 30tt, tak ho koupíme. Jen mě mrzí, že barevná kombinace, která se mi nejvíc líbila už není k sehnání.

lifinka
11. led 2011

ahojky hoky, tak dnešní návštěva první v reprofitě ok, Paní dr., Soušková je super, vše vysvětlila, mám doporučen rentgen vejcovodů, jelikož říkala, že jsou možné srůsty, měla jsem ve 30tt operaci slepáku 😔 , a tak jednou už jsem byla na laparce před prvním těhu a teď, že prý rentgen se dá vydržet, byly jste na tom některá? A to dělá paní dr? Jinak jdu na IVF a budu si píchat injekce, holky jak to je s těmi injekcemi? Zvládly jste to samy?Návod najdu v balení doufám?Mám fostimon+orgalutran, zatím se to řeší přes pojišťovnu 😉

rencav
11. led 2011

Ahoj holky.Tak po dnešní konzultaci z primářem,nastupuji ve čtvrtek do nemocnice a v pátek podstoupím císaře.Manžel bude se mnou.Později se tady přihlásí on a napíše první dojmy.Takže se mějte krásně a jak to bude možné,ozvu se.Jinak manžel je pod nickem martin72.

jitulik24
11. led 2011

@rencav Reni, tak to držím moc moc palečky, ať je vše v pořádku a co nevidět si chováš broučka v náručí 😵 . Další Reprofiťácké miminko bude brzy na světě, jupííí 😵 😀

jitulik24
11. led 2011

@lifinka ahoj, tak to jsou úžasné novinky, držím palečky, aby jsi co nevidět měla na testíku // 😉 . Můžu tě připsat ke snažilkám? A kdy máš v plánu tu IVF?

lifinka
11. led 2011

jitulik24 teda ty jsi už za půlkou tt 🙂 no paráda! no dnes jsem byla teprve na první konzultaci co a jak, kolem 19,1 bych měla dostat ms po clostylu, který jsem teď brala(kéž bych byla těhu) 3x1tbl.,a pak od 3-7dc zase clostyl 2x1tbl a pak zda mi nějaké narostly folíky a podle toho se naplánuje stimulka a pak IVF. no nevím, jak to přesně chodí....nevím, jestli jsem neměla jít ještě na laparku před IVF, ale asi je to zbytečné, že?No napsat mě můžeš 😉 a jak se cítíš?

abig
11. led 2011

Ahoj holky !
Tak hlásím, že i mě schválili lázně.
Sice nevím co mám pro to udělat víc 😀 , takže nejspíš zavolat na jediné číslo, co tam je a tam je informovat, že mi bylo schváleno, co ? A oni řeknou, co a jak ... nebo se pletu ?

andinka22
11. led 2011

@abig tak to je super. Pokud chceš konkrétní termín a hotel, tak si jej můžeš v lázních přímo zamluvit, buď si tam zavolej nebo napiš e-mail a paní ti zavolá. Pokud je ti jedno kdy, tak nemusíš dělat vůbec nic, jen počkat až Ti pošlou zvací dopis s lázní, kde máš napsaný přímo termín nástupu do lázní. 🙂
Tak třeba se nakonec potkáme. 🙂

lifinka
11. led 2011

holky chtěla jsem se zeptat na prodlouženou kultivaci emrií, co to vlastně znamená, chystám se na 1 IVF? poraďte mi, co vše se platí a co pojišťovna, díky

micinka22
11. led 2011

Ahoj holky moc zdravím a teda zírám že jsem zaspala porodní vlnu !!!
Moc gratuluji novým maminkám 🙂)
Rence přeji co nejpříjemnější porod 🙂))
a vidím ,že za chvilku bude další rodící vlna 🙂) super :D

Všem čekatelkám na IVF přeji ať to rychle ubíhá a hlavně ať to vyjde !! 🙂)

abig
12. led 2011

Dobré ráno všem !

