Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

micinka22
4. srp 2009

asmeena ..ja čekala na dr..sem byla objednana jako první 😀 😀 😀 😀 no a pohovor?? asi 10 minut??

asmeena
4. srp 2009

no, to je jedno, jednou to naše psisko vydrží a až budu těhule, tak bude ještě litovat, že jsem s ní pořád doma a nenechám jí vyspat 😀
Pro dnešek se loučím, dobrou. 😉 A moc vám děkuji za podporu a info.

teddyna
4. srp 2009

asmen:dobrou a neboj,zas bude dobře

janaol
5. srp 2009

Ahoj holky, nevíte jestli je možné u Machače zůstat i na bežnou gynekologii? To jediné bylo u Fertimedu pozitivní, tedy když jsem měla to štěstí a objednala se k Mudr. Vodičkovi a on tam skutečně byl. Máme za sebou 1 neúspěšné IVF a pořád jsem to oddalovala, protože jen ta představa, že zase skoro u všeho bude Sobek byla nepředstavitelná. Tak jsem si řekla., že dodělám školu a poohlédnu se po jiném CAR. Po všech těch Vašich příspěvcích jsem vybrala. 🙂 🙂

katapola
5. srp 2009

Jani, mně Machač doporučil, ať si najdu nového gynekologa. Doporučil mi asi tři jména, já se objednala k dr. Hrachovcovi, mám na něj dobré reference i od kamarádky.

katapola
5. srp 2009

Asmena: My tam byli na 1. pohovoru s manželem ještě v době, kdy jsem měla špatnou pojišťovnu (ZPMV) a věnoval se nám asi 25 minut a vůbec po nás nechtěl nic zaplatit. Nevyšetřoval, jen jsme diskutovali. No a k 1.7. jsem změnila pojšiťovnu a v srpnu začínám s injekcemi🙂

Restaurace V Ráji je supr. Jinak parkuju vždy v té nadzemní garáži.

asmeena
5. srp 2009

Dobré ráno holky,
už jsem tak nedočkavá, že se zase začne něco dít a možná nás to přivede k vytouženému miminku, že skoro nemůžu spát. 😉
Holky a jak to je, když třeba začnete stimulaci a vyjde vám transfer na víkend? To fungují každý den v Brně?

katapola
5. srp 2009

Asmena, tak to nevím. Ve Fertimedu bývají víkendy svátky, tak předpokládám, že to bude v Reprofitu stejné. Mně to Machač vypočítal tak, že odběr vajíček by měl být pravděpodobně v pondělí, ale samosebou se to může posunout dopředu i dozadu. Ale neřeším to. Od toho jsou doktoři🙂 Spíš se bojím, aby mi první injekce nevyšla na víkend, protože kdybych si to nakonec neuměla píchnout a bála se, tak nemám v záloze sestru u obvoďačky.

janaol
5. srp 2009

Katy, díky za info. Sice mě to mrzí, ale budu hledat. Holky, kdo jste z Olomouce, můžete mi doporučit nějakého dobrého gynekologa? Zatím mám dobré reference na Mudr. Homzovou, ale ještě pořád zvažuji.

beras
5. srp 2009

Ahojky holky.Asmen tak gratuluju k prvnímu kroku v rozhodování.Já byla na pohovoru asi taky tak 15-20 min.Nečekej,že dostaneš jako ve fer. kávu a hodinové povídání skoro o ničem.Machač se s tí neštve.Jede jak sax 😀 když si uvědomí kolik lidí má v čekárně.Mě na první návštěvě neprohlížel.Není tam taková kabinka jako va fer. má tam plentu a tam shodíš kalhoty a hned hupsneš na lehátko co je u toho. 😀 Holky já když jsem ho tenkrát viděla v Sama doma jak tam přišel s jednou pacientkou která otěhotněla snad na šestej pokus no možná kecám ale bylo jich hodně.Moc pěkně ta holky o ně mluvila a říkala,že nemít v něm takovou velikou důvěru a podporu tak už to vzdala.Ale on jí řekl,že z ní to těhotenství vydoluje ale hlavně musí vydržet.Tak jsem si říkala,že to je nějakej takovej zakřiknutej doktůrek.Omyl 😀 Štěpán je ranař největší.Jinak transfer se dělá v Brně i o víkendu takže nemějte strach.Dokonce někomu tenkrát vyšla kontrola při stimulaci na sobotu a dr. byl tak ochotnej,že nemusí jezdit až do Brna ,že at dojede v určitou dobu do Olomouce,že je doma a na tu chvilku tam s ní skočí udělat ultrazvuk. 😀 A já jsem žirafkovou košilku neměla a taky se povedlo i bez ní. 😀 Jinak co vím takv Brně jsou další tři nebo čtyři klinkiky ktery se zabívají neplodností a Reprofit je z nich nejvyhlášenější.Takže stimulky jste v nejlepších rukou.A pokud to neklapne napoprvé tak věřte ,že se váma bude někdo zabívat jako jedincem a né jenom pacientkou na pásu. 😀

