Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

spunda
31. led 2014

@carlik Tak už to tady máš???Chtěla jsem se stavit ale mám od středy doma maroda,zvrtnul si v práci kotník tak asi 3týdny doma ☹ ☹ ☹ asi abych se nenudila víš ale po neděli by jsme se mohly domluvit 5.2.si jdu pro holtra a pak už budu mit klidek 🙂 tak zatím pááá ozvu se 🙂

catchulinecka
31. led 2014

@jajinka121 tak, druhá návštěva je za námi. Bylo to tedy nic moc 🙂 myslím v tom, že se nic moc nedělo, jen jsme objednaní až na březen, kvůli tomu, že teď se pošlou papíry na pojišťovnu a než se to zkrátka vyřídí, tak budeme čekat na březnový cyklus. To už budu mít ale přesné instrukce, píchnu si jednu injekci (prý mám dost nějakých hormonů a není třeba víckrát píchat 🙂 no a pak se to rozjede 🙂 tož tak, tak jsem zvědavá na tebe. Kdy jdete poprvé?

carlik
1. únor 2014

@spunda no to asi fakt chtěl být s Tebou doma 😉 já zase spadla v Po na tom napadlým sněhu na zamrznutý kaluži, přímo na celou půlku prdele, děsně to bolelo, ale naštěstí nic zlomenýho....tak pak dej vědět, kdy se stavíš

kvakuska
1. únor 2014

@carlik se S. jsme se viděly, když jsem byla v šestém měsíci a nic na mně nepoznala, tak jsem jí nic neřekla ... napsala jsem jí potom až z porodnice ... no nechápala 😀 ... mně nedělá problém udržet "zavřenou hubu" 🙂

jajinka121
1. únor 2014

@catchulinecka poprvé jdeme 10.2. Na jaké léčbě jste domluveni že se musí čekat na pojišťovnu? To je za dost dlouho až v březnu.... 😒 já doufám že to bude rychlejší u nás.....uvidíme.....

catchulinecka
1. únor 2014

@jajinka121 normální klasický IVF, pojišťovna hradí velkou částku, proto ty papíry a my zbytek doplácíme, bude to hruba od 10 - 20 tisíc. Počkáme teď na březnový cyklus a začneme. Píchnu si tu injekci, pak se bude čekat pár dnů, pak ultrazvuk a pak půjdu na zákrok...

jajinka121
1. únor 2014

@catchulinecka aha, tak to jo. To my tak daleko ještě nejsme, chtěla bych zkusit IUI napřed, tak snad na něj nebudu čekat taky tak dlouho 😉 Očekávám ms někdy kolem půlky února, tak třeba když tam jdu toho 10.2. tak pak stihneme i hormon. profil apod.a už ten cyklus to třeba zkusíme. No doufám🙂

catchulinecka
1. únor 2014

@jajinka121 tak to ti budu teda držet pěsti, ať to tedy stihnete 😉 nám teď na té druhé schůzce vlastně řekl, že to budeme dělat metodou IVF, IUI nám vůbec nenabídnul...

jajinka121
1. únor 2014

@catchulinecka aha, nenabídnul? no my ještě nemáme žádné vyšetření - ani spermiogram - ale doufám že když ten vyjde dobře, tak by IUI neměl být problém....už jste to někde řešili dřív? že rovnou navrhl IVF? Já právě IVF zatím nechci - moc hormonů, narkoza.....právě chci IUI že je to daleko menší zátěž pro tělo a může jich být až 6 za rok. Oproti IVF které jsou jen 4 za život placené pojišťovnou....

allicia
1. únor 2014

@britka Macháč je pořád stejný viď 😀 a kdy začínáš se stimulací?My jsem se už rozhodli,že už to nebudeme zkoušet

carlik
2. únor 2014

@kvakuska tož to bych nechápala ani já až zprávu z porodnice 😉 ale teda fakt gratulujeme!
@allicia holky, mě to trhá pořád uši, je to Dr. Štěpán Machač (bez á)!!!

kvakuska
2. únor 2014

@allicia přidávám se ke carlik, také mi to rve uši když to čtu, Machač je opravdu s krátkými A 😠 ... ale jinak máš pravdu, je pořád stejný, snad takový i zůstane, lékařů s pozitivním přístupem fakt není moc 🙂

catchulinecka
2. únor 2014

@kvakuska
@carlik ať už Machač s krátkým nebo dlouhým 😀 je to prostě fakt frajer. Jako já jsem se té první schůzky bála, ale když jsme vešli a on mi podal ruku, tak jsem byla odrovnaná z té jeho pozitivní naladěnosti. Odcházela jsem s pocitem, že bude všechno oukej a třeba to všechno dobře dopadne 🙂

lovelylion
2. únor 2014

@jajinka121 Ahoj Jaji. Nechci ti brát iluze, ale i těch 6 IUI mám vypotřebovaných během 3 měsíců. Aspoň u nás to tak bylo. Byla jsem minulý rok 2013 od 4 - 10 měsíce 7x na IUI, 1x na IVF a 1x na KET... IUI mi dělali v jednom měsíci vždy 2x, pak jsem platila ultrazvuk a utrogestan, to vycházelo tak asi na 300, ale ta 7 už vyšla na 900,- za IUI a 300,- za ultrazvuk. Vím, že to není taková hrůza jako platit IVF nebo kupované vajíčko, ale i tak se ti to nasčítá. Hlavní je, aby nám to všem vyšlo a miminka byly zdravé, krásné a šťastné. Tak hodně štěstí. Eva

jajinka121
2. únor 2014

@lovelylion děkuju moc. já myslela že 1 IUI na 1 cyklus.... 😨 Snad nám to všem tady vyjde 🙂 kolik jsi teda platila za ty první pokusy? vždy 300,- za každý ultrazvuk?