@andinka22 Napíšu tam a určitě se nesetkáme, pač potřebuji jet později, jestli to půjde. Pracuji v účetní firmě a potřebuji dodělat rok, takže to vidím nejdřív na konec února. Ale i tak by to bylo fajn 😀 Koníkovky ...

ladus77
12. led 2011

@abig nejdriv si promysli termin, jestli chce jedno nebo dvouluzak a jaky hotel a pak zavolej a urcite se to nejak doladi. Uvidis ze to bude super, ja to taky takhle resila kvuli praci. A jeste si procti tema Frantiskovy lazne, je tam spousta informaci, me hodne pomohlo se podle toho rozhodnout co a jak! 🙂

@abig krasny pobyt v laznich!!! Moc si to uzijte!

jitulik24
12. led 2011

Ahoj holky, tak dnešní ultrazvuk srdíčka dopadl výborně 😵 . Květošek je zdravé miminko 😵 . Takřka celou dobu spinkal a pak se chudáček můj malinký lekl toho, jak mi pořád jezdil doktor po břiše. Květošek měl 151 tepů za minutu. Zítra jedeme s nastávající babičkou do Tesca na nákup nějakých oblečků, tak už se moc těším🙂

hexelucka
12. led 2011

ahojík holky můžu se k vám přidat?je mi 28 let a čekám po laparce kdy mi byla odstraněna endometrioza na své 3.IVF ve Fertimedu v olmiku.Dávám jim poslední šanci.Ted budu čekat na schválení lázní pojedu do Klimkovic nebot je to tam nové a mám dobré reference....sice nemám nikoho k sobě ale co snad to sama zvládnu a pak to snad už konečně výjde.....

aneta1199
12. led 2011

@jitulik24 Tak super, vše dobře dopadlo. A jaké barvy jste nakonec nakupovaly oblečky ??? 🙂

@hexelucka To víš že můžeš. Mě taky ve Fertimedu dva pokusy nevyšly (IVF a KET) a pak na poprvé v Reprofitu. Tak si užij lázně a ať se rychle přesuneš do Stimulantek

hexelucka
12. led 2011

@aneta1199 já o reprofitu taky uvažovala ale ted když jsem musela akutně na laparku nebot se mi tou druhou stimulací zvětšila endometrioza u levého vaječníku tak nevím co dělat....mají to naplánované lázně-3.IVF jsem z toho špatná nebot bych nechtěla jít zatím jinam a z reprofitu mi odepsali že pak můžeme kdykoliv zkusit minimálky.je to boj a díky za přivítaní🙂

jitulik24
12. led 2011

@aneta1199 Nakupovat jdeme zítra a ty barvičky budou neutrální, žlutá, oranžová, béžová. 😉

hexelucka
12. led 2011

@lifinka já na laparku šla až před 3.IVF a kdybych to měla vrátit bojovala bych o ni hned před 1.IVF.....jsou věci které nejsou na ultrazvuku vidět pouze při laparce a to vím až ted kdy už mi zbývá poslední pokus tak to zvaž

b.e.r.u.s.k.a
12. led 2011

@hexelucka vyjde a kamarádku v lázních určitě najdeš neboj 😉 🙂

jitulik24
12. led 2011

SNAŽILKY:

KATAPOLA - 6xIUI, 2x IVF, 2x minimálka- negativní. V rámci imunoléčby přirozené otěhotnění- mimoděložní těhotenství.
BERUSKA - IUI, 2x IVF-Fertimed-0 transferů,4x minimálka-Reprofit-vždy negativní.Špatné imuno-léčba.Leden -lázně.A pak další boj.
STEPHANIE - 1IVF, 1 KET - 5tt potrat, 2.i 3.KET -negativní, hysteroskopie OK, srpen KET - potrat 7 tt. Další boj v únoru!
JUVIK - 6xIUI, 4xIVF(1x bez ET), 4.IVF-5tt potrat, 1xKET, 3x minimálka,1x nativ - snažení se odsouvá na neurčito
PAVCA3388 - 1 těhu přirozeně, teď po laparce.
ANDINKA - 1xZT, 2x IVF(1xbez ET), 3x IUI, 6x minimálka(3x bez ET). Leden-lázně. A pak další boj.
FERDICE - 1xZT, 1xpotrat, 1xmimoděložní, 1x IVF, KET negativní.
ESCADKA – 1x IVF-negativní, 1x KET-negativní , 2 IVF úspěch -21tt potrat dvojčátek. Chystá se na KET!
ABIG-1x IVF Fertimed -negativní, 2x IVF Reprofit (bio. těhu),2x KET negativní. Zažádáno o lázně
BRITKA - 3x ET ve Fertimedu a 2x ET v Reprofitu. 2 IVF úspěch - 9tt potrat. V únoru se chystá do dalšího boje!
KAMKA1402- 2x IVF- negativní. 22.2 lázně a pak další boj -KET!
MILUSIAW - 6x IUI a 2x ICSI ve Fertimedu- vše negativní. Reprofit- první pohovor
LIFINKA- první pohovor v Reprofitu- plán IVF
HEXULACKA- Fertimed- 2x IVF-negativní, teď po laparce, zažádáno o lázně a pak další IVF.