katapola
5. srp 2009

No je pravda, že dr. Machač jde rovnou k věci a s ničím se nepáře. Na tváři stále úsměv. Je mi jasný, že nemůže mít 100%ní úspěšnost při IVF, ale už jen ten přístup člověka naladí. Neumím si to nějak logicky vysvětlit, ale cítím, že jsem se rozhodla správně.

teddyna
5. srp 2009

dobré ráno.asmeen,v Brně jsou každý den,přizpůsobují se časově oni TOBĚ nikoliv ty jim. teda aspoň tak mi to bylo řečeno a je fakt,že čas OPU i transferu jsemsi řekla já,jak jsem moc rychle schopná z OV dojet.

beras
5. srp 2009

No mě taky řekl když mi potrvril těhotenství at neblbnu a nejím samou zdravou stravu.Klidně at si dám pivo a bůček. 😀 😀 😀

teddyna
5. srp 2009

beras,tak to mě o bůčku nic neřekl,páč viděl,jak vypadám,že mám bůček vlastní. ale je fakt,že potěšit umí-je to holt náš Štěpán. a kde vázne diskuze?kde se všichni toulaj????

katapola
5. srp 2009

HOlky, jestli si to tu dr. Machač občas čte, tak se musí tetelit blahem 😀

bellka
5. srp 2009

Ahoj holky, já skoro celou noc přemýšlela, kde je chyba, že ani 6.IVF nevyšlo, i když jsme v pořádku a nemám jenom vejcovody a vychází mi z toho, že Fertimed nezajímám já jako pacientka, ale jako někdo, kdo tam nechal 200.000 a jedou pořád jedno a to samé dokola. Takže mi z toho vyplývá, že nejlepší je odejít do Reprofitu. Děkuju, že existuje tahle diskuze.

katapola
5. srp 2009

Ahoj Bellko, vítám tě tady. Já tu taky nejsem dlouho, přešla jsem z Fertimedu teprve nedávno. A u tebe si myslím, že po 6 pokusech IVF je nejvyšší čas přejít do jiného caru. Už ses k dr. Machačovi objednala?

bellka
5. srp 2009

Ještě né, ale jsem pevně rozhodnuta, my máme jednoho mrazáčka a toho si chci hned vzít. Když jsme chtěli převézt mražáčky z Ostravy do Fertimedu, tak nám je zlikvidovali a nechci, aby to tak dopadlo i s tím jedním, co nám zbyl.

beras
5. srp 2009

Bellko já jsem tenhle dojem měla už když jsem měla zmaštěnou druhou stimulaci.Ale prostě Sobec viděl jen penízky takže mi šoupl i nekvalitní embrijko tudíž jsem vše nusela zacálovat.No pak jsem si teda řekla,že jdu do třetího.Pořád jsem jim tam věřila a utěšovala se ,že to musí dopadnout dobře .Takže po tom třetím když jsem šla na kontrolu tak mi Koutná nechala nabrat hcg ale já už jsem to tušila ,že je to v čoudu a je to biochemicky.No a než jsem ještě odešla z ordinace tak mi řekla.No co s váma .Takže za tři měsíce přijděte na kontrolu a půjdeme do dalšího IVF.Jsem si v duchu říkala,že tady jsem naposledy a né ,že bude plánovat stimulku.To,že zahraniční pacientky jsou ubytovany naproti přes cestu v tom velky baráku kde bydlí Sobec a má se tam z nich jedině dobře.Chtěla bych vidět jak to tam třebas mají zařízeny a kolik si za to pachtuje.A těch baráků má po Olomouci ještě víc.Švagr mu něco dělal a říkal,že bych nestačila koulet očima.

bellka
5. srp 2009

To snad ani není možné, já jsem z toho fakt zoufalá.

