Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

jitulik24
11. srp 2010

@britka Ahoj, od pondělí začínáš s čím? Držím palce, aby to vyšlo. Mám tě od pondělí napsat do stimulantek?

asmeena
11. srp 2010

@katapola tak držím pěstičky, ať se hladina stále upravuje a můžete do dalšího boje. 😉

Jinak vám holky napíšu náš dnešní zážitek s nakupováním v Sambaby tady v Ostravě:
To byla zase akce, nejprve tam byly jenom dvě prodavačky, jedna musela zůstat u pokladny a druhá lítala pořád nahoru a dolu a nestíhala. Takže nebyl nikdo kdo by nám poradil. Chtěli jsme předvést ten náš kočárek Jedo Fyn - zrovna měli tu variantu Freeline. Nakonec tam přišla ještě třetí porodavačka, takže se nás jedna ujala a nakoupili jsme vaničku, vložku do vaničky, peřinky, povlečení, zavinovačku, matraci (koupila jsem nakonec kokos + pohanka - tak snad bude dobrá), objednali kočárek a šli jsme to platit. U placení šílené zmatky, protože některé věci šly naúčtovat přes počítač, jiné se museli vypsat ručně na paragon, do toho mi zaúčtovali i kojící polštář, který byl původně objednaný přes internet, ale neměli ho, tak to zase odečítali a jak tak počítali a odečítali, tak jsem si v autě všimla, že nemám vypsaný paragon na ty peřiny. Takže jsem se musela vrátit (mezi tím Vítek už nervózní, protože se uvolnil na chvilku z práce a už mu volali, tak ten musel odjet sám to vyřídit) a řekla jsem, že nemám vystavený doklad na peřiny, tak mi ho dodatečně vystvili a chtěli ať to zaplatím, říkám, že už jsem to měla v celkové ceně a ať mi to raději přepočítají. Tak to slečna přepočítala a zjistila, že mě ještě o 102,-Kč natáhli, tak se mi moc omlouvala a dostala jsem grátis dárek taštičku od Aventu (ve které je dudlík,krém na popraskané bradavky, vložky do podprsenky, kelímen do mrazničky,ze kterého se dá udělat lahvička a potom takové ty násadky na bradavky na kojení).
Ještě jak mi to vše přepočítávali, tak mi docvaklo, že jsme do auta nenesly ty koupené peřiny, tak si všimli, že je zapomněli pod pultem - no opravdu holky komedie šílená.
Jak jsem tak čekala na Vítka tak jsem měla ještě čas si tam prohlídnout hračky a líbil se mi tam plyšový fialkový slon s rolničkou v bříšku (jemně to cinká) za 125,-Kč tak jsem ho vzala a říkala jsem, že to je za ty prachy co mě málem ošidili.

joili
11. srp 2010

Ahoj holky, můžu se vás na něco zeptat ?
Stalo se některé z vás, že jste měly falešně pozitivní test, co jste dostaly po IVF nebo KETu v Reprofitu ?

V květnu jsem prodělala KET, který nevyšel, a nestihla jsem ani udělat test, takže mi zůstal a já ho vyzkoušela včera, protože jedeme na dovolenou a já mám 2 den zpoždění a objevil se mi na něm duch ... tak jsem z toho paf, pač už se snažíme 4 roky o miminko a máme za sebou 2IVF.

jitulik24
11. srp 2010

@joili Ahoj, tak to ti neporadím. Mě nikdy v Reprofitu žádný test nedali. Kup si gs mamatest s citlivostí 25 a uvidíš. Držím palce, aby to byl začátek těhotenství.

kvakuska
11. srp 2010

@joili ahoj, no ten reprofiťáckej test měl spíš ten problém, že vycházel dlouho falešně negativní, i když jiné testy už pozitivní byly ... kdo s ním testoval dřív jak 14 dní po ET, tak byl většinou zklamanej ... takže jestli ti vyšel pozitivní, brala bych to téměř jako jistotu 🙂

juvik
11. srp 2010

Kvakusko, ahojky 😉 ...zrovna jsem chtěla joili napsat to samé, aly byla jsi rychlejší 😀
Jak se ti daří? Já moc nepíšu, není o čem. Spíš teď chodím na diskuzi adopce, ale taky sporadicky. Není čas.

