Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

destovakapka
10. říj 2016

@janaspo Ahoj,nejsi to ty co jsi mi psala že dr.Soušková má svoji ordinaci v Olomouci v U.S.G.POL, s.r.o.,Hanáckého pluku 6?Já jsem na IVF Clinic podstoupila zatím jenom odběr krve na hormonální profil,dr.Soušková mě poslala na HSG ale to mi dělali v nemocnici ve Šternberku,na kontrole jsem pak byla u dr.Vrublovský a ten mi dělal ultrazvuk,dal mi pregnyl který jsem si měla tenkrát pichnout na druhý den a načasoval mi sex,ještě mi teda napsal clostilbegyt když bych neotěhotněla že ho mám začít brát 3-7 den cyklu a pak 11-13 den cyklu že mám přijít na kontrolu.

beruska1889
10. říj 2016

@janaspo Ahojky, jasně že to nevadí, však jsme ve veřejné skupince 😉 Tak já naštěstí problém s cyklem nemám, manžel spermio taky v pořádku, jen ne a ne oěthotnět ☹ snažíme se už skoro 2 roky (přesně to bude v prosinci) tak já si zas nemyslím že bych byla nějak extra mladá na děti, ale spíše si myslím, že jsem to začala řešit včas, takže není třeba nikam spěchat a i když to řešíme s doktory není třeba se hnát přímo do nějakých větších zákroků, protože si myslím že na nějaké radíkální věci máme ještě čas, zvlášť když jsme oba v pořádku.... opravdu jsem si všimla, že na klinice jsou ženy okolo 35 a víc.... já tam, aspoň z těch co jsem viděla, byla nejmladší tak mě to docela uklidnilo a navíc to že jsem mladá mi několikrát zopakovala na vstupní konzultaci přímo dr. Soušková takže to tak asi bude, na dnešní dobu.... taky už bych to mimčo brala, přeci jen se už snažíme docela dlouho.... navíc manžel je taky starší a prcka by moc chtěl.... Já jsem na klinice byla zatím jen jednou, to jsme si popovídali co a jak, zhodnotil se manželův spermiogram, dostala jsem žádanku na to HSG kde jsem byla v pátek a tento týden 14DC jsem tam znovu objednaná s výsledky a na ultrazvuk kde se dozvím co a jak se mnou bude dál.... krevní testy jsem zatím na klinice neměla, protože hormonální profil mi dělal můj gynekolog ještě než jsem šla na kliniku... 😉 já tam právě teď vezu jen kopii výsledků, tak snad to bude stačit a nebude třeba je opakovat... tak snad se Ti brzy podaří a dočkáš se mimíska... hezký večer i Tobě 😉

janaspo
10. říj 2016

@destovakapka Je to možné, že jsem to psala já 🙂. K paní Dr. Souškové chodím právě od mé revize - musela jsem změnit gynekologa. Jinak děkuji za informace.

destovakapka
10. říj 2016

@beruska1889 Začla jsem tak nakupovat minulý rok v listopadě ale to postupně nakupuji.Kolegyňka z práce,té se nedařilo rok otěhotnět.Šla do clinic a tam řekla co chce,udělali ji IUI a hned na poprvé se ji zadařilo a to prý jeden vejcovod má pryč a druhý má zalepený,takhle mi to psala a ona už měla všechno nakoupené 2 roky do předu než otěhotněla,já zas tak všechno nemám jak kolegyňka ta měla do předu nakoupeno úplně vechno i látkové pleny.

destovakapka
10. říj 2016

@janaspo Jsem ještě zapoměla že na spermiogram můj byl v Olomouci v Car Fertimed,já jsem si u svoji gynegoložky vyžádala žádanku a ona nás poslala do Fertimed,takže do Clinic jsem jim dala okopirovanou zprávu ze spermiogramu z jiného car.Spermiogram byl mojemu dělán v srpnu 2016 a do clinic jsme šli v záři 2016.

