Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

lenca1212
29. únor 2016

holky jsem pet dni po transferu a nic nechci tahst ani treba 3 kila a manzl rikal,ze to moc prehanim. Chodite holky na nakupy a kilik toho nosite?

b_lecha
29. únor 2016

@lenca1212 já jsem po transferu nikdy nic nenosila. Vždy 5 dnů lenoším na gauči a zvednu max hrnek s čajem

skubanekkata
29. únor 2016

Já jsem fungovala normálně, samozřejmě nic jsem netahala. Chodila do práce. Doktor mi řekl normální režim, teda v mém případě mě nařídil jet na poloviční režim, jsme dost hyperaktivní a chvilku neposedim.

sukubka
1. bře 2016

@luci_pek ano jasne u minimalky jde vse jako u ivf takze my meli taky klasicky Icsi a prodlouzenou kultivaci...stoji to Minimalka 10tis + ICSI 1TIS za kazde vajicko plus 2tis prodlouzena kultivace...my se vzdy vlezli do 15tis protote u te minimalky je opravdu dulezite min vajicek ale kvalitnich takze se stimuluje tak aby vajicek bylo tak max 4 ale kvalitni...

hahebu
1. bře 2016

@sukubka minimálka se počítá nebo nepočítá do těch 4 pokusů hrazených pojišťovnou? Já myslím, že nepočítá, že? Že ti pořád jakoby ty 4 pokusy normálního IVF pojišťovna dále hradí. Nebo se pletu?

carlik
1. bře 2016

@kvakuska @sukubka
taky si vás z "dávna" pamatuju...a potkávám a píši si i s dalšíma "tenkrát snažilkama" dneska šťastnýma maminkama 🙂
Jen chci podotknout, že v Olmiku nezůstaly sestřičky jako Maruška a Jitka atd. Šly myslím obě k Dr. Polákovi. Občas pokecáme... a ani nevím, jestli tam mají v čekárně červenýho koníka 😉

luci_pek
1. bře 2016

@sukubka Moc ti děkuji za odpověď 🙂 ještě se v tom moc neorientuji a tohle mi hodně pomohlo..jen na netu maji v ceníku minimálku za 15tis tak asi podražili.. Ještě by mě zajimalo jak se pozná, že jsou vajíčka kvalitní? Vždy až při odběru? Já jen vždy když jdu na ultrazvuk, tak mi doktor ukazuje, že jich tam mám hodně a do papírů mi napíše - rezerva výborná 😀

kvakuska
2. bře 2016

@luci_pek otázka sice není na mě, ale zkusím ti odpovědět ... to co lékař vidí při ultrazvuku jsou folikly (obaly vajíček) ... jestli folikl obsahuje i vajíčko se při ultrazvuku nepozná, to se pozná až při odběru ... u odebraných vajíček se řeší jestli jsou zralá ... a kvalita vajíček se pozná až podle toho jak se oplodňují a vyvíjejí, ale do toho už vlastně zasahují i spermie ... kvalita samotného vajíčka se tak úplně poznat nedá ... ono stejně tak u spermií se dá jenom říct, že ta spermie je "pěkná" (má správný tvar, dobře se pohybuje atd.), ale jestli je geneticky v pořádku ti nikdo při oplodňování nezaručí ... ale neboj, udělají pro tebe první poslední 😎

kvakuska
2. bře 2016

@carlik ahoj, také jsi mi povědomá 🙂 ... o pár dřívějších snažilkách také vím, i o sestřičkách Marušce a Jitce vím, teď jsou tam jiné sestřičky a jsou také fajn, jen je to jiné, už to není jen ambulance, je to klinika, tak je tam jiný frmol ... no a červený koňosob zůstal u Poláka 😀 ... ale určitě by se dal zase nějaký modrý koník nalepit na dveře ambulance 😀

carlik
2. bře 2016

@kvakuska jojo jsme taková ta "starší" garda s @britkou v čele 😉 A ty na kliniku chodíš za Štěpánem? Už další asi neplánujete, co? Ty máš myslím taky holčičku, ale už nevím kolik jí bude, nějak to letí (i u nás...)
@hahebu minimálka se určo nepočítá do hrazených pokusů IVF pojišťovnou. Jsou to "menší" částky a tak si to hradí pacošky samy. Je to ale lepší v tom, že to je rychlejší, nečekáš na schvalování pojišť., dlouhý protokoly atd. Prostě bereš jenom Clostylb. (patáky), pak se mrknou na UTZ na folikuly a podle toho si píchneš injekci Pregnylu a jedeš na OPU. Tu jsem taky zvládla myslím 2 x bez narkózy a dá se to vydržet, jako při silné MS bolest a jdeš domů. Já tenkrát jezdila vlakem do Brna a sama jsem to zvládla v poho.