Všechny holky zdravím a těm ,které čeká testování držím palce...a taky těm, které budou brzy maminkami 😵

jej
11. srp 2010

Joili, já jsem měla falešně pozitivní test jednou, když jsem testovala po IVF dřív, než jsem měla. Byl to asi pozůstatek pregnylu (od té doby jsem se na předčasné testování vykašlala). Ale pokud nejsi po IVF a máš klasické zpoždění od menstruace, vidlěa bych to nadějně...zkus tak za dva dny, zda čárka sílí a jinak krev, to je jistota. Dobré jsou mamatesty. Ať to vyjde!

Asmen, teda to jsou nákupy veliké parádní! A to se vyplatí být takto "ošulená" o stovku, když pak dají tolik věciček! 🙂
Takže kočárek je koupený? Já se ještě bojím cokoliv kromě oblečení na mě (do normálního dávno nevlezu) kupovat, ale ty samo už pomalu musíš! 🙂 Jediné, na co jsem koukala, byly kočárky, líbí se mi bexa.

Juviku, jak je v práci? Dali ti dovošku?

asmeena
11. srp 2010

@joili jak píše kvakuš, já měla taky test z Reprofitu a byl negativní i když mamatest byl pozitivní a byla jsem těhulka

@jej už jsem si ho raději objednala, protože dodací doba je 6-8 týdnůa to už bych klidně mohla rodit, tak ať jsme připraveni. 😉 Od té doby co sebou mimiško v bříšku pořádně mele, tak už věřím, že těhotná opravdu jsem. 😉 😉

@juvik ahojky, jak se vede? Byli jste někde na dovolené?

kvakuska
11. srp 2010

@juvik ahoj Juvičku, dík za zeptání, no nic moc, stojí to tak nějak všechno za houby, jsem ve fázi tápání a rozhodování co dál a není to vůbec snadné 😖 ... taky sem teď jen občas nakouknu zjistit jak pokračují snažilky a těhulky, ale jinak nemám co psát 😠 ... doufám že tobě se daří líp než mně a moc moc vám přeji, aby vám ta adopce co nejdřív vyšla 😵

juvik
11. srp 2010

Jej, Asmee na dovolené jsme nebyli...ale už mi končí zkušebka, tak si pak nějakou dovču vyberu, pojedem na pár dní do Rakouska a pak něco podniknem doma......třeba práci na zahradě 😀

Kvakus, to je mi líto, že to je na houby ☹ Tak u nás ohledně snažení to není lepší....a ohledně adopce už taky chytám depky....trvá to všechno strašně dlouho, už máme přes dva roky od podání žádosti a nic 😒 ...teď jsme měli info, že zas byl poradní sbor, tak jsem doufala, jestli se neozvou a nic. Drž se Kvakuš, myslím na tebe 😵 , i na Stephi...taky se neozývá, jak se ji vede.

Asmee, máš moc pěknou fotečku v pasu...sluší ti to 😉 A story s nakupováním dost dobré....tak hlavně, že jste nakonec pořídili.

kvakuska
11. srp 2010

@juvik na stephi také dost často myslím, ale nechci jí psát, minule byla z návštěvy u Machače dost zklamaná, ale nenapsala o co šlo, tak si říkám že třeba potřebuje oddechovej čas od toho všeho snažení, proto ji nijak neuháním o informace, však ona se sama ozve až bude chtít a bude se na to cítit 😠

misa.patrik
12. srp 2010

Dobre ranko holky chci se zeptat jedeme na konzultaci 17.8. myslite si ze mi Machač uz da leky na stimulaci ? nebo budu muset cekat az to schvali pojistovna? horm.profil uz mam hotovy.. 😉

britka
12. srp 2010

Jitulíku 9.9 mám KET a v pondělí stimuluji tak jestli tak můžeš napsat,ale až v pondělí jo?Holky jdu si zas hrát se slámou a beztak jezdit s traktorem po poli to mám život co?Bude venku krásně a mám odpolední.Dovolenou jsem si ani letos nebrala,ale v záři si to vynahradím až budu mít po KET.

joili
12. srp 2010

Dobré ráno holky,děkuji za odpověď. Sice jste mě hodně potěšily, ale já jsem dneska vyzkoušela GS mamatest 20 a nic na něm není, takže si myslím, že ten reprofiťácký je falešně pozitivní. Mám to naopak, než jak popisujete. 😉

Přeji vám hodně štěstí, všem !

joili
12. srp 2010

Mám ještě otázku ohledně Prednisonu. Když vám ho lékař předepíše, berete ho od prvního dne stimulace, nebo po ET ?