lovelylion
2. únor 2014

@jajinka121 ahoj.... no podle pojišťovny máš nárok na nějaké ultrazvuky, myslím 7 za rok. Počkj jdu to ještě překontrolovat a ostatní si pak platíš.
•inseminace - 6 x ročně
•ultrazvuk - 4 x za čtvrtletí, maximálně 7 x za rok
No a každý ultrazvuk mě stál 240 + poplatek lékaři 30/60 Kč, podle toho, jestli byl víkend, nebo pracovní dny. Takže normálně 300,- za placený a pak +900 za provedení 7 a další IUI. Chodila jsem do Fertimedu v Ostravě Polance, Teď ale čekám na úpravu hormonů štítné žlázy a jdu na konzultaci k Dr. Machačovi do Reprofitu v Olomouci. Tam vím že umí zázraky. Taky jsem si s manželem myslela, že jsme oba ok, že to po první IUI bude radost, ale je to rok a já kromě cca 70 tisíc a spoust bolesti, pláče a depresí nemám nic.

kvakuska
2. únor 2014

@lovelylion ahoj, hned podle tvého prvního příspěvku vidím, že jsi doposud neměla žádnou léčbu v Reprofitu ...tam se totiž IUI 2x v měsíci nedělá a ultratvuky se také neplatí, jsou v rámci léčby ... když je IUI správně načasované, není třeba ho opakovat ... ale to by bylo na delší povídání ... Fertimed obecně nemá moc dobré jméno, i několik koček z této diskuze jím prošlo a mohly by vyprávět ... zisk na prvním místě ... srovnávat Reprofit a Fertimed je nemožné, sama to poznáš 😉

lovelylion
2. únor 2014

@kvakuska ahoj.... jojo to je super, že píšeš. Nechci někoho plašit, jen jsem psala, jak to bylo u nás. Čím víc info o to lepší rozhodování. Taky nechci srovnávat, ale člověk jde do CAR s tím, že tam jsou odborníci a že ti pomůžou, a vidíš, jak se dá lehce naletět.

kvakuska
2. únor 2014

@jajinka121 neděs se toho co tu psala lovelylion, Reprofit je nastavený úplně jinak a ceny Repro x Ferti vůbec nelze srovnávat ... spíš si v této diskuzi přečti komentáře těch, kteří už Reprofitem prošli 😎

kvakuska
2. únor 2014

@lovelylion myslím že na téma Fertimed ti Britka napíše své, až sem zítra nakoukne 😀

carlik
2. únor 2014

@catchulinecka jo, jo, machr to on je a s lidským přístupem a pozitivní energii, úsměv rozdává zadarmo 🙂 a to já tam chodila 3 roky, musela jsem projít vším až úplně na dno, než jsem se dočkala toho mýho štěstíčka, hlavní je se nevzdat !
@lovelylion no teda Ferťas je opravdu jen továrna na peníze 😒 pryč od nich a hurá pro mimi do RF 😉

jajinka121
2. únor 2014

@kvakuska
@lovelylion jojo Fetimed jsem nechtěla, Sobka trochu znám, byla jsem u něj na UTZ s dělohou a vadí mi ten jeho přístup. Takže jsem hned dr. řekla že Fertimed ne, vůbec neprotestovala a napsala mi žádanku do reprofitu. Právě se divím že více IUI - dle mě jen jedno, načasované dle UTZ. No uvidím, za týden tam jdu poprvé.

nierika
2. únor 2014

fertimed -uŽ NIKDY !!!!

allicia
2. únor 2014

@carlik já vím,že je s krátkým a 😀

britka
3. únor 2014

Ahojki holky já fakt nevěděla o tom,že Kvakuska čeka miminko a při sms jsem si musela sednout a četla o narození Nikolky pořád dokola a mozek mi to nebral.A je krásna před měsícem jsem ji viděla. 🙂 🙂

britka
3. únor 2014

@kvakuska Ahojki maly už děla prvni kroky a je šikovny a řehni se u toho a ty 4 zoubky se pěkně vyniknout.nechci to říkat ,ale maly mi v půl roce lital v broučku.Je to srandovni jak litaji po čtyřech co?

carlik
4. únor 2014

@britka no věřím ti teda, že jsi byla paf 😉 Dominiček asi bude ve všem rychle, tak se těš.No Kikča je šikovná moc, hlavně na mluvení, to si ostatní myslím, že má min. 3 roky, ale nějak nám nejdou odbourat plíny, tak čekám....snad to bude brzo.....

kvetka111
4. únor 2014

ahojte zienky, chcem sa opytat. V Olomouci robia uz ohladne IVF vsetko, alebo posielaju na zakrok do Brna?

kvakuska
4. únor 2014

@kvetka111 ahoj 🙂 ... v Olomouci se dělá IUI a komplet IVF, pokud vím tak snad i cyklus s darovanými spermiemi je v Olomouci možný, jen myslím že na darovaná vajíčka je potřeba dojet do Brna 🙂

kvakuska
4. únor 2014

@britka no do chodítka jsem malou zkusila dát před dvěma měsíci u kamarádky, a během 5ti minut lítala jako drak, má sílu v nožičkách už hodně dlouho ... ale jinak u nás chodítko nehrozí, jen ať si pěkně lozí, už tak je pohybově hodně dopředu (ale to už od narození), tak ať si sama příjde na to jak si sednout a jak si stoupnout ... myslím, že jí to nebude trvat dlouho 😝