STIMULANTKY:

MISA.PATRIK -2x IVF-negativní.2x ZT- 7tt, 9tt, 2x mimoděložní.18.9 hysteroskopie. Asi 20.1 KET dvou sněhuláčků, držíme palce!!!

TĚHULKY:

RENCAV - 1 mimi po IVF, TP 4. leden 2011, (1 IVF Fertimed, 1x jen stimulace bez opu a 1 IVF Reprofit)
PECICKA - 1 mimi po minimálce – TP únor 2011, genetika OK, (4x minimálka)
DAISY - 1 mimi po minimálce, TP únor 2011(3 x IVF (třetí vyšlo, ale ve 20tt konec), 3x minimálka)
LADUS77 - 1 mimi po IVF, TP duben 2011 (6x IUI, 1 IVF)
JITULIK24 - 1mimi po IUI, TP květen 2011 (9x IUI, 2x minimálka - 1xpotrat -21tt, 1xZT-5tt)
KRYSTOFKA - 1 mimi po KET, TP červen 2011 (1x IVF, 1xKET)

MAMINKY: Velká gratulace!

BERAS- Tomášek 1.10.2009, 3,27kg, 47cm
TEDDYNA - Vojtíšek 10.11.2009, 1,6kg, 40cm
ZUZKA - Petříček a Lukášek 26.2.2010
CERTINA - Adélka
MICINKA – Dominiček 16.8.2010
ASMEENA – Sofinka 9.11.2010, 3,5kg, 49cm
SUKUBKA - Lukášek 13.12.2010, 3,2kg, 49cm
ANETA1199 - Štěpánek 16.12.2010, 3kg, 48cm
JEJ - Amálka 17.12.2010
ELLAAEE – Danielek 22.12.2010, 3,41kg a 49 cm.

hexelucka
12. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a snad najdu a těším se tam od 1.11. jsem doma na PN-stimulka-transfer-druhé nevydařené IVF-hned laparka(endoška u levého vaječníku plus mi našli i malé ložisko u pravého a nějaké srůsty co nebyli vidět)a ted jsem ještě doma po výkonu a dneska jsem byla podat žádost o lázně.Už toho na mě bylo moc jak psychiky tak fyzicky kromě toho jsem zdravotní sestra a u nás ve FN to vypadá špatně takže kdoví zda k tomu všemu třeba ještě nebudu v březnu bez práce.....tak se modlím at už to konečně výjde a at mě ve Fertasu nesklamou po třetí☹

lifinka
13. led 2011

hexelucka, to je mi líto, že IVF nevychází, stejně nechápu dříve jsem si mysela, že se tak otěhotní prostě hned a je to, ale vím, že je spousta dalších okolností proč se to nepodaří, držím pěsti. Já zkusím 1.IVF a pak půjdu na laparku, nebo stejně, když ti udělaj IVF tak co může laparka odhalit, jen srůsty vejcovodů?A to při IVF nepotřebuješ? jaký je tvůj názor?
jitulik24 díky za zapsání do tabulky 😉

jej
13. led 2011

Ahoj holky,
nemám nic načteo, nejsem schopna reagovat, jen od minula ohledně lázní doufám, že jedete, páč je to paráda největší!

MY si začátky fakt užíváme, po několika dnech je mi jakžt takž, jedu na antibiotikách, zánět prsu, několik dní 39tky a víc horečky, než zabrala antb., no kojení je u nás boj veliký, obávám se, že prohraný. Ale jak mi říkají mnozí: za takovou cenu to nestojí, tolik mimi na nutroších či jiných výživách krásně prospívaly a děti byly v pohodě....a u nás asi taky, první pěkný váhový přírůstek až skoro po měsící a s velkými příkrmy...no marné...přírodě neporučím, ještě zkusím zabojovat...aspoň kdyby jedna dvě odstříklé dávečky denně...ale po tom zánětu to nechce téct...