luci_pek
2. bře 2016

@kvakuska Děkuji ti moc za odpověď 🙂 přesně to jsem si myslela 😀 vim co jsou folikly, jen mi minule Machač ukázal na ultrazvuku ty vajíčka a to mi právě bylo divné, protože jsem si myslela, že se to poznat nedá.. A na obrázku byli takové kuličky jedna vedle druhé a on říká: vidíte kolik jich máte? 😀 Ale to je fuk, nějak to dopadne a hlavně pozitivně 😉 ještě jednou děkuji

hahebu
2. bře 2016

@carlik No já toho za sebou už mám docela hodně, ale minimálku jsem ještě nezkoušela. Z 2. IVF jsme měli 5 zamražených embryí, takže ještě čerpáme ze zásob. 3. IVF podstoupit nechci, dost mě to fyzicky rozhodilo. Tak právě přemýšlím, co a jak...
Poraďte, holky, prosím. Machač mi navrhuje KET v cyklu s uměle vyvolaným přechodem. Mám za sebou 2 IVF včetně ET + 3 KETy a nikdy nic, tak říká, že už si to "nevychodím", že musíme něco změnit. Ale mně se do této varianty absolutně nechce!
Šly byste do toho nebo by jste doporučily zkusit ještě něco jiného?

hahebu
2. bře 2016

@luci_pek já si myslím, že zásoba vajíček na UTZ viděl jde, mně ji taky ukazoval. Není to to, co se tvoří při cyklu, ale to, co tam někde vzadu odpočívá a chystá se na další a další měsíce... 🙂

luci_pek
2. bře 2016

@hahebu Ano..a otázka ještě zní jak jsou zralá a kvalitní 🙂 v pátek jdu k Vrublovskému, domluvit se na třetí a poslední IUI.. A co pak tedy dál..

carlik
2. bře 2016

@luci_pek no ty kuličky co jsou na UTZ, jsou jen ty folíci, ve kterých ty vajíčka dozrávají a to si myslím neodhalí UTZ, až OPU a následný mikroskop. Já mívala třeba 3 folíky a nakonec při OPU jen 1-2 vajíčka a třeba se oplodnilo jen 1nebo taky žádné.
@hahebu zásoba vajíček se myslím dá odhalit z rozboru krve, nějak se ten test jmenuje (teď nevím). Cyklus s uměle vyvolaným přechodem neznám a nevím, co to obnáší. To ti Štěpán neřekl? Ale já jen vím, že to co mi on doporučil a já kývla, tak se zadařilo, prostě se mu musí věřit a povede se i to mimi 😉 Pokud máš ještě mražáčky, tak to využij před příp. minimálkou, co tě nebude tolik fyzicky vyčerpávat celé jako IVF.

hahebu
2. bře 2016

@carlik já mám pocit, že furt mluvíme jedny o koze a druhá o voze 🙂 Jasně, před ovulací, ty folikuly, které právě dozrávají (tedy ty vajíčka v nich), tak to jsou ty "aktuální" pro ten měsíc, kterých se cyklus týká (dominantní je jeden, někdy se jich tam umí vytvořit více). Ale pak jdou vidět taky ti drobečci, co se tam celý život někde ukrývají a čekají na ten svůj měsíc. No nevím, kde tam dole jsou, ale mě je taky ukazoval, i gynekoložka. Ovariální zásoba jde zjistit i z krve, to je to ATH nebo TSH nebo tak nějak se to jmenuje. Samozřejmě nikdo nezaručí, že když jich tam jde vidět hodně, že všechny dozrají nebo že v nich něco bude... To už je věc druhá.
Machač mi to samozřejmě vysvětlil, o to míň se mi to líbí ☹ Chci to s ním probrat ještě jednou, už jim přikyvuju moc dlouho na to, abych jim bezmezně věřila ☹

luci_pek
2. bře 2016

@hahebu Já si tedy myslím to samé jako ty 🙂 Já mám třeba folík vždy na pravé straně 12DC 18mm každý měsíc stejně, Vrublovský už si ze me dělá srandu, že mi každý měsíc tiskne ty samé papíry.. Na levé straně a na obou mám tak jednou za půl roku..no a pak mi tam právě ukazoval ty malé kuličky-vajíčka a že jich tam bylo.. Folik to nebyl ten mi ukazoval předtím a na UTZ je to jen černá čmouha 😀 ale to máte fuk holky... Tobě držím palce ať se rozhodneš jakkoliv 😉 Věř doktorovi, ale taky dej na svoji intuici..

b_lecha
2. bře 2016

holky, tak mám za sebou poslední KET. Byla jsem z toho tak nervózní, že jsem se ani nepodívala do zprávy, až dnes. A trochu mě zaráží, že je tam uvedeno transfer embrya, ale bez kvality .... tak musím věřit embryoložce, která mi říkala, že to je zaručené miminko 🙂 jinak transferoval Machač, holky - jeho fanynky prominou, ale on mi fakt nesedí. Asi na něj leze druhá míza nebo co.

josefina79
2. bře 2016

@b_lecha ježiši , co se stalo s Machačem? 😒 Já na něj mám jenom dobré vzpomínky .