katapola
5. srp 2009

Beras, tak tragicky bych to neviděla. Když někdo něco umí a ještě je to v oboru, který vzkvétá, tak ať si má baráků třeba tisíc, je mi to jedno. Je mi totálně jedno, kolik má na účtě dr. Sobek nebo dr. Machač. Hlavně ať už mám doma svoje zdravé mimčo. Navíc když mám teď ceník Reprofitu, tak mi nepřipadne, že bych za stejné úkony, které jsem absolvovala ve Fertimedu, měla v Reprofitu platit méně. Ty ceny mi připadnou přibližně stejné, IVF s dárcovským vajíčkem je naopak v Reprofitu hodně drahé. Co je pro mě ale důležité, je ten Machačův úsměv, pozitivní naladění a povzbuzující slovo, které u mě vyvolaly velkou důvěru a sílu do dalšího boje.

beras
5. srp 2009

katapol jasně at jich má třebas tisíc ale víš co mě pak žralo to,že já tam vrážím peníze a on třebas je takovej hulvát,že mi transferuje embrijko o kterym sám ví,že není života schopny.To mě štvalo a on se z toakovej případů má prasácky dobře.On nepotřebuje pacientky ktery mu na první pokus otěhotnějí. 😝 Myslím si,že se fakt už chytá za nos,protože tolik holek co už odešlo a on o tom ví,protože to ještě když fungovaly stránky neplodnosti tak si to tam sesty z Fert. četly.Možná je tam nastrčil on. 😎

teddyna
5. srp 2009

Bellka,to,že ti zlikvidovali mražáčka,je žalovatelné.je to váš biologický materiál a můžete si s ním dělat,co uznáte za vhodné.pokud byl zlikvidován záměrně,podala bych trestní oznámení.já ho zvažuju už dva roky,že ho podám.ale pořád mě brzdí manžel,že se nechce piplat ve starých záležitostech a že teď máme konečně vysněné dítko a snad se podaří ho donosit v pořádku do konce.

katapola
5. srp 2009

Beras a jak prosím tě víš, že ti transferovali embryo, o kterém věděli, že není životaschopný?

teddyna
5. srp 2009

katapola:páč u transferu Sobek kolikrát řekl,že kvalita je sice C,ale šanci má cokoliv.kdežto v Reprofitu horší kvalitu nedávají ani nemrazí,protože by se to stejně rozpadlo.bodejď,že sobek vydělává - zlatý kliky na dveřích v CAR nemá asi na půjčku

katapola
5. srp 2009

Ty jo, já si vůbec nevybavuju, že by byla řeč o nějaké kvalitě. Ptám se na to proto, že se nám embrya pomalu vyvíjela. Třetí den měly 3 z nich 5 buněk (prý by měly mít 6-8, jsem se následně dočetla na netu) a Koutná nařídila urychleně transfer. Ostatní se nevyvíjely vůbec. Machač nám řekl, že jsme měli odmítnout, že by se nám to vůbec nepočítalo jako pokus IVF. Jenže o této možnosti jsme vůbec nevěděli. Jakou jsme měli teda kvalitu, když třetí den kultivace měly embrya jen 5 buněk? Víte to někdo?

beras
5. srp 2009

Katy protože při transferu mělo jenom dvě bunky a to bylo málo mělo mít ten den aspon 4 a kvalitu říkal c nic moc. 😔 A přesně jak píše teddy kvalita c no ale dáme mu šanci přece ho nezlikvidujeme.Blb ještě ted ho slyším jak mi to říkal a já tam málem řvala a manžel mě pod stolem držel za ruku. ☹

teddyna
5. srp 2009

katapola,to jste opravdu měli odmítnout.ve Fertimedu zakrněli ve starším kultivačním roztoku.kdežto Reprofit koupe ty miminka v něčem lepším,proto tam vypiplaj ty mimina vesměs všem.a třetí den pouze pětibuněčné embryo,to je jasně zakrnělé a nevyvíjející se. my měli třetí den už 24 buněk,na transfer jsem šla 4. den a byla už morula.embryoložka pochválila,že je krásná.tak doufám,že se krásně vyvíjí i dál.

katapola
5. srp 2009

Hm. Beras a kdyžs byla na IVF v Reprofitu, tak se vám embrya vyvíjely normálně? Pokud ano, bylo by to pro mě velké povzbuzení.

beras
5. srp 2009

Katy ve Fert. se nejčastěji transferují 48 hodin po oplození a mají mít aspon 4 bunky.V R. neudělají transfer dřív jak za 72 hodin a Machač tam měl v záznamu,že ráno mělo 8 buněk a byla jsem na transferu o půl jedné a říkal,že už jich tam je víc ,že krásně jede a kvalita byla 1.Říkal,že je pěkny až jsem byla na sebe pyšná ,že neprodukuju jenom kvalitu C 😀 😀 😀