anet, já pořád myslím na ten váš úžasný režim! 🙂 A přeju vám ho, pochopitelně! Doufám, že prospíváte pořád tak pohodově! My začali mít více pohody až s nutrošem, malá z mého mléka řvala, chudinka,hlady, neprospívala a do toho ten zánět...takové horečky jsme měla naposledy v 6 letech, bez mamuš nevím, co bych dělala, já se plazila po bytě...no nic, holky, končím, už zase musím..

lifinka
13. led 2011

holky chtěla jsem se zeptat po zákroku IVF jedete domů, anebo tam spíte? Jak to je, díky!

misa.patrik
13. led 2011

@lifinka Ahojky myslis po odberu vajicek nebo po transferu?? 🙂 no po odberu si tam polezis 2 hodinky a po transferu miminek lezis 15 minut a muzes domu 🙂

misa.patrik
13. led 2011

Ahoj holky už se mi to blíží 🙂 v ponděli na UTZ a snad streda čtvrtek pro miminečka moje zmrzle 🙂 juchuuuuuuu

lifinka
13. led 2011

misa.patrik písni mi oba postupy, díky, a držím ti pěsti

lifinka
13. led 2011

misa.patrik, díky to je rychlý, já měla za to, že musíš aspoň půl dne proležet, a při odběru vajíček to je v celkové narkóze?

hexelucka
13. led 2011

@lifinka já měla endometriozu malé ložisko když jsem poprvé šla na ivf nic s tím nedělali prý by to nemělo vadit měla jsem to u levého vaječníku.....nepodařilo se jasné brala jsem to tak že mi nic napoprvé neslibovali po druhé když jsem šla na ivf endoška byla větší prý na hranici ale opět mě na laparku neposlali sice se o ní zminovali ale i tak do toho šli a poté co jsem to opět dostala takže opět se nezadařilo mě začlo pobolívat břicho tak že díky stimulaci se mi endoška zvětšila takže místo mimi jsem šla na laparku tam mi kromě toho s čím mě odesílali našli i ložiska na pravé straně a nějaké srůsty tohle není makroskopické tzn.nemohli to na ultrazvuku vidět....ted to mám vše čisté a snad a to se fakt modlím to tak zůstane do dalšího ivf....tak si kladu otázky díky tomu co mi tam našli mohlo se to povést?víš někdy je lepší se nedát odbýt a nebát se laparky jako já jsem se bála....kdybych věděla jak to bude a co tam vlastně vše mám šla bych do toho dřív než jsem do toho všeho šla.Zklamání je veliké a dost bolí a já se každý den sama sebe ptám zda te endoška a srůsta mohli za neuspech dvou ivf či nemohli....je toho ted plno.hodně mladých ženských něco dole má...je to síla já vím...nechci tě strašit je to na tobě..je to tvé tělo tvé rozhodnutí chce se to poradit i s lékaři co si o tom myslí...opravdu nevím co ti na to říct nechci tě vyděsit nebo hloupě radit každá z nás jsem individualní nejsem stejné a tak to co jsem tam měla já nemusí mít žádná jiná...je to boj a není to jen o tom jít na umělé oplodnění na tohle vše není rady jen na to musíš být připravená jak psychicky tak fyzicky vědět že se může stát že to nevýjde napoprvé a nevzdát to...snadno se to říká a hůř dělá já měla jen endošku zachovali mi naštěstí oba vaječníky vlastně jsem měla štěstí jiné holky tak příjdou o vaječník, či vejcovod a taky to nevzdávají ale vím že mě by to asi položilo....uvidíš ale netrap se tím co může či nemůže být jdi do toho a nemysli na nic zlého věř že to výjde na poprvé psychika je svině a opravdu je moc a moc důležitá musíš to cítit ....víc asi nevím co ti poradit a říct ...

hexelucka
13. led 2011

@lifinka v reprofitu je tohle daleko jiné než ve fertasu tam jdeš pod narkozu při odběru vajíček pak jak se cítíš jdeš domů většinou tak 2 hodky ležíš a při transferu po tobě chtějí ležet aspon 2 hodky a chtějí aby si tam byla přes noc...je to jejich metoda těžko soudit v reprofitu si poležíš po trasferu a jedeš domů....v tomto je to fajn a je to zase jejich metoda ono je opravdu těžké ty jejich metody porovnávat každá z těch klinik věří v ty své metody a nemá cenu nad nima bádat¨🙂a neboj se zvládneš to nic to není🙂