janaspo
10. říj 2016

@beruska1889 Děkuji. To je pravda, u mě zatím všechny výsledky dopadly v pořádku - teď tedy čekám na tu hysteroskopii, ale opticky tam bylo vše v pořádku. Po revizi jsem trpěla na strašně krátké cykly což paní doktorku mírně znepokojilo, takže jsme to právě začali řešit. Takže pokud by veškerá vyšetření dopadly na výbornou, asi bych nechtěla hned podstupovat případně IVF. Já právě když tam byla na té hysteroskopii tak jsem si říkala, že jsou tam i mladé slečny/paní 🙂. Ale upřímně mě tedy překvapil ten počet - plná čekárna. Na jednu stranu mě to sobecky tak nějak "uklidnilo", že nejsem sama, na druhou stranu i velmi rozesmutnilo.

beruska1889
10. říj 2016

@destovakapka aha, tak to jo... to měla kolegyňka docela štěstí, že se jí to povedlo takhle snadno a rychle, jak se dala do roukou doktorů na klinice.... akorát se mi líbí že si nadiktovala co chce a oni jí to udělali ... většinou doktoři moc nemají rádi když se jim kecá do práce.... já mám v práci taky kolegyni, která otěhotněla hned na první pokus IUI...

destovakapka
10. říj 2016

@beruska1889
@janaspo

nám doktorka dr.Soušková řekla když vyděla manželův spermiogram že má 48% pohyblivých že může být dárce spermatu a můj mi venku říkal,že si doktorka dělala srandu 🙂

beruska1889
10. říj 2016

@janaspo je fajn, že máš výsledky v pořádku 😉 to je jenom dobře 😉 je fakt že když je problém s cyklem je to potřeba včas řešit 😉 krátké cykly jsou trochu problém... ☹ ale naštěstí se to dá lehce dát do pořádku 🙂 taky zatím IVF nechci, to beru jako poslední možnost až když všechno ostatní selže... IUI podstoupím klidně hned, ale IVF zatím opravdu ne... no dnes má problém s otěhotněním až děsivě mnoho párů ☹ i v mém okolí to vidím, snad každý druhý čeká minimálně 3 roky a nebo si musí nechat pomoct u nějakého doktora... ☹ nevím kam ta doba spěje... ☹ za chvíli bude přirozené početí doma asi zázrak a velká výjimka... ☹ to bude strašné.... ☹

janaspo
10. říj 2016

@destovakapka To je super 🙂. Já si pamatuji první návštěvu u Dr. Souškové ... Hned ve dveřích mi říká, vy jste na první pohled velmi plodná - takový typ :D ... pak mi dělala UTZ a říkala, že mám šílenou zásobu vajíček a ovulace mi jede pomalu co 2 týdny - při těch velmi krátkých cyklech. Sice mě všichni "uklidňovali", že když jsem jednou otěhotněla přirozeně, tak to půjde ... ale nejde

beruska1889
10. říj 2016

@destovakapka tak 48% je opravdu skvělý výsledek, dárci mají minimum 4% myslím... 😉

destovakapka
10. říj 2016

@janaspo Mě dr.Soušková na konzultaci nedělala ultrazvuk ale kolegyňce jo.

destovakapka
10. říj 2016

@beruska1889 To měl 14 dní pust a výsledky že dal 5,5ml objemu

janaspo
10. říj 2016

@beruska1889 To máš pravdu. Ta doba je v tomto směru "zarážející". Já bohužel/bohudík přímou zkušenost v mém okolí nemám. Ani se zamlklým těhotenství, které jsem prodělala. Spíš jsou to zkušenosti/příběhy typu: tak nějak jsme ani moc nechtěli a ono se pro "smůlu" zadařilo hned. Marně se snažím vysvětlovat, že mají ohromné štěstí a denně by měli děkovat.

beruska1889
10. říj 2016

@destovakapka ty jo, tak to je teda výkon 😀 😉

beruska1889
10. říj 2016

@janaspo jo doby našich rodičů, kdy měl každý strach že nechtěně otěhotní jsou už dávno pryč ☹ bohužel.... od teď se spíše budou ženy bát toho že neotěhotní a zůstanou bezdětné ☹ nevěřila bych, že to bude někdy až takový problém... ☹ já mám právě ve svém blízkém okolí spoustu takových nemilých zkušeností ☹ proto mě to až tak neznepokojuje, protože se nakonec všichni dočkali i když to čekání bylo nekonečné a hrozně dlouhé... průměrně fakt ty 3 roky ☹ dokonce mám v okolí i případy opakovaných potratů a podobných hrůz ☹ zamlklé těhotenství prodělala moje švagrová před 2 lety a od té doby se jí taky nedaří znovu otěhotnět, ale ta měla ještě velký problém s myomy už od puberty, kvůli kterým byla letos na jaře na velké operaci.... ☹ takže samé smutné případy ☹ ano Ti kterým se to povedlo hned si toho bohužel neváží a berou to jako automatiku a možná ještě jako "obtíž" ... ale to je tím, že si nikdo z nich neprošel tím šíleným čekáním a běháním po doktorech... taky by to brali jinak...