jitulik24
13. srp 2010

@britka dobrá v pondělí tě tam připíšu 😉
Holky, tak jsem dnes testovala 7 den po ET a test je negativní, co jiného bych v pátek 13 mohla čekat, že 😖 😠 ?. Jen doufám, že je ještě brzy a nakonec ty dvě na testu najdu 😉 😵 . Břicho bolí opravdu hodně a prsa taky, podle minulého měsíce je to dost velký rozdíl. KÉŽ BY TO VYŠLO!!! 😉

ferdice
13. srp 2010

@jitulik24 sedmy den je tedy urcite jeste brzo. vydrz jitulik. drzim palce nadale.
@britka tak uz se ti to blizi uplne milovymi kroky. to ti ten KET naplanovali teda uplne presne na den jo? Hezke datum 9.9., urcite to tentokrate bude ten spravnacky KET.
@juvik @kvakuska holky urcite bude zase lepe, musi byt. kvakusko kde je tvuj povestny ftip a humor?
@joili ja si to prsne nepamatuji od kdy prednison, ale rozhodne drive nez po ET nejsem si jista jestli u OPU a nebo uz od zacatku stimulky, ale myslim ze uz od zacatku stimulky, jsem si jista.
@misa.patrik to netusim, ale teoreticky by ti ty leky mohli dat uz ted, nez budes platit tak uz bude schvaleno.
holky ja mam termin na imuno vysetreni na pristi tyden, jdu k te Malickove, jak psala Katapol, ze k ni chodi. pani doktorka byla v emailu moc prijemna, tak jsem zvedava zda pomuze. a v zari mam termin do Reprofitu na konzultaci, tak snad Machac neco vymysli.

sukubka
13. srp 2010

jitul neplaš ikdyž tě úplně chápu ale 7den po Et je fakt brzo!Mě se ukázal duch 9den po ET odpoledne!!!!

asmeena
13. srp 2010

@jitulik24 to je opravdu ještě moc brzy, držím pěstičky pro štěstí, ať se za pár dní test umoudří a najdeš tam krásné // 😵

jitulik24
13. srp 2010

@sukubka a kolika ti buněčné embryjko jsi měla?
Všem děkuji za držení palců 🙂

sukubka
13. srp 2010

jitul jedno a druhé 10buněčné a ty?

jitulik24
13. srp 2010

@sukubka Já jsem měl jedno 4 buněčné a druhé 2 buněčné, takže by to test mohl ukázat i později

sukubka
13. srp 2010

jitul měla tam být 8 a 10 buněčné

sukubka
13. srp 2010

určitě to tak je čím méně buněčné tím se to ukáže později takže máš čas!

asmeena
13. srp 2010

@jitulik24 ja měla taky zavedné 4 buněčné a slabounkého ducha jsem měla až 9dní po ET a to jsem si na to musela brát skoro lupu, ale odpoledne už byla viditelnější. Takže nestresuj a stále si hlaď bříško s Karlíkama.

jitulik24
13. srp 2010

@sukubka já si říkala, že tam něco chybí 😀
@asmeena tak jsi mě uklidnila 🙂 .
Holky a měli jste nějaké příznaky, nebo jste se cítili stejně? Testovali jste s pocitem, že to tentokrát vyjde, nebo to bylo překvapení?

asmeena
13. srp 2010

@jitulik24 ja testovala jen ze zvědavosti, ale vůbec jsem tomu nevěřila a pocity jsem neměla žádné, ani jak jsem na testu na šla //. Že jsem těhotná jsem si začala užívat a věřit tomu až kolem 19tt, kdy jsem začala cítit první pohyby.

sukubka
13. srp 2010

jitul já si hodněkrát myslela že to výjde a prd a tenkrát jak jsem už dávno psala mě děsně ale fakt děsně bolelo břicho(bolívalo mě skoro vždy před testováním ale tenkrát to bylo fakt víc)šla jsem si i koupit vložky a byla si 100% jistá že to nevýjde 9den odpoledne jak jsem dojela z města jsem testla a koukala jsem jak puk byli tam//

jitulik24
13. srp 2010

Mě bolí taky hodně břicho, hlavně v noci. Podle minulé zkušenosti je to úplně něco jiného, tak uvidím jak to dopadne 😉 Tak já zkusím udělat test až v neděli, třeba budu příjemně překvapená.

jej
14. srp 2010

Holky,
nevíte od kolika do kolika můžou chodit kontroly? Pokud má člověk dodržovat "léčebný režim", přijde mi logické před 8.ranní a po 8.večerní už nezvonit...ale každý říká něco jiného. Na intru jsem nic nenašla....