b_lecha
2. bře 2016

@josefina79 vadí mi ty jeho dvojsmyslné vtípky a permanentní narážky :(

josefina79
2. bře 2016

@b_lecha hm.... to je mi líto, že jste si nesedli. Ono asi i záleží, jak tam jde člověk naladěný ... nemyslím teda, že někdo jde do CARu laškovat s doktorem, to ne ... někomu ty vtipy pomůžou překonat stres, někomu to naopak těžce nesedne...
Ale nevzpomínám si, že by u mne někdy dělal nějaké vyloženě dvojsmyslné vtipy ... tak maximálně mi při cestě k ultrazvuku na folikulometrii řekl: "Tak Josefíno (resp. moje pravé jméno), pojďte mi otěhotnět." Nebo jsme se jakoby sázeli, kolik tam bude folíků...
Ale to je jedno. Hlavně, ať to klapne. Držím palce.
Můžu se zeptat, jakou jsi měla přípravu na ten KET a kolikátý DC jsi šla na trensfer? Já chodím na minimálky a nikdy nemáme nic na zamražení, ale jedna bývalá kolegyně teď řeší KET a ona je tím IVF dost nepolíbená. No, ale já s KETy nemám zkušenost :(.

luci_pek
3. bře 2016

@b_lecha Mě Machač nevadí, i když dřív měl narážky typu: taková blonďatá kočka, 26 let copak tady u nás děláte?! Vždycky jsem si říkala co asi!! 😀 Mám daleko raději Vrublovského, který zase není tak oblíbený.. Ale já na něj měla ze začátku hodně štěstí a tak jsme si na sebe zvykli 😀 Jinak ti moc držím palce, aby ti to vyšlo. Já jdu zítra na UTZ a v pondělí snad IUI, poslední půl rok mi vychází ovulace sobota, neděle a oni IUI o víkendu nedělají..už jsme kvůli tomu dva měsíce prokaučovali.

carlik
3. bře 2016

@hahebu no nevím, teda jestli jsem fakt nikdy nepochopila ty vajíčka s folikulama na UTZ, ale furt si myslím, že tu zásobu neukazuje jen ty folíky...ale nechme toho, hlavně ať se zadaří!
A na Štěpána nám tu "nehubujte", dyď on chce pro nás jen to nejlepší a to MIMI 😉 A od takovýho fešáka si teda nechá hodně ženských polichotit 😉

b_lecha
3. bře 2016

@josefina79 u nás příprava na KET byla 2x pouze extrimaxem. Poprvé jsem šla 17DC, sliznice ne a ne dorůst. Podruhé 14 DC a teď to byla kombinace extrimaxu a dipherelinu, totálně mimo cyklus.
Předtím jsme chodili do jiného CARu a tam mi zůstalo vždy jen 1 embryo na zamražení. Přičemž se mi 2x stalo, že po rozmražení nebylo životaschopné :( Tady jsem měla při prvním IVF hned 3 embrya. Snad se chytne alespoň to poslední.

b_lecha
3. bře 2016

@luci_pek njn, kdyby to byly jen ty narážky..., ale to je jedno. Vrublovský mi taky sedí víc.

josefina79
3. bře 2016

@b_lecha díky! Teď mi volala akorát ta známá a že prý má ve stimulovaném KETU folikul, tak jí to stopli. Prý měla od začátku 3 tablety Estrimaxu denně, sliznice super, ale folík narostl. Takže se jim to posouvá o měsíc. Měly jste to taky tak někdo????

b_lecha
3. bře 2016

@josefina79 měla jsem to, ale v jiném caru. Též mi stopli stimulaci, pak se dostavila MS.

luci_pek
4. bře 2016

Holky zrovna jdu s centra a zjišťovala jsem jak ke to s těmi vajíčky.. 😀 ano folikul je prostě folikul.. Ale paní doktorka viděla, ještě ve vaječníkách zásobu vajíček, které se u "zdravých" žen tvoří 🙂 těch jsem tam měla hromadu i sliznici krásně velkou takže v pondělí do třetice všeho dobrého IUI, při neúspěchu dáme cca 3 měsíce pauza, protoze doktorka si myslí, že mam pořád velkou šanci otěhotnět.. A kdyby ne pak tedy IVF, minimalku mi nakonec nedoporucila..ze je to u nás zbytečné jen klasické IVF s nízkou dávkou hormonů.. Tak uvidíme 🙂

hahebu
4. bře 2016

@luci_pek Tak v pondělí držím palce, aby IUI vyšlo a žádné IVF jsi řešit nemusela 🙂 A nebo při nejhorším ty 3 měsíce pauzy, aby přinesly úspěch a podařilo se přirozeně 🙂
Užij si víkend bez "miminka", od pondělka to zas bude všechno jinak 😀

luci_pek
4. bře 2016

@hahebu To jsi napsala moc hezky 😀 děkuji 🙂