vvercatkoo
10. říj 2016

Ahoj holky, tak já navštěvují centrum od ledna 2015 , jsem u Mudr. Mácháče a pořád nic. Začli jsme kvůli špatnému spermogramu. Letos v srpnu jsem absolvovala i lázně. Po lázních jsem vyzkoušela i dornovou metodu, tak jsem zvědavá, jestli budou vidět výsledky. Zítra mě konečně čeká UTZ, tak doufám, že folikulů bude dost.

beruska1889
11. říj 2016

@vvercatkoo Ahojky, tak to už toho máš taky za sebou hromadu ☹ tak Ti přeji hodně štěstí, ať UTZ dobře dopadne a co nejdříve se podaří i to miminko 😉

vvercatkoo
11. říj 2016

@beruska1889 děkuji 😉

beruska1889
11. říj 2016

@vvercatkoo nemáš za co, pak dej vědět co je u Tebe nového a jak pokračujete 😉

vvercatkoo
11. říj 2016

Tak kontrola super, dnes dobiram femaru a vecer zacinam pichat menopur a v patek utz

beruska1889
11. říj 2016

@vvercatkoo super, mám radost z dobrých zpráv 😉 jen tak dál 🙂

vvercatkoo
11. říj 2016

Diky

ivulkaaaaa
11. říj 2016

Ahojky holky, tak si pročítám vaši diskuzi a chtěla bych se zeptat, zda tu má někdo problémy s otěhotněním kvůli endometrioze a zda se to někomu povedlo? Od října také chodím k doktoru Macháčovi a zatím jsem z něho měla velice dobrý pocit. Prošli jsme si s přítelem již několika zákroky, přes operaci endošky, první Ivf v ostravě, 2 inseminace a stále nic. Výsledky máme dobré, tak doufáme, že nám v olomouci konečně pomůžou. Mimo to cvičím mojžišovku skoro každý den pod dohledem fyzioterapeutky, což je nejlepší řešení, protože tě dokáže připravit. K tomu chodím také i na jogu.....

beruska1889
11. říj 2016

@ivulkaaaaa Ahojky, sama s endometriózou zkušenosti nemám, ale mám kamarádku, které ji měla a po 3 letech se jim přirozeně povedlo, žádnou kliniku asistované reprodukce nenavštěvovala a dnes má 15 měsíčního syna 😉 takže neztrácej naději, určitě se i ty dočkáš 😉

destovakapka
11. říj 2016

Ahoj holky,dneska jsem se objednávala na kontrolu k dr.Souškové na příští týden na čtvrtek (20.10) že to budu 11DC a sestřička mi řekla že mi může dát jenom 1 termín a to na 8:45hod.nebo na pátek (21.10) taky jeden termín na 13:30hod.jsem ji řekla že se musím domluvit v práci který den můžu odejít na propustku protože mám ranní ty dva dny.

destovakapka
11. říj 2016

Takže domluveno na 20.10.na 8:45hod.to mi v práci uteče,když si odskočím na kliniku 🙂

knoflikarka
11. říj 2016

@destovakapka Jdeš na ultrazvuk? Já jdu teď v pátek. Držím palce!

destovakapka
11. říj 2016

@knoflikarka Já jsem 28.9.měla pichnutý na pohotovosti pregnyl a byl načasovaný pohlavní styk a pokuď bych neotěhotněla tak mám přijít 11-13DC na kontrolu (ultrazvuk).Bohužel se nezadařilo a já to dostala.Takže mě čeká ultrazvuk a první IUI.To jdeš k dr.Souškové nebo k někomu jinému?Mě na předchozí kontrole objednali k panu doktorovi.

vvercatkoo
11. říj 2016

@knoflikarka já jdu taky v pátek na utz